Onopvallende start van Masters in Goes voor Roger Herman Zeeuwse topschutters schieten met scherp T®PSC©RER 15 2 w PZC Dinsdag 13 november 2007 3 7 Niek van Sprundel vormt koningskoppel met Jelle de Vreeze. door Bas Koel GOES - Ronald Zwager, Rudley St. Jago en Niek van Sprundel deden goede zaken in het topscorersklas sement. Zij scoorden dit weekein de allen vier keer. Van Sprundel bracht zijn totaal op dertien treffers. De 22-jarige spits van Aardenburg stijgt hierdoor naar de tiende plaats van het klas sement. Hij is dit seizoen goed op dreef Samen met collega-spits Jel le de Vreeze scoorde Van Sprundel al 25 keer. „Ik ben eindelijk blessurevrij. Hier door kan ik veel spelen en wed strijdritme opdoen. Ik ben op het moment heel erg scherp en de bal len gaan er makkelijk in. Maar dat is ook de verdienste van de ploeg. We spelen heel erg goed, dan is het de taak van een spits om te sco ren", verklaart hij. Met dertien doelpunten in negen wedstrijden staat Niek van Sprun del op een gemiddelde van 1,44 treffers per wedstrijd. In zijn huidi ge tempo zou dit hem aan het ein de van het seizoen op een totaal brengen van 32 doelpunten. De spits zelf denkt daar heel anders over. „Het loopt nu lekker, maar voor hetzelfde geld breek ik volgen de week mijn been. Zoals het nu gaat denk ik dat twintig doelpun ten mogelijk zijn. Vroeger hield het maken van doel punten Niek van Sprundel veel 1. Dennie Ie Comte (Duiveland) 2. Ronald Zwager (Duiveland) 3. Josimar Pattinama (Jong Ambórt) 4. Arjan Smalheer (ZSC'62) Marinus Baas (Arnemuiden) Rudley St.Jago(RCS) 7. Niels Mulder (Nieuwdorp) Peter Dieleman (Zaamslag) Mathijs f-S^pfëmzee) 10. Niek van Sprundel (Aardenburg) 11Jelle de Vreeze (Aardenburg) Wilmarvan de Sande (Duiveland) Sinan Coban (Terneuzen) Joey van der Zweep (Vlissingen) Sam Ysebaert (Hoek) meer bezig. Tegenwoordig wil hij graag belangrijk zijn voor het elf tal. Het doel van de aanvaller is niet de zilveren schoen, maar het kampioenschap met Aardenburg. „De zilveren schoen is een leuke prijs. Als je scoort volg je alle lijst jes wel en kijk je wat de rest doet. Toch vind ik scoren niet het be langrijkste. Mijn doelstelling is de titel. Ik wil heel graag met Aarden burg het kampioenschap behalen, zodat we op een hoger niveau kun nen spelen." Niek van Sprundel heeft zelf al eens aan een hoger niveau mogen ruiken. Toen hij op zeventienjari ge leeftijd in zijn debuutjaar bij Aardenburg twintig doelpunten maakte, wekte hij de interesse van Belgische scouts. Hij ging het avon tuur aan en speelde in totaal drie jaar in België, waarvan één jaar bij Maldegem. Die ploeg speelde des tijds in de derde klasse, vergelijk baar met de amateur-hoofdklasse in Nederland. „Door blessures (knie en enkel) kwam ik weinig aan spelen toe. Ik heb toen besloten om weg te gaan. Maar nu ik geruime tijd blessure- vrij ben, wil ik toch weer probe ren om zo hoog mogelijk te spe len. Het liefst gewoon bij Aarden burg. Maar als dat niet lukt, ga ik misschien wel verder kijken", al dus Niek van Sprundel. Niek van Sprundel maakt dit sei- zoen tot dusver 13 competitie- doelpunten voor Aardenburg. Hij wil met zijn ploeg heel graag ho gerop. klasse goals factor totaal 3A 13 1,5 19,5 3A 11 1,5 16,5 4B 16 1 16 4B 15 1 2E 10 1,5 ik 15 2E 10 1,5 15 2E 9 1,5 1113,5 2E 9 1,5 PSE 13,5 i 3A 9 1,5 13,5 j 4A 13 1 13 J 4A 12 1 12 3A 8 1,5 12 2E 8 1,5 12 3A 8 1,5 12 l HB 6 PZC WA 12 Naast nationaal Orleans en het hui dige dagfondsucces uit 2007 was Herman, die al sinds 1980 de voor zittershamer bij de Verwachting in Axel hanteert, ook al een keer pro vinciaal winnaar van Tours (1996) en staat ook de trofee van de 'Gou- 'Op de vitesse speelt de windrichting een te grote rol' den crack' van de fondclub Zuid Nederland op de schoorsteenman tel. Herman heeft zich de laatste jaren gespecialiseerd op de dagfond. „Het zijn de mooiste en eerlijkste concoursen, zeker als de duiven Sjoelteams plaatsen zich voor het NK GOES - Zeven Zeeuwse