Zeeland is er geen hoop meer' 'Was dit ons laatste weekend samen?' Zeeuwse restaurants stijgen op Lekker-lijst kan geen therapie tegen op Rasmussen PZC Dinsdag 13 november 2007 3 Margo Boone en haar dochter kunnen nu alleen nog wachten. door Yolanda Sjoukes BREDA/YERSEKE - De gedachte is af gelopen zaterdag en zondag hon derden malen door haar hoofd ge schoten. Was dit het laatste zondagontbijt met dochter Beau (8)? Moet ze voor de zekerheid toch maar een koffertje pakken. Of tart ze dan het lot? Nooit had Margo Boone kunnen denken dat haar in Bergen op Zoom geboren dochter Beau (8) verplicht Nederland uit kan wor den gezet, naar Australië waar haar vader woont. Woensdag be slist de Hoge Raad of dat ook wer kelijk moet gebeuren. Beau en Margo woonden ruim zes jaar in Australië. Vanaf begin 2005 leefden moeder en dochter ge scheiden van Beaus vader. Er was het eerste jaar wel een omgangsre geling maar geen omgang, zegt Margo, omdat de vader van Beau niet kwam opdagen op de afge sproken tijden. Niettemin was alles op papier gere geld. „Ik heb alles gedaan volgens het boekje. De scheiding in Austra lië afgewacht en toen hebben zo wel mijn ex-man als ik de voogdij regeling getekend in Australië. Daar staat in dat Beau bij mij als verzorgend ouder woont. Dat is ook niet zo gek omdat mijn ex-man bij een speciale politie-een- heid zit en soms wekenlang, onver wacht weg moet. Ik ben zelf onder wijzeres en heb altijd voor Beau ge zorgd. In de voogdijregeling staat ook dat ik met haar naar ons ge boorteland Nederland mag terug- 'lk zei nog: dit moet een vergissing zijn. Ik heb een voogdijregeling' BenZeker De autoverzekering van Nederland? vergelijkt en helpt u op weg! keren en dat haar vader dan in de vakanties komt." Maar toen Margo met dochter Beau in Yerseke ging wonen, scha kelde haar ex-man toch de Neder landse Centrale Autoriteit in. Die spande een rechtszaak aan en won, met het Internationale Kin derontvoeringsverdrag in de hand. Ondanks de Australische voogdijre geling. Margo Boone: „Ik zei nog: dit moet een vergissing zijn. Ik heb een voogdijregeling. Waarom geen bemiddeling tussen de vader en mij? Waarom naar de rechter stap pen? Ik ben toch zeker geen crimi neel?" COMMENTAAR De affaire Rasmussen was afgelopen zomer al slechte reclame voor de Rabobank. Maar het kan nog erger. Externe onderzoekers oordeelden gisteren hard over de leiding van de wielerploeg. Die negeerde het dat Rasmussen het niet zo nauw neemt met dopingcontroles. Dat was aan de vooravond van een Tour die zich meer dan ooit moest herpakken als geloofwaardige wedstrijd. Het is onbegrijpelijk dat de ploegleiding juist toen verzuimde in te grijpen. Ploegleider Erik Breukink en Piet van Schijndel, lid van de raad van bestuur, leggen de verantwoordelijkheid bij Rasmussen. Breukink constateert braaf dat er een verkeerd beeld is ontstaan. Dat is echter precies wat ploegbaas en directie moeten voorkomen. Uit deze affaire zijn geen goede lessen te trekken als alle betrokkenen naar elkaar blijven wijzen. Zeker is dat Michael Rasmussen zich verdacht gedroeg. Zeker is ook dat zijn opdrachtgever daar veel te laat op heeft gereageerd. De optelsom is onherstelbare schade aan het imago van het wielrennen. Daarom kunnen renners en sponsors er maar beter rond voor uitkomen dat medische competitievervalsing bij deze sport hoort. Bij het wielerpubliek is de gelatenheid over doping zo breed dat zelfs een sponsor die staat voor betrouwbaarheid daarmee in termen van public relations goed kan wegkomen. namen in cultureel centrum 't Beest in Goes de cd Samen op, die woensdag 12 december wordt ge presenteerd. De cd bevat covers en eigen nummers, uitgevoerd door cliënten- en hulpverlenersbands, die over het thema 'vriendschap' gaan. Zo schreef zangeres Joyce de Nijs Don't be Afraid. „Dat gaat erover dat je door het geloof niet een zaam hoeft te zijn, omdat je een vriendschap met God hebt." Jan van de Voorde, alias )an de Hiphopman, rapte twee couplet ten op een eigen beat. „Het ene gaat over de psychiatrie, dat een psychose niet het eind van de we reld betekent. In het tweede vertel ik dat je door middel van vriend schap uit een depressie kunt ko men." Jan is zelf uit een depressie gekomen door de band die hij met zijn vader heeft. Hij wil met de rap Het Begin anderen die in de psychiatrie belanden, een hart on der de riem steken. Het project heeft de meeste cliën ten veranderd. Voor de meesten waren de opnames een stukje ver- 'Door het geloof hoef je niet eenzaam te zijn, vanwege de vriendschap met God' werking, waarbij hard werd ge werkt maar ook veel is gelachen. Zo kreeg basgitarist Roel Douw de lachers op zijn hand toen hij met de conga's in de weer ging. Hij had nog nooit met de Afrikaanse trommels gemusiceerd, maar had bedacht dat het vast en zeker beter zou klinken als hij goed in contact zou staan met de aarde. „Mijn sok ken en schoenen had ik dus alvast uitgetrokken", vertelt hij zelf „Maar al spelende voelde ik mijn hemd ook in de weg zitten, dus dat heb ik toen ook maar uit ge daan." „We zijn veel dichter bij elkaar ge komen", zegt Joop Flamman, een van de begeleiders van het project. Zelf speelt hij met zijn gitaar ook een paar nummers mee op de cd. „In muziek zit zoveel emotie. Soms begin je in bedrukte stem ming, maar als de spirit er is kun je helemaal opgeladen naar buiten gaan." Frans weet het zeker: „Er kan geen therapie op tegen het samen mu ziek maken." Beluga uit Maastricht stoot Oud Sluis van nummer één-positie. AMSTERDAM - Oud Sluis is niet meer het lekkerste restaurant vol gens culinair tijdschrift Lekker. In de jaarlijkse top-500 van beste res taurants heeft het etablissement van chef-kok Sergio Herman een tweede plaats behaald. Daarmee wisselt Oud Sluis stuivertje met Beluga uit Maastricht. De Librije in Zwolle blijft staan op nummer drie. Opvallend is dat de andere vier Zeeuwse zaken ten opzichte van vorig jaar hoger genoteerd staan. Grootste stijger is Inter Scaldis uit Kruiningen die eindigt op een 19e positie, terwijl ze vorig jaar nog op plaats 48 stonden. 't Veerhuis in Wolphaartsdijk boekt drie plaatsen winst en staat nu op 39. De Kromme Watergang in het West-Zeeuws-Vlaamse Slijk- plaat stijgt van plaats 64 naar 51. Zeeuwse hekkensluiter in de top 100 is restaurant Katseveer bij Wil- helminadorp, die zaak gaat vijf plaatsen vooruit en staat nu op 72. Overigens is Zeeland minder goed vertegenwoordigd ten opzichte van vorig jaar. Toen stond het Groot Paradijs in Middelburg nog in de top too. Die zaak is inmid dels gesloten. Margo Boone met dochter Beau. Morgen beslist de Hoge Raad of Beau wordt 'uitgezet' naar Australië. foto Awé Krijger/het fotoburo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 3