Ouderen hechten aan warme maaltijd Zeeland a AYl* n« IMEKONIJNEN(±1200gr) 1m 4.99 'Bruggenbouwer' in Vlissingen zegt crises wel gewend te ziin Waterschap steekt geld in zuiveringsinstallaties 'f MAGERE VARKENSLAPPEN M FRICANDEAU/ROLLADE WplMMillA WOKREEPJES MP RUNDER RIBLAPPEN 4MS10. 1 KILO 1 KILO 1 KILO 2.99 2.99 3.99 Oorlogsmuseum Infatuate moet van heel Nieuwdorp worden G0ES-00ST Kamperfoeliestraat 85 TEL: 0113 - 22 PZC Dinsdag 13 november 2007 25 Klachten maar ook suggesties op discussieavond WMO. door Frank Balkenende GOES - Ouderen hechten aan een warme hap. Gisteren klonk tijdens een discussieavond over de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO) de roep om behoud van de warme-maaltijdvoorziening, naast het aanbod van diepvries maaltijden die in de magnetron kunnen worden opgewarmd. De gemeente Goes had een bijeen komst belegd met werkers en ge bruikers uit het 'veld' om te horen wat er volgend jaar aan maatschap pelijke zorg kan worden verbeterd. Naast het behoud van de warme maaltijd die aan huis wordt be zorgd, opperden panelleden ook per wijk of buurt 'open restau rants' te scheppen. Daar kunnen ouderen uit de wijk samen eten. Dat is in de eerste plaats gezellig, Els Kuijper moet zich nog helemaal in Vlissingen verdiepen. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De PvdA-vrouw die Vlissingen aan een nieuw stadsbe stuur moet helpen, Els Kuijper uit Rotterdam, zegt zelf weinig van de Scheldestad te weten. En van brug gen bouwen helemaal niks, meent een politieke opponent. Els Kuijper (1948) kwam in 1990 in de Rotterdamse politiek terecht. Eerst als raadslid, later als wethou der, daarna weer als raadslid. „Ie mand die goed luistert, niet te snel een oordeel velt en dicht bij de mensen staat", zegt Matthijs van Muijen, die met haar in de PvdA-fractie zat. Maar is Els Kuij per ook een bruggenbouwer? Van Muijen aarzelt even. „Ik denk het wel. Ze heeft partijen wel vaker bij want er ontstaan sociale contac ten. Tegelijk kunnen ze dan kennis nemen van activiteiten in hun buurt of wijk. Zo kan het pro bleem van vereenzaming deels worden aangepakt. Klachten kwamen et over het ver voer. Mensen moeten te lang op taxi's wachten, personeel van het callcenter is niet goed op de hoog te van regio, stad en dorp, wachttij den zijn (te) lang, routes worden niet altijd goed gepland en men sen worden te laat of niet opge haald. Een ander punt van aan dacht is vervoer voor ex-patiënten van Emergis die niet voor de WMO-regeling in aanmerking ko men. Juist voor deze doelgroep zijn er ook te weinig opvangmoge lijkheden op de Bevelanden, werd Behoud de warme maaitijdvoor- ziening, schep 'open restaurants' in wijken en buurten, verbeter het WMO-vervoer. Die aanbeve lingen klonken gisteren in Goes. een gebracht. Als loco burgemeester nam ze een neutrale houding aan en ze leidde de partij in een moeilijke periode." Voor de gemeenteraadsverkiezin gen in 2002 was Kuijper lijsttrek ker voor de PvdA in Rotterdam. Pim Fortuyn was dat voor Leef baar Rotterdam. In eerste instantie ging ze het debat uit de weg, later werd ze ondergesneeuwd. Van Muijen: „In de campagne vielen le lijke woorden. Zij zette zich erg in voor de Rotterdammers, maar als je zó wordt afgebrand, knakt er iets." Haar partij belandde in de oppositiebanken. Halverwege de raadsperiode zei Kuijper wel weer wethouder te willen worden. Haar De informateur voor Vlissingen wilde zelf na een politiek deba cle terugkeren als wethouder in Rotterdam. Precies waar in Vlis singen al voor gevreesd wordt. vastgesteld. De meeste voorzienin gen voor mensen die geestelijke ge zondheidszorg hebben gehad, be vinden zich in Vlissingen. Wethou der J. Adriaanse wees erop dat het de bedoeling is dat dergelijke op vangmogelijkheden worden uitge breid op de Bevelanden. in zijn algemeenheid bestaat bij WMO-cliënten en toekomstige klanten behoefte aan meer voor lichting over indiceringen, de be- slisstructuur en mogelijkheden om bezwaar te maken tegen indice ringen en op welke voorzieningen aanspraak kan worden gedaan. Adriaanse beloofde meer uitleg te geven in het WMO Magazine en via het project Achter de Voor deur, waarin vijftig Goese organisa ties en instellingen samenwerken. Personeel en vrijwilligers daarvan komen tenslotte