Zeeland Raad Middelburg wil goedkope woningen M 'n moeder zit goed Afval in het hart van Goes gaat voortaan in ondergrondse hakken Waterschap steekt geld in zuiveringsinstallaties m 3 1 GRATIS* women 01 18-448 448 PZC Dinsdag 13 november 2007 I 25 Raad maant college vaart te zetten achter starterswoningen. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Zijn er te weinig goedkopere koopwoningen in Mid delburg? De CDA-fractie in de ge meenteraad vindt van wel. Gistera vond vroeg de partij het college om vaart te zenen achter de bouw van woningen voor starters. De christendemocraten werden ge steund door alle fracties behalve de SP en de WD. CDA-er Aalberts had het opge zocht: er staan wel voldoende goedkopere oudere woningen te koop, maar starters kunnen geen nieuwbouwhuis betalen. Daar naast zijn er steeds minder goedko pere huurwoningen, terwijl het aantal duurdere huurhuizen stijgt. Aalberts verwees naar uitlatingen die makelaar Schulting twee we ken geleden deed in de PZC. Die stelde toen dat er meer starterswo ningen nodig zijn om de doorstro ming op de markt te bevorderen. Volgens C. Dekker (SGP) is het ei genlijk niet mogelijk om huizen zo goedkoop te bouwen dat ze be taalbaar zijn voor starters. „Dan worden het een soort noodwonin gen." Het kan wel, hield Aalberts staande. „In Utrecht worden ook woningen gebouwd van rond een ton. Waarom zou dat hier niet kunnen?" Omdat, zei Dekker, er met die ton alleen appartementen kunnen worden gebouwd. „Ik ge loof niet dat daar een eengezinswo ning voor gebouwd kan worden." Dekker stelde ook de vraag of de bouw van goedkopere woningen geen nadelig effect heeft op be staande huizen. „Er staat heel wat De Middelburgse raad wil meer goedkopere nieuwbouwhuizen. Begin volgend jaar discussieert de raad over het gemeentelijke woonbeleid. te koop onder de 175.000 euro. Jon geren kopen die woningen en knappen ze op. Op die manier wordt verkrotting tegen gegaan." De PvdA-raadsfractie vroeg om nog even te wachten. Begin vol gend jaar bespreekt de gemeente raad de totale situatie van de wo ningmarkt in Middelburg. „Wij willen in de totale breedte bekij ken waar behoefte aan is", zei A. Harwijne. De gemeente had al aangekondigd om starterswoningen te bouwen. Wethouder A. de Vries (PvdA) zei het signaal van de raad te willen opvatten als steun in de rug. Er zijn plannen om starterswoningen te bouwen in onder meer Sint-Lau- rens en Essenveld, de nieuwe wijk ten zuiden van de Erasmuswijk. Woningcorporatie Woongoed kon digde begin dit jaar al aan een deel van de huurhuizen te willen verko pen. Wie een huis aangeboden krijgt, heeft dan de keuze: kopen ofhuren. Verzonken containers geven binnenstad een opgeruimde aanblik. door Frank Balkenende goes - De Goese binnenstad moet schoon en opgeruimd ogen. Afval voor de deur is uit den boze. Daar om wil Goes vanaf medio volgend jaar in het centrum het huisvuil ondergronds inzamelen. De gemeente is bezig met een grondige opknapbeurt van het koophart. Straten hebben een com binatie van chic natuursteen en klinkers gekregen, straatmeubilair is vernieuwd. Als je voor 9,4 miljoen euro ver spijkert - waarvan bijna de helft uit reclamebelasting moet binnen lopen - dan moet de stad er ook een beetje fris uitzien, vindt het college van burgemeester en wet houders. „De binnenstad is tenslot te het visitekaartje van Goes", zegt wethouder J. Adriaanse (SGP/ Christenunie, milieu en openbare ruimte). Dat is ook de reden dat Goes fors investeert in de ondergrondse af valinzameling. Bij elkaar een be drag van 1,7 miljoen euro. Daarin zit ook de aanschaf van een vracht wagen om de ondergrondse contai ners, die naar boven worden gehe sen, te kunnen legen. Daarnaast worden in de hele gemeente de glasbakken en de kledinginzamel- bakken verzonken. In en net rond de binnenstad ko men 25 ondergrondse containers. Boven de grond is daarvan alleen een overmaatse afvalbak van krap Goes zamelt vanaf medio vol gend jaar het afval in de binnen stad ondergronds in. Daarvoor moeten op 25 plaatsen grote con tainers de grond in. ...it's iNSJFat moment TEN CATE tm&.