Grens bereikt voor brandweer Gemeente steunt plan theatertje □2 Gentsestraat Hulst nu ook officieel heropend Nü 3,- korting Vita Combi M Z pzc Dinsdag 13 november 2007 25 Brandweercommandant Hulster korps vreest afhaken vrijwilligers. door Harold de Puysseleijr HULST - Brandweerlieden zijn te genwoordig zo veel tijd kwijt aan hun vrijwilligerswerk, dat de grens van het toelaatbare zo ongeveer is bereikt. Dit zegt brandweercommandant Jan Rijk van de Hulster vrijwillige brandweer. De afgelopen vier jaar is het aantal uren dat de Hulster brandweerlieden bezig zijn met Vestzaktheater in voormalige paardenstal aan Tuinpad Terneuzen. door Eugène Verstraeten terneuzen - Burgemeester en wet houders van Terneuzen willen meewerken aan de vestiging van een vestzaktheater in de voormali ge paardenstal aan het Tuinpad in Terneuzen. Het initiatief voor de oprichting van een minitheater is genomen door de broers Jan en Maikel Har te. Er zijn immers geen omwonen den die overlast kunnen ervaren. In het theater komt ook een café. Het college wil echter alleen mee werken aan horeca om de culture le functie van het vestzaktheater te kunnen waarborgen. Met het plan om de paardenstal ook te ver huren aan bedrijven en particulie ren voor het houden van klein schalige borrels en feesten heeft het college geen problemen, mits het gaat om bijeenkomsten in be sloten kring. De initiatiefnemers kunnen de plannen verder uitwerken. De ge meente activeert pas de benodigde vrijstellingsprocedure als de bouw- aanvraag is ingediend en nadat het akoestisch rapport aantoont dat de geluidsbelasting voor de omgeving binnen de wettelijke normen blijft. (bij)scholing en oefeningen met dertig procent gestegen tot zo'n 115 uur per vrijwilliger per jaar. De tijd die ze kwijt zijn bij uitrukken, is in diezelfde periode verdubbeld tot ongeveer 43 uur per vrijwilli ger. „We moeten niet willen dat de tijdsbesteding nog verder op loopt", aldus Rijk, „zodat de vrij willigers gaan mopperen en afha ken." Bovendien denkt hij dat het de po tentiële vrijwilliger kan afschrik ken om bij de brandweer te ko men. De brandweerleiding en het gemeentebestuur hebben daar zelf bijna geen vat op. Hier is volgens Rijk vooral een taak weggelegd voor de wetgever. De opleidingsei sen zijn zo streng, dat sommige on derdelen niet eens relevant zijn voor beroepsbrandweerlieden, al dus de commandant van het korps in de gemeente Hulst. „Laten we het voor de vrijwilligers vooral De Hulster brandweercomman dant Jan Rijk laat zich kritisch uit over de toegenomen werkdruk voor de leden van de vrijwillige brandweer. ook aantrekkelijk en leuk houden. Niet alleen om ze binnen te halen, maar ook om ze te behouden voor de brandweer." Rijk noemt de vrijwilligers 'de kurk waar de brandweerorganisa tie op drijft, ons grootste kapitaal'. Kijkend naar de toegenomen belas ting voor de vrijwilligers, brak de commandant ook een lans voor uitbreiding van het aantal beroeps krachten. Hij zette de huidige formatie van 4,5 banen af tegen de cijfers van de vrijwilligersinzet. Of de belas ting van het aantal beroepsbrand HULST - Gemeenteraadslid Diana van Damme en Etiën- ne Steijaert van de wijkraad Hulst Binnenstad hebben gisteren de Gentsestraat in Hulst officieel voor hero pend verklaard. Onder het toeziend oog van een grote groep gemeentebestuurders en middenstanders legden ze aan het begin van de straat symbolisch de laatste ste nen. Trottoirs en rijbaan liggen in de vernieuwde straat op één niveau. Dat is vooral voor ouderen en gehandi capten een grote verbetering. Later deze week voert de gemeenteraad van Hulst de discussie om de winkel straat op zondagmiddag af te sluiten voor het autover keer. foto Peter Nicolai weerlieden overstijgt het aanvaard bare niveau, of de kwaliteit van de ondersteuning aan de organisatie gaat eronder lijden. „We moeten er eens goed over nadenken hoe we dit verder vorm geven." Het aantal brandweeroproepen stijgt dit jaar in Hulst naar ver wachting tot een kleine 160, tegen over 120 in 2003. Ongeveer veertig procent van al die meldingen is 'loos alarm'. Dat komt voornamelijk door tech nische problemen en verkeerd han delen met automatische brandmel ders. Ouderenbonden praten over hulp bij dementie goes - Provinciaal Overleg- en Sa menwerkingsverband Ouderenor- ganisaties (POSO) houdt vandaag een voorlichtingsavond over de mentie. Paulien Tazelaar, sociaal psychiatrisch verpleegkundige bij Emergis Ouderenpsychiatrie ver telt onder meer over het verschil met vergeetachtigheid. Aanvang 14.00 uur in hotel Terminus in Goes. Aanmelden via 0118-582503. College Terneuzen naar grensdorp Overslag overslag - Het Terneuzense colle ge van burgemeester en wethou ders bezoekt volgende week dins dag het grensdorp Overslag. Inwo ners krijgen tussen 17.15 en 18.00 uur in het dorpshuis gelegenheid vragen te stellen aan de bestuur ders. Het Dorpscomité Overslag heeft ook loco-burgemeester Piet Penneman van de Vlaamse ge meente Wachtebeke uitgenodigd. Kaarsen en houtwerk op wintermarkt terneuzen - Het Activiteitencen trum Zeeuwsch-Vlaanderen houdt zaterdag 24 november een winter markt in haar gebouw op het Busi ness Park aan de Haarmanweg in Terneuzen. Het centrum biedt dagbesteding aan mensen met een lichamelijke functiebeperking. Op de markt is tussen 9.30 en 15.30 uur mozaïek, werk uit de kaarsenmakerij en houtwerkplaats te koop. Uitgebalanceerde doseringen voor uw gezondheid nu in één Daily Pack Dat is nog eens gemakkelijk! Vita Combi Energie Pack Voor meer kracht en uithou dingsvermogen. Rustgevend en opbeurend in stresssituaties. Vita Combi Gewrichten Pack Voor aanmaak en opbouw van kraak been in gewrichten. Is verzorgend en goed voorde smering van gewrichten. Vita Combi Huid/haar/nagels Pack Conditioneert uw huid en haar en versterkt uw nagels. Voor het behoud van een fris en jeugdig uiterlijk. Oostburg: Body en Co, Brouwerijstraat 11 Terneuzen: Innatura Gezondheidswinkels, Havenstraat 26 (Steenen Beer) Axel: DA Drogisterij Doolaege, Szydlowskiplein 12 Sluis: Drogisterij vd Linde, Grote Markt 8 Sas van Cent: Drogisterij de Kaai, Westkade 77-78 Nieuw! Vita Combi'Daily Packs'; - Alle basissupplementen in één handige sachet - Eén keer per dag innemen - Voordeliger in gebruik - Eén verpakking bevat 15 zakjes voor 15 dagen Vita Combi Weerstand Pack Ondersteunt immuunsysteem van het lichaam. Voor behoud van de gezond heid en meer energie. Verbetert uw geheugen en concentratievermogen. Vita Combi. Eén handige sachet per dag met meerdere voedings supplementen. SUPERAANBIEDING! op het gehele assortiment PZC ZEEUWS VLAANDEREN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47