Philips rooft pensioen Beau hoeft niet naar Australië luw stijl SS^-paauwe^^ 15 Tienduizenden vogels slachtoffer olieramp Zwarte Zee vL// 6° HET WEER: Geregeld zon Chaos dreigt in treinverkeer naar buitenland Ruben scoort met water- bespaarders Donderdag 15 november 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 270 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 www.pzc.nl Corruptie bij pensioenfonds treft massa ex-werknemers. eindhoven - Het Philips Pensioen fonds - en indirect rond 165.000 ge pensioneerde Philips-werknemers - zijn mogelijk voor tientallen mil joenen euro's benadeeld door frau duleuze vastgoedverkopen. De ex-directeur vastgoedbeheer van het pensioenfonds, die eind vorig jaar plotseling opstapte, en zijn rechterhand zijn aangehou den. Het Philips Pensioenfonds heeft in 2005 en 2006 voor honderden mil- yerseke - De 8-jarige Beau uit Yer- seke hoeft niet terug niet Austra lië. Dat heeft het gerechtshof in Den Haag gisteren bepaald. Moe der Margo Boone had hoger be roep aangetekend tegen een eerder vonnis van de kinderrechter in Middelburg. Die had op basis van het Haags Kinderontvoeringsverdrag bepaald dat Beau terug moest naar haar va der in Australië. Voor Margo Boone kwam het nieuws gisteren na maanden van spanning als een enorme opsteker. Boone was na de scheiding van haar Australische partner met haar dochter teruggekeerd naar Neder land. Volgens Boone en haar advo caat, J. Schoenmakers, had de kin derrechter onvoldoende rekening gehouden met de belangen van het kind. Bovendien zou zijn voor bijgegaan aan het feit dat Boone de volledige voogdijpapieren in handen heeft en haar dochter rechtmatig mocht meenemen naar Nederland. Ook het gerechts hof is tot de conclusie gekomen dat er geen sprake is van ontvoe ring. pagina 2: vreugde in Yerseke merken die merkbaar het verschil maken I yV Interieur Paauwe heeft ze! ...bijvoorbeeld joenen euro s aan woningcom plexen, winkels en kantoren ver kocht. Het vermoeden bestaat dat een deel van het vastgoed onder de prijs is verkocht aan drie of vier vastgoedbeleggers. Die verkochten het onroerend goed weer door, maar dan voor vele miljoenen meer. De meeropbrengst werd on derling verdeeld. Het waren altijd dezelfde partijen aan wie vastgoed werd verkocht, bevestigen ingewij den. Bij het onderzoek zouden ook medewerkers zijn betrokken van Fortis Vastgoed en Bouw fonds. De financiële instellingen waar zij werkten zijn niet als ver dacht aangemerkt, aldus het Open baar Ministerie. Het gaat om indi viduele werknemers en ex-perso neel. Philips onderzoekt al sinds vorig jaar intern de gang van za ken binnen het pensioenfonds, zo heeft een woordvoerder gisteren bevestigd. Als het vastgoed waarin het Philips Pensioenfonds heeft be legd te goedkoop is verkocht, is fei telijk geld onttrokken aan het ver mogen van dat fonds. Dat beheert in totaal zo'n 13,5 miljard euro, Frauduleuze vastgoedverkopen door het pensioenfonds van Phi lips duperen oud-werknemers van het bedrijf mogelijk voor tientallen miljoenen. waaruit de pensioenen voor 165.000 oud-Philipswerknemers worden betaald. „Stelen door de baas is in op mars", zegt Raymond Dörr, direc teur van Dörr Bedrijfsrecherche in een reactie op de zaak. „De meeste zaken halen de publiciteit niet, om dat bedrijven dit liever intern hou den." Volgens Dörr is de pakkans voor frauderende leidinggevenden verminderd door aanscherping van de privacyregels. „Het door lichten van sollicitanten is in Ne derland een gevoelige kwestie. Daardoor kunnen onbetrouwbare figuren op sleutelposities in het be- drijfkomen." Peijs: Vlaanderen moet ook blusboten leveren middelburg - Vlaanderen moet zorgen voor vier blusboten op de Westerschelde, vindt commissaris van de koningin Karla Peijs. Ze is in gesprek met Vlaamse gouver neurs en de haven van Antwer pen. Peijs vindt een bijdrage van Vlaanderen gerechtvaardigd om dat vier van de vijf schepen op de Westerschelde van en naar Vlaam se havens varen. pagina 30: Peijs wil Vlaamse blusbo ten Van Kemenade kraakt onderwijscommissie den haag - Oud-minister van On derwijs Jos van Kemenade (70) ver wacht niet veel heil van de parle mentaire commissie die de onder wijsvernieuwingen van de afgelo pen vijftien jaar onderzoekt. „Deze Kamercommissie is als een slager die zijn eigen vlees keurt", al- dus-de prominente PvdA'er en mi nister van Staat. Van Kemenade spreekt zich uit aan de vooravond van de openbare hoorzittingen, die komende woensdag beginnen. Een stoet onderwijsdeskundigen, (oud-) Kamerleden en voormalige bewindslieden wordt dan aan de tand gevoeld. De commissie onderzoekt het re cente nieuwe leren en de tweede fase, maar ook de invoering van het vmbo en de basisvorming in 1992. Volgens Van Kemenade zou het beter zijn als een team weten schappers de reeks vernieuwingen onderzoekt. pag 4/5 onderwijsvernieuwing taboe Het kabinet moet stoppen met vernieuwingen in het onderwijs Wanbetalers hebben geen recht op gezondheidszorg éêlïS/;. I 66% oneetfrUÜI 34% aantal reacties: 500 Zeeland: 2, 3, 25 t/m 31; Binnen land, 4 t/m 7; Buitenland: 8 en 9; Meningen: 10 en 11; Economie: 14 en 15; Beurs: 17; Boeken: 18; Weer: 22; Strips: 23; Weekagenda: 34 en 35; Cultuur: 36 en 37; Agen da: 39; Sport: 41 t/m 45; Televisie: 46 en 47. 7U\dvjeé 2° *"TTM M t w» - kavkaz - Een slachtoffer van de olieramp op de Zwarte een tanker in de zeestraat tussen de Zwarte Zee en de Zee schreeuwt het uit op het strand bij het Russische Zee van Azoz in tweeën brak. Het opruimen van de olie Kavkaz. Vele tienduizenden vogels zijn gestorven nadat zal nog weken duren. foto Yuri Kochetkov/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1