Revue Jacco Ricardo Zeeland Stadsraad scoort goed met enquête Paar geniet nog steeds volop VERZAMELAARS JAARBEURS Telefooncel verzamelaarsjaarbeurs.nl 22 Dinsdag 13 november 2007 pzcZ Veel inwoners van Oostburg betrokken bij eigen leefomgeving. door Frank van Cooten OOSTBURG - Inwoners van Oost burg zijn zeer nauw betrokken bij hun eigen woon- en leefomgeving. De Stadsraad Oostburg trekt deze conclusie uit de grote respons op de enquête 'Oostburg mag het zeg gen' van de stadsraad. Vrijwilligers van de stadsraad heb ben de formulieren persoonlijk be zorgd bij de 2400 huishoudens van Oostburg. In totaal 2500 inwo ners hebben de moeite genomen de 52 open vragen in te vullen. „Veel mensen hebben de vragen zelfs uitgebreid beantwoord. Et za ten hele boekwerken bij", zeggen voorzitter Marleen de Jonge en se cretaris Ronny Rammeloo. „Ze zijn er echt heel serieus mee bezig geweest. We kunnen aan de hand van deze informatie een heel boek schrijven over Oostburg." De Stichting Stadsraad Oostburg is in mei van dit jaar ingeschreven bij de Kamer van Koophandel. De stichting begon met zeven leden, nu zijn dat er nog vijf „Het is te doen maar we hebben dringend behoefte aan meer vrijwilligers. We verwachten immers heel veel activiteiten te ontplooien die uit de enquête voortkomen." De leden van de stadsraad voelen zich betrokken bij het wel en wee van Oostburg. „Oostburg is met veel voorzieningen een echte cen- Veel inwoners van Oostburg heb- ben de enquête van de stadsraad ingevuld. Dit toont volgens de stadsraad de grote betrokken heid aan. ZEEUWSE TT.WflH Al wekenlang is een driejarige jon gen uit Vlissingen gefascineerd door de lege telefooncel op de hoek van de straat. Bijna iedere dag kan zijn moeder opnieuw vertellen dat mensen daar naar binnen gaan om te bellen. Op zijn standaard-vraag 'waarom dan?'probeert zij in begrijpelijke taal uit te leggen dat sommige trumplaats in West-Zeeuws-Vlaan- deren. We zijn er trots op in Oost burg te wonen. Dat is misschien wel onze ideologie en drijfveer achter de stadsraad. Let wel, we zijn absoluut geen politieke groe pering. Dat willen we ook niet zijn. We zijn dus geen belangenbe hartiger. In overleg met de ge meente proberen we het woon- en leefklimaat te verbeteren." De resultaten van de enquête zijn volgens De Jonge en Rammeloo een prima instrument om dat voor elkaar te krijgen. „Een prima handvat voor het maken van een meerjarenplan. De resultaten zijn een gigantische databank. Een mooie weergave van wat de inwo ners vinden van hun woonomge ving." De samenstellers hebben daarom bewust gekozen voor open vragen. „Zodat de inwoners zelf kunnen aangeven wat ze belangrijk vin den. Objectiviteit vinden wij in de zen belangrijk. Het gaat er immers niet om wat wij vinden, maar hoe de inwoners denken over bepaalde zaken." De enquête is verdeeld in elf hoofdstukken. Deze gaan over on der meer sport, winkels, gezin en wonen, lokaal bestuur, vrije tijd en verkeer. Marleen de )onge en Ronny Ram meloo gaven gisteren nog geen in formatie over de resultaten en de conclusies van het onderzoek. Dat gebeurt tijdens de presentatie van de onderzoeksresultaten op woens dag 21 november in het Ledelthea- ter in Oostburg. De stadsraad com bineert deze presentatie met het kernbezoek van het dagelijks ge meentebestuur aan de Eenhoorn- stad. De bijeenkomst in het thea ter begint om 20.00 uur. Tip? redactie@pzc.nl mensen geen