Kamer wijst migratieplan van WD af 'Je kunt niet inschatten wat iemand met een bedekt gezicht van plan is' 4 Dinsdag 13 november 2007 PZC CDA vindt voorstel getuigen van 'pure discriminatie'. DEN HAAG - Een Kamermeerder heid van CDA, PvdA en SP ziet weinig in de gisteren gelanceerde plannen van WD'er Henk Kamp om de migratie en immigratie te beperken. De fracties geloven niet dat van de voorstellen een afschrik wekkende werking uitgaat. Kamp wil een DNA-test voor im migranten om zo huwelijken tus sen neef en nicht uit te bannen. Hij wil hulp aan illegalen strafbaar stellen. Ook mogen moskeeën niet langer met een luidspreker oproe pen tot gebed. Verder wil de WD alle gezichtsbedekkende kleding verbieden. Delinquenten jonger dan 12 jaar moeten 'indien en zo lang noodzakelijk' in gesloten in richtingen worden opgenomen. Ook moet het mogelijk worden jongeren met een dubbele nationa liteit die zich ernstig misdragen, het land uit te zetten zodra ze 18 zijn. Dan verliezen ze ook de Ne derlandse nationaliteit. Het aantal kansarme immigranten wil Kamp terugdringen tot nul. Tweede Kamerlid Madeleine van Toorenburg van het CDA ziet in het plan een nieuwe wet speciaal De WD wil een DNA-test voor huwelijksimmigranten. Ook zou hulp aan illegalen strafbaar moe ten worden gesteld. Een Kamer meerderheid wijst de plannen af. PETER voor Turken en Marokkanen. „Dat benauwt me, want dat is pure dis criminatie", ze. Het CDA en de SP zijn het eens met de WD dat mi gratieproblemen moeten worden opgelost, maar vindt dat er uit het plan te veel angst voor allochto nen spreekt. „Terwijl er bijvoor beeld in Amsterdam bijna geen Turkse jongere meer ontspoort", zegt het CDA. PvdA'er Hans Spekman conclu deert dat de WD mensen snel ver oordeelt op basis van geloof en af komst. „Dit is het oude, vertrouw de verhaal van de afschrikking. Laat mensen maar creperen, dan lost het probleem zich vanzelf op. Ik geloof meer in een warm hart. Mensen die hier bijvoorbeeld zijn gekomen door mensenhandel aren, moet je hulp bieden." CDA en PvdA zijn het wel met de WD eens dat asielzoekers die hier niet mogen blijven en criminele asielzoekers moeten worden opge pakt en actief dienen te worden uitgezet. Spekman: „De WD heeft daar in het vorige kabinet nooit iets aan gedaan." De WD wil hulp aan illegalen strafbaar stellen. „Dat kan niet. Je moet zorg bieden als een illegaal ziek is. Als je dat niet doet, is dat in strijd met internationale verdra gen", zegt SP-Kamerlid Jan de Wit. Rita Verdonk, die uit de WD stap te en in haar eentje een Kamerfrac tie vormt, wil niet reageren. PW-leider Geert Wilders vindt de plannnen 'onvoldoende'. Henk Kamp (WD) licht immigratie- en integratieplan toe. door Lianne Sleutjes den haag - In Nederland is een hu welijk tussen neef en nicht toege staan. Immigranten die met elkaar willen huwen, moeten echter via DNA-onderzoek aantonen dat ze geen familie zijn, vindt de WD in het gisteren gepresenteerde immi gratie- en integratieplan. Indiener van het plan Henk Kamp vertelt waarom dat volgens hem zo zou moeten. Waarom wilt u een verblijfsvergun ning ontzeggen aan immigranten die met neef of nicht willen trouwen? Henk Kamp: „Een huwelijk tussen neef en nicht geeft een verhoogde kans op afwijkingen, lichamelijk en geestelijk. Dat is zo bij de eerste generatie die met elkaar trouwt. En bij de tweede generatie wor den die problemen aanmerkelijk groter. Uit onderzoek blijkt dat der tig tot veertig procent van de Turk se en Marokkaanse echtparen neef en nicht zijn. Die gezinnen kun nen in de problemen komen. Bij autochtonen speelt dit lang niet in dezelfde mate. Of we het ook voor hen moeten verbieden is de vraag. Je moet niet iets willen oplossen als het niet speelt." Moskeeën mogen van u niet meer vijf keer per dag via geluidsverster kers oproepen tot het gebed. Maar een kerk mag wel zijn klokken blij ven luiden? „Dit is geen islamitisch land. Ieder een mag zijn godsdienst beleven. Maar vijf keer per dag via een luid spreker oproepen tot gebed is het opdringen van je geloof aan de sa menleving." U komt met een voorstel om alle ge zichtsbedekkende kleding te verbie den. Doet u dat omdat het burkaver- bod waar een Kamermeerheid achter staat, anders niet uit te voeren is? „Ja. Maar het is ook een veiligheids maatregel. Als je iemands gezicht