Sport Umeda grijpt wereldtitel Vercauteren sneuvelt na verlies tegen CBA ANWB Adri van Tiggelen maakt het jaar af PZC Dinsdag 13 november 2007 35 U moet zich zeker voelen in de auto. Zeker in de winter. En dat kan met Wegenwacht Ster Service. Voor maar 14,95 profiteert u onder meer van een jaarlijkse check-up van uw auto zodat u goed voorbereid de winter in kunt gaan*. Maar Wegenwacht Ster Service is nog veel meer. Naast de check-up biedt onze Wegenwacht Ster Service u ook begeleiding bij reparaties na pech, een uniek voordeelprogramma, rechtsbijstand en technisch advies. Kies nu voor Wegenwacht® Ster Service en profiteer van de volgende voordelen: Jaarlijkse check-up Begeleiding bij reparatie na pech Uniek voordeelprogramma Rechtsbijstand 1 Technisch advies 'Exclusief voor ANWB-ieden met Wegenwacht Service. Meer weten? anwb.nl ANWB-winkels 088 2692 222 GARAGES, BERGINGEN, TUINHUISJES EN PAARDENSTALLEN eindhoven - Als Sef Vergoossen zich kan losmaken van zijn Japan- se werkgever Nagoya Grampus Eight wordt hij naar alle waar schijnlijkheid de nieuwe trainer van PSV. De 6o-jarige Limburger heeft zich bereid verklaard om in Eindhoven aan de slag te gaan in afwachting van de komst van Huub Stevens in juli 2008. Vergoossen heeft nog een contract tot 1 januari in het Verre Oosten. De Japanse competitie is echter ge speeld, Nagoya is nu bezig met het bekertoernooi. PSV zou de laatste anderhalve maand van Vergoos- sens contract moeten afkopen. De voormalig trainer van onder meer FC VW, MW, Roda JC en RC Genk gaf eerder aan zijn loop baan als hoofdtrainer te willen beëindigen. Een contract voor een halfjaar bij PSV zal hij echter niet laten schieten. De Eindhovense club is na de afzeggingen van Mar tin lol en Fred Rutten op zoek naar een trainer die dit seizoen kan afmaken. Daarna moet Ste vens, nu nog werkzaam bij Ham burger SV, het stokje overnemen. Vergoossen onderhoudt al ruim 25 jaar een goede band met Reker. Beiden werkten eind jaren tachtig samen bij FC VW, Reker als hoofdcoach en Vergoossen als hoofd opleidingen. In 1994 stond Vergoossen met MW op degrade ren en vroeg hij Reker om het sei zoen af te maken. Nu vraagt Reker om een vriendendienst. brussel - Frank Vercauteren is niet langer hoofdtrainer van An- derlecht. Het bestuur en de oud-in ternational besloten gisteren na overleg om het contract te ontbin den. De beslissing volgde daags na de 2-0-nederlaag tegen Germinal Beerschot Antwerpen (GBA). An- derlecht bleef door het verlies de nummer vier op de ranglijst en heeft zeven punten achterstand op koploper Club Brugge. Assistent-trainer Ariël Jacobs neemt de taken van Vercauteren tot het einde van het seizoen over. Vercauteren zou na het trainer- schap bij Anderlecht verder gaan als technisch directeur. Beide par tijen bespreken binnenkort wat ze nu met die afspraak moeten doen. De 51-jarige Vercauteren was sinds 2005 hoofdcoach bij Anderlecht. Hij bezorgde de club de afgelopen twee jaar de landstitel. Japanner duikt uit het niets op en wint WK driebanden. door Frits Bakker cuenca/goes - Het Japanse biljar ten, dat ooit furore maakte met het mysterieuze fenomeen Nobua- ki Kobayashi, heeft weer een nieu we topspeler. De 39-jarige Ryuuji Umeda (geboren op 22 oktober 1968) veroverde in Ecuador de we reldtitel driebanden door