De Bruijn s Kloetinge kan niet winn i\ 36 Maandag 12 november 2007 PZC VIJF VRAGEN AAN Bij het WK korfbal van 2003 in Nederland zat Erik Buizer in de organisatie. Op het WK van dit jaar, dat zaterdag in Brno werd afgesloten, werkte hij aan de ontwikkeling van de sport in het buitenland. Naam: Erik Buizer Woonplaats: Rilland Leeftijd: 59 Beroep: productmanager wedstrijd en breedtekorfbal bij het Koninklijk Nederlands Korfbal Verbond door Roeland van Vliet In het verleden was je druk bezig met het opzetten van de korfbalsport in onder meer Zuid-Afrika en de Verenigde Staten. Was dit een soort vervolg daarop? „Zo kan je het wel stellen. Ik ben al in zo'n 25 landen geweest om de nationale teams op weg te helpen. De meeste korfballers die aan het WK meededen, kende ik dus ook. Voor de Internationale Korfbal Fede ratie heb ik nu clinics gehouden voor de bondscoaches." Hoe gingen die precies? „Alle WK-duels werden door ons opgenomen en onze technische man haalde daar vervolgens allerlei statistieken uit. Met Jan Sjouke van den Bos of Ben Crum, twee grote namen in de sport, gingen we dan steeds met één bondscoach een wedstrijd van zijn land terugkijken. Wat ging er goed, wat ging er mis, waar moet in het vervolg aan gedacht wor den... Het is de bedoeling dat coaches de wedstrijden leren lezen. De cij fertjes die wij uit de duels halen, dienen ter ondersteuning daarvan." Zag je al resultaat tijdens het toernooi? „Ja, daar ben ik heilig van overtuigd. Hoe verder het WK vorderde, hoe vaker coaches bij ons beelden kwamen opvragen." Maakte Oranje ook gebruik van jullie systeem? „Natuurlijk. Wij zijn al jaren bezig om wedstrijden op te nemen en gege vens van spelers te verzamelen. Zo hebben we bijvoorbeeld alle doelpun ten van de Belg Bart Cleyman uit de laatste vier jaar achter elkaar op dvd gezet. Daar konden de internationals mooi voor de finale naar kij ken en veel informatie uit halen." Het WK is nu voorbij. Begin je nog aan nieuw buitenlands project? „Ja, ik ga me bezighouden met de ontwikkeling van de sport in Servië. Ik heb voor en tijdens het WK al gesprekken gevoerd met dat land en ze zijn daar heel enthousiast. Het verbaast me niets als het land over vier jaar om de plekken negen tot en met twaalf meedoet." Met iemand die drie miljoen euro per jaar gaat verdienen, hoefje geen medelijden te hebben. Toch roept de over gang van Ruud Gullit naar Los Angeles Galaxy gevoelens op, die in de buurt van mede lijden komen. Zielig is mis schien wel de beste omschrij ving. Ruud Gullit lijkt namelijk niet te zijn vastgelegd vanwe ge zijn uitmuntende kwalitei ten als trainer. Na David Beck ham wilde LA Galaxy nóg een commercieel aantrekke lijk uithangbord binnenha len. Bij Gullit ben je dan aan het juiste adres. Zijn mondia le bekendheid verwierf hij echter voornamelijk als voet baller. Maar daar geven ze aan de westkust van de Verenigde Staten niet zo veel om. De sportieve resultaten staan in de schaduw van de com mercie. En voor dat laatste aspect ben je bij Simon Fuller aan het juiste adres. De Brit was de grote man achter het succes van de Spice Girls, één van de bedenkers van de Idols-formule, en is ook al ja ren de manager van David Beckham. De Britse superster van de LA Galaxy heeft de afgelopen ja ren een prima band met Gul lit opgebouwd. Toen de Ame rikaanse club op zoek moest naar een nieuwe coach, viel daarom al snel de naam van de Nederlander. Leuk, Ruud als trainer, moet Beckham hebben gedacht. En wellicht nog belangrijker: eindelijk een evenknie voor mijn vrouw! Want Ruud neemt ui teraard echtgenote Estelle mee, die samen