Zeeland PZC 21 Kramer: geef tips over jeugd Schore schudt Calimero-gevoel van zich af BEVELANDEN-THOLEN 15-jarige rijdt auto de sloot in BSMEESUa Telefooncel aan spoorviaduct over Bernhardweg-West loopt als een trein Werk Er woedt een oorlog onder de grond Dinsdag 13 november 2007 Maak schoolboek ook gratis voor technisch mbo'er Tip? redgoes@pzc.nl Oproep aan bevolking na vandalisme en overlast in Wemeldinge. door Frank Balkenende wemeldinge - De overlast van een groepje jongeren in Wemeldinge loopt de spuigaten uit, vindt het Kapelse gemeentebestuur. Afgelo pen weekeinde richtten jongeren vernielingen aan in de gymzaal. Burgemeester S. Kramer en wet houder L. Kosten roepen de We- meldingenaren op informatie door te spelen die leidt naar de daders. Het is het zoveelste incident in Wemeldinge. Bij gebrek aan een jeugdhonk - het vorige brandde af, de gemeenteraad wil na klachten van buurtbewoners voorlopig geen nieuwe jeugdaccommodatie plaatsen - zwerven jongeren over straat. Ze zijn vooral te vinden op het Dorpsplein en rond dorpshuis De Wemel. De buurt klaagt over lawaai en ka potte flesjes op straat. Ook zijn ra men van het dorpshuis ingegooid en een bushokje vernield. Afgelo pen weekeinde spande de kroon. Na afloop van een sportactiviteit voor jongeren, onder leiding van een breedtesportmedewerker, for ceerden andere jongeren de deur van de gymzaal. Binnen schopten ze rotzooi en vernielden ze din gen. De boel is vandaag opge ruimd. De gemeente heeft aangifte ge daan bij de politie. Burgemeester Kramer heeft wel een idee wie de daders kunnen zijn, maar 'het pro bleem is dat je ze op heterdaad moet betrappen'. „Het gaat om een klein groepje notoire rad draaiers, zes of zeven jongeren. We kennen hun namen. Daar om heen zwerft een grotere groep. Overigens moet ik erbij zeggen dat lang niet alle jongeren rotzooi trap pen. Zo was de sportactiviteit in de gymzaal juist opgezet door jon geren." Hoewel het de laatste tijd Burgemeester Kramer en wethou- der Kosten roepen Wemeldinge- naren op informatie te verstrek ken over jonge vandalen die huis hebben gehouden in de gymzaal. elk weekeinde raak is in Wemel dinge, is het volgens Kramer on doenlijk om de politie vaker 's avonds en 's nachts te laten surveil leren. Daarvoor is de weekendbe zetting in de regio te klein. Kramer en wethouder Kosten, die deze week met een open brief hun hart luchten in De Scheldepost, voelen zich moedeloos en machte loos. „Je hoort mensen roepen: 'Ach, zo erg is het allemaal niet'. Maar als jongeren nu ook inbre ken in een gymzaal en de boel overhoop gooien en vernielen, dan is er een grens overschreden. Daarom doen we een beroep op de Wemeldingenaren en ouders in het bijzonder. Die moeten toch we ten wat hun kind uitspookt." door Harmen van der Werf schore - Veel mensen, veel gemop per, gisteravond in het dorpshuis van Schore. Maar ook: een grote betrokkenheid. Dat bleek al uit de opkomst op de door de gemeente Kapelle belegde bijeenkomst Hoe ziet Schore er straks uit? Eén op de tien inwoners van het ruim 500 zielen tellende dorp was gekomen. En nadat iedereen z'n hart had ge lucht, rolde een eerste resultaat uit de bus. Vijf mensen meldden zich vrij spontaan aan voor een dorps raad die als spreekbuis kan gaan dienen voor bewoners van Schore richting gemeente. Genoeg te doen, zo bleek wel. Te beginnen met eindelijk weer eens wat nieuwbouw in Schore. Zeven jaar geleden zijn er voor het laatst nieuwe huizen gekomen. „Kapelle krijgt alles en wij niks", klonk het. Eén bezoeker vertelde tot z'n der tigste bij zijn ouders te hebben ge woond, tot hij onlangs iets kon ko pen. „Zo ken ik er nog die graag te rug willen." Starters-, senioren- en huurwoningen, wethouder L. Kos ten (SGP, welzijn) noteerde het al lemaal netjes. Hij kreeg z'n blad goed vol. Over de gymzaal die ver ouderd is. Kosten: „Is die nog wel veilig?" Over het ontbreken van buitenschoolse opvang op de basis school. Vier kinderen per dag is het minimum. Dat haalt Schore (nog) niet. „Geef ons een tijdje subsidie om erin te groeien", stel- goes - Hij had gisteravond even tjes de auto van een familielid 'ge leend', maar reed prompt een sloot in bij het Geldeloozepad in Goes. De vijftienjarige jongen uit die stad kwam er verder zonder kleerscheuren vanaf Ook zijn zes tienjarige passagier kon ongedeerd de wagen verlaten. De auto is met enige waterschade uit de sloot geta keld. De jongen kreeg een pro ces-verbaal mee naar huis. de locatieleider C. de Jong, „anders halen ouders kinderen misschien van school." Over de jongerenont- moetingsplek (jop) die een bende schijnt te zijn. Een nieuwe jop zou er komen, maar dat ging niet door vanwege problemen in Wemeldin ge. „Wat hebben wij daarmee te maken?" En: „Zet de jop straks bui ten het dorp." Kosten meldde bin nenkort met een voorstel voor een jop in Schore te komen. Het twee de succesje was binnen. Tip? redactie@pzc.nl Al wekenlang is een driejarige jongen uit Vlissingen gefasci neerd door de lege telefooncel op de hoek van de straat. Bijna iede re dag kan zijn moeder opnieuw vertellen dat mensen daar naar binnen gaan om te bellen. Op zijn standaard-vraag 'waarom dan?'probeert zij in begrijpelijke taal uit te leggen dat sommige mensen geen telefoon hebben. Dat de boodschap uiteindelijk tot zijn koppie is doorgedrongen, bleek in het afgelopen weekein de. Voor het eerst zag de jongen iemand in de telefooncel staan. Daarop riep hij keihard door de straat: „Kijk eens! Die meneer heeft thuis geen telefoon. Dat is wel zielig hè!" nieuwdorp - Het derde viaduct voor de nieuwe goederen spoorlijn naar Vlissingen-Oost, over de Bernhardweg-West bij Nieuwdorp, is in wording. De eerste liggers zijn eind oktober geplaatst, vandaag volgen de laatste. In verband met het werk is de Berhardweg-West, de doorgaande weg langs Nieuwdorp van en naar Middelburg, vandaag en morgen afgesloten na de ochtendspits. Verkeer wordt via Vlissingen-Oost omgeleid. In week 50 of 51 gaat de Bernhardweg-West nog een keer dicht voor het aanbrengen van de geleiderails aan het viaduct. Voor de Sloelijn wordt al langere tijd gewerkt aan viaducten in de Jonker Fransweg en over rijksweg A58. Na voltooiing van de ruwbouw volgt nog de aanleg van de sporen en bovenleiding. De bijna drie kilometer lange Sloelijn die het huidige, negen kilometer lange goederenspoor langs Heinkenszand vervangt, moet 1 oktober 2008 berijdbaar zijn. foto Dirk-Jan Cjeltema I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31