Wim Padmos troeft Koole af Katja Roose Nederlands Motorcrosser Rinus van de Ven kroont zich tot'Prins van Stuttgart' kampioen speedkiten pzc Maandag 12 november 2007 3SV VAN DK\ DOEL KOOLE •AN DE8 WANT advocaten Niels Koole voert tijdens de Mosselloop in Westenschouwen de kopgroep aan met daarin Wim Padmos (links), Tim Pleyte (derde van links) en Michel Schrier (554). Padmos wint uiteindelijk in 29.58, negen seconden voor Koole. foto Marijke Folkertsma Onverwachte deelnemers domineren 40e editie Mosselloop. door Sjaak Sinke westenschouwen - De een zijn dood is de ander zijn brood. Dat gold zaterdag min of meer voor de 40e editie van de Mosselloop in Westenschouwen. Dankzij de afge lasting van de halve marathon in Monster konden Wim Padmos (Voorne Atletiek) en Niels Koole (Dynamica) deelnemen en de eer ste twee ereplaatsen opeisen. Leo- nie Ton zorgde ervoor dat de over winning bij de vrouwen naar Del ta Sport ging. Na het startschot zette een pelo- Vlissingse kitesurfster blijft haar concurrenten ruim voor tijdens NK. door Bas Koel goes - De 26-jarige Katja Roose uit Vlissingen is gisteren Neder lands kampioen speedkiten gewor den. In Almere legde ze een par koers van 500 meter als snelste af Ondanks de vele wind zat een nieuwe Nederlands record er niet in. Roose: „Er was veel wind en het water was redelijk vlak, maar de wind kwam niet uit de goede richting. Ik had het record van 58,76 kilometer per uur graag aan gescherpt." Roose deed naast het ton van tweehonderd deelnemers zich in beweging over het loodzwa re parcours. Niels Koole had er zin in en trok het veld meteen uit el kaar. Na drie kilometer voerde hij een groepje aan met daarin Wim Padmos, Tim Pleijte en Michel Schrier. Peter Jongsma volgde op vijftig meter met Edwin Stolk in zijn kielzog. Halfverwege de afsluitende ronde van zes kilometer probeerde Koole weg te komen, maar Padmos pa reerde moeiteloos en riep Koole tot de orde. Schrier moest de twee veteranen, die zich principieel bij de senioren inschrijven, laten gaan maar wist wel Jongsma van het lijf te houden. Pleijte had niet de macht om te volgen en zakte af NK speedkiten ook nog mee aan het officieuze NK Freestyle. Vorige week werd dat evenement nog af gelast omdat er te weinig wind was. De Vlissingse kitesurfster werd tweede. De titel ging naar Es ther Oud. Voor Katja Roose zit het kiteseizoen er nu op. Roose: „Ik blijf deze winter in Nederland, maar ik ga vooral trainen voor het speedkiten." Roose wil volgend seizoen een se rieuze gooi doen naar het wereld record (73,62 km p/u) speedkiten. Rolf van der Vlugt werd Neder lands kampioen speedkiten bij de mannen. De Nederlandse titel Freestyle ging bij de mannen naar Bas Koole. naar de vijfde plaats. Padmos had het even moeilijk: „In het zand op de klimmetjes voelde ik mijn be nen flink verzuren", liet hij na af loop weten. Toch hield hij moeite loos de koppositie om net binnen het half uur zijn 253e overwinning te kunnen bijschrijven. Koole fi nishte op negen seconden. Michel Schrier was best tevreden met zijn derde plaats. „Na mijn overwinning in de Spieren voor Spierenloop in Middelburg en de Dam tot Dam loop heb ik het Niels Koole eist de tweede plaats van de Mosselloop op. Michel Schrier wordt derde. Bij de vrou wen wint Leonie Ton voor Tanja de Jong en Wilma Polderijk. Eerste plaats voor Vlissingse coureur in indoorcross Stuttgart. door Rudy Boogert Stuttgart - Motorcrosser Rinus van de Ven staat aan de leiding in het prestigieuze Duitse indoorkam pioenschap. In Stuttgart werd de Vlissingse MX2-coureur eerste (vrijdag) en derde (zaterdag), waar door hij aan de leiding gaat in de ze wedstrijdcyclus. Het was aanvankelijk onzeker of Van de Ven zou afreizen naar Duitsland, omdat zijn vader met hartproblemen in het ziekenhuis had gelegen. Uiteindelijk besloot hij toch af te reizen en niet zonder succes. De