telefoon hebben. Dat de boodschap uiteindelijk tot zijn koppie is doorgedrongen, bleek in het afgelopen weekeinde. Voor het eerst zag de jongen iemand in de telefooncel staan. Daarop riep hij keihard door de straat: „Kijk eens! Die meneer heeft thuis geen telefoon. Dat is wel zielig hè!" Oostburgse zanger wil publiek dit jaar ook als acteur vermaken. door René Hoonhorst OOSTBURG - 'Kerstmis is magisch', zingt Jacco Ricardo op zijn nieuwe cd-single, die volgende week uit komt. Het is tegelijkertijd het the ma van Jacco's Kerstrevue, die za terdag 15 en zondag 16 december op het programma staat in het Le- deltheater in Oostburg. Jacco Ricardo, in het dagelijks le ven Jacco Rieteco, heeft zijn vierde opeenvolgende kerstshow in zijn 'thuistheater' de titel revue meege geven. „Ik ben de laatste jaren al een beetje meer uitgegroeid tot en tertainer, maar ik wilde deze keer nog wat meer lichtvoetige sketches in de show. Zo buiten we het komische talent van Conny lansen nog wat meer uit." Jansen is niet de enige lokale ster die in de revue zal schijnen. De di va's Ellen Minderhoud en Lilian Bodine, die ook in vorige shows al straalden, zijn weer van de partij. Zes danseressen van Showballet Ju- melle uit Brugge geven de show het ware revuegevoel. Jacco heeft speciaal voor deze editie een kerst single opgenomen. Het van Cliff Richard bekende Christmas is quiet heeft Ricardo herdoopt tot Kerst mis is magisch. De internationale kerstklassieker Let it snow werd In de sneeuw. De single wordt uitge luid met de dialectversie van Alle maal Zeeuws-Vlaanderen, het lied van de cd 'Laat me dromen' dat wel als alternatief Zeeuws-Vlaams volkslied wordt gezien. Het plaatje is volgende week, van- Echtpaar De Hullu-de Feijter viert 65-jarig huwelijk in Oostburg. door Wilma Valk oostburg - Er lijkt weinig verschil tussen het statige echtpaar op de trouwfoto en het nog even waardi ge koppel van nu. Al zijn de donke re krullen van Bram de Hullu (88) en Janneke de Feijter (87) nu zilver wit. Gisteren waren ze 65 jaar ge trouwd. Ruim een jaar geleden hebben ze de ouderlijke woning van Bram aan de Dorpsstraat van Retranche- ment verruild voor een apparte ment in het vroegere Koningin Wilhelmina Lyceum, het KWL, in Oostburg. „We waren het hier on verwacht snel gewend", vertellen ze. „Er wordt hier veel georgani seerd voor de bewoners. Verder zijn nu alle belangrijke winkels zo als post en apotheek evenals de markt op loopafstand. Voor onze wekelijkse tocht naar de super markt nemen we de bus. Als onze gezondheid achteruit gaat, kun nen we hier zorg inkopen." Voorlopig zijn zowel Bram als Jan neke nog topfit. „We wilden niet in een oud mannenhuis! We hou den ons fit door actief te blijven. Natuurlijk kunnen we ook in een stoel gaan zitten en niets meer doen. Ik kook zelf, we doen onze boodschappen en hebben tijd voor onze hobby's." lanneke is een verwoed kaarten- af 18 november, pas verkijgbaar, maar lacco kan het thuis al laten horen. 