Basketbalsters blijven ongeslagen Zusjes Nijpjes heersen in voorronde titelstrijd Vrouwen EMM zijn spoor bijster Mannen EMM aanvallend machteloos 34 Maandag 12 november 2007 PZC W Een aanval van het mannenteam van BC Vlissingen op de basket van de ploeg uit Weert. foto Lex de Meester Mannenteam rekent simpel af met BS Weert 96-34 door Jeremy Deug vlissingen - De Vlissingse basket balmannen hebben gisteren een overtuigende overwinning ge boekt op Weert, 96-34, De vrouwe lijke collega's bleven ongeslagen dankzij een 73-50-zege op Almon te. Volharding verloor in Rosma len van nummer drie Black Eagles, 88-60. Vrouwen. BC Vlissingen-Almon- te 73-50: In de hoofdklasse had den de vrouwen uit Vlissingen te gen het jonge Almonte lang moei te om los te komen. Pas na 20-17 drukte BC Vlissingen door naar de 32-22-ruststand. Direct na de hervatting werd de voorsprong uitgebouwd naar 45-26. Deze marge bleef gehand haafd, zodat het team van coach Tom Joziasse met 73-50 haar acht ste zege op rij boekte. Romana de Ridder was met 19 punten top scoorder. Scores BC Vlissingen: Romana de Ridder 19, Astrid Hilbert 11Jessica Verhage 11 Nanon Doeland 10, Elisa Kuipers 9, Im- mie Pattikawa 6, Marjolijn van Galen 4 en Dorien de Witte 3. BV Souburg-Agathos 62-35: Thuisploeg Souburg begon in de overgangsklasse wat gespannen aan de wedstrijd. Er werden wel kansen gecreëerd, maar ze werden niet verzilverd. Hierdoor keek de thuisploeg tegen een kleine achter stand van 7-8 na het eerste kwart aan. In het tweede kwart begon nen de Souburgse vrouwen beter te spelen en bogen ze de achter stand in een 20-17-voorsprong bij rust. Daarna bleef de thuisploeg domi neren en vanuit een zoneverdedi ging werden er snelle scores ge maakt. Souburg liep uit van 40-28 na het derde kwart tot 62-35-eind- stand. Scores BV Souburg: Shanice de Graaf 16, Nicoline Craste 13, Ilse Rijnberg 10, Cindy de Nooijer 7, Johanne Kuys Murcia 7, Suzanne Plas 4, Gitta Zijlma 3 en Na thalie Franke 2. door Lucien Roelandt nieuw vliet - In manege Hippo D'Or in Nieuwvliet streden zater dag de Zeeuwse Z- en M-dressuur- combinaties om tickets voor deel name aan de Zeeuwse titelstrijd. In de klasse Z2 won Chantal Nijp- jes met U've Got It. In de klasse Zi was Elisabet Geluk met Sama ranch de beste. Met de overwin ning van Chantal Nijpjes met Hexagons Variety in M2 en Jesica Nijpjes met Hexagons Venco in Mi lijkt de 22-jarige Middelburgse tweeling ook op dit niveau het heft in handen te nemen. In de klasse Z2 zorgde Chantal Nijpjes voor een verrassing door haar zus en regerende nationaal kampioen Jessica met Hexagons Razani naar de tweede stek te ver wijzen. Chantal Nijpjes reed de krachpatser U've Got It naar 224.5 punten. Na een vijfde plaats in de eerste wedstrijd is zij daarmee zo Mannen. BC Vlissingen-BS Weert 2 96-34: Het mannenteam van hoofdklasser Vlissingen kwam flitsend uit de startblokken en nam direct een 10-2-voorsprong. Die werd uitgebouwd naar 34-4 aan het einde van het eerste kwart. Hierna zakte het Zeeuwse spel in en won Weert het tweede kwart met 9-14, resulterend in 43-18 bij rust. Na rust kwam Vlissingen scherp uit de kleedkamer en ver grootte de ploeg mede dankzij een goed als zeker van één van de be schikbare tickets voor het ZK. Ook Jessica kan met Razani nauwelijks nog naast deelname grijpen. Hoewel de Middelburgse tweeling een overheersende rol opeist, lij ken de kaarten voor de titel nog niet geschud. Net als in de eerste wedstrijd ontpopte Anne Rien de Dreu zich met Nan Dhennessy als een gevaarlijke outsider. De pas veertienjarige amazone uit Hein- kenszand reed met 217.5 punten naar een fraaie derde plaats. Elisabeth Geluk nam in de klasse Zi in Nieuwvliet revanche. De eer ste wedstrijd werd gewonnen door Sandra van der Bijl met Ox bow, terwijl Geluk tweede werd. Nu waren de rollen