&w*. ti itiwunuf. een meter breed te zien. Een mo del moet nog worden gekozen, maar Goes gaat wel voor een bak met allure, eentje met rvs-delen. De ondergrondse containers, die per stuk vijf kuub afval kunnen herbergen, zijn bedoeld voor cen trumbewoners en winkeliers en vervangen de huidige rolcontai ners en draagemmers. Ze kunnen er alleen huisvuil in kwijt. Daar voor krijgen ze een pasje. Dat is noodzakelijk om te voorkomen dat inwoners uit andere wijken er afval in storten. Winkeliers zijn overigens niet ver plicht er hun afval in te depone ren, als ze een contract met een af- valverwijderingsbedrijf hebben. Wie wel een pasje wil, moet reke ning houden met een ommetje. De loopafstand mag maximaal 125 meter bedragen en daaraan vol doet het bedachte containernet in Goes. Zes miljoen euro nodig voor zuiveringen op Flipland en in Waarde. door Luc Oggel middelburg - Waterschap Zeeuw se eilanden (WZE) trekt zes mil joen euro uit voor de aanpak van rioolwaterzuiveringsinstallaties in de gemeente Tholen en in Waar de. Op Sint Philipsland wil het water schap de rioolwaterzuivering slo pen. De installatie is verouderd en gezien het kleine afvoergebied is het volgens het schap niet renda bel om de zuivering aan te passen. Voordat de zuivering wordt afge broken, worden eerst nieuwe voor zieningen gemaakt om het afvalwa ter te vervoeren. Het gaat om de bouw van een nieuw gemaal op de huidige locatie, een opvoerge- maal bij Sint-Annaland en het aan leggen van een persleiding van Sint Philipsland naar Sint-Anna land. Op Tholen komt een nieuwe per sleiding van rioolgemaal Oud-Vos- semeer naar de rioolwaterzuive ring in Tholen-stad en verder wor den de bestaande rioolgemalen Sint Philipsland, Anna Jacobapol- der, Sint-Annaland en Oud-Vosse- meer mechanisch en elektrisch aangepast. Al het werk bij elkaar kost 3,2 miljoen euro. Ook voor de rioolwaterzuiverings installatie in Waarde heeft het wa terschap plannen. De zuivering krijgt een nieuwe nabezinktank. De capaciteit wordt aangepast naar aanleiding van de uitkomsten van een zogeheten OAS-studie (Optimalisatie Afvalwater Sys teem), die het waterschap samen met de gemeente Reimerswaal heeft uitgevoerd. Daaruit bleek dat er meer afvalwater naar de zuive ring afgevoerd moet gaan worden. Ook moet de zuivering worden ge renoveerd. De klus kost 2,8 mil joen. Het schap neemt 11 december be sluiten over de beide projecten. Waterschap Zeeuwse eilanden trekt zes miljoen euro uit voor de aanpak van rioolwaterzuive ringsinstallaties in de gemeente Tholen en in Waarde. "Wat er ook gebeurt, er staat altijd iemand voor haar klaar. Ze heeft reuma en hartfalen, maar soms is het erger dan anders. Gisteren kon ze niet eens zelf een kopje thee zetten! Daarom is het zo fijn dat ze bij Stichting Werkt voor Ouderen zit. Daar krijgt ze precies de Thuiszorg die ze nodig heeft. Ze heeft nu professionele verzorging en verpleging, en ook een vaste hulp in het huishouden. Allemaal op maat. Ja, m'n moeder is bij hen echt in goede handen. En omdat ik weet dat zij zich prettig voelt, voel ik me ook een stuk beter." Kies ook voor zorg die werkt. Bel voor meer informatie of kijk op www.werktvoorouderen.nl Stichting Werkt voor Ouderen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27