Met het schaamrood op de kaken I Mantelzorgers even zorgenvrij Jeuk 14 I Maandag 12 november 2007 pzc Buutreedners weer genadeloos tijdens Aardenburgse Uuleklap. door Wilma Valk aardenburg - Een groot deel van de toehoorders van de Uuleklap 2007 in Aardenburg zat in span ning op hun stoel: zouden ze dit jaar wel of niet vermeld worden? Naast politici en bekende Neder landers zijn het toch ieder jaar weer de inwoners van de kikker- stad zelf, die het moeten ontgel den tijdens het buutreden. En je wilt er toch bijhoren? Maar dan wel liefst zonder schaamrood op de kaken. Zoals verwacht kregen heel wat Aardenburgers het op de twee avonden van de Uuleklap het zwaar voor de kiezen. Toch moes ten ook de Uuleklappers zelf het een en ander incasseren. Zij wer den aangekondigd door de Goed heiligman zelf Hij vond er maar niks aan: „Veel te vroeg in Neder- 'Biefstuk bij Oud Sluis: Je mocht niet blazen anders waaide hij weg' land, het moet niet gekker wor den." De eerste klapper van de avond was Sakke Soupappe alias Germen Modde, die als wielrenner een ver slag uitbracht van de ronde van Sluis. Vooral de ploeg van oud-wet houders, en dat zijn er nogal wat in Sluis, deed het voortreffelijk. Al viel Leen Wille onderweg in een zwart gat en bleef bij de finish Leen Kamphuis aan een te groot terras hangen. Toch bleek er met dit college en deze raad geen echte winnaar van de koers. Tweede spreker was Arnold Schep pers, alias Bokito. Hij was alle twaalf edities van de Uuleklap van de partij. Hij had nogal wat kritiek op het hertenkamp in Groede. „Het landschap doet me denken aan 1945." De gezusters Champion traden op als meisjes van Hollands Glorie. Volgens sint was dit goed te zien. Zij waren op zoek naar de typi Buutreedner Arnold Scheppers trekt in de kleedkamer zijn Bokitopak aan. foto Peter Nicolai sche Nederlander en vooral naar de karakteristieke Aardenburger. „Nederlanders hebben Sonja Bak ker, wij sparen zegels en hamste ren WC papier. In Aardenburg hebben we gelukkig nog steeds timpjes, geleitaorte en frenzen." De pauzes werden benut om bier te drinken, te hamsteren en com mentaar te leveren: „Straks is de bar dicht en we mogen niet droog vallen. Ze moeten ze het program ma volgend jaar omgooien en een ander op de eerste plaats zetten. Dan kunnen we een half uur later komen!" De vierde spreker was Wibo Wal ker (Bakker) een neef van [ohnny. Dankzij een cursus Nordic Wal king op de koaje van Aardenburg voerde hij het publiek door het land van Kezand. Hij had ook de oplossing voor het financieel te kort van de gemeente Sluis: „Laat nu maar alle Aardenburgse ambte naren terugkomen. Dan hebben ze ruimte over in Oostburg." Rozan van Kerckhove verorberde met onze koningin een biefstuk bij Oud Sluis: „Je mocht niet bla zen, dan waaide hij weg!" Hij ont moette ook Leen Wille in een boe tekleed. Peter de Vrieze als beren- ner was als laatste aan de beurt. Iedere Aardenburger kent het ver haal van de roemrijke berenning in 1672. „Goed dat de Fransen niet hebben gewonnen, moesten we ie dere morgen ontbijten met stok brood en Paturain!" kloosterzande - Even geen in spanning en zorgen, maar samen genieten van wat ontspanning. Op de nationale dag van de Mantelzor- ger genoten zaterdag ruim 50 man telzorgers in woonzorgcentrum Antonius in Kloosterzande van een gezellig ontspanningsprogram ma met conferencier Frans de Schepper. Bewoners van Antonius mochten een mantelzorger voor dit feestje uitnodigen. De Schep per deed diverse sketches. Met zijn draaiorgeltje als begeleiding bracht hij daarna een meezingrepertoire ten gehore. De aanwezigen geno ten met volle teugen. Geheel in stijl sloot de Schepper het pro gramma af met een Mantelzorg lied. Jill van drie zit met haar oudere zus in bad. De peuter is moe en een beetje opstandig. Ze heeft dus ook geen zin om als eerste uit bad te komen. Moeder raakt geïrriteerd, maar haar jongste spruit trekt zich niets van het gemopper aan en speelt vrolijk verder. Als moeder ten langen leste Jill Tip? redactie@pzc.nl maar uit bad tilt, stribbelt de peu ter fel tegen. Als ze ook tijdens het afdrogen niet stil blijft staan, ver liest haar moeder haar geduld. Boos bijt ze haar dochter toe: „Als je zo doorgaat krijg je een klap op je billen. Mijn handen jeuken!" Het meisje kijkt haar aan en ant woordt laconiek„Mijn rug jeukt ook." Axelaar (18) krijgt vuistslag in gezicht terneuzen - Een 18-jarige Axelaar heeft vrijdagavond rond 22.30 uur een vuistslag in het gezicht gekre gen. Hij zat als bijrijder in een au to die geparkeerd stond in de Infor- maticastraat in Terneuzen. Plots werd zijn portier opengetrokken en kreeg hij een vuistslag in het ge zicht. Hij deed aangifte. Boekenmarkt levert Zostera 2000 euro op terneuzen - De jaarlijkse boeken markt van Lionsclub Zostera in de Grote Kerk in Terneuzen leverde dit weekeinde 2000 euro op. Het geld gaat naar stichting SAKO uit Biervliet. Die zette met al eerder gedoneerde gelden een schooltje op in Bangladesh. Het geld van de boekenmarkt wordt bij eerder ver worven gelden gelegd. De in totaal 4500 euro is genoeg om de school vijf jaar van lesmateriaal en leer krachten te voorzien. Bezoekers koffieshops Terneuzen beboet terneuzen - Bij een controle van koffieshopbezoekers in Terneuzen vond de politie 35 gram wiet. Ook werd een man aangetroffen op de N62, die te voet onderweg was van Zelzate naar een koffieshop. Verder werden boetes uitgedeeld voor niet handsffee bellen, te hard rijden en rijden zonder gordel. Rijverbod van 13 uur dronken bestuurder terneuzen - Een 39-jarige automo bilist uit Den Haag kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag een rijverbod van 13 uur omdat hij in Terneuzen zeer dronken achter het stuur zat. Een blaastest ter plekke afleggen, lukte hem niet. Op het bureau blies hij bijna vijf- maal de toegestane hoeveelheid. Zitcombinatie 27-:nsbank en 2 fauteuils op comfort hoogte instof, algczcl met ja een lederen bies De intcneurzittingen zijn verstel- a baar. De hoogte van de rug is op aanvraag aanpasbaar legen m< prijs 1 .795,- 99,-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 52