Zeeland PZC Monuta wil in Antonius Oostburg Kerkklok Boschkapelle beiert met 78 decibel 'Molens blijven draaien' m ZEEUWS-VLAANDEREN 31 21 27 Hulstenaar stompt buschauffeur £)fie wiflIlclcirS VolcO Treurwilg gaat toch voor de bijl Er woedt een oorlog onder de grond Dinsdag 13 november 2007 Maak schoolboek ook gratis voor technisch mbo'er Tip? redtern@pzc.nl Plan voor nieuw rouwcentrum in ruimte van Zorgcuisine. door Frank van Cooten OOSTBURG - Monuta Uitvaartzorg en -verzekeringen wil een nieuw rouwcentrum bouwen in het Anto- niusziekenhuis in Oostburg. Met ZorgSaam wordt onderhan deld over huur of koop van de ruimte van Zorgcuisine in het Oostburgse ziekenhuis. Eind dit jaar moet duidelijk zijn of de deal tussen Monuta en ZorgSaam door gaat. Dit liet Rob Gregoire, regiomana ger van Monuta Zeeland, gisteren desgevraagd weten. Het nieuwe rouwcentrum in het Antoniuszie- kenhuis is bedoeld voor alle uit- vaartbedrijven in West-Zeeuws-Vlaanderen. „Onze plannen verkeren nog in de onder- handelingssfeer. Als het doorgaat, willen we in maart of april vol gend jaar met de verbouwing be ginnen." Directeur Paul Rademacher van ZorgSaam heeft wel oren naar een rouwcentrum in het Oostburgse ziekenhuis. De ruimte van Zorgcui sine wordt alleen nog maar ge bruikt voor opslag en koeling. Zorginstellingen koken weer op lo catie. Ook wordt niet meer ge kookt voor Tafeltje Dekje. „Het Antoniusziekenhuis beschikt al over een mortuarium. We den ken er over na om dit mortuarium aan te passen en steken de koppen bij elkaar. Een rouwcentrum van Monuta is een van de mogelijkhe den in het onderzoek dat we nu Als Monuta tot overeenstem ming komt met ZorgSaam over een rouwcentrum in het Oost burgse ziekenhuis, is nieuwbouw op Stampershoek van de baan. aan het doen zijn." Als het plan voor het rouwcentrum in het zie kenhuis doorgaat, is de bouw van een nieuw rouwcentrum op de zuidelijke uitbreiding van bedrij venterrein Stampershoek in Oost burg van de baan, vertelde Gregoi re gisteren. De gemeente Sluis kondigde de komst van Monuta naar Stampers hoek bij de start van de kavelver koop in augustus nog met trots aan, maar dat gaat waarschijnlijk dus niet meer door. Monuta is mo menteel gehuisvest aan de Oude Stad in Oostburg. De gemeente Sluis weet officieel foto Peter Nicoiai Ron de Kort meet het geluid van de slaande kerkklokken van de kerktoren van Boschkapelle. Raadslid Ron de Kort gaat op pad om geluid te meten. door Harold de Puysseleijr vogelwaarde - De kerkklok van Boschkapelle (78 decibel) in Vogel waarde maakt meer lawaai dan de klok van de kerk van Stoppeldijk (68 decibel) in hetzelfde dorp. Dat is gisteravond gebleken uit een ge luidsmeting door gemeenteraads lid Ron de Kort. Gewapend met een decibelmeter gaat hij de komende dagen ver schillende plaatsen in de gemeen te langs om de geluidsproductie van de kerkklokken vast te leggen. De Kort vindt namelijk, dat de ge meente de klacht van een omwo nende die last had van het luiden van de klok van de kerk van Bosch kapelle niet serieus heeft afgehan deld. Daarom vatte het raadslid de koe zelfbij de horens. „Het is niet mijn doelstelling om die klokken te laten zwijgen, maar wel dat een klacht van een burger goed wordt afgehandeld. Geluidsmetingen kun je afzetten tegen normeringen voor horecage legenheden of feesttenten. Zo kun je objectief vaststellen of er sprake is van