Besluit sportboulevard wekt verbijstering 'Het was heel open en eerlijk' Julius Vischjager wilde Middelburg vertederen li Nog 11 dagen Gratis keuring van rollators 26 Donderdag 15 november 2007 PZC W Julius Vischjager. foto Harmcn de Jong/GPD Gemeente wijst aanbod voor pianoconcert op de bouwput af. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De mensen in Mid delburg zijn nog veel te grimmig voor een vertederingsconcert van Julius Vischjager. Althans, zo legt Vischjager het zelf uit. De pianist én hoofdredacteur, uitgever en enig medewerker van The Daily In visible, de enige met de hand ge schreven krant van Nederland, had aangeboden om een vertede ringsconcert te geven op de bouw put aan de Zuidsingel. „De burge meester heeft ervoor gevochten als een leeuw", vertelt Vischjager van uit Amsterdam. „Hij had het bijna voor elkaar, maar er is helaas geen meerderheid voor." „Wat een vertederingsconcert is? Aardig dat u dat vraagt. Het draait om het idee dat je met muziek iets kunt veranderen. Bent u christe lijk? Koning David probeerde Saul muziek te geven om hem van zijn manische depressie af te helpen. Zo probeer ik de cultuur bij de po litiek te betrekken." Het idee is ont staan na een meningsverschil met toenmalig minister Zalm, vertelt Vischjager. De kou werd uit de lucht gehaald door middel van een pianorecital. Dit voorjaar kwam Vischjager in het nieuws toen hij het voorrecht verloor om de laatste vraag te mo gen stellen tijdens de wekelijkse persconferentie van de minis ter-president. Met dat besluit kwam een einde aan een bijna der tig jaar durende traditie. Premier Balkenende besloot dat de rijks voorlichtingsdienst de persconfe rentie zelf moest organiseren, in plaats van de parlementaire pers vereniging. Balkenende wilde daar mee de regie over de bijeenkomst meer in eigen hand houden. Middelburg heeft ernstig overwo gen om het aanbod van Vischjager te accepteren, zegt burgemeester Koos Schouwenaar. „We wilden hem bijvoorbeeld op een ponton op de bouwput zetten, zoiets als bij het grachtenconcert in Amster dam. Maar na ampele overweging hebben we toch maar besloten om het niet te doen." „Waarom we het niet doen? Aan de ene kant kan een beetje zelf spot misschien geen kwaad, en misschien was het toch wel leuk geweest: totale verbroedering rond de bouwput. Maar aan de andere kant weten we niet of het bij ieder een goed valt. De kans dat zo'n concert een verkeerde snaar raakt, is vrij groot. Misschien rakel je het wel weer helemaal op. Daarvoor is het onderwerp toch te beladen. En misschien was het ook wel beestenweer geweest. En dan had Julius daar op zijn ponton in de re gen gezeten." 1^ Pianist en journalist Julius Visch- jager heeft aangeboden een ver tederingsconcert op de bouwput te geven. De gemeente Middel burg heeft daarvoor bedankt. Verbijstering over besluit Vlissingen over sportboulevard. door Nadia Berkelder vlissingen - Sportclubs en raads fracties reageren vol ongeloof op het besluit van het Vlissingse colle ge van B en W om voorlopig niet door te gaan met de sportboule vard. „Financieel is het rond", zegt R. van Eijkelenburg, voorzitter van de Middelburgse hockeyvereniging MMHC. „Dus aan het werk. Als ze gebrek hebben aan een wethouder moeten ze het uitzendbureau maar bellen." De voorzitter van atletiekvereni ging Dynamica, N. Verhoeven, blijft positief „Volgens mij wordt er nog steeds een besluit voorbe reid. Het nieuws verbaasde me, maar eigenlijk heb ik er nog alle vertrouwen in." Theo lansen van de Vlissingse sportraad noemt het besluit 'onvolwassen'. „Volgens oost-souburg - Regelmatig keu ren en goed onderhoud voorkomt ongelukken met de rollator. Daar om worden morgen tussen 10.00 en 11.30 uur gratis loopkarren ge keurd in wijkcentrum De Kwikstaart in Oost-Souburg. Jaar lijks belanden twaalfhonderd ouderen in het ziekenhuis na een ongeval met dit hulpmiddel. De keuring is een initiatief van de Stichting Palladium. Die geeft ook tips om veilig met het loopkarretje op pad te gaan. Belangstellenden voor de keuring kunnen een af spraak maken via ouderenwerker Cayla Aerssens: 0118-420460. mij zijn ze gewoon op hol gesla gen. Het kan geen uitstel meer lij den. Als ze dit niet doen moet vol gend jaar de kunststof baan bij Dy namica worden vervangen. Ook bij korfbalvereniging Seolto moet worden geïnvesteerd. Dat gaat in de miljoenen lopen." Het Vlissingse CDA en de Chris tenunie zijn 'verbaasd en verbijs terd'. De Christenunie vindt dat het college de raad had moeten in formeren. Het CDA vraagt zich af waar de omslag ineens vandaan komt. „Een paar maanden geleden is jammer genoeg nog besloten om woningen te bouwen op het Bunkerterrein en nu wordt wo ningbouw ineens als bezwaar ge zien", zegt M. de Zwarte (CDA). „Het is terecht dat er gekeken