Olympia stuurt Souburgh met 5-2 naar huis Geen punten voor De Graag Teleurstellende dressuur i Beach Veel persoonlijke records voor Zeeuwse zwemmers in Terneuzen Edzard van Ewijk geklopt in derde wedstrijd om Zeeuwse ATB Cup 38 Maandag 12 november 2007 pzc Hockeyers vierde klasse sluiten sterke tweede helft in stijl af. door Peter Snelders vlissingen - De vrouwen van Vlis- singen en de mannen van Olym pia kunnen na ruimschootste zege terugkijken op een goed hockey- weekend. Vlissingen-Rapide 4-1: Derdeklas ser Rapide speelde met veel overga ve. Op die inzet had Vlissingen voor rust totaal geen antwoord. Geheel volgens het spelbeeld kwa men de vrouwen uit Hulst in de 29e minuut op voorsprong door een treffer van Tatsjana van den Eynde. Na rust opende Vlissingen een stuk feller en kwam het op ge lijke hoogte. Vervolgens besliste de thuisploeg het duel door in drie minuten drie keer te scoren. Marte Scholman tekende voor 2-1, Joan ne van Hoek liet uit de rebound 3-1 noteren en Brechtje de Schip per scoorde met haar zevende com- petitiedoelpunt 4-1. Bij Vlissingen overheerste de vreugde, Rapide was in mineur. Coach Mark-]an de longe had weinig complimenten over voor de arbitrage. „De arbitra ge was eenzijdig. Het is door en door triest dat die het duel na rust zo sterk beïnvloed heeft." Olympia-Vlijmen 1-1: Vierdeklas ser Olympia begon laks. Daarna voerden de vrouwen de druk op en kregen ze diverse scoringskan sen. Daarvan werd er slechts één benut. Uit de rebound van een strafcorner van Karin Schueler scoorde Iris van Hoeve 1-0. Na de rust werd het 1-1. Naarmate het duel vorderde, nam het overwicht van de thuisploeg toe. Een sterke keepster en pech in de afwerking m De vrouwen van Olympia spelen in de vierde klasse gelijk tegen Vlijmen. De mannen van Rapide zetten hun achterstand vlak voor het eindsignaal om in 1-1. stonden de winnende treffer in de weg. Verdedigster Valerie Sutter- land moest verschillende keren adequaat ingrijpen om Vlijmen van scoren af te houden. Waalwijk-Rapide 1-1: In de derde klasse functioneerden de mannen van Rapide als één collectief Waal wijk, met ex-Olympia-spelers Paul Schueler en Arjen de Vries, gooide meer fysieke kwaliteiten in de strijd. Daarvan was Rapide niet on der de indruk. De thuisploeg kwam in de eerste helft op voor sprong. Na rust speelde Rapide steeds meer naar voren toe. Waal wijk kreeg in die periode kansen, maar Rapide-doelman Koen Schouten was goed op dreef. TWee minuten voor het einde scoorde le lie Inghels uit een strafcorner de gelijkmaker. Olympia-Souburgh 5-2: Voor rust was er nauwelijks sprake van krachtsverschil tussen deze vier deklassers. Via een snelle uitval nam Souburgh de leiding. Nog voor rust kwam Olympia langszij via Philip Groeneveld. In de twee de helft was Olympia sterker. Bin nen een kwartier werd het 3-1. Uit een strafcorner scoorde Gijs Schue ler 4-1. Souburgh stribbelde nog te gen door 4-2 te scoren. Jeroen Blanckaert zette vier minuten voor het einde de stand op 5-2. Leonie de Graag (rechts) zit klaar voor de eerste wedstrijd van het NK dammen. Tegenstandster Nina Hoekman kijkt toe hoe Carla Schönknecht de openingshandeling verricht. foto Lex de Meester Steven Uyl verbetert zijn tijd op 200 rugslag met 35 seconden. door Jeroen Dellebeke terneuzen - De Zeeuwse hoofd klasseverenigingen zorgden dit weekeinde bij