geregeld bij men sen over de vloer. Verder bleek dat over de huishou delijke zorg en de geboden kwali teit veel onduidelijkheid bestaat. fractie floot haar terug. Van Mui jen: „Het was niet zo slim van haar om daar al over te praten, als of het logisch was dat we terug kwamen." „Dat zij gaat bemiddelen, lijkt me een gotspe", stelt Ronald Sörensen van Leefbaar Rotterdam. „Zoek een echte adviseur, niet iemand die zich blind staart op partijpoli tiek. Eis Kuijper zal geen verade ming zijn. Zij denkt alleen aan ei gen partijbelang." Onzin, zegt Kuij per. „Je doet zoiets niet om partij politieke belangen, maar omdat de stad bestuurd moet worden. Ik denk dat ik wel een bruggenbou wer ben. Ik heb al wat crises door staan. Nee, ik ben niet gevoelig voor oud-bestuurders. Mijn taak is formeren, niet informeren. Ik ga niet over mensen." Over twee we ken moet ze rapporteren welke partijen het beste passen in een nieuw Vlissings college. Zes miljoen euro nodig voor zuiveringen op Flipland en in Waarde. door Luc Oggel middelburg - Waterschap Zeeuw se Eilanden (WZE) trekt zes mil joen euro uit voor de aanpak van rioolwaterzuiveringsinstallaties in de gemeente Tholen en in Waar de. Op Sint Philipsland wil het water schap de rioolwaterzuivering slo pen. De installatie is verouderd en gezien het kleine afvoergebied is het volgens het waterschap niet rendabel om de zuivering aan te passen. Voordat de zuivering wordt afge broken, worden eerst nieuwe voor zieningen gemaakt om het afvalwa ter te vervoeren. Het gaat om de bouw van een nieuw gemaal op de huidige locatie, een opvoerge- maal bij Sint-Annaland en het aan leggen van een persleiding van Sint Philipsland naar Sint-Anna- land. Op Tholen komt een nieuwe persleiding van rioolgemaal Oud-Vossemeer naar de rioolwa terzuivering in Tholen-stad en ver der worden de bestaande rioolge malen Sint Philipsland, Anna Jaco- bapolder, Sint-Annaland en Oud-Vossemeer mechanisch en elektrisch aangepast. Al het werk bij elkaar kost 3,2 miljoen euro. Ook voor de rioolwaterzuiverings installatie in Waarde heeft het wa terschap plannen. De zuivering krijgt een nieuwe nabezinktank. De capaciteit wordt aangepast naar aanleiding van de uitkomsten vcan een zogeheten OAS-studie (Optimalisatie Afvalwater Sys teem), die het waterschap samen met de gemeente Reimerswaal heeft uitgevoerd. Daaruit bleek dat er meer afvalwater naar de zuive ring afgevoerd moet worden. Ook moet de zuivering worden gereno veerd. De klus kost 2,8 miljoen. De algemene vergadering van het waterschap beslist op 11 december over het beschikbaar stellen van geld voor beide projecten. fj* Waterschap Zeeuwse Eilanden wii zuiveringsinstallaties in de ge meente Tholen en in Waarde aan pakken. Voor de projecten is zes miljoen euro nodig. Aanhouder Kees Traas krijgt bloemen en felicitaties van buren. door Harmen van der Werf NIEUWDORP - De aanhouder heeft gewonnen. Kees Traas uit Nieuw dorp heeft het geld binnen voor de bouw van zijn oorlogsmuseum Infatuate over de oorlog en de Slag om de Schelde in 1944. Met dank aan Provinciale Staten die vrijdag met de nog resterende 169.000 eu ro over de brug kwamen. „Van de buren kreeg ik nog dezelfde dag bloemen en felicitaties." Traas die al praktisch zijn hele le ven oorlogsspullen verzamelt, wil nog voor het eind van dit jaar be ginnen met de eerste sloopwerk zaamheden. Hij hoopt zijn verza meling tijdelijk onder te brengen bij de Covra in Vlissingen-Oost, de centrale opslag voor radioactief afval. Traas: „Het idee is van de verhuizing een proef te maken om te kijken hoe snel een museum kan worden ontruimd." Als alle spullen bij de Covra liggen, is het de bedoeling ze te documenteren en registreren. Voor het museum en een landelijke databank. Infa tuate moet november 2009 open, 65 jaar na de Slag om de Schelde. Traas wil heel Nieuwdorp erbij be trekken. Een nieuwsbrief wordt binnenkort huis-aan-huis bezorgd. „In Westkapelle is het hele dorp bij het dijk- en oorlogsmuseum be trokken. Het zou mooi zijn als dat ook in Nieuwdorp lukt." GOURMET ZIE WWW.MAF ■MAROS.NL I Reclames geldig t/m zaterdag I GROOTHANDELSKORTING 10 a 20%, bij afname van 3 kg per vers vleessoort excl. reclames SPECIAAt 7AAK b\ moment

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35