vrijdagwedstrijd won twee maanden rustig aangedaan", was zijn commentaar. Peter Jongs ma had het op het zware parcours niet breed maar zijn vierde plaats overall was voldoende voor de ze ge bij de mannen H35. Jongsma leverde overigens de in formatie dat via zijn GPS het par cours geen 9 km maar slechts 8,2 km lang was. „Dat klopt wel," liet Padmos weten, „negen kilometer binnen het half uur op zo'n par cours zou wel erg snel zijn." Bij de vrouwen had Leonie Ton weinig tegenstand. Ze won met ruime voorsprong op Laury Hey in een tijd van 36 minuten en 49 seconden. Tanja de Jong hield Wil ma Polderijk af van de overwin ning bij de masters D35. hij glansrijk; in de zaterdagwed strijd ging hij bij de start onderuit waarna hij vanuit de achterhoede terugvocht naar de derde plaats. De eerste plaats leverde hem de ti tel 'Prins van Stuttgart' op. Van de Vens deelname aan twee andere wedstrijden in het Duitse indoorkampioenschap zijn inmid dels verzekerd. In Chemnitz (over drie weken) kan hij als 'freelancer' bij een prof team deelnemen, in Dortmund rijdt hij op uitnodiging van de or ganisatie. Motorcrosser Rinus van de Ven wint de indoorcross in Stuttgart, meetellend voor het Duits kam pioenschap. Het levert hem de eretitel 'Prins van Stuttgart' op. Vierde plaats voor Jens van Dam sas van gent - De nationale voor wedstrijden driebanden groot voor de jeugd in Sas van Gent le verde een overwinning op voor Kay de Zwart uit Sprundel. Jens van Dam legde beslag op de vierde plaats. Hij verzamelde acht punten maar kon met zijn moyenne van 0.599 niet omponeren. Op dat vlak deed regerend kam pioen Zuykerbuyk het beter (1.083) maar moest tot twee keer toe de partijwinst laten aan streek genoot en angstgegner De Zwart. Persoonlijke records voor jonge schaatsters breda - Anouk Fase uit Sint Anna- land heeft tijdens schaatswedstrij den in Breda twee persoonlijke re cords gereden. De Bi juniore deed dit op de 500 meter met 44,07 se conde en op de 1500 meter, waar voor ze 2.17,09 nodig had. Bij de C2 junioren reed Nicole Geelhoed uit Zoutelande een persoonlijk re cord op de 500 meter (47,67) en de 1000 meter (1.34,94). In dezelfde categorie wist Annemarie Pasveer uit Arnemuiden haar persoonlijk record aan te scherpen tot 44,74 se conden. Van der Have vierde bij NK sportklimmen roosendaal - De achttienjarige Isis van der Have uit Ellewoutsdijk is gisteren vierde geworden tijdens het NK sportklimmen bij de meis jes junioren t/m 19 jaar in Roosen daal. De deelnemers aan deze finales hadden zich geplaatst via drie voorwedstrijden en streden in de leeftijdsklassen B/C 12 t/m 15 jaar, A16 en 17 jaar en junioren 18 en 19 jaar. Kampioen bij de meisjes ju nioren werd Danique de Waal. Van der Have was de enige Zeeuw se deelnemer. Delta NV winnaar schaaktoernooi 2007 TERNEUZEN - Delta NV heeft het bedrijvenschaaktoernooi 2007 gewonnen. Het team bleef het Ostrea Lyceum twee punten voor. Het toernooi was spannend tot het einde. Het Delta-team met Jeroen Hekhuis, Albert Vermue, Alex Jonkheer en Wilfried Vlees kens had uiteindelijk de beste pa pieren. Het ging het Ostrea Ly ceum en Broomchemie voor. An dere deelnemers waren DOW en de Gemeente Terneuzen. Het bes te persoonlijke resultaat was voor René Punt van het Ostrea Lyceum. Phil Taylor verslaat Van Barneveld lisse - Phil Taylor heeft gisteren de derde editie van de Nachtegaal Masters in Lisse, een belangrijk toernooi in het PDC-circuit, ge wonnen. De Engelse darter ver sloeg in de finale zijn grote Haagse rivaal Raymond van Barneveld. Hij besliste het duel in de vijfde en laatste set: 3-2. Vincent van der Voort reikte tot de kwartfinales. Daarin verloor hij van de Canadees John Part. De Ne-' derlanders Toon Greebe en Leroy Kwadijk kregen in Lisse zekerheid over hun deelname aan het WK- van de PDC in Londen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41