Italië in shock na guerrilla in Rome Prijzenkast van Trabelsi is te koop Ruziënde Ajacieden krijgen geldboete 34 Dinsdag 13 november 2007 pzc Amsterdam - Te koop: de inhoud van de prijzenkast en andere spul len van voormalig Ajax-verdediger Hatem Trabelsi. Van de medaille van het kampioenschap van Ne derland in het seizoen 2003/2004 tot badjassen en Adidas-inlegzool- tjes. De spullen worden zaterdag t;;jiens een executieverkoop bij op bod verkocht in het Venduhuis voor de rechtspraktijk Nederland in Amsterdam. Een medewerker van het Vendu huis wil niet zeggen wie de schuld eisers van Trabelsi zijn. „Dat mag ik niet in verband met zijn priva cy." Hatem Trabelsi (30) staat te genwoordig onder contract bij het Saoedische Al Hilal. De voormali ge Tunesische international kwam in 2001 van Club Sportif Sfaxlen naar Ajax. Tijdens de executieverkoop zijn ook shirtjes te koop die Trabelsi op het veld ruilde met tegenstan ders. Zo zijn er volgens het Vendu huis tricots met het opschrift Sag- na (van voetbalclub Auxerre), Sai- di (Feyenoord), T. Cohen (Macca- bi Tel Aviv), Poborsky (Sparta Praag), Koné (PSV), Ze Roberto (AC Milan), Nedved (Juventus). Voor de liefhebber zijn er verder trainingspakken van Ajax, een win terjas en een korte broek van het Tunesische elftal en het officiële Ajax-kostuum van het seizoen 2003/2004 te koop, het laatste in clusief twee overhemden en een kledinghoes van Oger. Hatem Trabelsi Voetbalbond overweegt aanhangers bezoekers uit stadions te weren. door Eelco van der Linden ROME - Italië verkeert in shock na de vechtpartijen en vernielingen die gisteren overal in het land plaatsvonden. Hooligans van bijna alle teams van de Italiaanse Serie A botvierden hun woede op de po litie en openbare gebouwen nadat een 28-jarige supporter van de Ro meinse club Lazio door de politie was doodgeschoten bij een restau rant langs de snelweg. De betroffen politieagent houdt vol 'per ongeluk' te hebben gescho ten toen hij wilde ingrijpen bij ge vechten die waren ontstaan tussen supporters van Lazio en Juventus. In Rome ontstond een ware guer rilla, waarbij kantoren van de poli tie werden omsingeld, auto's in vlammen opgingen en een ge bouw van het Italiaans Olympisch Comité werd vernield. Pas laat in de nacht keerde de rust terug. Minister van Binnenlandse Zaken Giuliano Amato besloot na de dood van de supporter, Gabriele Sandri, de 'risicowedstrijden' In- ter-Lazio en Roma-Cagliari af te ge lasten en de andere wedstrijden tien minuten later te laten begin nen. Een grove inschattingsfout, menen veel critici, die vinden dat de hele competitie meteen had moeten worden stilgelegd. Dat ge beurde eerder dit jaar ook na de dood van een agent die bij suppor- terrellen op Sicilië om het leven kwam. „De boodschap leek dat de dood van een supporter heel wat min der zwaar weegt dan de dood van een agent", stelt commentator Gianni Mura in La Repubblica. Het incident op Sicilië bracht in Italië ook een schokgolf teweeg. Er 'In onze maatschappij is het niet meer mogelijk voetbalduels te organiseren' werd besloten tot het veiliger ma ken van de oude Italiaanse sta dions en een hele reeks maatrege len om de hooligans - 'ultra' ge naamd in Italië - te kunnen contro leren en snel te berechten. Daar lijkt echter niet veel van te zijn terechtgekomen. Men over weegt nu geen supporters van be zoekende clubs meer toe te laten in de stadions, maar gevreesd wordt voor de reactie van de sup portersverenigingen, die een soort staat in de voetbalstaat zijn. De voorzitter van de Italiaanse voet balbond, Giancarlo Abete, zei er persoonlijk tegen te zijn, maar het 'voor een bepaalde periode' een mogelijke optie te vinden. De echte voetballiefhebber heeft zich hier al bij neergelegd. „We moeten erkennen dat het niet meer mogelijk is in onze maat schappij voetbalwedstrijden te or ganiseren. We moeten ze voortaan maar laten plaatsvinden voor abonnementhouders en degenen die betaaltelevisie hebben", zei Ita- lo Cucci, Italië's meest gerenom meerde voetbalcommentator. Voor trainer Koster is kous af in controverse tussen Luque en Suarez. door Jop van Kempen amsterdam - Ajax heeft