sjoelteams hebben zich in Oosterhout ge plaatst voor het NK teamsjoelen. De titelstrijd wordt 24 november in Arnhem gehouden. Schijf 83 uit Oost-Souburg is vertegenwoordigd met drie ploegen, uitkomend in de 3e, 4e en 5e klasse. De Goese Schuivers komen met twee teams uit in de 4e en 5e klasse EMSV Middelburg komt met twee ploe gen in actie in de 5e en 6e klasse. Ereplaatsen renners Theo Middelkamp GOES - Jeugdrenners van wielerver eniging Theo Middelkamp hebben het podium gehaald bij een veldrit in Bladel. Nick Janssen uit Borsse- le werd derde in categorie drie (ne genjarigen). Denise Gunst uit Yer- seke behaalde de derde plaats. Zij deed dit bij de meisjes in categorie vier (tienjarigen). Denise Gunst is Nederlands kampioene in diverse wielerdisciplines. Nationale surftitel voor Davy Scheffers HORST - Davy Scheffers is in Horst Nederlands jeugdkampioen frees tyle windsurfen geworden. De 17-jarige Zierikzeeënaar versloeg in de finale de Belg Dieter van de Ey- ken en Paul Zeper. Scheffers mocht hierna ook met de 'grote jongens' meedoen en werd vijfde. Niek van der Linden uit Rilland veroverde in deze cate gorie het zilver. De zege ging naar Steven van Broeckhoven. Robin Haase zakt weg uit top 100 RIJSWIJK - Tennisser Robin Haase is op de wereldranglijst flink ge zakt. De 20-jarige Nederlander staat 117e. Een week eerder vond hij zichzelf nog terug op de 97e plaats. Haase verloor vorige week in de tweede ronde van het chal- lengertoernooi in Bratislava. Rae- mon Sluiter staat 165e. Bij de vrouwen bleef Michaëlla Krajicek op de 34e plaats staan. St. Nicolaastocht van de Vrolijke Tippelaars GOES - De wandelsportvereniging de Vrolijke Tippelaars houdt zater dag 24 november de St. Nicolaas tocht. Er zijn routes uitgezet over 5,10,15 en 25 km. De starttijd voor de 25 km is om 9.00 uur. De overige afstanden be ginnen tussen 10.00 en 13.00 uur. Er wordt gestart vanuit het club huis van de voetbalvereniging Zee land Sport aan het Baskensburg- plein in Vlissingen. Zesde plaats Marius Besuyen in Zoetermeer GOES - Middelburger Marius Be suyen is in de 15 kilometer lange Dotterbloemloop van Zoetermeer op de vijfde plaats geëindigd in zijn leeftijdscategorie 45+. Hij no teerde een tijd van 57.16. Zijn broer Wim Besuyen finishte bij de 55-plussers als zesde in 61.10. John Guequièrre uit Middelburg kwam in diezelfde leeftijdsgroep als acht ste over de streep in 66.53. kopwind hebben. Op de vitesse speelt de windrichting een te gro te rol. Op de overnacht moet je ge luk hebben dat de duif die bij het donker worden een slaapplaatsje zoekt, dat bij een boerderij doet waar een boer de andere morgen om een uur of vier zijn tractor start. Dan schrikt de duif van het lawaai en begint aan zijn afsluiten de tocht naar het thuishok. Dus midfond, maar zeker dagfond zijn mijn lievelingsconcoursen." Herman begon met slechts 20 vliegkoppels aan het seizoen. Hij speelt het weduwschap met dof fers en dat betekent dat hij het met twintig duiven moet doen. Wel wordt er regelmatig nieuw bloed ingebracht. „Ik doe het via de ruilhandel en dat werkt." Jan Arnouts verrast Anno de Kleine bij NK driebanden. door Joop van den Oudenhoven GOES - Het Nederlands kampioen schap driebanden voor elitespe lers, ook wel de Masters genoemd, is gisteren in biljartcentrum Ca- ramBowl in Goes van start gegaan. De aandacht op de eerste dag werd vooral getrokken door Ben Velthuis die Barry van Beers ver sloeg en door Jan Arnouts uit Et- ten-Leur die Anno de Kleine zijn eerste nederlaag bezorgde. Op een paar verrassingen na werd het een onopvallende start, zeker waar het de publieke belangstel ling betrof Die viel ronduit tegen. De wegblijvers hebben toch al wat gemist, al was het nog maar een begin. Bijvoorbeeld de 3-2-over- winning die de boomlange Tukker Ben Velthuis noteerde op Barry van Beers. Of de nederlaag van Harry van de Ven tegen Jos Bon- gers. Jean van Erp, de coming man van het driebanden, bleef even steken en had zichtbaar