de derde zwemwed strijd in Terneuzen voor een regen aan persoonlijke recordverbeterin gen. Bijzonder was de prestatie van Steven Uyl van De Stormvo gel, die bijna 35 seconden van zijn 200 meter rugslag afhaalde. Op datzelfde onderdeel behaalde clubgenoot Sonny Corré de limiet voor de NK junioren in Terneu zen; met 2.24,30 bleef hij tweetien- de van een seconde binnen de ver eiste tijd. Judith Stap en Manon Minneboo wisten ook op de 200 meter rug slag een startbewijs voor de NK in Amsterdam te behalen. Stap verbe terde haar tijd niet, Minneboo haalde een seconde van haar beste tijd, die dateerde van de N)K in Emmen afgelopen januari. Verder werd het aantal NK-afvaardigingen niet uitgebreid. Sonny Corré verdient een start bewijs voor het NK, evenals Ju dith Stap en Manon Minneboo. De Schelde voldoet aan de limiet voor het sprintkampioenschap. Records werden er wel gezwom men. Kevin Hondsmerk was als startzwemmer van het succesvolle Schelde-team op de 4 x 50 meter wisselslag erg snel op de 50 meter rugslag. In 28.63 seconden was hij terug, wat een belangrijk aandeel was in de uiteindelijke tijd (1.53,22) van het viertal. Daarmee verbeterden Hondsmerk, Van Overmeeren, Loof en Van Houwelingen het ei gen ZR met een fractie van een se conde en voldeden ze aan de li miet voor de nationale sprintkam pioenschappen. Björn Scherbeijn is in grote vorm. De kleine man van Scheldestroom beschikt over een uitstekende tech niek en toonde dat op de 50 meter vrije slag (29.73) en 100 meter wis selslag (1.15,83). Zijn tijden waren goed voor nieuwe Zeeuwse Jaar gangrecords. Jaarganggenoot Levy Kort van De Stormvogel was met 2.57,69 goed voor een ZR op de 200 meter rugslag. De beste prestaties kwamen van Stephanie Rombout en Tommy van Overmeeren. Rombout, die de 50 meter schoolslag en 100 meter wisselslag won, deed dat op de 100 meter wisselslag het beste met 698 punten. Van Overmeeren presteer de hetzelfde op de 50 meter schoolslag. Op een schaal van 1 tot 1100 scoorde hij 619 punten. door Daaf Kasse zoutelande - Het Nederlands damkampioenschap voor vrou wen is gisteren in het Best Beach Hotel in Zoutelande begonnen met drie overwinningen en twee gelijke spelen. Leonie de Graag, de enige Zeeuw se deelneemster, hield aan de eer ste ronde geen punten over. Tegen titelhoudster Nina Hoekman, in Zoutelande op jacht naar haar zes de titel, speelde ze onbevangen. Ondanks het grote verschil in ra ting slaagde Hoekman er niet in het initiatief naar zich toe te trek ken. Toch liep de partij goed af voor de Zutphense: op een onvoor zichtige zet van de 19-jarige stu dente volgde een vernietigende rondslag. Christien Fung en Irene Stegeman tekenden voor de andere twee ze ges. Fung maakte indruk in een theoretische partij die gekenmerkt werd door offers. Sarah Rijgers- berg verloor hardhandig. Stege man versloeg Barbara Graas, die in een klassieke positie compleet vast liep. Het topduel tussen Tanja Chub en Vitalia Doumesh eindig de vreedzaam. De twee voormali ge kampioenes vochten een strak positioneel duel uit waarin het evenwicht niet werd verbroken. Jorien Alink en Heike Verheul maakten er in de openingsronde een waar spektakel van. De Gro ningse Verheul kreeg groot voor deel maar zag een combinatie over het hoofd. Met een schijf meer, maar opgejaagd door de klok, ver gooide Alink daarna haar kansen. Vandaag