Sportclubs en raadsfracties reage ren vol ongeloof op het besluit van het Vlissingse college om voorlopig niet door te gaan met de sportboulevard. Voetganger gewond, automobilist rijdt door middelburg - Op de kruising Het Groene Woud/Blauwedijk in Mid delburg is dinsdagavond rond half elf een 22-jarige voetganger uit Oost-Souburg aangereden door een auto. De automobilist is na de aanrijding doorgereden. De wagen reed over de Blauwedijk in de rich ting van het Groenwoud. De Sou- burger is met onbekend letsel per ambulance naar het ziekenhuis in Vlissingen gebracht. Rook maar geen vuur in panden Middelburg middelburg - De brandweer is gis teravond om half acht uitgerukt voor een smeulende afzuigkap in een studentenhuis aan de Gort straat in Middelburg. Met het openmaken van het apparaat was het euvel verholpen. Een uur later kon de brandweer door naar een flat in de Meanderlaan, waar rook hing in het trappenhuis. Ook daar werd geen brand geconstateerd. wordt hoeveel woningen je kwijt kunt, maar je gooit hier nogal wat mee weg. Het is hoogst ongelukkig en opmerkelijk dat het in dit sta dium gebeurt." De Zwarte wil niet zeggen of hij vermoedt dat het col lege op deze manier afrekent met C. Seijbel, de opgestapte CDA-wet- houder die de sportboulevard in portefeuille had. „Maar ik ben wel achterdochtig. Vandaar dat we vra gen hebben gesteld." De hockeyclubs uit Middelburg en Vlissingen en Dynamica bereiden zich al jaren voor op een verhui zing naar de sportboulevard. Behal ve de sportaccommodaties komen er woningen en zorgvoorzienin gen. De clubs rekenden erop in september 2009 te verhuizen. „Vol gende week wordt ons veld waar schijnlijk afgekeurd", zegt Van Eij kelenburg. „Dan kunnen we geen wedstrijden meer spelen. Men zit in Vlissingen zó in de schuttersput jes dat men niet meer ziet wat goed is voor de stad." Voetganger overlijdt na ongeluk in Heikant HEIKANT - Door een ongeluk in de Ellestraat in Heikant is gisteroch tend een 64-jarige man uit Hei kant gedood. Hij en zijn vrouw (57) werden rond half tien tijdens een wandeling geschept door een 47-jarige automobilist uit Stekene (B)., die hen mogelijk niet zag door de zon. Het slachtoffer stierf rond 11.30 uur in een ziekenhuis in Antwerpen. De vrouw is naar het ziekenhuis in Terneuzen gebracht. Winst expositie is voor boodschappenplusbus middelburg - In het wijkgebouw van Stichting Welzijn Middelburg opent burgemeester K. Schouwe naar vrijdag om 14.00 uur een ex positie van amateur-kunstenaars. De opbrengst van de kunstwerken gaat naar de BoodschappenPlus- Bus. De expositie is tot 14 januari 2008 op werkdagen tussen 9.00 en 16.00 uur te bezichtigen aan de Molstraat 13 in Middelburg. Opzoek naar een origineel Sinterklaas- of kerstcadeau? KOOKMAGAZIJN PASSIEUX, voor kleine en grote geschenken. KOOKDEMONSTRATIE GIETIJZER Grillen, braden, wokken poffertjes bakken! ZATERDAG 17 NOVEMBER VAN 11.00-17.00 UUR Oostwal 1 - Goes - tel. 0113 - 22 88 95 www.passieux.nl PSR komt met een goed gevoel bij informateur Vlissingen vandaan. door Wendy van den Hurk vlissingen - De twee grootste par tijen heeft ze alvast gehad. Els Kuij- per, die voor Vlissingen een nieuw college bij elkaar moet informeren, kreeg gisteren eerst de PSR en la ter de PvdA voor haar kiezen. Na het gesprek, dat een uur duur de, PSR-fractievoorzitter Lou Wa terman in zijn nopjes. „Het was heel open en eerlijk. Kuijper kwam op mij heel goed over. Abso luut onafhankelijk. Ik denk dat de informatie haar zeker moet gaan lukken." Samen met partijgenoot Dick Schinkel had Waterman de informateur eerst bijgepraat. „Ik heb een kort resumé gegeven. Niet dat ze het niet gelezen had, maar ik wilde op een gelijk niveau zit ten. Ze vroeg of de raad in nie mand van het college vertrouwen meer had. Toen heb ik gezegd dat het volgens mij alleen om Tineke Verhage gaat." De PSR mocht suggesties voor een nieuw college geven. Waterman: „Toen heb ik ik gezegd: het liefst zo breed mogelijk, bestaande uit drie partijen. Wie die derde is, daar heb ik me niet over uitgespro ken. Ik sluit niemand uit, zeker de PvdA niet met acht zetels, zolang ze het collegeprogramma onder schrijven en een goede wethouder leveren. We kunnen natuurlijk niet tegen iedereen ja zeggen. An ders kan het voor ons reden zijn weer in de oppositie te gaan. Het gaat ons niet namelijk om de macht." Namen zijn niet ge noemd. „Aan de stoelendans doen wij niet mee. De naam van Ton Croné heb ik wel genoemd, omdat 'Ze vroeg of de raad in niemand van het college vertrouwen meer had' hij waarschijnlijk onze kandidaat zal zijn. We zijn in principe tevre den over hem en hij zou ook wel verder willen." Frans van Spaandonk, die namens de PvdA ging, was niet bereikbaar voor commentaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 28