Zeeland PZC Hulst wil meer blauw op straat Vredesvlam flakkert in grensstreek Leegstaand huis Hoek uitgebrand Hosanna sluit eeuwfeest af ZEEUWS-VLAANDEREN 17 13 15 Aanhoudingen na wederom een vechtpartij in binnenstad Hulst Nigerezen doen weer landbouwkennis op in Zeeland Maandag 12 november 2007 WD Hulst in de bres voor de koopzondag Tip? redtern@pzc.nl Gemeente gaat met wensenlijst in de hand in gesprek met politie. door Sheila van Doorsselaer hulst - De fracties in de gemeente Hulst willen (veel) meer politie zien op straat. Ook moet de politie meer aandacht besteden aan de aanpak van drugsoverlast en moe ten in de wijken meer snelheids controles worden gehouden. De partijen hebben door middel van rode en gele kaarten aan kun nen geven waar in de gemeente Hulst de prioriteiten van de politie zouden moeten liggen. De wensen van de fracties worden maandagavond 26 november (in beslotenheid) besproken met de politie in het Hulster stadhuis. Dat er meer blauw op straat moet, is een unanieme wens van de frac ties. „Als de politie zichtbaarder is, gaat daar een grotere preventieve werking van uit", stelt de PvdA. De fractie van Algemeen Belang vindt, zoals de meeste andere par tijen, dat iets moet worden gedaan aan drugsoverlast. „Vooral bij scho len en in de wijk. We moeten voorkomen dat jongeren in con tact kunnen komen met duistere types", zegt Fons Dobbelaer. Net als Progressief Hulst vindt Alge meen Belang dat er meer snel heidscontroles in de wijk en in de polders moeten worden gehou den. Ze vinden dat er nu te veel na druk ligt op de 8o-kilometerwe- gen. De fracties in de gemeente Hulst hebben zo hun ideeën waar de politie meer aandacht aan zou moeten besteden. Dat gaan ze met de politie bespreken. Groot Hontenisse vindt dat over last waar burgers zich mateloos aan ergeren hoger op de agenda moet komen, zoals zwerfvuil en hondenpoep. „Veroorzakers van deze overlast moeten intensiever worden opgespoord en beboet", zegt fractievoorzitter Luc Mang- nus. De PvdA zou graag zien dat het Hulster politiebureau ruimere openingstijden krijgt en Algemeen Belang wil dat de politie meer voorlichting op scholen gaat geven met aandacht voor het verkeer, drugs en het gevaar van loverboys. Progressief Hulst wil aandacht voor het lawaai dat gemotoriseerd verkeer veroorzaakt. De fracties zijn het er ook over eens dat de politie soms best wat coulanter mag zijn, wat meer mag waarschuwen en niet meteen naar het bonnenboekje hoeft te grij pen. Algemeen voorbeeld is de tij delijk gewijzigde verkeerssituatie aan de Dubbele Poort in Hulst, waarvoor meteen veel mensen zijn beboet. Mangnus: „Dit werd door de burgers echt ervaren als burgertje pesten, wat reacties uit lokt in de trant van 'ga toch boe ven vangen'. Een groep atleten vertrekt in v-formatie met de vredesvlam vanuit Cadzand-Dorp richting Knokke. De vlam woei al snel uit en is verder per auto in een mijnwerkerslamp naar Knokke gebracht. foto Peter Nicolai door Frank Cijsel cadzand - De wereldvredesvlam bij de Nederlands hervormde kerk van Cadzand-dorp was zondag morgen het startpunt voor een in ternationale en grensverleggende vredeshappening. De wapenstilstand van de Eerste Wereldoorlog werd herdacht on der het motto 'Mo(nu)ment voor Vrede en Verdraagzaamheid'. Van af Cadzand gingen elf atleten uit de Zwinstreek in een V-formatie in witte vredesoutfit op pad naar Knokke-Heist. De formatie ver wees naar victorie, vrede en ver draagzaamheid. Voor de start sprak de Sluise wet houder Maria le Roy de aanwezi gen toe. Ze stond stil bij het feit dat veel Vlamingen tijdens de