Zeeland PZCI21 Speelruimte onder de loep Dorpsraad zoekt versterking SCHOUWEN-DUIVELAND 27 Limousine in de modder, maar Michael van Staalduinen werpt zich in de strijd Paardenmarkt stemt tevreden Arbeid centraal bij debat Telefooncel Er woedt een oorlog onder de grond Maak schoolboek ook gratis voor technisch mbo'er Dinsdag 13 november 2007 Tip? redzzee@pzc.nl OUWERKERK - De limousine die hem bij Café Steilóóre moest brengen, draaide zich vast in de modder na een verkeerde af slag in de polder bij Ouwerkerk. Uiteindelijk maakte Michael van Staalduinen in een cabrio, voorafgegaan door plaatselijke muzikanten gisteravond zijn intocht door het dorp. Hij was er klaar voor: een wereldrecordpoging 125 uur darten ten behoe ve van Kika, de stichting die zich inzet voor kinderen met kan ker. Ambassadrice Sonja Silva sprak haar bewondering uit voor Michael en benadrukte het belang van het goede doel. Jean-Paul Kotoun, die in augustus het wereldrecord muziek draaien vestigde, sprak hem moed in en wethouder A. Verse- put van sportzaken prees zijn initiatief, foto Marijke Folkertsma Schouwen-Duiveland doet het niet slecht, maar er zijn wensen. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Op Schouwen-Duive land is het met speelruimte nog niet zo slecht gesteld. Niet dat er niets te verbeteren valt. Vorige maand zijn een stuk of tachtig speelterreinen door jong en oud onder de loep genomen. Met dit speelbelevingsonderzoek borduurt de gemeente voort op eerder ont wikkelt speelruimtebeleid. Kinderen van tien-plus hebben be hoefte aan meer uitdaging op de speelterreinen. „Hen hogere glij baan bijvoorbeeld", geeft J. van Vel- ZIERIKZEE - De organisatie van de jaarlijkse Paardenmarkt blijft bij de Zierikzeese middenstandsvere niging Neptunus. Dat heeft de ge meente Schouwen-Duiveland be sloten. De gemeente is tevreden over de jaarmarkt in 2006, hoewel de organisatie te maken kreeg met een negatief saldo van ruim 800 euro. Het tekort kan worden ge dekt uit in de voorgaande jaren op gebouwde reserves. zen van het Vlissingse advies- en onderzoeksbureau Brain Manage ment International één van de be vindingen aan. Het streven naar een speelbare leefomgeving is de trend en misschien ook wel kei hard nodig. „Wat ik echt heel ver drietig vind, is dat bovenaan het wensenlijstje van jongeren staat dat ze een speelplek willen zonder hondenpoep", verwijst Van Vel- zen naar de Jeugdmonitor 2007. Met dit - net afgeronde - speel- ruimteonderzoek zet de gemeente Schouwen-Duiveland de puntjes op de i wat betreft speelruimtebe leid, verwoordt beleidsambtenaar E. van Brummelen het beleid. Dat beleid is een paar jaar terug opge zet. „Nu is gekeken of het klopt. Wie speelt precies waar en wat vinden ze ervan?" Vorige maand zijn alle kernen op Schouwen-Duiveland afgestruind. Door kinderen van diverse leeftij den en door vertegenwoordigers van gemeente, Welzijnshuis, dorpsraad en Zeeuwland. Elk ploegje is op zoek gegaan naar speelplekken (ook plekken die niet officieel als zodanig zijn aange merkt) en heeft gekeken hoe het er daar voor staat. Daarnaast is in het onderzoek aandacht besteed Door met jong en oud speelplek- ken in alle kernen te bezoeken, krijgt de gemeente Schou wen-Duiveland zicht op het ge bruik van speelterreinen. aan de omgeving van speelplek ken: bijvoorbeeld overlast die door omwonenden wordt ervaren. Ook zijn wensen op een rijtje gezet. Daar komen geen schokkende za ken uit naar voren, maakt Van Vel- zen duidelijk. Wel blijkt dat verbe teringen mogelijk zijn. Zo zijn er speelterreinen die nauwelijks wor den gebruikt, omdat er in de buurt geen kinderen uit de beoog de doelgroep wonen. Ook wordt aandacht besteed aan belemmerin gen als de nabijheid van een druk ke weg of sloot. Op Sirjansland heeft de dorpsraad naar aanleiding van het onderzoek al actie onder nomen. Er wordt onder meer sub sidie voor bankjes en doelpalen aangevraagd. Inzet Oosterlanders nodig om leefbaarheid te waarborgen. OOSTERLAND - De Dorpsraad Oos- terland doet een dringende op roep aan de bewoners zich op eni gerlei wijze in te zetten voor belan genbehartiging en leefbaarheid op het dorp. Het bestuur van de dorpsraad maakt zich daar zelf uiteraard ook sterk voor, maar heeft daar wel de inzet van de bewoners zelfbij no dig. Het bestuur ziet zich voor twee vacatures geplaatst. „Die func ties zouden we graag ingevuld zien", laat bestuurslid J. Bolle we ten. Op de vraag wat de Dorps raad voor Oosterland betekent, somt zij op: Feest rond het 650-ja- rig bestaan, een fotoboek van de Watersnoodramp, aanleg waterlei ding op de begraafplaats, realisatie van een film van Oosterland, aan leg van de tuin bij de Oosterhof, aanleg van de visvijver en 't Leu- genpitpark. „Allemaal zaken waar we trots op kunnen zijn, maar we hebben wel versterking van ons team nodig om dit soort dingen te blijven doen", zegt Bolle. Wensen zijn bijvoorbeeld verlichting langs een fietspad langs de Oud Heilige- weg en herinrichting van de Markt. Wie vragen heeft over een functie binnen de dorpsraad kan bij haar terecht: tel.nr. 0111-642191. ZIERIKZEE - In het kader van de de- battenreeks van MEE-Zeeland wordt maandag 19 november een bijeenkomst gehouden in het ge meentehuis van Zierikzee. Cen traal staat het onderwerp arbeids integratie. Voorzitter van de CG-raad voor chronisch zieken en gehandicapten Nederland F. de Pauw verzorgt een inleiding over het onderwerp. Het debat begint om 19.00 uur in de Burgerzaal. Tip? redactie@pzc.nl Al wekenlang is een driejarige jongen uit Vlissingen gefasci neerd door de lege telefooncel op de hoek van de straat. Bijna iede re dag kan zijn moeder opnieuw vertellen dat mensen daar naar binnen gaan om te bellen. Op zijn standaard-vraag 'waarom dan?' probeert zij in begrijpelijke taal uit te leggen dat sommige mensen geen telefoon hebben. Dat de boodschap uiteindelijk tot zijn koppie is doorgedrongen, bleek in het afgelopen weekein de. Voor het eerst zag de jongen iemand in de telefooncel staan. Daarop riep hij keihard door de straat: „Kijk eens! Die meneer heeft thuis geen telefoon. Dat is wel zielig hè!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37