Albert Lu que en Luis Suarez een geldboete opgelegd na hun ruzie tijdens Feye- naord-Ajax. De beide kemphanen hebben excuses aangeboden voor hun optreden. De twee vlogen elkaar zondag in de rust van Feyenoord-Ajax (2-2) in de kleedkamer in de haren na onenigheid over een spelsituatie, waarna trainer Adrie Koster ze ter- smnd aan de kant hield. Gisteren trainde Luque gewoon weer mee met de groep. Hij wilde nog steeds geen commentaar geven op het in cident van een dag eerder. Suarez was vertrokken naar Uruguay voor twee kwalificatieduels met het na tionale team. Albert Luque moest op het matje komen bij technisch directeur Mar tin van Geel en bij de leden van de technische staf Met Luis Suarez werd telefonisch contact gezocht. De technische staf wilde van beide spelers hun kant van het verhaal horen. „Ze hebben een geldboete gekre gen", was het summiere commen taar van trainer Adrie Koster op het gesprek over het incident. „Wat mij betreft is daarmee de kous af. Ik sta nog steeds achter de beslissing die ik in de rust van de wedstrijd heb genomen." Op de website van Ajax liet Van Geel optekenen. „Uit de gesprek ken werd duidelijk dat beide spe lers schuld hebben aan hetgeen zich heeft afgespeeld. Daarom heb ben we ze beiden een boete opge legd, die ze allebei accepteerden. Daarnaast boden ze hun excuses aan." De club doet over de hoogte van de boetes geen mededelingen. Griekse bondscoach passeert Charisteas athene - De Griekse bondscoach Otto Rehhagel heeft Angelos Cha risteas gepasseerd voor de EK-kwa- lificatieduels met Malta en Honga rije. Het wegblijven van de spits van Nürnberg is de enige verras sing in de selectie. Op vrijdag 16 november 2007 om 11.00 uur zal, op het adres Oude Veerseweg 20 te 4332 SH Middel burg, ten laste van W.J.C.M.M. van der Veeke, in het openbaar worden verkocht enige meubilaire en/of andere goederen, bezichtiging 1/2 uur voor aanvang verkoop. De ver koop wordt gehouden bij opbod zon der opgeld en de toewijzing zal geschieden aan de meestbiedende en tegen uitsluitend contante bet aling. De t.k.-gerechtsdeurwaarder belast met de executie M.L. Scheepbouwer, Buys Partners B.V., Ondernemersweg 5, 4691 SL Tholen, Tel.: 0166-601020 Federer opent met zeldzame nederlaag shanghai - Tennisser Roger Fede rer heeft zich gisteren tijdens zijn openingspartij op de Masters Cup in Shanghai laten verrassen door Fernando Gonzalez. De Chileen was de Zwitserse titelverdediger met 3-6 7-6 (1) 7-5 de baas in de 'rode groep'. Nog nooit had Fede rer een partij verloren in de groeps wedstrijden van de Masters Cup. Federer won het prestigieuze toer nooi in Shanghai al vier keer. Groenewold rijdt naar bronzen plek salt lake city - Renate Groene wold heeft bij wereldbekerwed strijden schaatsen brons veroverd op de 3000 meter. De TVM- schaatsster kwam in Salt Lake City tot een tijd van 3.59,79 en moest daarmee bijna twee seconden toe geven op Martina Sablikova uit Tsjechië: 3.57,98. Het zilver ging naar Cindy Klassen uit Canada: 3-59,37. Ireen Wüst eindigde teleur stellend als negende. Afonso Alves aanvaardt schorsing van vijf duels zeist - SC Heerenveen kan voorlo pig niet beschikken over Afonso Alves. De tuchtcommissie van de KNVB heeft de Braziliaanse spits gisteren een schorsing opgelegd van vijf duels, waarvan één voor waardelijk. Alves gaf zondag in de met 0-1 gewonnen competitiewed strijd tegen Vitesse middenvelder Remco van der Schaaf een elle boogstoot. Hij accepteerde de zwa re strafeis van de aanklager. Robert Doornbos valt uit in slotrace mexico city - Robert Doornbos is in de slotrace van het Champ- Car-circuit in Mexico City uitgeval len. De Nederlandse autocoureur bleef daardoor in het eindklasse ment steken op de derde plaats. Se- bastien Bourdais kwam als eerste over de finish. De Fransman, die al zeker was van de eindzege, nam zo gepast afscheid van ChampCar. Bourdais rijdt komend seizoen voor Toro Rosso in de Formule 1. De kledingzaak waarin de neergeschoten Italiaan Gabriele Sandri met zijn ouders werkte, werd gisteren overstelpt met bloemen. foto Alessandra Tarantino/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 54