Vlissingse hockeysters op tijd bij de les Welkome zege voor Monique van Sabben Derdeklasser verslaat Rapide met 4-1 na 0-1-achterstand bij rust. door Sven Bakker VLISSINGEN - Het vrouwenhockey team van Rapide uit Hulst mocht gisteren één helft lang de illusie hebben de vrouwen van MHC Vlissingen te kunnen kloppen. In het eerste kwartier van de tweede helft stelden de Vlissingse derde klassers echter orde op zaken door een achterstand van o-i om te bui gen in een 4-1-eindstand. De gedachte van de Zeeuws- Vlaamse staartploeg om hun uit wedstrijd in een overwinning om te zetten was zeker niet onge grond. Hun felheid en werklust zorgden weliswaar niet voor kwali tatief goed hockey, maar leverde wel een boeiend schouwspel op. Beide teams waren aan elkaar ge waagd en gaven op een paar fout jes na weinig weg. Het team van Rapide putte kracht uit het feit dat zij zich gelijkwaardig waanden aan de nummer drie van de ranglijst Vlissingen en zette die kracht om in een doelpunt van Tatsjana van den Eynde. Vlissingen stond er bij en keek er naar. Totdat Rinske de Visser, coach van het Vlissingse team, haar speel sters er in de rust flink van langs gaf Zij had het hen nog zo inge prent: zorg dat jullie Rapide niet onderschatten en jullie eigen spel spelen. „En toch gebeurde het. Die onder schatting sloop er automatisch in, daar kon ik niets aan doen. Ik stond langs de lijn en zag twee be ren broodjes smeren..." De peptalk van De Visser wierp al in de tweede minuut van de twee de helft zijn vruchten af, met de gelijkmaker van Merel de Kam uit een strafcorner. Vlissingen toonde in het eerste kwartier aan over meer kwaliteiten te beschikken dan de vrouwen uit Hulst. Het De hockeysters van Vlissingen verslaan Rapide met 4-1 na een 0-1-achterstand bij rust. Daar mee blijft de ploeg een topper in de derde klasse. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Moni que van Sabben was zaterdag in de manege van Stal de Kroo met Lavi- ta de beste springcombinatie in de klasse Z. In de klasse M ging de overwinning naar Ingrid Jakobsen met Utah. In de klasse L werd de oranje rozet een prooi voor Sophie van Steenbergen met Noorderglas Noble Girl. Monique van Sabben uit 's-Heer Arendskerke moest in de in handi cap klasse Z met Lavita als eerste van start. Met een foutloze rit en een supersnelle tijd van 65,9 secon den maakte ze het de concurrentie meteen moeilijk. Geen van de ach tervolgers bleek in staat het straf blad blank te houden, ook jeugdin- ternational Chayenne Wiskerke niet. Zij werd met Lauraine twee de met vier strafpunten. „Deze overwinning kon ik goed ge bruiken", vond Van Sabben. „Het team etaleerde zijn vermogen om in korte tijd het beste van zijn spel te laten zien. Marte Scholma zorg de uit een strafcornervariant voor de voorsprong, waarna Joanne van Hoek en Brechtje de Schipper de score uitbreidden. De 17-jarige De Schipper maakte daarmee haar zevende doelpunt van het seizoen, waarmee zij tops corer is bij Vlissingen. „Het mooie van deze speelsters - en hun groot ste kracht - is dat ze over een grote portie zelfkritiek beschikken", zei een van haar koffie genietende Rinske de Visser na afloop. „Zij wisten in de rust dondersgoed dat het matige spel in de eerste helft helemaal aan henzelf lag. Dan is het knap van de ploeg dat het di rect het heft in handen nam en ge woon de zege binnenhaalde. De 4-1 was natuurlijk wel een enigs zins geflatteerde uitslag." MHC Vlissingen doet in de derde klasse met een gedeelde derde plaats goed mee om een positie in de hoogste regionen van de stand. De doelstelling blijft: minimaal op een tweede plek eindigen. Voor Rapide wordt het een moeilijk ver haal, zeker na het verlies van giste ren. Het team staat nu tiende (van de elf). De confrontatie tussen Vlissingen en Rapide was er één tussen de twee enige Zeeuwse vrouwen teams die in de standaardcompeti tie uitkomen. Dat lage aantal komt volgens De Visser vooral „omdat er binnen het Zeeuwse hockey moeilijk iets op te bouwen is. Het werkt als een piramide: je begint onderaan met heel veel jeugdspe lers, maar hoe ouder ze worden, hoe minder je er overhoudt. Zo te gen hun twintigste gaan er heel veel buiten Zeeland spelen omdat zij ook hun studie buiten Zeeland- doen." De kans is groot dat de jaarlijks te rugkerende wedstrijd tussen Vlis singen en Rapide de enige Zeeuw se confrontatie in de derde klasse blijft. MHC Vlissingen-MHC Rapide Hulst 4-1 (0-1). 