Gasprijs stijgt flink 10 en 11 Geweld overschaduwt herdenking Arafat Persbericht 7° HET WEER: Buien dé OM eist twaalf jaar celstraf tegen Willem Holleeder gDopingjagers in j| de sport kennen B geen genade f!f Dinsdag 13 november 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 268 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 www.pzc.nl Delta beraadt zich op doorberekenen kosten in tarieven. door Marcel Modde GOES - Een gemiddeld huishouden in Nederland is volgend jaar circa ïoo tot 135 euro meer kwijt aan energiekosten. Dat is het gevolg van de sterk gestegen olieprijzen op de wereldmarkt en de hogere energiebelasting. Nederlands grootste gasleverancier Gasterra verwacht per 1 januari een prijsstijging van vijf tot tien procent en sluit een tweede verho ging per 1 juli niet uit. Of die kos ten door energiebedrijven een op een worden doorberekend aan de klant, valt volgens woordvoerder M. van Zuilen van Delta pas over een paar weken te zeggen. „Tot nu toe hebben we dat wel altijd ge daan, omdat wij zelf aan gas niks verdienen. Nog geen cent. Dus zouden we niet doorberekenen, dan lijden we daar verlies op. De vraag is hoe we met die nieuwe stijging moeten omgaan", houdt Van Zuilen de deur toch nog op een kier. De andere grote energiebedrijven, Nuon en Essent, maken hun tarie ven voor 2008 ook pas eind deze maand bekend. Afgelopen zomer voerden de energiebedrijven nog een kleine tariefsdaling door. Dat voordeeltje voor de huishoudens is volledig teniet gedaan door de prijsexplosie van ruwe olie. Klanten met een vast prijscontract liepen die verlaging mis, maar wor den in 2008 ook niet hoger aange slagen. Zij betalen straks alleen de 1^ De energienota voor een gemid- deld huishouden wordt volgend jaar naar verwachting meer dan 100 euro duurder. Oorzaak is vooral de hoge olieprijs. hogere energiebelasting. Bijna 10.000 van de ongeveer 170.000 Zeeuwse huishoudens hebben hun gastarief voor drie jaar vastge zet. „Die mensen hebben nu dus goed gekozen", concludeert Van Zuilen. Delta snijdt zichzelf vol gens haar niet in de vingers met de grote groep 'goedkope' klanten. „Ons voordeel van zo'n langer lo pend contract is dat we heel goed weten hoeveel gas we voor die duur moeten inkopen." Sinds de eeuwwisseling is gas bijna twee keer zo duur geworden, Stroom werd bijna de helft duur der. GAZA-STAD - Aanhangers van Fatah zoeken dek king tijdens een treffen met veiligheidstroepen van Harnas in Gaza-Stad dat zeker zeven mensen het leven kostte. Het geweld overschaduwde gis teren de herdenking van de drie jaar geleden ge storven Palestijnse leider Yasser Arafat. Het was een van de bloedigste confrontaties tussen Pales- tijnen sinds de islamistische Hamas-beweging in Jongen (17) gedood bij ruzie in Limburgs dorp LOTTUM - Bij een vechtpartij in het Limburgse Lottum, bij Venlo, is gisteravond een 17-jarige inwoner van dat dorp gedood. Het slachtof fer, dat volgens de politie alleen was, raakte bij een eethuis slaags met een groep jongeren. De jon gen raakte zo ernstig gewond dat hij in de ambulance op weg naar het ziekenhuis overleed. De politie had gisteravond nog geen aanhoudingen verricht. Commissie: Rasmussen had niet mogen starten UTRECHT - Michael Rasmussen had dit jaar nooit van start mogen gaan in de Tour de France. De commissie-Vogelzang, die de affai re rond de Deense wielrenner on derzocht, concludeert dat de direc tie van de Rabobank Wielerploe gen genoeg informatie had om de Deen uit de Tour te houden. pagina 33: Erik Breukink denkt niet aan opstappen Erik Breukink moet opstappen juni de macht in de Gazastrook overnam. Volgens Harnas greep de politie in omdat betogers met stenen gooiden. foto Mohammed Saber/EPA pagina 8: Palestijnen onderling slaags Vlissingen heeft voor de kerst een nieuw college 834% oneens aantal reacties: 258 166% EN Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnen land: 4 en 5; Buitenland: 6 en 7; Economie: 12 t/m 15; Cultuur: 29; Buitengebied: 30 en 31; Sport: 33 t/m 37; Televisie: 38 en 39. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 I I I II 1688 555530 Aan alle inwoners van Schouwen-Duiveland, de Bevelanden, Walcheren, Tholen en Zeeuws-Vlaanderen De Ooscerscheldeziekenhuizen en Ziekenhuis Walcheren werken aan de toekomst. In het kader hiervan wordt overgegaan op een nieuw gezamenlijk ziekenhuisinformatiesysteem, waardoor de medische gegevens van alle patiënten digitaal beschikbaar zijn op alle locaties van de ziekenhuizen (Goes, Zierikzee.Vlissingen, Middelburg). Hiervoor is het echter wel noodzakelijk dat er aanpassingen worden gedaan om zo een succesvolle overschakeling mogelijk te maken op dit nieuwe systeem. Ziekenhuis Walcheren OOSTERSCHELDEZIEKENHUIZEN De overschakeling Consequentie: vindt plaats op: Donderdag 15 november Beperkte diensten in de Oosterscheldeziekenhuizen. Vrijdag 16 november Beperkte diensten in de Oosterscheldeziekenhuizen en Ziekenhuis Walcheren Maandag 19 november Volledige service in beide ziekenhuizen. De afhandeling verloopt wel iets trager, omdat de medewerkers nog moeten wennen aan het nieuwe systeem. Op deze dagen worden patiënten die dringend medische hulp nodig hebben altijd geholpen, maar verder vindt de dienstverlening plaats op beperkte basis. Dit betekent dat er bijvoorbeeld voor diverse poliklinieken geen afspraken gemaakt kunnen worden en het laboratorium en de röntgenafdeling beperkt geopend zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1