Zeeland le bres voor vrienden in nood Graven in Goes Leerlingen geven concert in Middelharnis S PZC Maandag 12 november 2007 15 Miranda Dortwegt, Eily Hart en Nel Landman (van links naar rechts) reisden stad en land af om mensen te vinden die hen wilden helpen. foto Dirk-Jan Gjeltema de Rechtspraak Rechtbank Middelburg PUBLICATIES INSOLVENTIES De uitdelingslijst ligt gedurende tien dagen na de neerlegging ervan ter inzage op de rechtbank. RECHTBANK MIDDELBURG Kousteensedijk 2 NEERLEGGING SLOTUITDELINGSLIJST IN FAILLISSEMENTEN met bepaling van vereenvoudigde afwikkeling: - met ingang van 12 november 2007 inzake (F.04/49) Niesje Lijftogt, woonadr. Koningin Wilhelminastr 38, 7221 CH Steenderen, KvK Middelburg, 09111354, geb. Steenderen 07 november 1957, hodn RESTAURANT THE CORNER, vest.adr. Steenstraat 16,4561 AS Hulst, KvK Middelburg 09111354. K.G. Dijkstra, griffier De publicatie inzake de faillissementswet is ook wekelijks te raadplegen via www.rechtspraak.nl. Verrassend is dat de vondsten zo dicht aan de oppervlakte liggen. door Lilian Dominicus GOES - Het was een verrassing voor de gemeente Goes. Ze wisten wel dat er oude graven en funde ringen onder de bestrating van de Zuster- en Singelstraat lagen, maar dat die zó aan de oppervlakte zou den zitten, hadden ze niet ge dacht. „Juist omdat we de kennis had den, hebben we tegen de aanne mer gezegd dat -ie niet meer dan dertig a veertig centimeter mocht afgraven", zegt wethouder Joost Adriaanse. Ondanks de voorzorgs maatregelen stuitten stratenma kers op de Singelstraat ten zuiden van de Grote Kerk of Maria Magda- lenakerk vorige week op oude gra ven, schedels en botten, een oude kerkhofmuur en de fundering van de oude stadsschool. De werkzaamheden werden stilge legd en archeologen namen het ter rein over. Zij legden vorige week zeker zo'n twintig lijkkisten bloot- Volgens archeologe Gudrun Labi- an van Archeologisch Diensten Centrum uit Amersfoort, dat het onderzoek uitvoert, zijn er opval lend veel baby- en kinderlijkjes ge vonden. „Omdat er geen grafgiften in de kisten lagen, is het moeilijk om ze te dateren. We denken rond de zestiende of zeventiende eeuw. Op sommige plekken vinden we twee skeletten bovenop elkaar", zegt ze. Het kerkhof is van 1550 tot 1795 in gebruik geweest, een perio de van circa 250 jaar. Buiten wer den kinderen, weduwen en arme lieden begraven. Daarom zijn er ook geen grafgiften. W* Met de vondst van oude graven in Goes is het kerkhof blootge legd dat gebruikt is van 1550 tot 1795. Er zijn vooral veel baby- en kinderlijkjes gevonden. Dieven slaan slag in woning Nieuwerkerk NIEUWERKERK - In een woning aan de Stationsstraat in Nieuwerkerk is zaterdagavond tussen zes uur en half zeven ingebroken. In dit half uurtje is het huis doorzocht en zijn verschillende spullen wegge nomen. Onder meer een fototoe stel en sieraden werden ont vreemd. Het schadebedrag is niet bekend. De bewoners waren niet thuis tijdens de inbraak. Dronken automobilist raakt rijbewijs kwijt GOES - Een 36-jarige automobilist uit Goes is zaterdagavond zijn rij bewijs kwijtgeraakt omdat hij tweeënhalf keer zoveel alcohol had gedronken als is toegestaan. De man raakte bij 's-Gravenpolder de controle over zijn auto kwijt en botste tegen enkele bomen. Zijn 13-jarige dochter en zijn 43-jarige vriendin, die ook in de auto zaten, zijn naar het ziekenhuis gebracht. Hun letsel lijkt mee te vallen. Drie brievenbussen vernield met vuurwerk kapelle - In Kapelle hebben zater dag drie jongens (11 en 12 jaar) uit Kapelle en de gemeente Borsele evenzoveel brievenbussen vernield met vuurwerk. De volgende dag bracht de politie nog een bezoek aan een 15-jarige jongen uit Kapel le, die het vuurwerk heeft gele verd. Op zijn kamer werden onder meer knalvuurwerk, een grote hoe veelheid rotjes, enkele Chinese rol len en vuurpijlen gevonden. Jeugd aan de wandel in de Zeepeduinen BURGH - De Jeugd Natuur- en Vo gelwacht gaat zaterdag op excursie naar de Zeepeduinen. Daar wordt een wandeling van een uurtje of twee gemaakt. Jongeren die mee willen lopen kunnen gerust vriendjes en vriendinnetjes meene men. Het wordt wel aangeraden warme kleding aan te trekken. Ver zameld wordt in de Zandstraat in Burgh, achter de Koebel. De excur sie begint om tien uur en duurt tot een uur of twaalf. Meer informatie is te verkrijgen bij Ine van de Ven, via telefoonnummer 0111-413407. MIDDELHARNIS - De Muziekschool Goeree-Overflakkee houdt vrijdag het eerste leerlingenconcert van het schooljaar. Dit concert wordt gehouden in de grote zaal van het Diekhuus in Middelharnis. Rond de vijftien blokfluitleerlingen, rond de tien gi taarleerlingen en een grote groep keyboardleerlingen laten van zich horen. Bijzonder is onder meer het optre den van Corné en Wilbert van den Boogert, die in de prijzen zijn gevallen op het Brabants Gitaar duo Concours. De uitvoering eindigt met een ge zamenlijk optreden van keyboards en blokfluiten. Het concert van de muziekschool in het Diekhuis be gint om 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57