staat om 11.00 uur de tweede ronde op het programma. door Wim de Vos wolphaartsdijk - Edzard van Ewijk is toch te kloppen. Zaterdag, tijdens de derde wedstrijd om de Zeeuwse ATB Cup, zorgde Kevin Gideonse voor een andere naam bovenaan de erelijst. Van Ewijk werd tweede, Robbert Vleugel werd derde. In Wolphaartsdijk streden circa dertig renners in de A-categorie (17 t/m 38 jaar) om de eer waarbij de jeugd opnieuw probeerde voor in mee te strijden. Naast Robbert Vleugel was er ditmaal ook een an der 'Vleugeltje' uit Wemeldinge: Sander Vleugel. Verrassend was echter dat Kevin Gideonse de strijd aanging met Edzard van Ewijk. Gideonse heeft een goed wegsei- zoen achter de rug en heeft zijn vorm kunnen vasthouden. Afgelo pen seizoen slaagde de coureur uit Heinkenszand erin om in de TMZ-wedstrijden voorin mee te draaien. Wat hij in die koersen niet kon, deed hij zaterdag in Wolphaartsdijk wel: winnen. Bij de vrouwen blijft het dit jaar stuivertje wisselen. Waar vorig sei zoen Christel Janssen uit Aagteker- ke overheerste, heeft de Belgische Anja Geldhof uit Ertvelde zich nu aangediend als favoriet voor het eindklassement. Geldof won al in Kortgene en behaalde in Wolp haartsdijk haar tweede zege. Jan sen werd tweede. Franky Taelman uit het Belgische Zelzate won voor de derde achter eenvolgende maal de B-categorie. Jury deelt slechts twee winstpunten uit bij NK selectiewedstrijd door Lucien Roelandt nieuw- en sint joosland - Wil men een rol van betekenis spelen in de nationale titelstrijd, dan is er ongetwijfeld nog veel werk aan de winkel. Slechts twee combinaties haalden bij de NK selectiewed strijd in Nieuw- en Sint Joosland een tweede winstpunt. De NK selectiewedstrijd in mane ge Stal de Kroo kende gisteren veel belangstelling. Opvallend was dat alle combinaties slechts één proef reden in plaats van twee. Martin de Kroo: „Door in beide hallen te rijden, konden hier wel twee proe ven worden gereden. Maar dit weekend zijn op nog twee plaat sen selectiewedstrijden en daar was het aantal aanmeldingen zo groot dat men niet alle combina ties kon onderbrengen. Om ieder een kans te geven heeft de KNHS het aantal proeven teruggebracht." Joyce Lenaerts zegevierde in Nieuw- en Sint Joosland. De ama zone stuurde in de klasse ZZ licht Beukenvallei Ubique met 63.29% naar het oranje erelint. Theo Ha- zan reed de goedgekeurde dek hengst Tolando, die uitblinkt op Remie Kulik is met de zevende plaats de beste Zeeuw in de klas se ZZ licht. Stephanie de Frel uit Koewacht wordt zevende in de Prix Saint George. de drafonderdelen, met 63.24% naar de tweede plek. Met een ze vende plaats was Remie Kulik met Tristan in deze klasse de beste Zeeuw. De ruiter uit Heinkens zand reed de Jazz zoon naar een totaal van 59.29%. Joyce Lenaerts was ook in de Prix Saint George goed op dreef. Met een score van 65.13% stuurde ze Beukensvallei Katell naar een over tuigende overwinning. Stephanie de Frel met Narwick onder het za del zag dat de teller van de jury op 63.63% bleef stilstaan. De score was voor de jeugdinternational uit Koewacht goed voor de zevende plaats. Willem Jan Schotte stuurde Twin- kel met 65.81% naar de overwin ning in de klasse ZZ-zwaar. tereen is van harte welkom j Dagelijks wisselj Elke dinsdag uitgebrt x Ruim assortiment c'rt Duin\ E-mail s Websi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 40