'Kerstmis is magisch' blijkt een rustig, sfeervol nummer voor onder de kerstboom. Ook 'In de sneeuw' en 'AUemaol Zjeews Vla onderen' zijn stemmige liedjes met een niet al te uitbundige orkes tratie. De nieuwe liedjes komen in de revue natuurlijk aan bod. „Maar ze bepalen niet de sfeer van de revue. Het moet wel een feestje worden in het Ledel. Vrolijke med leys zetten de toon en af en toe durf ik me zelfs aan een bombasti sche uitvoering a la Las Vegas te wagen", verklapt lacco. T\vaalf jaar geleden stond hij nog op het affiche van de Visserijfees ten in Breskens tussen Frans Bau er en Marco Borsato. De laatste 'Ik wil het Ledel wat van de feestelijke, bombastische sfeer van Las Vegas geven' maakte net furore met Dromen zijn bedrog en was de knallende hoofd act. Fijnaartse Franske had echter nog geen grote knaller op zijn naam staan en stond dus nog in het 'voorprogramma' van Ricardo. Nuchtere lacco kijkt daar niet zo te genaan. Hij misgunt geen enkele andere zanger zijn succes. Een sta dionuitstraling als zijn toenmalige podiumgenoten zit er voor hem niet in. „Ik zing toch voornamelijk covers. Ik heb wel een aantal ei gen, speciaal voor mij geschreven nummers. Maar daar zitten de mensen in een zorgcentrum of op een bedrijfsfeestje niet op te wach ten. Die willen bekende nummers maakster en Bram leest behalve de PZC ook de Telegraaf, vooral voor de cryptogrammen. Een klein beetje letten ze wel op wat ze eten: „Ik moet oppassen van de dokter", zucht Bram. „Al mag ik van hem af en toe zondi gen. Maar zondigen mag weer niet van Janneke." Gistermiddag was er een druk be zochte receptie. Hiervoor waren de drie zonen van het echtpaar overgekomen: „We hebben verder horen; evergreens of nieuwe hits uit de toplijsten. Die zing Ik dan ook, want ik wil de mensen een plezierige middag of avond bezor gen." Beroemd worden, hoeft van Ricar do niet zo. „Ik ben 38. Als ik echt landelijk had willen scoren, had ik me daar veel eerder vol op moeten gooien. Maar het zou wel leuk zijn als ik wat bekender wordt buiten Zeeuws-Vlaanderen en nog wat meer werk als zanger krijg." De Oostburgse charmezanger laat zijn gezicht daarom wat vaker bui ten de regio zien. In Vlaanderen weten ze zijn optredens al wat meer te waarderen en binnenkort toont hij zijn kunnen aan een hoofdstedelijk boekingsbureau voor feesten en partijen. „Die orga niseren vaak diners-dansant in de Randstad. Tussen de gangen door treden artiesten op die de voetjes van vloer moeten krijgen. Het zou leuk zijn als ik daar ook een graan tje van kan meepikken." Het is geen halszaak voor hem, maar heel voorzichtig droomt Jac co Rieteco nog een beetje van een carrière als broodzanger, geeft hij schoorvoetend toe. Hij hoeft niet als Marco, Jan, Guus of Frans een Ahoy, Arena, Philipsstadion of Kuip te vullen. Maar om met lied jes van hen en anderen een zorg centrum of een bedrijfsparty op stelten te zetten, zou toch nog steeds heel mooi zijn. De auditie bij het boekingsbureau is daarom toch best wel spannend. Al is het maar omdat de uitbater familie is van Willeke Alberti. En die gevier de beroemdheid zou Jacco graag als gast in zijn lustrumshow voor kerst 2008 hebben. vijf kleinkinderen en twee achter kleinkinderen. Het derde kan ie der moment geboren worden." Voor vrienden en bekenden was er een etentje, maar het echte feest is pas in december: „Dan gaan we met heel de familie, ook de jong ste telg, een lang weekend weg." De mening van de zonen van Bram en Janneke over hun ouders is duidelijk: „Streng en soepel, maar vooral Bourgondisch, echte levensgenieters." 17 18 NOVEMBER JAARBEURS UTRECHT ind. MEGA PLATEN CD BEURS met deze advertentie 1,50 euro korting op de entreeprijs (geldig voor één persoon) Bram de Hullu en Janneke de Feijter genieten nog volop van het leven. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 44