Zeeland liggen duizenden begraven x Leegstaand huis Hoek uitgebrand George van de Ree wordt eerste in fotowedstrijd Jong en Oud B PZC Maandag 12 november 2007 1 5 Het masterplan binnenstad Goes en de opgravingen Tijdens werkzaamheden voor de laatste fase masterplan binnenstad kwamen de oude kerkhofmuur, de fundamenten van de stadsschool en het kerkhof bloot te liggen. (deels) opgegraven stadsschool kerkhofmuur aan te brengen natuursteen j; natuursteen j H gras 3F1 boom Maria Magdalenakerk Zuster^ .traat Historisch Museum De Bevelanden Gebied rondom Grote Kerk heeft rijke historie Op het kerkhof rondom de Grote of Maria Magdalenakerk stonden vroe ger zware olmenbomen. In 1766 kregen de kerkmeesters toestemming om dertig van de oudste olmen te kappen en als brandhout te verkopen. Het kerkhofmuur dateert van 1611De Singelstraat was een nauwe straat rondom het kerkhof. Het stadsbestuur besloot in 1677 de muur af te bre ken en een straat over het kerkhof aan te leggen 'om alzoo de passagie door de kerk te beletten'. Maar dit ging niet door. De muur bleef tot in de twintigste eeuw om het kerkhof staan. Begin 18e eeuw onstonden problemen met de grafdelver, omdat die voortdurend dronken was In 1706 werd hij ontslagen om zijn 'mishande lingen omtrent afgestorven lichamen met deselve op te graven, waarvan een afsienlijk vertoog op het kerkhof gesien is'. Bron: Wandelingen door Goes in de 18e eeuw, Joost Adriaanse. Timmermans Verduit GERECHTSDEURWAARDERS Goes - Bergen op Zoom Tilburg EXECUTIE VERKOOP Op 12 november 2007 om 14.30 uur zal een huishoudelijke inboedel, waaronder een grenen dressoir, een vriezer merk Bosch, diverse moderne media appara tuur. openbaar worden verkocht en wel ten laste van Patricia Yvette Wessels, geboren 1 november 1967. De openbare verkoop vindt plaats te HEINKENSZAND aan het adres Stationsweg 3-a. De verkoop geschiedt bij opbod, zonder opgeld of BTW en uitsluitend tegen con tante betaling. Een kwartier voor aan vang is er gelegenheid tot bezichtiging. De kans bestaat overigens dat de ver koop niet doorgaat. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot: Timmermans Verduit gerechtsdeurwaarders/incasso Vlasmarkt 6 4461 CW GOES tel. 0113 - 24 63 33 Oorzaak fikse binnenbrand nog onduidelijk. hoek - Door een flinke brand is in de nacht van zaterdag op zondag een leegstaand pand aan de Her- bert H. Dowweg in Hoek uitge brand. Het pand is in gebruik ge weest van een bedrijf De oorzaak van de brand is nog niet bekend. De politie onderzoekt de zaak. De brand werd rond kwart over één gemeld door passanten die uit de Westerscheldetunnel kwamen. De Terneuzense brandweer rukte uit met een hoogwerker, een schuimblusvoertuig en tankauto spuiten. Rond twee uur kon de of ficier van dienst, Matthijs Bakker, het sein brand meester geven. De brandweer trof niemand aan in het pand. Over de vermoedelij ke oorzaak van de brand kan Bak ker niets zeggen. „Het kan kortslui ting geweest zijn, maar brandstich ting is ook een mogelijkheid. We sluiten niets uit." De schade bedraagt vele tiendui zenden euro's. Het pand wordt vandaag of morgen dichtgetim merd om ongewenste bezoekers te weren. Afbeelding kustlicht Hoedekenskerke springt eruit qua originaliteit. door Lilian Dominicus HEINKENSZAND - George van de Ree uit 's-Gravenpolder is zaterdag eerste geworden in de fotowed strijd )ong en Oud van de Culture le Raad Borsele. Zijn winnende fo to van het kustlicht in de haven van Hoedekenskerke hangt zes we ken op een groot formaat zeildoek aan het balkon van het gemeente huis in Heinkenszand. De jury, bestaande uit Gerard Smallegange, Willem Mieras en Ar jen Pouwer, koos de foto vanwege 'de originaliteit van het gekozen onderwerp'. „Er waren heel wat in zendingen van paarden met veu lens of koeien met kalveren. Van de Ree heeft gekozen voor een oud bouwwerk, waarop een mo dern zonnepaneel staat. Verder was de foto goed uitgevoerd vol gens 'de gulden snede'", verklaar de Pouwer. Tweede prijs werd gewonnen door Lien Hoogerland uit 's-Heer Hen drikskinderen. Zij had een foto in gezonden van het schaapscheer- dersfeest in Nisse: twee paarden voor een kar gespannen, met een veulen op de voorgrond. Pouwer: „Het onderwerp was weliswaar voor de hand liggend, maar ze had er een hele mooie uitsnede van ge maakt, waardoor het een spannen de foto is geworden." Derde werd Rianda Elenbaas-de Bat uit 's-Gravenpolder, met een foto van de oude molen in haar dorp, met op de achtergrond wind molens. Het oordeel van de jury: „Goed onderwerp gekozen, de fo to had meer spanning gekregen in dien meer was ingezoemd." De foto's van de tweede en de der de prijswinnaars hangen om beur ten drie weken aan het balkon van het gemeentehuis. Ze werden geko zen uit circa dertig inzendingen. De foto's hangen nog tot en met 30 november in de bibliotheek van Heinkenszand. de Rechtspraak Rechtbank Middelburg PUBLICATIES INSOLVENTIES De uitdelingslijst ligt gedurende tien dagen na de neerlegging ervan ter inzage op de rechtbank. RECHTBANK MIDDELBURG Kousteensedijk 2 NEERLEGGING SLOTUITDELINGSLIJST IN FAILLISSEMENTEN met bepaling van vereenvoudigde afwikkeling: - met ingang van 12 november 2007 inzake (F.04/49) Niesje Lijftogt, woonadr. Koningin Wilhelminastr 38, 7221 CH Steenderen, KvK Middelburg, 09111354, geb. Steenderen 07 november 1957, hodn RESTAURANT THE CORNER, vest.adr. Steenstraat 16,4561 AS Hulst, KvK Middelburg 09111354. K.G. Dijkstra, griffier De publicatie inzake de faillissementswet is ook wekelijks te raadplegen via www.rechtspraak.nl. De kruising Zuster-/Singelstraat, met links het kerkhof rondom de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes. reproductie Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61