met Victoria Beckham de peperdure win kels in LA zal afstruinen. Ro deo Drive zal vanaf nu nooit meer hetzelfde zijn. Al wil Estelle toch heel erg be nadrukken dat ze 'zo ge woon' is gebleven. „Of we dicht bij de Beckhams gaan wonen weet ik nog niet", rea geerde ze afgelopen week. „Het hoeft voor mij allemaal niet zo heel groot te zijn. Ik ben maar een gewone Am sterdamse." Je zou het bijna geloven, tot ze vertelt wie ze toch wel bijzonder veel gaat missen: haar kapper! „Maar Leco komt gewoon naar mij toe." Haar man zal zich niet in de winkelstraat, maar op het veld moeten bewijzen. De Ma jor League Soccer heeft er met Gullit een attractie bij, maar het is de vraag of hij in Europa nog voor vol wordt aangezien. Het zou toch ook mooi zijn geweest, wanneer Gullit vandaag bij Sparta aan de slag was gegaan. Veel slech ter dan zijn vriend Frank Rijk aard had hij het niet kunnen doen. Alleen verdien je bij Sparta geen drie miljoen per jaar. En als Amsterdamse kun je in Rotterdam ook niet zo lekker winkelen. Barry van der Hooft tb - ^êL - - 'itf^m^SÊStSlÊÊBlISÊbum Jean Paul de Bruijn miste de topvorm. Hulstenaar komt op WK één zege tekort voor toptwaalf. door Frits Bakker CUENCA/GOES - Voor een luidruch tig Zuid-Amerikaans publiek, dat na de partij 'Viva Ramon' scan deerde, werd Jean Paul de Bruijn op het WK driebanden in Ecua dor verslagen door de meest sym pathieke biljarter in het mondiale circuit. Ramon Rodriguez was aan het slot van een boeiend gevecht de sterkste. De Peruviaan won de partij in de achtste finale met 3-2. De Hulstenaar verdween daarna geruisloos uit het toernooi, waar de finale vannacht is gespeeld tus- iiijjUMM foto Willem Mieras Hoofdklasser verliest voor derde keer op rij zonder zelf te scoren. door Rudy Boogert KLOETINGE - Kloetinge moet zich zorgen maken. De hoofdklasser kan al weken niet winnen en niet scoren. Ook zaterdag tegen Ajax lukte dat niet. Na een foeilelijke eerste helft herpakte de ploeg zich weliswaar in de tweede helft, maar de 2-0-nederlaag legde de zwakte van de ploeg pijnlijk bloot. Kloetinge ontbeert een echte spits. Eentje die kan scoren, eentje die anderen in stelling kan brengen, eentje die anderen beter laat spe len. Trainer Diederik Hiensch pro beerde het de afgelopen duels met een twee-spitsenvariant, maar om dat dat geen enkele goal opleverde, stapte hij daar zaterdag weer van af Tegen Ajax startte Daan Esser in de punt van de driemansaanval. Een handige voetballer met een leeuwenhart, maar géén killer. Ajax elimineerde hem simpel. Het zette Kloetinge vroeg vast, waar door een hijs naar voren de enige oplossing leek. Esser stond echter tegen een kopsterke verdediger die ook nog 's twee koppen groter was dan hij. Een andere oplossing, die in de eerste helft tot vervelens toe werd gebruikt, was de terugspeelbal op doelman Jaco van der Schee. Die had echter hetzelfde effect, want hij kon ook niet anders dan een roei naar voren geven, waar Esser zijn ongelijke strijd uitvocht. Eén keer ontworstelde Kloetinge zich aan zijn eigen malaise. Na een vlotte aanval over vier schijven, stond Regilio Pinas plots oog in oog met de Ajax-doelman, maar deze redde met de voet. De keeper onderscheidde zich twee minuten later nog door een verdwaalde Kloetinge verliest op eigen veld met 0-2 van Ajax in de hoofdklas se van het zaterdagvoetbal. Het was de derde nederlaag op rij voor Kloetinge. inge tegen Ajax, maar de keeper lag dwars. 'A', wfi$& m 8K580* M Regilio Pinas kreeg m IIMïH-M I LV-.'-.-c de eerste helft de enige echte kans namens Kloel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 38