Motie Hulst voor behoud koopzondag Zeeland Drankrijders gesnapt Sasse jazzband is jarig Lintjes, kruizen, gespen en medailles voor trouwe brandweerlieden Hulst Prins Leut baas in 't Heilig Land Jo de Theije erft Zilveren Wiel PZC Maandag 12 november 2007 15 WD wil kabinet wijzen op gevolgen afschaffen extra winkeldag. door Sheila van Doorsselaer HULST - De WD-fractie in de ge meente Hulst wil dat het gemeen tebestuur zo snel mogelijk de rege ring aan het verstand peutert dat afschaffing van de koopzondag voor Hulst catastrofaal is. Fractievoorzitter Luciën Reijns dient donderdag tijdens de ge meenteraadsvergadering een mo tie in voor dat doel. Minister Van der Hoeven (Economische Zaken) wil de ongebreidelde koopzonda gen afschaffen. Enkel gemeenten die goed kunnen onderbouwen waarom zij meer dan 12 koopzon dagen per jaar zouden mogen heb ben en die in een toeristisch ge bied liggen, worden gespaard. Mo menteel hebben 157 van de 443 ge meenten meer dan twaalf koop zondagen. Als Van der Hoeven haar zin krijgt, worden dat er fors minder. „De zondagopenstelling leidt in Hulst tot een florerende midden stand, horeca en bijbehorende be drijven en hier is het bovengemid delde voorzieningenniveau in Hulst aan te danken", stelt Reijns. „Een verbod op de koopzondag Een motie moet de minister er- van overtuigen dat afschaffen van de wekelijkse koopzondag in Hulst catastrofaal is voor de mid denstand en bewoners. zal onherroepelijk leiden tot het faillissement van lokale midden standers en bedreigt daarnaast rechtstreeks de werkgelegenheid in onze regio. Het kan ook niet de bedoeling zijn dat onze inwoners straks niet meer al hun benodigd heden in Hulst kunnen kopen en ver om moeten rijden naar bijvoor beeld Bergen op Zoom of Vlaamse steden." De WD wil dat het college van burgemeester en wethouders en de andere fracties geen afwachten de houding aannemen, maar ac tief de achterban in Den Haag gaan benaderen. Reijns: „De rege ring en alle partijen in de Tweede Kamer dienen benaderd te wor den om hen duidelijk te maken wat er gaat gebeuren als Hulst de koopzondag kwijtraakt. We moe ten hen ook dringend verzoeken een dergelijk besluit nooit of te nimmer te nemen." De WD pleit ervoor met spoed ju ridisch advies in te winnen om zo in Den Haag goed voorbereid en beslagen ten ijs te komen. Reijns wil niet alleen de barrica den op. Hij wil samen optrekken met andere plaatsen die in dezelf de netelige positie verkeren, zoals Sluis, Sas van Gent, maar ook Put te en Baarle-Nassau. Sluis heeft in middels al steun toegezegd. De WD gaat de motie, die onge twijfeld brede steun gaat krijgen, indienen tijdens de eerstvolgende gemeenteraadsvergadering. Deze wordt gehouden op donderdaga vond 15 november vanaf 19.30 uur. Vrijwilligers benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. door Sheila van Doorsselaer KLOOSTERZANDE - Jarenlange trou we dienst voor de Hulster vrijwilli ge brandweer is voor Jack Buijsse en Frans Burm door Hare Majes teit beloond met een onderschei- ding. Buijsse was van 1970 tot 2001 lid van de vrijwillige brandweer in Hulst. Sinds 1970 is hij ook voorzit ter van de personeelsvereniging van het korps. Hij wordt de spil van de organisatie genoemd; ver zorgt de schoonmaak van de kanti ne en is de organisator van kaart avonden, vis- en fietstochtjes en de jaarlijkse feestavond. Frans Burm is sinds 1975 lid van het korps en vervulde de lunctie Burgemeester Mulder en brandweercommandant Rijk eren Hulster brandweer Brandwacht eerste klasse. Tijdens zijn afscheid van het korps, zater dagavond op de bindingsavond, kreeg hij zijn lintje. Beide heren zijn benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. De Hulster burgemeester Jan-Frans Mulder speldde hen de versierselen op in Hotel de Linde in Kloosterzande. Tijdens