niet kunt zien kun je niet inschat- Nederlander: ramp is watersnoodramp den haag - Een op de vijf Neder landers denkt bij een ramp als eer ste aan een watersnoodramp. Die staat daarmee op nummer een van de top tien van rampen. Een terroristische aanslag in het alge meen staat op vijf en 'li septem ber' in het bijzonder komt niet ver der dan een twaalfde plaats. Dit bleek gisteren uit een onderzoek van TNS NIPO in opdracht van het Nederlandse Rode Kruis. Scholieren voeren actie voor minder lesuren zwolle - Het Landelijk Aktie Ko- mitee Scholieren (Laks) is gisteren in Zwolle een landelijke actie be gonnen tegen de lesurennorm voor middelbare scholieren. Vol gens de scholieren moet de lestijd van 1040 uur terug tot 960 uur per jaar en moeten loze tussenuren tot een minimum worden beperkt. Morgen houdt het Laks een mani festatie op het Binnenhof. ten wat die van plan is. Geen bi vakmuts meer op, geen integraal helm. Cameratoezicht heeft geen zin als iemands gezicht bedekt is." Waar blijft nou die befaamde libera le vrijheid met uw plan? „Die befaamde vrijheid betekent dat je problemen niet moet laten doorlopen. Mensen moeten hun gang kunnen gaan. Maar mensen kunnen niet zelf de immigratie re gelen. Neefj nicht, moskee, opvoe ding: al die maatregelen... Ik vind het niet liberaal dat je, als je weet 'Vijf keer per dag via een luidspreker tot gebed oproepen is opdringerig' dat er problemen kunnen komen, afwacht tot kinderen in de proble men zitten. Je moet er vanaf het begin bij zijn." Hoe zou u de toon van uw plan om schrijven? „Realistisch. En passend bij de WD. Al vanaf 1994 heb ik gepro beerd om de problemen met immi gratie en integratie te benoemen Herstel duinen Vlieland en Ameland begint leeuwarden - Rijkswaterstaat gaat vanaf vandaag de duinen op Vlie land en Ameland herstellen. De duinenrijen op beide Waddenei landen hebben flink te lijden ge had onder de storm eind vorige week. Door de afslag zijn de duinen ge vaarlijk geworden. De duinafslag op Terschelling en Schiermonnik oog valt mee. Daar hoeft voorlopig niets te gebeuren. Onderzoek: zijn Spelen in Nederland haalbaar? den haag - Minister Maria van der Hoeven (Economische Zaken) zou het 'schitterend' vinden als de Olympische Spelen in 2028 weer in Nederland worden gehouden. Daarom stelt zij 400.000 euro be schikbaar voor een haalbaarheids onderzoek. Van der Hoeven schrijft dit op de website van het ministerie van Economische Za ken. en op te lossen. Ik heb met Joop Wijn destijds het immigratieak koord voor het kabinet van CDA, WD, LPF en later D66 geschre ven." Waarom heeft u wen geen meer in grijpende maatregelen voorgesteld? In de regering kun je iets bereiken, in de oppositie nauwelijks. Bent u bang voor verlies van kiezers vanwege het rechtse geluid van Wilders en Ver donk? „Zij hebben deel uitgemaakt van de WD. In de vorige kabinetsperi ode is het aantal asielzoekers met driekwart teruggedrongen. Het aantal huwelijksimmigranten is met de helft afgenomen. We heb ben die maatregelen doorgevoerd die binnen die coalitie te bereiken waren. Het werk is niet klaar, er moet meer gebeuren. Ik ben conse quent, ik heb altijd gezegd dat er druk moest liggen op immigratie en integratie. Waarom zou ik angst hebben? Voor Bos? Voor Pechtold? Waarom zou ik angst hebben voor Verdonk? Ik heb geen angst voor anderen. Ik ben er niet ongelukkig mee dat ik dingen zeg die ook door anderen worden gezegd." Mannen betrapt met vrachtauto vol hennep soerendonk - De politie heeft vrij dagavond in Soerendonk twee mannen opgepakt met tweedui zend kilo hennep. Dat liet een poli tiewoordvoerder gisteren weten. Het gaat om een 35-jarige man uit het Belgische Vosselaar en een 46-jarige man uit Montferland. Ze hadden de hennep in een vracht wagen geladen. De politie kon het tweetal ter plekke aanhouden na een tip. Naar rechter om bouw kolencentrale amsterdam - Greenpeace pro beert via de Raad van State de bouw van een kolencentrale op de Maasvlakte tegen te houden. Vol gens Greenpeace betekent de komst van de centrale van energie bedrijf E-on een 'enorme toena me' van vervuiling. Greenpeace ging eerder al in beroep tegen een kolencentrale van Nuon in de Eemshaven. ÊM V/Ê-Rc>Be.T NI^J: Wh vneeE/v VfëOEcJEr^ f-OOTEi^ voor^. ONJS*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 4