Wemeldinge is overlast jeugd zat Zeeland Studenten ontwerpen een 'nat' landschap Voetballer gestraft wegens bedreiging 'Wijk Bossenburgh gaat achteruit door komst nieuwe huurders' women S PZC Dinsdag 13 november 2007 25 Burgemeester roept inwoners op tips te geven over vandalen. door Frank Balkenende wemeldince - De overlast van een groepje jongeren in Wemeldinge loopt de spuigaten uit, vindt het Kapelse gemeentebestuur. Afgelo pen weekeinde richtten jongeren vernielingen aan in de gymzaal. Burgemeester S. Kramer en wet houder L. Kosten roepen de We- meldingenaren op informatie door te spelen die leidt naar de daders. Het is het zoveelste incident in Wemeldinge. Bij gebrek aan een jeugdhonk - het vorige brandde af, de gemeen teraad wil na klachten van buurt bewoners voorlopig geen nieuwe jeugdaccommodatie plaatsen zwerven jongeren over straat. Ze zijn vooral te vinden op het Dorps plein en rond dorpshuis De We ntel. Bewoners vrezen dat wijk het afvalputje van Vlissingen wordt. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Bewoners uit de Vlis- singse wijk Bossenburgh maken zich grote zorgen. De leefbaarheid in de wijk, en met name in de bui tenring, holt achteruit. Het is al leen maar erger geworden sinds er uit andere delen van de stad men sen moeten verhuizen voor sloop- plannen, zeggen ze. Volgens P. Lampio van het Buurt- comité Bossenburgh wordt er ach ter de schermen wel hard gewerkt om problemen in de wijk op te los sen. „Woningstichting L'Escaut, het Palladium, de gemeente, poli tie en scholen zijn er mee bezig. L'Escaut gaat mensen belonen voor goed huurderschap en er lo pen projecten om bijvoorbeeld de De buurt klaagt over lawaai en ka potte flesjes op straat. Ook zijn ra men van het dorpshuis ingegooid en een bushokje vernield. Afgelo pen weekeinde spande de kroon. Na afloop van een sportactiviteit voor jongeren, onder leiding van een breedtesportmedewerker, for ceerden andere jongeren de deur van de gymzaal. Binnen schopten ze rotzooi en vernielden ze din gen. De boel is vandaag opge ruimd. De gemeente heeft aangifte ge daan bij de politie. Burgemeester Kramer heeft wel een idee wie de daders kunnen zijn, maar 'het pro bleem is dat je ze op heterdaad moet betrappen'. „Het gaat om een klein groepje notoire rad draaiers, zes of zeven jongeren. pW Burgemeester Kramer en wethou- der Kosten roepen Wemeldinge- naren op informatie te verstrek ken over jonge vandalen die huis hebben gehouden in de gymzaal. tuinen weer netjes te krijgen. Maar de buitenwacht ziet die in spanningen nog niet", zegt hij. „Alles wat gesloopt wordt, komt hierheen", zegt een bewoonster van Bossenburgh die niet met haar naam in de krant wil. „We lij ken wel het afvalputje van Vlissin gen te worden. En de mensen pas sen zich niet aan. Ik irriteer me mateloos aan het gegil in de straat, kattenstront, wietplanten in de tuin, afval langs de kant van de weg en het racen door de straat. Mensen die hier al jaren wonen, worden gewoon weggejaagd. De buitenring van Bossenburgh werd jarenlang gezien als beste deel van de wijk. Maar nu worden de wo- 1^ Woningstichting L'Escaut zegt er altijd op te letten dat mensen of groeperingen voldoende ge spreid worden over de stad zo dat de wijken leefbaar blijven. We kennen hun namen. Daar om heen zwerft een grotere groep. Overigens moet ik erbij zeggen dat lang niet alle jongeren rotzooi trap pen. Zo was de sportactiviteit in de gymzaal juist opgezet door jon geren." Hoewel het de laatste tijd elk weekeinde raak is in Wemel dinge, is het volgens Kramer on doenlijk om de politie vaker 's avonds en 's nachts te laten surveil leren. Daarvoor is de weekendbe zetting in de regio te klein. Kramer en wethouder Kosten, die deze week met een open brief hun hart luchten in De Scheldepost, voelen zich moedeloos en machte loos. „Je hoort mensen roepen: 'Ach, zo erg is het allemaal niet'. Maar als jongeren nu ook inbre ken in een gymzaal en de boel overhoop gooien en vernielen, dan is er een grens overschreden. Daarom doen we een beroep op de Wemeldingenaren en ouders in het bijzonder. Die moeten toch we ten wat hun kind uitspookt." ningen binnen in de wijk verkocht en worden de woningen aan de buitenring bewaard voor al het uit schot." Lampio wil alle wijkbewoners op het hart drukken hun klachten te melden bij zowel het buurtcomité als een vaste medewerker van L'Es caut. „Als mensen steeds met de zelfde medewerker praten, kan