Zeeland PZC Informateur is crises wel gewend Werkstraf voor ex-voetballer Dauwendaele WALCHEREN 31 21 27 Tropische vis bij Dishoek Weg afgesloten voor aanleg spoorviaduct bij Nieuwdorp Telefooncel Er woedt een oorlog onder de grond Dinsdag 13 november 2007 Maak schoolboek ook gratis voor technisch mbo'er Tip? redwalch@pzc.nl Els Kuijper moet zich nog helemaal in Vlissingen verdiepen. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De PvdA-vrouw die Vlissingen aan een nieuw stadsbe stuur moet helpen, Els Kuijper uit Rotterdam, zegt zelf weinig van de Scheldestad te weten. En van brug gen bouwen helemaal niks, meent een politieke opponent. Nadat Els Kuijper (194S) begon in het sociaal-culturele werk van Rot terdam en Dordrecht, en een rech tenstudie volgde, kwam ze in 1990 in de Rotterdamse politiek terecht. Eerst als raadslid, later als wethou der, daarna weer als raadslid. „Ie mand die goed luistert, niet te snel een oordeel velt en dicht bij de mensen staat", zegt Matthijs van Muijen, die met haar in de PvdA-fractie zat. Maar is Els Kuij per ook een bruggenbouwer? Van Muijen aarzelt even. „Ik denk het wel. Ze heeft partijen wel vaker bij een gebracht. Als loco- burgemeester nam ze een neutrale houding aan en ze leidde de partij in een moeilijke periode." Voor de gemeenteraadsverkiezin gen in 2002 was Kuijper lijsttrek ker voor de PvdA in Rotterdam. Pim Fortuyn was dat voor Leef baar Rotterdam. In eerste instantie ging ze het debat uit de weg, later werd ze ondergesneeuwd. „Dat is oneerlijk gegaan", meent Van Mui jen. „In de campagne vielen lelijke woorden. Zij zette zich erg in voor de Rotterdammers, maar als je zó wordt afgebrand, knakt er iets." Haar partij belandde in de opposi- tiebanken. Halverwege de raadspe riode zei Kuijper wel weer wethou der te willen worden. Haar fractie floot haar terug. Van Muijen: „Het was niet zo slim van haar om daar al over te praten, alsof het logisch De informateur voor Vlissingen wilde zelf na een politiek deba cle terugkeren als wethouder in Rotterdam. Precies waar in Vlis singen al voor gevreesd wordt. was dat we terugkwamen. Boven dien wilden we vernieuwing." Dat kan niet met Els Kuijper, stelt Ronald Sörensen van Leefbaar Rot terdam. „Dat zij gaat bemiddelen, lijkt me een gotspe. Zoek een ech te adviseur, niet iemand die zich blind staart op partijpolitiek. Wij hadden in Rotterdam een politico loog zonder politieke kleur, profes sor Van Schendelen. Dat beviel uit stekend. Els Kuijper zal geen vera deming zijn. Zij denkt alleen aan eigen partijbelang. Zoals ze dat bij de PvdA allemaal'doen. Ik kan het weten, ik kom zelf uit de partij." Onzin, zegt Kuijper. „Je doet zo iets niet om partijpolitieke belan gen, maar omdat de stad bestuurd moet worden. Ik denk dat ik wel een bruggenbouwer ben. Ik heb al wat crises doostaan, ook voor de tijd van Sörensen. Nee, ik ben niet gevoelig voor oud-bestuurders. Mijn taak is formeren, niet infor meren. Ik ga niet over mensen." Over twee weken moet ze rappor teren welke partijen het beste pas sen in een nieuw college. „Ik weet niet meer dan de berichtgeving: dat het college is gevallen en dat er gedoe is rond het Scheldekwartier. Ik moet eerst wat dingen uit mijn agenda gooien, ik zit in wat be stuurtjes, commissariaatjes en wat raden van toezicht, dan ga ik eens het een en ander lezen. Ik hoop snel met partijen te praten." NIEUWDORP - Het derde viaduct voor de nieuwe goederenspoorlijn naar Vlissingen-Oost, over de Bernhardweg-West bij Nieuw dorp, is in wording. De eerste liggers zijn eind vorige maand geplaatst, vandaag volgen de laatste. In verband met het werk is de Ber- hardweg-West, de doorgaande weg langs