'nat' landschap bij Kamperland zij n uit den boze Inbraken in schuren en woning Herstel van molen is in zicht Grafzerk Jacqueline van Baerlant naar binnen Opheffingsuitverkoop Soelekerkepolder als buitendijks gebied durea Robbert Laven Info dementie Brand in Goes Kortingen tot 70% op alles Van Boven Juweliers Vlissingen Prosta Totaal: 3 halen 2 betalen! Prosta Totaal voor een gezonde prostaatfunctie. Drogisterij Kruiderij DE RODE PILAREN B PZC Dinsdag 13 november 2007 23 Het plan van Richard Goetheer en Reyer Schouwenaar voor een 'nat'landschap. Ze kozen voor hun ontwerp een gebied Schaapskooiweg j in de Noord-Bevelandse Soelekerkepolder bij Kamperland. 1 m -i i -1 PODO - POINT J SEGEERSSTRAAT 29 MIDDELBURG PZC Rolant Quist illustratie Richard ïr Schouwenaar, Groritmij door Harmen van der Werf baarland - De grafsteen van Jac queline van Baerlant heeft ruim tweehonderd jaar buiten gelegen. In weer en wind. 'Doodzonde', vond Jan de Ruiter, schrijver van Borselse dorpsgeschiedenissen. Hij opperde in 2004, bij de presentatie iemand 24 is. Moet je nagaan wat ermee gebeurt als je al op jonge leeftijd gaat drinken. Onderzoek heeft uitgewezen dat een vijftienja rige die veel drinkt veel minder hersenactiviteit heeft dan een leef tijdgenoot die niet drinkt." Tips over hoe ouders hun kinde ren van de alcohol afkunnen hou den, heeft Herbers voldoende. Zo is het belangrijk de gevolgen voor de hersenen te benadrukken. Dat maakt indruk. Verder is het slim om sancties te stellen voor als een kind toch drinkt en om voet bij stuk te houden. Compromissen over drinken zijn uit den boze. „Veel ouders onderschatten de in vloed die ze hebben", besluit Her bers. „Veel kinderen luisteren echt wel, hoor." van zijn boek over Baarland, de steen schoon te maken en rechtop tegen een muur in de kerk te zet ten. „Dan wordt hij niet verder be schadigd en kan iedereen de graf steen goed bekijken." Stichting Oude Zeeuwse Kerken heeft naar De Ruiter geluisterd. Alcohol en jongeren 81 procent van de kinderen on der de zestien jaar heeft al eens alcohol gedronken. De meisjes zijn bezig met een negatieve inhaalslag. In 1999 had 38 procent van de meiden onder de zestien wel eens alco hol gedronken. Dat is bijna ver dubbeld tot 68 procent. Nederland is koploper in Euro pa als het gaat om alcoholge bruik door jongeren. In de gemeente Tholen heeft 83 procent van de jongeren be neden de zestien ooit alcohol gedronken. 29 procent is zelfs al eens dronken geweest. Herstel van het regenbakhuisje kreeg eerst voorrang. Daar werd al aan gewerkt. Het huisje is in juni officieel in gebruik genomen. De grafsteen van de in 1616 gestorven ambachtsvrouwe Jacqueline van Baerlant is nu aan de beurt. De ge meente Borsele heeft alvast 1375 goes - In Goes is in het afgelopen weekeinde ingebroken in een wo ning en twee schuren. Aan de Anthony Fokkerstraat in Goes-Zuid was een woning het doelwit. Inbrekers namen een mo biele telefoon en persoonlijke pa pieren mee. euro subsidie beschikbaar gesteld. Wanneer de steen wordt verzet, is nog niet bekend. Van oorsprong lag die overigens binnen. In 1774 is een groot deel van de kerk van het verarmde Baarland afgebroken en kwam Van Baerlant, althans haar grafsteen, buiten te liggen. In Goes-Oost zijn een schuur aan de Charlotte de Bourbonweg en één aan de Graaf Adolfstraat door dieven bezocht. Zij hebben uit bei de schuren twee fietsen gestolen. De fietsen hebben alle vier per stuk een waarde van enkele hon derden euro's. De Korenbloem in Scherpenisse draait al sinds 1995 niet meer. door Rob Paardekam scherpenisse - De gemeente Tho len wil volgend jaar beginnen met de restauratie van molen De Ko renbloem in Scherpenisse. Dat is niet voor zijn tijd. De stellingmo len draait sinds 1995 niet meer en is al jaren aan het aftakelen. „Ik kijk eigenlijk al jaren niet meer naar de molen om", zegt vrijwillig molenaar Leen Verhage. Hij con stateerde destijds een klein manke ment (een kapotte rem) dat hij ge makkelijk had kunnen herstellen, maar hij kreeg geen toestemming van de gemeente, omdat de molen grondig gerestaureerd zou worden. Daar kwam niets van terecht: „En dat terwijl ik de molen met wat lapwerk echt nog wel wat jaren aan de praat had kunnen houden, hoor", aldus Verhage. Hij is best bereid de molen straks weer te laten draaien. „Maar ik heb dat al zo lang niet gedaan, dat ik eerst maar weer eens een paar keer mee ga draaien met een ande re molenaar", geeft hij aan. „En aangezien ik al 66 ben is het mis schien ook verstandig dat de ge meente op zoek gaat naar jong bloed voor de toekomst." goes - Paulien Tazelaar, werkzaam bij Emergis Ouderenpsychiatrie, geeft vanavond voorlichting over dementie. Ze vertelt over het ver schil met vergeetachtigheid, be trokkenheid van de omgeving en hulpmogelijkheden. Aanvang 14.00 uur in hotel Terminus in Goes. Aanmelden kan via het Kla verblad 0118-582503. goes - In de kelder van het in aan bouw zijnde appartementencom plex Presleypark in de Goese wijk Overzuid heeft zondagavond een felle brand gewoed. Er was isolatie materiaal opgeslagen. Bij de brand kwam veel rook vrij. De brand weer sluitvbrandstichting niet uit. De (H)eerlijke voorverkoop is begonnen van onze ruil uw Siii uw oudegoudji. Walstraat 90 0118-413635 -..de riWer Int. Nu 135 tabletten van 53,85 VOOr 35,90! normale prijs 17,95 per stuk Krachtige prostaatformule met vitaminen en antioxidanten www.derodepilareri.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33