Zeeland wekt magie Kerstmis tot leven Vrafnbö controle afschriften Terneuzen weigert plannen windmolens Opheffingsuitverkoop Mini-editie van Kreekrock De Splenter schoenen Evacuatie-oefening wijk Othene voorlopig met 600 deelnemers Afsluiting van cultureel jaar Kortingen tot 70% op alles Van Boven Juweliers Vlissingen Z PZC Dinsdag 13 november 2007 23 Jacco Ricardo is ai volop in kerstsfeer. WESTDORPE - De jongerenwerk- groep van JongerenPlasa Westdor- pe houdt zaterdag een mini-editie van het festival Kreekrock in de chillsoos aan de Kapittelstraat in Westdorpe. Het rockfestival is be doeld voor jongens en meisjes van twaalf tot vijftien jaar. Drie bands geven de eerste editie van mini-Kreekrock kleur. Golden Coffee, Asbak en Lyn zorgen vanaf 19.30 uur voor een avondvullend programma. Een toegangskaartje kost één euro. foto Peter Nicoiai Strepen in afschrift niet geoorloofd bij aanvraag kwijtschelding tax. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneu- zen vraagt aanvragers van kwijt schelding van belastingen om meer gegevens dan 'feitelijk redelij kerwijs nodig zijn'. Raadslid Cees Freeke (LCF) be toogt dat in schriftelijke vragen aan burgemeester en wethouders. Bij aanvragen moeten de laatste twee afschriften van bank- of giro rekening worden overlegd. Voor heen werd geaccepteerd dat men sen transacties die niets met de aanvraag te maken hebben, zoda nig doorstreepten dat ze onlees baar werden. Volgens Freeke wor den nu aanvragen niet meer in be handeling genomen als niet alle transacties zichtbaar zijn. Zo'n be leid is volgens hem niet op wettelij ke grond gebaseerd. „Evenmin ligt er een dwingende reden voor de hand." Dat ambtenaren dan niet kunnen vaststellen of er meer inkomsten zijn dan opgegeven, is volgens Freeke een 'schijnargument'. „Want opbrengsten uit wietkwe- ken of dealen zullen zeker op geen enkel bankafschrift staan. Kenne lijk wordt het verstrekken van kwijtschelding gebruikt om men sen onder onaanvaardbare druk te zetten als ze niet hun boodschap penlijstje aan de beoordelende ambtenaren willen laten zien." Terneuzen, Noordstraat 69-71 Oostburg. Markt 17 Hulst. Gentsestraat 36 Middelburg, Nieuwe Burg 31 Deze super 1owrider-bike is bijna van jou. *r T£RXEU2£.\ Vul, bij aankoop van een paar van Bommel of Floris van Bommel-schoenen, het formulier in. IFr door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen wil niet meer meewerken aan plannen voor de plaatsing van windturbines binnen de gemeente grenzen. Daarvoor, zo hebben bur gemeester en wethouders vastge steld, ontbreekt op dit moment elk maatschappelijk en politiek draagvlak. Volgens wethouder Co van Schaik vallen er regelmatig verzoeken bij de gemeente in de brievenbus om medewerking voor de bouw van windturbines. „Vooral op indus trieterreinen." Het college heeft re cent nog een verzoek afgewezen van de organisatie De, Windvogel om windernergie te ontwikkelen op het terrein van Verbrugge Ter minals B.V. „Wij vinden het wel welletjes", licht Van Schaik toe. Hij wijst er op dat de gemeente, in het kader van de taakstelling van de provincie om in 2010 minimaal 250 megawatt windenergie in Zee land beschikbaar te hebben, heeft meegewerkt aan de komst van 22 windturbines in de Koegorspol- der. „Maar we zien dat voorlopig alleen Terneuzen voldoet aan die afspraken. Dus mag nu eerst een ander eens wat doen." Hij wijst er op dat in de Zeeuws-Vlaamse buurgemeenten nog weinig wind molens draaien. WATERLANOKERKJE - Adrie Ooster ling houdt zaterdag 29 december weer zijn laatste theatervoorstel ling van het jaar. Dat gebeurt in het kerkje van Wa terlandkerkje. Deze voorstelling is de afsluiting van het culturele kalenderjaar 2007. Oosterling presenteert ook dit jaar een goed gevuld programma met nieuw materiaal uit 2007 en uiter aard een paar klassiekers. Ook de kersttijd waait hier en daar nog door de leilinden. Oosterling begeleidt zichzelf zoals gewoonlijk op piano, accordeon en Indisch harmonium. De voor stelling begint om 20.15 uur en de entree bedraagt tien euro. Ook scholieren en ouderen doen mee aan ontruimingsoefening. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Zo'n zeshonderd mensen doen woensdag 28 novem ber mee aan een evacuatie-oefe ning in de woonwijk Othene in Terneuzen. Ongeveer tweehonderd mensen hebben al aangegeven zich bij het verlaten van de woonwijk (bijvoor beeld om naar werk of school te gaan) te laten registreren, 125 be woners van de wijk laten zich daadwerkelijk evacueren naar het domein Puyenbroeck in het Oost-Vlaamse Wachtebeke. Daar naast nemen ook 150 leerlingen van scholengemeenschap De Re de, vijftig studenten van de Hoge school Zeeland, zeventig leerlin gen van het ROC Westerschelde en vijftig mensen uit verzorgings centrum Bachten Dieke deel aan de ontruimingsoefening, die is geïnitieerd door de provincie Zee land. Zij wil inzicht krijgen in knel punten bij rampen op het gebied van veiligheid en (grensoverschrij dende) communicatie. „Want wij zijn dan wel zoveel beter be schermd dan bijvoorbeeld een stad als New Orleans, maar toch: een overstroming kan een keer ge beuren", zei commissaris van de koningin Karla Peijs gisteravond te gen zo'n vijftig bewoners op een informatie-avond in het Schelde- theater. Zij stonden onder meer met een evacuatiespel stil bij vra gen als 'wat te doen als je moet evacueren' en 'wat verwacht ik van de overheid'. PW De grootschalige evacuatie-oefe- ning in de Terneuzense wijk Othene telt vooralsnog zo'n zes honderd deelnemers, onder wie ook scholieren. De (H)eerlijke voorverkoop is begonnen van onze ruil ~~H3ÜSS oudegouiiS^ Walstraat 90 0118-413635 „ude ziwerjg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45