Nieuwdorp van en naar iJjSB| Middelburg, vandaag en morgen %SjP afgesloten na de ochtendspits. Ver keer wordt via Vlissingen-Oost omgeleid. In week 50 of 51 gaat de Bernhardweg-West nog een keer dicht voor het aanbrengen van de geleiderails aan het viaduct. Voor de Sloelijn wordt al langere tijd gewerkt aan viaducten. Na vol tooiing van de ruwbouw volgt nog de aanleg van de sporen en boven leiding. De bijna drie kilometer lange Sloe lijn vervangt het huidige, negen ki lometer lange goederenspoor langs Heinkenszand. Die moet 1 oktober volgend jaar berijdbaar zijn. DISHOEK - In de Rode Zee, daar zag hij ze vaak, maar Roel van der Mast had niet verwacht dat hij op het strand van Dishoek een trekkervis zou vin den. Hij vond het beest zondag aan de vloedlijn, dood. Hoewel de vis volgens officiële bronnen zeldzaam is aan de Nederlandse kust, wordt hij door duikers in de Oosterschelde wel eens waar genomen. „Ik duik in de Westerschelde", zegt Veroordeling voor slaan van tegenstander en bedreigen grensrechter. door Emile Calon MIDDELBURG - Een achttienjarige Middelburger hoopt ooit weer in clubverband te voetballen. Voorlo pig echter niet. Hij is namelijk door de KNVB geschorst en zijn oude club FC Dauwendaele heeft hem geroyeerd. De man sloeg zaterdag 5 mei tij dens een wedstrijd een tegenstan der van Zaamslag in het gezicht en bedreigde vervolgens de grensrech ter. Gisteren verscheen hij voor po litierechter B. Duinhof Daar vertel de hij dat de wedstrijd vanaf het begin af aan fel was. Hij verloor zijn zelfbeheersing toen een tegen stander hem hard tegen zijn neus schopte. Daarop zocht hij hem op, gaf hem een klap in het gezicht, en verliet vervolgens het veld om dat hij wist dat hij toch 'rood' zou krijgen. Op zijn weg naar de dug-out kreeg ook de grensrechter nog de nodige verwensingen naar zijn hoofd. Officier van justitie H. den Hartog stelde dat voetbal geen sport voor watjes is. Maar zo uitha len, was volgens haar toch ook niet de bedoeling. Ze verweet de Middelburger dat hij zich onvol doende had beheerst. „U bent echt te ver gegaan", zei ze en eiste een werkstraf van zestig uur. Advocaat E. Smit vroeg om cle mentie omdat de man door zowel de voetbalbond als zijn club al is gestraft. Bovendien, zo voerde hij aan, had de jongeman toch al de pech dat de trainer van Zaamslag Van der Mast. „Maar daar heb ik nog nooit een trekkervis gezien." Kan de vis afkomstig zijn uit een aquarium? „Daar is hij veel te groot voor", vindt Van der Mast. foto Lex de Meester werkt bij de politie en deze zo doende zijn collega's snel bij het veld kreeg om aangifte te kunnen doen. Duinhof voerde aan dat het be roep van een trainer niet ter zake doet. Iedereen mag volgens hem de politie bellen als er iets onrecht matigs voorvalt. Hij veroordeelde de Middelburger vervolgens tot een werkstraf van veertig uur. Daarbij had hij, zo vertelde de rechter, rekening gehouden met het feit dat de wedstrijd vanaf het allereerste begin erg fel was. Tip? redactie@pzc.nl Al wekenlang is een driejarige jongen uit Vlissingen gefasci neerd door de lege telefooncel op de hoek van de straat. Bijna iede re dag kan zijn moeder opnieuw vertellen dat mensen daar naar binnen gaan om te bellen. Op zijn standaard-vraag 'waarom dan?' probeert zij in begrijpelijke taal uit te leggen dat sommige mensen geen telefoon hebben. Dat de boodschap uiteindelijk tot zijn koppie is doorgedrongen, bleek in het afgelopen weekein de. Voor het eerst zag de jongen iemand in de telefooncel staan. Daarop riep hij keihard door de straat: „Kijk eens! Die meneer heeft thuis geen telefoon. Dat is wel zielig hè!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 23