Unieke expositie keramiek van Lanooy, Slot en Braat 32 Dinsdag 13 november 2007 PZC AGENDA OP PAD Lezing In het kader van het Michiel de Ruyter- jaar houdt het Zeeuws maritiem Mu- zeeum samen met de Universiteit Leiden en het Nederlands Instituut voor Militaire Historie een reeks lezingen. Het onder werp van vanavond is de 'Bestrijding van Barbarijse kapers'. Vlissingen, Muzeeum, 19.30 uur. MUZIEK The Kransky Sisters Annie Lee, Christine Johnson en Michele Watt bespelen de tuba, zingende zaag, keyboard en enig verdwaald keukengerei. Middelburg, Stadsschouwburg, 20.00 uur. Schubert Anders Concert met werk van Schubert en Berio door het Symfonieorkest Vlaanderen on der leiding van dirigent Martin Fischer- -Dieskau met medewerking van mezzo sopraan Margriet van Reisen. Brugge, Concertgebouw, 20.00 uur. THEATER Oblomov Muzikale tragikomedie over Oblomov, de vleesgeworden nietsnut, naar de roman van de Russische schrijver Gontsjarov, ge speeld door Het Zuidelijk Toneel en bege leid door een combo van cello en piano. Brugge, Stadsschouwburg, 20.00 uur. Hair Nieuwe versie van de legendarische love- rockmusical, met een Nederlandse ster rencast. Bergen op Zoom, De Maagd, 20.15 uur. meer agendanieuws op www.pzc.nl De hedendaagse 'Michiel de Ruyter' in Vlissingen (foto). In het kader van het Michiel de Ruyterjaar houdt het Zeeuws maritiem Muzeeum samen met de Universiteit Leiden en het Nederlands Instituut voor Militaire Historie een reeks lezingen onder de ti tel Rondom de Ruyter. In de lezingen wordt een overzicht gege ven van de Nederlandse marine in het midden van de zeventien de eeuw. Michiel de Ruyter speelt daarin een centrale rol. Er wordt onder meer aandacht besteed aan de organisatie van de marine, de carrières van zeeofficieren, maritieme strategie en zeeslagen in de schilderkunst. Natuurlijk worden in de lezingen ook de tocht van De Ruyter naar Afrika en Amerika, en de ver nietiging van de Engelse vloot te Chatham uitgebreid belicht. Het onderwerp van vanavond is 'Bestrijding van Barbarijse ka pers'. Vlissingen, Muzeeum, 19.30 uur. foto Lex de Meester Tessa Braat bekijkt de expositie van haar keramisch werk in het atelier van Victoria Kloek. foto Marijke Folkertsma van Frans Slot." Victoria tekende die reactie ook uitgebreid op in het gastenboek. In feite werd daar mee al de kiem gelegd voor de hui dige expositie. Tessa Braat bewondert het werk van Lanooy en Slot, zo staat ook in het boek dat PZC-journalist A. J. Snel in 2003 over haar schreef Kloek brengt heel bewust werk van deze drie vooraanstaande Ne derlandse pottenbakkers bij elkaar in een intieme tentoonstelling in haar atelier. Zij wil daarmee vooral de focus eens wat extra op Braat richten. „Tessa is zo bescheiden en stelt zich altijd zo dienstbaar op, maar haar werk verdient alle aan dacht", vindt Kloek. Haar atelier is gevestigd in een mo numentaal pand in de Zierikzeese binnenstad. De patriciërswoning dateert uit de zestiende eeuw. De benedenverdieping maakte ooit deel uit van een serie pakhuizen langs de Oude Haven. Een poort achtige tussendeur met een bijbe horend 'mandeurtje' naar het naastgelegen pand wijst daar nog op. Met groot respect voor de his torie, heeft Kloek dit pand ingrij pend laten restaureren. In goed overleg met de architect en bouwondernemers werd de monu mentale woning stukje bij beetje teruggewonnen op de tijd. Begin dit jaar werd de restauratie afge rond. Kloek besloot het fraaie re sultaat te delen met belangstellen den. Dat doet zij door dit jaar haar atelier zes keer open te stellen. Met de expositie keramiek rondt zij de serie open atelierdagen af RH Expositie Keramiek, donderdag 15 tot en met zaterdag 17 november, atelier Victoria Kloek, Kraanplein 22, Zierikzee, 10.30 - 17.00 uur. Werk van drie meesters in glazuur in atelier van Victoria Kloet Zierikzee. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Onder de titel Drie Ne derlandse Pottenbakkers stelt beel dend kunstenares Victoria Kloek haar atelier aan het Kraanplein 22 in Zierikzee deze week drie dagen open voor een unieke expositie keramiek. „Het zijn werkelijk top stukken van drie meesters in het glazuren", zegt de initiatiefneem ster. Het gaat over Chris Lanooy (1881-1948), Frans Slot (1909-1974) en Tessa Braat (80 jaar). Lanooy geldt als grondlegger van de moderne keramiek. Hij werd ge boren in Sint Annaland. Slot zag in Lanooy zijn grote leermeester. Overigens moest hij wel moeite doen de stuurse Lanooy te overtui gen hem als leergierige beginne ling aan te nemen. „Slot toonde zich een begaafde leerling en was qua karakter de te genpool van zijn leraar: beschei den en rustig. Heel anders dus dan Lanooy die zich zeer bewust was van de ster van zijn talent", vertelt Victoria Kloek uit eigen ervaring. Slot was een goede vriend van haar vader, de kunstschilder Joop Kloek. Zij herinnert zich uit haar jeugd nog de geanimeerde ontmoe tingen tussen de beide kunste naarsgezinnen. „Frans Slot tovert met kleur", was de mening van Joop Kloek die enkele van diens va zen als stilleven heeft geschilderd. Twee van zijn schilderijen zijn ook te zien tijdens de driedaagse ten toonstelling. „Toen ik een paar jaar geleden, de schalen en vazen van Tessa Braat zag in het Burgerweeshuis, kreeg ik direct associaties met het werk Na veertig jaar Hair zet regisseur Azzini een nieuwe versie op de planken. Een Nederlandse sterrencast met onder anderen Oren Schrijver, Dewi en Joël van Idols, Margreet Boersbroek, Jelka van Houten en Bettina Holwerda brengt de loverockmusical in een vertaling van Ronald Giphart en Jan Rot. nwÊtÊÊÊIÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÈÊÊÈÊÊIÊÊÊÊÊÊÊKÊÊ FILMS BERGEN OP ZOOM Cinem'actueel, Superbad: 20.00 uur; The Heartbreak Kid: 20.00 uur; Molière: 20.30 uur; GOES Beest, Zazie dans Ie Metro: 20.30 uur; MIDDELBURG Schuttershof, Ensemble c'est tout: 20.00 uur; TERNEUZEN Merral, Alles is liefde: 20.00 uur; Stardust: 20.00 uur; Superbad: 20.15 uur; The Heartbreak Kid: 20.15 uur; VLISSINGEN CineCity, 30 Days of Night: 21.45 uur; Alles is lief de: 19.00 en 21.45 uur; Atonement: 16.15, 19.00 en 21.45 uur; Lions for Lambs: 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur; Plop en de pinguin: 14.00 uur; Rogue Assassin: 21.45 uur; Superbad: 16.30, 19.00 en 21.45 uur; The Bourne Ultimatum: 21.45 uur; The Heartbreak Kid: 19.00 uur; The Invasion: 19.15 uur; Timboektoe: 16.15 uur; Waar is het paard van Sinterklaas: 14.00 uur; Fados: 19.30 uur (Film by the Sea); ZIERIKZEE FiZi, Copying Beethoven: 14.00 uur; Film by the Sea presenteert vanavond om 19.30 uur in CineCity Vlissingen de voor-première van Fados. Het is een Portugeese muziekdocu over Portu gal en hun Fado-muziek. Cast: Amalia Rodrigues, Lila Downs, Caetano Velo- so. Regie: Carlos Saura. Fados schildert een prachtig portret van de Portuge se ziel middels Portugals meest karakteristieke muziekstijl. UITGAANSTIP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 52