overlast", lichtte hij zijn ini tiatief toe. „Want is het nou na tie nen 's avonds nog nodig om de klok de tijd te laten slaan?" De Kort bundelt zijn bevindingen in een rapportje. Dat wil hij binnen kort overhandigen aan wethouder Clen de Kraker. Het raadslid meet deze week ook de decibellen van de kerkklokken in Hengstdijk, Kloosterzande, Lamswaarde, Graauw, Heikant, Sint-Jansteen, Clinge en de Huls ter basiliek. zierikzee - Een Hulstenaar (17) heeft zondagavond twee vuistsla gen uitgedeeld aan een 51-jarige buschauffeur. Hij was met zijn vriendin in de bus gestapt in Oude Tonge. Hij was zijn kaartje verloren en moest daarom op nieuw betalen. Aangekomen in Zierikzee wilde hij zijn geld terug en deed een greep in de kassa van de chauffeur. Die sloeg de hand weg en duwde de jongen de trap af Daarop stompte de jongen hem twee maal in het gezicht en vlucht te. Later die avond is hij aangehou den en opgesloten in Torentijd. axel - Mirjam Wolff, Jens-Peter Frankemölle en Mustafa Karade- mir uit Axel hebben een opstel wedstrijd van de Werkgroep Pro motie Axel gewonnen. Leerlingen van de vier basisscholen in Axel schreven een opstel, omdat er on langs een herdruk is uitgegeven van het boekje 'Volco een Axels avontuur'. De Volco's (bedacht door Han Deij) zijn 'tentakels' van een gedrocht dat in Axel onder de grond woont. De winnaars kregen een Volco-beeldje. nog van niets. „We wachten het overleg af', liet wethouder Carien Bolijn gisteren weten. Regiomanager Gregoire kondigde gisteren ook aan dat de verbou wing van het crematorium aan de Bellamystraat in Temeuzen rond de zomer van volgend jaar begint. De verbouwing moet een jaar later klaar zijn. De ontvangstruimte wordt groter gemaakt. Er zijn al geruime tijd klachten over het ruimtegebrek tijdens rouwplechtigheden. Regelmatig staan mensen tot op de stoep. Raadsleden vroegen regelmatig aandacht voor het probleem. Gemeente treedt niet handhavend op bij molens Koegorspolder. door Raymond de Frei TERNEUZEN - Wethouder Co van Schaik van de gemeente Terneu- zen vindt het te kort door de bocht om handhavend op te tre den tegen het proefdraaien van windmolens in de Koegorspolder. Advocaat Wilfred Suijkerbuijk diende daarvoor namens de Stich ting Houdt Woonomgeving Koe gorspolder Leefbaar een verzoek in. De molens mogen volgens hem nog niet draaien, omdat er nog aanvullende milieu-onderzoe ken moeten plaatsvinden. „Dat was een harde voorwaarde van de Raad van State", aldus Suijker buijk. Van Schaik snapt Suijkerbuijks be zwaar. „Milieu-juridisch heeft hij misschien gelijk, want ook tijdens het proefdraaien mogen de mo lens geen overlast veroorzaken. Maar wij gunnen de exploitant van het windmolenpark de ruimte om de turbines goed in te regelen. Pas als het park helemaal gereed is, gaan wij de nodige toetsen doen. Daarbij moet je denken aan zaken als geluidsmetingen en on derzoeken naar slagschaduw." terneuzen - De tachtig jaar oude treurwilg in de Van Steenbergen laan tegenover Epicurus in Terneu zen wordt omgezaagd. De boom is ernstig aangetast door witrot ten gevolge van zwammen. Vorig jaar mei al werd de toen nog imposante boom drastisch ge snoeid, omdat het risico op onge lukken door afbrekende takken te groot werd. De kruin sneuvelde en de hoop dat de resterende kale stam met stompen het toch zou redden, bleek tevergeefs.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43