moeite zich aan te passen aan het materiaal. Daar in was hij niet de enige aan de di verse non-verbale en verbale reac ties te zien en te horen. Anno de Kleine verwoordde het voorzich tig: „Het is wat aan de koude kant. De windmachines zijn niet goed voor de tafels en voor je lijf Toch moeten we als biljarters op alle ta fels en onder alle omstandigheden kunnen spelen, al kost dat soms wat moeite. Slecht is het materiaal zeker niet." Ook Arnouts, winnaar van de Mas ters in 1992, had in zijn eerste par tij de grootste moeite met het ma- 1^ Het Nederlands kampioenschap driebanden start in Goes met en kele verrassingen. Oud-winnaar Jan Arnouts verslaat bijvoorbeeld Anno de Kleine. teriaal, maar zorgde niettemin voor een verrassende overwinning op De Kleine. De kopman van de eredivisieploeg van 't Tapperijke moest het afleggen tegen de num mer vier van eerstedivisionist Snel len Recycling. Het gemopper bij Arnouts verstomde toen hij in zijn tweede partij tegen Jean Bessems zijn 45 punten in 23 beurten vol maakte. Aan één set winst heeft hij vandaag genoeg voor plaatsing voor de volgende ronde. Dat geldt ook voor Anno de Klei ne, die later op de dag Van der Stappen van de tafel veegde. Van der stappen noteerde nog wel de hoogste partij in de eerste ronde, maar verbleekte volledig in de tweede. In de andere poules ge beurde weinig meldenswaardig. Frans van Schaik pakte twee over winningen en schakelde onder an deren de jeugdige Jeffrey Jorissen uit. Vandaag wordt het restant van de poules C, D, F en H afgewerkt. BILJARTEN Cuenca. WK driebanden. Finale: Umeda (Jap) - Sanchez (Spa) 3-2 (6-15 15-9 4-15 15-7 15-12/moyenne 1,666-1,757). Goes. Masters, NK driebanden, eerste dag. Poule C: Barry van Beers-Jeffrey Jo rissen 3-1, Frans van Schaik-Ben Velthuis 3-0, Ben Velthuis-Barry van Beers 3-2, Frans van Schaik-Jeffrey Jorissen 3-2. Stand: 1. Frans van Schaik, 2. Barry van Beers, 3. Ben Velthuis, 4. Jeffrey Jorissen. Poule D: Jean van Erp-Eric Vijverberg 3-0, Herman Slikker-Dick van Uum 2-3. Poule F: Arie Weijenburg-Bert van Ma nen 3-2, Harry van de Ven-Jos Bongers 2-3. Poule H: John van der Stappen-Jean Bes sems 3-1, Anno de Kleine-Jan Arnouts 2-3, Jean Bessems-Jan Arnouts 0-3, Anno de Kleine-John van der Stappen 3-0. Stand: 1. Jan Arnouts, 2. Anno de Kleine, 3. John van der Stappen, 4. Jean Bessems. BRIDGE Vlissingen. Lions Club Vlissingen: 1. Krappen-van Maaren 73.88%, 2. dms. Kips-Wisse 67.13, 3. Crucq-Vermaat 66.50, 4. dms. Den Engelsman-Schliekel- mann 65.61, 5. Cattoir-Willemsen 63.46. DAMMEN Zoutelande. NK vrouwen. Tweede ron de: Rijgersberg-Graas 2-0, Doumesh-Ste- geman 2-0, Alink-Chub 0-2, De Graag-Ver- heul 1-1, Fung-Hoekman 1-1. Stand: 1. Chub, Doumesh, Fung, Hoekman 3, 5. Rij- gersberg, Stegeman, Verheul 2, 8. Alink, De Graag 1,10. Graas 0. DUIVENSPORT Zeelandia Middelburg. Tentoonstelling. Mooiste doffer: J. Roodenburg; Mooiste duivin: B. Baukema. Oude doffers: J. Rood enburg; Oude duivinnen: comb, van Herk/Crucq. Jonge doffers: G. v.d. Voor de; Jonge duivinnen: B. Baukema. Keur meester: K. v.d. Enden (Lepelstraat). SCHAATSEN Salt Lake City. Wereldbeker. Vrouwen, 3000 m: 1. Sablikova (Tsj) 3.57,98, 2. Klassen (Can) 3.59,37, 3. Groenewold (Ned) 3.59,79, 4. Pechstein (Dui) 4.00,66, 5. Groves (Can) 4.01,04, 6. Anschütz (Dui) 4.01,70, 7. Hughes (Can) 4.02,25, 8. Wang Fei (Chn) 4.03,27, 9. Wüst (Ned) 4.03,62, 10. Tabata (Jap) 4.05,25' 14. Val kenburg 4.07,09, 16. Smit 4.07,18. Stand WB: 1. Sablikova 100, 2. Klassen 80, 3. Groenewold 70, 9. Wüst 32, 14. Valken burg 20, 16. Smit 16. TENNIS Shanghai. Masters Cup. Mannen. Rode groep: Gonzalez (Chl/7) - Federer (Zwi/1) 3-6 7-6 (1) 7-5, Roddick (VSt/5) - Davidenko (Rus/4) 6-3 4-6 6-2. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl agenda BILJARTEN DINSDAG Masters toernooi. Tweede dag. Aanvang partijen: 12.00 uur, 15.00 uur, 19.00 uur. Locatie: Biljart Centrum Caram- Bowl, Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57