31. Tatsjana van den Eynde (0-1), 37. Merel de Kam (1-1), 46. Marte Schol- ma (2-149. Joanne van Hoek (3-151 Brechtje de Schipper (4-1 liep even niet lekker. Dit is goed voor het zelfvertrouwen." In de klasse M plaatsten zich liefst twaalf combinaties voor de barra ge. Als eerste starter stuurde Ingrid Jakobsen de met veel vermogen springende Utah in 30.62 foutloos over de acht hindernissen. Daar mee gooide de amazone uit Melis- kerke de deur meteen op slot. Jil Buijze leek met Dandelions Lo- pinto zijn favorietenrol waar te ma ken. De stylist uit Borssele stuurde zijn hengst als een speer over het houtwerk, maar kwam een fractie te kort voor de winst. Met nog geen seconde verschil tus sen de winnaar en de nummer zes kende de klasse L een spannende ontknoping. Sophie van Steenber gen was met Noorderglas Noble Girl uiteindelijk de snelste. De amazone uit 's-Heer Arendskerke was iets sneller dan Yori Hoekstra met Illusie. Succes Middelburgse taekwondoka op NK GOES - Op het NK taekwondo in Nijmegen vielen alle zes deelne mers van Taekwondo Middelburg in de prijzen. Raven Struijk (zwar te band, senioren) won goud, zil ver en brons, Sharona Thenu (zwart, jeugd) goud en zilver, Arn- out Rijken (zwart senioren) goud, Mano Don (zwart junioren) twee keer zilver, Caya Don en Dennis van de Bovenkamp (beiden half groene band jeugd) brons. De la Ruelle wint Bodylineloop TERNEUZEN - Edwin de la Ruelle uit Koewacht heeft zaterdag de zes tien kilometer lange Bodylineloop op zijn naam geschreven. Sepp Vermeulen liep lang op de tweede plaats achter zijn plaatsge noot, maar in het tweede deel van de wedstrijd kende hij een groot verval. Hij zag nog twee Belgische lopers langs komen om uiteinde lijk als vierde te eindigen. UITSLAGEN y FUTSAL Regio Walcheren, eerste klasse: Murre/de Visser 1 - SV Sloga 4-5, SVSW72 2 - Milano Domburg 6-8, TCV 1 - Slijterij Souburg 5-5, Alfonds/ZWNegen - ZW Tympaan 6-12, VAW 1 - SVSW72 1 8-4, Meiveld - VZV/Hydrofa 1 9-5. Tweede klasse: PSVW - SC Baskensburg 3-9, Domburg ZV 1 - Uiterton 1 4-10, FC Lau rens 1 - Peter Christ 6-10, WZP - Voskamp boys 8-4, Blauwwit/GenD 1 - Akkerdaas kado 3-2, Eastman/LFA - Uiterton 2 4-3. Derde klas se: Woontrend Zeeland - Geen Idee 3-5, Bade- rie - EPZ 3-0, TSA brandpreventie - Dekker/Tramper 11-2. Vierde klasse: TCV 2 - SV Torentijd 2 3-3, Aktie fiets - Ristorante Ver di 9-5, ZVV Westkapelle 1 - Schinkel ass 3-7, AFC - Arnemuiden 3-4, Gouwe Gheyt/SVB - Scheldemond 4-3, Murre/de Visser 2 - Dom burg ZV 2 6-9. Vijfde klasse: Schelde marine- bouw - ZVV Westkapelle 2 7-3, Zeeuwsche Stryders - FC Laurens 2 3-7, Don risicobeheer - Provincie Zeeland 3-2, Draadkrabbers - VAW 2 5-6, Jobse timmerwerken - FC Zeeland 1-4, Thermo products - Varian bv 6-2. p- PAARDENSPORT Nieuw- en Sint Joosland. Springen LR en PC Walcheren. Paarden Z/ZZ: 1. Monique van Sabben, Lavita (Weelr.) 0/66.59; 2. Chayenne Wiskerke, Lorraine (Weelr.) 4/71.52; 3. Andor Leeuw, Holly D (Roosendaal) 4/73.29. M: 1. In grid Jakobsen, Utah (Weelr.) 0/0/30.62; 3. Mi randa Ruijten, Odessa V (Scheldestad) 0/0/32.25. L: 1. Sophie van Steenbergen, Noorderglas Noble Girl (Weelr.) 0/0/25.36; 2. Yoni Hoekstra, Illusie (Flakkee) 0/0/25.86; 3. Si- mone de Bruijn, Toniek (Oranjezon) 0/0/25.92. Pony's M/Z cat. DE: 1. Nicky Evertse, Alabasca (Weelr.) 7/78.29. M cat. C: 1Marcia Minderhoud, Tashira (Gouwe Reyers) 0/0/28.50. L cat. DE: 1. Koen Minderhoud, Jumpper BB (Gouwe Reyers) 0/0/25.39. L cat. C: 1Naomi van den Broeke, Quincy (Gouwe Reyers) 0/4/2.41. P- SCHAATSEN Breda, uitslagen Zeeuwse deelnemers. Vrou wen C1: 500 meter: Annemarie Pasveer (Arne muiden) 44,74 (PR), Nicole Geelhoed (Zoute- lande) 47,76 (PR). 1000 meter: Annemarie Pasveer 1.33,50. Nicole Geelhoed 1.34,94 (PR). Vrouwen B1 500 meter: Anouk Fase (St.Annaland) 44,07 (PR). 1500 meter: Anouk Fase 2.17,09 (PR). Vrouwen senioren: 500 me ter: Francien Wisse (Waarde) 51,39.1500 me ter: Francien Wisse 2.43,29. Mannen: 500 meter: Patrick Goverse (Kapel- Ie) 42,23, Adriaan Provoost (Domburg) 44,59, Bert Smits (Nieuwdorp) 48,69. 1500 meter: Patrick goverse 2.06,70, Adriaan Provoost 2.11,70. Bert Smits 2.23,60. pSCHAKEN Terneuzen. Bedrijventoernooi. Einstand na 7 ronden: 1. Delta NV 16,5 punten. 2. Ostrea Ly ceum 14,5, 3. Broomchemie 14,0, 4. DOW 13,5, 5. Gemeente Terneuzen 11,5. AGENDA MAANDAG DAMMEN Zoutelande. NK voor vrouwen. Tweede ron de. Aanvang 11.00 uur. Locatie: Beach Hote Zoutelande. W PZC Maandag 12 november 2007 41 De Vlissingse hockeysters proberen een strafcorner van Rapide onschadelijk te maken. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43