omgekeerd. De met Ultano H debuterende Mi randa Weijermans reed de met veel elastiek in het lijf bewegende ruin naar een verdienstelijke derde plaats. serie van zestien punten de marge tot 69-25. In het laatste kwart kwam gastploeg Weert acht minu ten lang niet tot scoren zodat BC Vlissingen in eigen huis een overy- tuigende 96-34-overwinning kon boeken. Scores BC Vlissingen: Wytse de Jong Het vrouwenteam van BV Sou burg buigt een achterstand om in een 62-35 zege. Volharding verliest in de overgangsklasse met 88-60 van Black Eagles. goes - De handbalsters van EMM zijn het spoor een beetje bijster in de eerste klasse. De Middelburgse ploeg leed de tweede nederlaag op riuj. Bij Elshout werd het 18-15. Mogelijke oorzaak zouden de mu taties in de opbouwrij kunnen zijn. Er zijn daarin nogal wat bles sures. Desondanks was coach Nij- sen teleurgesteld: „We hadden nooit mogen verliezen." Scores EMM: Angela van de Bergh 4, Da nielle Carol en Petula Brasser 3, Marieke Riemens en Ariska Tax 2, Xaira Nijsen. HVM-Olympus 10-14: De winst op Brabantse bodem was een aar dige opsteker. Een jaartje terug werd er immers verloren. Na de pauze sloegen de Vlissingsen toe. Martje Huijben schoot 5 keer raak. EMM 2-Whife Demons 3 19-7: De reserves gaan als een speer in de vierde kk s" In elk duel is het prijsschieten. Speler/coach Sophie Felius is blij met de klik tussen de routine en jeugd. „Dit gaat super. Ze pakken het echt leuk op." 26, Erwin Hilbert 19, Niels Wisse 15, Den nis de Paauw 12, Dorde Karadzic 9, Ste fan Schrier 6, Abdel el Kharbouchi 4, Ben jamin Steenbeek 3 en Sjors van der Poel 2. Black Eagles 2-Volharding 88-60: In de overgangsklassewed strijd in Rosmalen begon de thuis ploeg sterk en nam dankzij een scherp afstandsschot een voor sprong van 11-2 na het eerste kwart. Ook in het tweede kwart toonde Delta schaakt het best in bedrijventoernooi terneuzen - Delta NV heeft het bedrijvenschaaktoernooi 2007 ge wonnen. Het team bestaande uit Jeroen Hekhuis, Albert Vermue, Alex Jonkheer en Wilfried Vlees- kens bleef het Ostrea Lyceum twee punten voor. Aan het toernooi dat zaterdag in Terneuzen werd gespeeld, namen vijf bedrijven deel. Derde werd Broomchemie, vierde DOW en vijfde Gemeente Terneuzen 11,5. goes - De handballers van EMM verloren gisteren kansloos bij Desk: 17-10. De nederlaag hing al weken in de lucht. Aanvallend zit de meeste pijn. Alleen al voor de pauze wer den acht open kansen, waaronder vier strafworpen, gemist. „We we ten waar het aan schort", gaf trai ner Hans Dierickx aan. De Vlissin- ger is meer te spreken over de de- de thuisploeg het betere spel. Na rust kon Volharding verdedigend geen front vormen en maakte Black Eagles 2 dankbaar gebruik van de open plekken. Ondanks een aantal sterke aanvallende ac ties kwamen de Goesenaren niet dichterbij en verloor de ploeg het uiteindelijk met 88-60. Scores Volharding: Ralph Ranshuijsen 15, Winston Doesburg 14, Louis Picard 14, Kani Nugloze 9, Soeverein van der Gaag 4, Frank Vermeulen 2, Bouwe Gutte ling en Rim Ranshuijsen 1 Oefenzege korfballers Stormvogels terneuzen - In de voorbereiding op de zaalcompetitie die zaterdag begint, kwamen de korfballers van Stormvogels uit Westkapelle in ac tie. De derdeklasser versloeg vierdek lasser Zaamslag met 12-5. Derdeklasser Luctor uit Terneuzen won in eigen huis met ruime cij fers van KVK uit Kapelle, de koplo per veld in de vierde klasse. Het werd 10-4. fensie. Met name over de 15-jarige sluitpost Thim Zevenbergen. „Als die er niet had gestaan dan was de schade nog veel groter geweest." De reserves van Delta Sport, die net als EMM in de tweede klasse uitkomen, verloren in Zierikzee met 17-24 van Avanti. Het eerste team van Delta Sport versloeg in sporthal Onderdak Groene Ster 2 met 25-20.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 36