een over winning in de finale tegen de Spanjaard Daniel Sanchez. Ook Dick Jaspers bleek niet bestand te gen de tot nu toe vrij onbekende Japanner. De eindzege van Umeda op het WK, dat op 2600 meter hoogte werd gespeeld, kwam als een vol slagen verrassing. Nog niet eerder streed de toch al bijna veertiger in internationale toernooien en in de wereldbekercyclus mee om de hoofdprijzen. De Aziatische titel en twee toptienklasseringen in Istanboel en Porto in de worldcup brachten hem wel in de top twin tig van de wereld. Met zijn indruk wekkende zege in Cuenca maakte Umeda een reuzensprong. Hij staat nu vijfde achter Blomdahl, Caudron, Sanchez en Jaspers. Voor Japan was het 23 jaar geleden dat Kobayashi (1984, Krefeld) het land een wereldtitel in het drieban den schonk. Junichi Komori was in die jaren ook een subtopper, maar daarna is nooit meer een ta- Ryuuji Umeda lent opgestaan. De Belg Ludo Die lis trok jaren achtereen naar Tokio om jonge spelers wegwijs te ma ken. „Maar die Umeda is me nooit opgevallen", bekent hij. „Ik zou hem niet eens kennen als ik hem tegenkwam." Toch vertoonde Umeda zich met name dit jaar vaak in het circuit van de wereldbeker. Zo werd hij negende in Porto, onder meer na een 3-0-zege tegen Jean Paul de Bruijn en negende in Istanboel, waar hij van Blomdahl verloor. Op het WK in Ecuador sneuvel den één voor één de kopstukken. Dick Jaspers zorgde er in de kwart- ra^ De vrij onbekende Japanner Ryuuji Umeda wordt in Ecuador wereldkampioen driebanden. In de finale verslaat hij de Span jaard Daniel Sanchez. Rotterdam - Oud-voetballer Adri van Tiggelen (50) is tot 1 januari 2008 hoofdtrainer van Sparta. Hij begeleidt gedurende zeven wed strijden het eerste elftal. De op dracht is om Sparta, dat op de laat ste plaats in de eredivisie staat, uit de gevarenzone te loodsen. Van Tiggelen is trainer van Jong Sparta en krijgt de komende twee maan den assistentie van Geert Meijer. Van Tiggelen, linksback van het Oranje dat in 1988 Europees kam pioen werd, bracht in 2005 Sparta via de nacompetitie terug in de eredivisie. Hij nam destijds waar voor trainer Mike Snoei die, net als Aandewiel dit seizoen, werd ontslagen. Sparta wil in de winter stop een nieuwe trainer aanstel len. Voor die tijd moet het drieja rig contract van Aandewiel wor den afgekocht. Van Tiggelen mist de benodigde diploma's om per manent als hoofdtrainer in het be taalde voetbal te werken. finale persoonlijk voor dat Blomda hl (3-0) kansloos werd afgedroogd, Caudron moest het afleggen tegen zijn grillige landgenoot Forthom- me en Jaspers maakte op zijn beurt in de halve finale kennis met de klasse van Umeda. De Ja panner kwam met 2-0 voor, gaf één setje weg en sloeg toe in de vierde set: 15-5. Daniel Sanchez had op het andere biljart afgerekend met Rodriguez (3-0). De kleine Spanjaard, wereld kampioen in 2005, was op slag de 1 onbetwiste favoriet voor een nieu we titel. Hij kon Umeda tot 2-2 bij benen, maar kreeg het nakijken in de vijfde set: 15-12. Op de wereldranglijst blijft Torb- jörn Blomdahl afgetekend de num mer één. De onttroonde wereld kampioen Eddy Merckx zakt weg uit de top twaalf Kies voor mooie prefab betonelementen. Ook dubbelwandige bouw. Met degelijke rabatdelen. Vlijmscherpe prijzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55