oor log in Zeeuws-Vlaanderen een vei lig heenkomen zochten en hier na dien bleven wonen. Barre weers omstandigheden zorgden ervoor dat de vredesfakkel meteen bij het vertrek doofde en niet mee kon in de tocht. De vlam ging daarom met een mijnwerkerslamp in een auto de grens over. In Knokke-Heist werd de wereld vredesvlam aan het begin van een oecumenische vredeswake met in ternationale vredesliederen de kerk binnengedragen. Bij het oor logsmonument werd de vredes vlam ontstoken. Scouts plantten er 117 witte rozen ter herdenking van de oorlogsslachtoffers uit bei de Wereldoorlogen. Als afsluiting weerklonk de Europese hymne waarbij honderden witte ballon nen met een vredesboodschap de lucht in gingen. Oorzaak van fikse binnenbrand is nog niet duidelijk. door Sheila van Doorsselaer hoek - Door een flinke brand is in de nacht van zaterdag op zondag een leegstaand pand aan de Her- bert H. Dowweg in Hoek uitge brand. Het pand is in gebruik ge weest van een bedrijf. De oorzaak van de brand is vooralsnog niet be kend. De politie onderzoekt de zaak. Het pand ligt ingeklemd tussen de Herbert H. Dowweg, de Wester- scheldetunnelweg en de Wil- lemskerkeweg. De brand werd rond kwart over één gemeld door passanten die uit de Westerschel- detunnel kwamen. De Terneuzense brandweer rukte uit met een hoogwerker, een schuimblusvoertuig en tankauto spuiten. Rond twee uur kon de of ficier van dienst, Matthijs Bakker, het sein brand meester geven. De brandweer trof niemand aan in het pand. Over de vermoedelij ke oorzaak van de brand kan Bak ker niets zeggen. „Het kan kortslui ting geweest zijn, maar brandstich ting is ook een mogelijkheid. We sluiten niets uit." De schade bedraagt vele tiendui zenden euro's. Het pand wordt vandaag of morgen dichtgetim merd om ongewenste bezoekers te weren. Drumfanfare kijkt terug en vooruit tijdens show- en revueavond. door Gino van den Broecke axel - Met een jubileumconcert in De Halle in Axel, de plek waar het jubileumjaar ook werd geopend, sloten de muzikanten van Hosan na de festiviteiten zaterdagavond af Chistelijke drumfanfare Hosanna bestaat dit jaar honderd jaar en dat werd met tal van activiteiten in 2007 gevierd. De afsluitende show- en revue avond in het Axelse cultureel cen trum gaf een kijkje in het verle den, maar ook een blik op de toe komst. Van 19.30 tot 22.00 uur pas seerden tal van anekdotes, foto's, en filmpjes van toen en nu de re vue. De muzikanten speelden ook de nodige muziekstukken uit hun rijke repertoire. Zo'n 250 toeschou wers genoten van de voorstelling. Het jaar 2007 kende tal van hoogte punten voor Hosanna. Zo werden extra optredens verzorgd, waaron der een taptoe in Axel zelf, en werd een jubileumreceptie gege ven. Daar kreeg de vereniging een onderscheiding van de KNFM, en een koninklijke onderscheiding in de vorm van een legpenning. door Sheila van Doorsselaer hulst - In de binnenstad van Hulst zijn vrijdagavond tussen 22.15 uur en 22.45 twee groepen jongeren met elkaar slaags geraakt. Hierbij is een van de jongeren, een 19-jarige inwoner van het Bel gische Sint-Gillis Waas lichtge wond geraakt. Vier jongeren zijn aangehouden, waarvan er twee, beiden 19 jaar en afkomstig uit Hulst, in verzekering zijn gesteld. De andere twee mochten na ver hoor naar huis. De politie onder zoekt de zaak. Waarom gevochten werd, is nog niet duidelijk. In het uitgaansgebied van Hulst wordt vaker gevochten. Vooral 2006 was een roerig jaar wat be treft opstootjes. De laatste tijd was het echter redelijk rustig, tot gister avond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 51