deze bindingsavond wer den ook nog jubilarissen van het korps gehuldigd. Vier korpsleden ontvingen het bronzen brandweer- kruis (12,5 jaar in dienst), twee kre gen de bronzen gesp (twintig jaar in dienst) en de verzilverde gesp (dertig jaar dienst) werd ook twee keer uitgereikt. Daarnaast zijn ook acht vrijwilligersmedailles toege kend aan (hoofd)brandwachten en (onder)brandmeesters die tien tot en met dertig jaar aaneengeslo ten het korps hebben gediend. hulst - In Hulst en Clinge zijn tus sen zaterdagavond half acht en zondagochtend vijf uur uur alco holcontroles gehouden waarbij in totaal 277 blaastesten zijn afgeno men. Eén bestuurder, een 33-jarige man uit het Belgische Sint-Ni- klaas, had bijna driemaal de toege stane hoeveelheid alcohol gedron ken. Zijn rijbewijs kon hij ter plaat se afgeven aan de agenten. De alcoholcontroles werden gehou den aan de Molenstraat in Clinge en in Hulst aan de Absdaalseweg, aan de Zoutestraat en het Stations plein. de Rechtspraak Rechtbank Middelburg PUBLICATIES INSOLVENTIES De uitdelingslijsl ligt gedurende tien dagen na de neerlegging ervan ter inzage op de rechtbank. RECHTBANK MIDDELBURG Kousteensedijk 2 NEERLEGGING SLOTUITDELINGSLIJST IN FAILLISSEMENTEN met bepaling van vereenvoudigde afwikkeling: - met ingang van 12 november 2007 inzake (F.04/49) Niesje Lijftogt. woonadr. Koningin Wilhelminastr38, 7221 CH Steenderen, KvK Middelburg, 09111354, geb. Steenderen 07 november 1957, hodn RESTAURANT THE CORNER, vest.adr. Steenstraat 16,4561 AS Hulst. KvK Middelburg 09111354. K.G. Dijkstra, griffier De publicatie inzake de faillissementswet is ook wekelijks te raadplegen via www.rechtspraak.nl. De Beet City Jazzband treedt op in Reseda in Sas van Gent. foto Peter Nicolai Beet City Jazzband viert 25-jarig jubileum met jazz, dixie en een cd. door Gino van den Broecke SAS VAN GENT - Op een podium in een stampvolle zaal Reseda in Sas van Gent stralen zaterdagavond zes muzikanten uit wat ze al 25 ja ren prediken: lol en plezier. Reseda was afgeladen met jazz- en dixiefans en een uur nadat het jubi leumfeestje officieel was losgebar sten, werd door de Terneuzense wethouder Frank van Hulle de ju- bileum-cd van het sextet Beet City Jazzband gepresenteerd, een over zicht van 25 jaar dixieland en jazz- klanken door 'de Beet'. Het eerste exemplaar werd in ontvangst geno men door Ria Remery, oud-uit baatster van de voormalige her berg De Rotterdam waar de Beet als eerste repeteerde. Na het con cert werd gepraat over de her nieuwde organisatie van een jazz/bluesfestival in Sas van Gent. Volgens Beet-lid Koen Vervaeck worden verschillende plannetjes op haalbaarheid getoetst. De Beet City Jazzband is immers ook een een uitvloeisel van een jazzfestival in 1982. lamswaarde - Prins Leut (John Fassaert) regeert tijdens aanko mend carnaval over het rijk der Lamsoren. Fassaert is de opvolger van prins Pico (lurgen Buysrogge) die zes jaar de scepter zwaaide. De Vossen uit Hulst droegen prins Robbie voor het vijfde jaar op een draagstoel de feesttent aan de markt binnen. De vrouwelijke raad van Twelf uit Sint-Jansteen vierde de start van het carnaval za terdagavond met een knallend feest in café Lazarus. koewacht - Zijn inzet voor de wie- Ier- en supportersclub Koewacht is voor penningmeester [o de Theije (70) beloond met het zilveren wiel van de KNWU. Als clubman in hart en nieren beheerde de Theije 45 jaar de centen van de vereni ging. De wieier- en supportersclub tekent jaarlijks voor de organisatie van de Wim Hendriks trofee. De ze wielerwedstrijd voor amateurs en inmiddels ook nieuwelingen staat jaarlijks op de laatste zondag van april in Koewacht op de rol. De gedecoreerden Frans Burm (links) en Jack Buijsse geflankeerd door hun echtgenotes. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53