er niet langs elkaar heen gewerkt wor den en is de kans groter dat het probleem wordt opgepakt." T. de Feijter van L'Escaut is verrast als zij van de onrust hoor. „Ik heb dat niet eerder gehoord. Het is zo dat mensen uit de Oude Stad een zogenoemde sloopurgentie heb ben. Enkele jaren geleden waren dat de mensen uit het Middenge bied; uit de Bonedijkebuurt. Maar het is niet waar dat iedereen met een sloopurgentie naar Bossen burgh gaat. Een urgentieverklaring geldt voor heel Walcheren. Middelburger geschorst door KNVB en geroyeerd door club. door Emile Calon MIDDELBURG - Een achttienjarige Middelburger hoopt ooit weer in clubverband te voetballen. Voorlo pig echter niet. Hij is door de voetbalbond KNVB geschorst en zijn oude club FC Dauwendaele heeft hem geroyeerd. Zaterdag 5 mei sloeg hij tijdens een wedstrijd een tegenstander van Zaamslag in het gezicht en be dreigde vervolgens de grensrech ter. Gisteren verscheen hij voor po litierechter B. Duinhof Daar vertel de hij dat de wedstrijd vanaf het begin af aan fel was. Hij verloor zijn zelfbeheersing toen een tegen stander hem hard tegen zijn neus schopte. Daarop zocht hij hem op, gaf hem een klap in het gezicht, en verliet vervolgens het veld. Op zijn weg naar de dug-out kreeg ook de grensrechter nog de nodige verwensingen naar zijn hoofd. Officier van justitie H. den Hartog stelde dat voetbal geen sport voor watjes is. Maar zo uithalen, was volgens haar toch ook niet de be doeling. Zij verweet de Middelbur ger dat hij zich onvoldoende had beheerst. „U bent echt te ver ge gaan", zei zij en eiste een werk straf van zestig uur. Advocaat E. Smit vroeg om cle mentie, omdat de man door zowel de voetbalbond als zijn club al is gestraft. Bovendien had de jonge man toch al de pech dat de trainer van Zaamslag werkt bij de politie en deze zodoende zijn collega's snel bij het veld kreeg om aangifte te kunnen doen. Politierechter Duinhof voerde aan dat het beroep van een trainer niet ter zake doet. ledereen mag de po litie bellen als er iets onrechtma tigs voorvalt. Hij veroordeelde de Middelburger tot een werkstraf van veertig uur. Daarbij is reke ning gehouden met het fëit dat de wedstrijd erg fel was. rav Een achttienjarige voetballer uit Middelburg is veroordeeld tot een werkstraf wegens slaan van een tegenstander en bedreiging van een grensrechter. De studenten Reyer Schouwenaar (links) en Richard Goetheer bedachten een 'nat' recreatie-, woon- en natuurgebied. foto Willem Mieras Afstudeerproject twee Zeeuwen gooit hoge ogen bij wedstrijden. door Lilian Dominicus KAMPERLAND - Een Zeeuws land schap in miniatuur moest het wor den. Een trekpleister voor de pro vincie, een attractie van het for maat themapark Neeltje Jans. Ri chard Goetheer uit Wolphaarts- dijk en Reyer Schouwenaar uit Krabbendijke werkten maanden lang aan een plan om een deel van de Soelekerkepolder, ten oosten van Kamperland, te veranderen in een buitendijks gebied waarin wo nen, recreatie en natuur samen gaan. Met het project studeerden de stu denten civiele techniek af aan de Hogeschool Zeeland. De oud-stu denten lieten hun fantasie de vrije loop en creëerden op circa 150 hec tare grond een 'nat' landschap van slikken en schorren, meren en la gunes, duinen en dijken, gepotdek- selde schuren en Zeeuwse boerde rijen, vliedbergen en mottekaste- len, jachthavens en boulevards, bruggen en eilanden. Richard en Reyer rekenden een aantal elemen ten in het plan door op technische haalbaarheid. Ze moesten onder meer rekening houden met het Studenten Richard Goetheer en Reyer Schouwenaar hebben als afstudeerproject een 'nat land schap' bij Kamperland ontwor pen. omleiden van de zeewering, welke oeverbescherming er nodig is, hoe veel grond er vrijkomt bij het afgra ven van de polder voor het water en ze ontwierpen een tuibrug tus sen het vasteland en een eilanden groepje. Ze bedachten ook twee vliedbergen van 350 meter door snede in het landschap. „We heb ben geprobeerd de mottekastelen die vroeger op de vliedbergen ston den te creëren. Het zijn zelfstandi ge dorpen geworden met wonin gen, winkels, een plein, een jacht haven en een boulevard", vertelt Reyer. De twee verwachten niet dat de Zeeuwse gemeenten in de rij zullen staan om hun ideeën over te nemen. „Daarvoor is er te veel weerstand tegen buitendijkse gebieden", zegt Richard. tvtl ttu> difrór** SPECIAALZAAK lal moment

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41