Sport Veere aan kop na onverdiende zege op VCK Vlissingen in kielzog van koploper Zierikzee Derdeklasser Goes kan de opgaande lijn niet doortrekken tegen BSC: 1-1 Jong Ambon leider Terneuzen aan de macht in de tweede klasse W pzc Maandag 12 november 2007 33 Vrijetrap van Giacomo Wattel goed voor o-i-overwinning. door René van Stee KOUOEKERKE - Door een o-i-over- winning op koploper VCK staat Veere bovenaan in de derde klasse van het zaterdagvoetbal. De top per in Koudekerke was van een matig gehalte. Veere werd rijkelijk beloond in een derby die eigenlijk geen winnaar verdiende. Met name in de eerste helft viel er weinig aardigs te zien. Veere han teerde veelal de lange bal, terwijl VCK met combinatievoetbal kan sen trachtte te creëren. Mede door dat ook de aanvallers van beide ploegen in de tang zaten bij hun bewakers, leverde dit nauwelijks iets op. Het doelgevaar ontstond vooral uit stilstaande fases. De uit stekend spelende Eric Goudt was in de 33e minuut namens VCK het dichtst bij een doelpunt, maar zijn kopbal raakte de bovenkant van de lat. De 0-1 van Veere viel tien minuten na de rust. Vanaf een ogenschijnlijk ongevaarlijke plek, dik dertig meter van het doel, joeg Giacomo Wattel de bal in één keer achter Joeri Nonnekes. De VCK-goalie, die weliswaar geen vrij uitzicht had, ging daarbij niet geheel vrijuit. Daarna kwam de wedstrijd eindelijk op gang. VCK Veere neemt in de derde klasse van het zaterdagvoetbal de lei ding van VCK over na 0-1-over winning in een rechtstreeks duel. Giacomo Wattel is matchwinnaar had daarbij het betere van het spel, maar Veere antwoordde regel matig met gevaarlijke tegenstoten. In de 67e minuut viel bijna de ge lijkmaker uit een vrij trap van Eric Goudt. Veere-doelman Carlo Kerk- hove ranselde de bal echter op fraaie wijze uit de rechterboven hoek. Uit de corner die daarna volgde, kwam de afgeslagen bal voor de voeten van Michiel Ket ting. Zijn schot belandde op de paal. Ook een voorzet van de inge vallen Bouwen Legemate had tien minuten voor tijd een beter lot ver diend, maar Eric Goudt kon de bal niet de juiste richting meegeven. Matchwinnaar Giacomo Wattel er kende dat VCK een punt had ver diend. „Maar het is toch lekker dat je wint. En niet alleen omdat je nu aan kop staat, maar ook omdat wij in deze competitie al een paar keer de winst op het laatst hebben la ten glippen", vertelde hij. VCK-trainer Hans de Nooijer toon de zich realistisch. Hij vond dat zijn ploeg, die zich vorig seizoen pas laat in veiligheid speelde, voor al de eerste helft te weinig bracht. „Maar dat hebben de jongens in de tweede helft ruimschoots recht gezet. En ook al verliezen we deze derby onverdiend, we beleven tot dusver een prima seizoen. Echt te leurgesteld ben ik na vandaag dan ook niet." VCK-Veere 0-1 (0-0). 55. Giacomo Wat tel 0-1. Scheidsrechter: D. de Witte (Hank). Gele kaart: Michel Meulmeester (VCK), René Michel Gerritsen, Giovanni Wattel, Ronny Louwerse, Paul Reiter en verzorger Steef Knipping (allen Veere). Aantal toeschouwers: 150. Smerdiek helpt Ter Leede in het zadel SINT-MAARTENSDIJK - De VrOU- wen-voetballers van Smerdiek kre gen zaterdag in de eerste helft op harde wijze de rekening gepresen teerd voor het feit dat de ploeg zelf in het openingskwartier een aan tal grote kansen liet liggen. De reserves van Ter Leede uit Sas- senheim profiteerde optimaal. Na een 0-4-ruststand won Ter Leede 2 met 2-6. De Zeeuwse treffers wer den gescoord door Suus Hopsta ken (1-4) en Lenny Stoutjesdijk (2-6). Ploeg speelt na riante zege van vorige week zonder overtuiging. door Ron de Waal GOES - Na twee opeenvolgende overwinningen liet Goes gistermid dag op eigen veld tegen BSC een le lijke steek vallen. De derdeklasser was na een barslechte eerste helft (0-1) nog wel in staat om een punt uit het vuur te slepen: 1-1. Na de 9-0-zege bij Clinge waren de verwachtingen hoog gespan nen. Op een enkele uitzondering na kon Goes die niet waarmaken. In een veel te laag tempo en zon der overtuiging sleepte de thuis ploeg zich over het veld. Daarvan profiteerde BSC. De bezoekers Domburg valt terug naar middenmoot na onnodige nederlaag. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Via een 6-o-overwin- ning op rode lantaarndrager Val Aan is long Ambon de enige koplo per in de vierde klasse B. Concurrent SC Gastel kwam na melijk niet in actie kwam bij Divo. Domburg moet zich na de neder laag tegen FC Bergen verzoenen met een positie in de midden moot. Domburg-FC Bergen 0-2: De har de wind maakte vooral voor rust goed voetbal moeilijk. Daama met als gevolg een eerste helft met veel middenveldspel, weinig kan sen en geen doelpunten, kreeg de thuisploeg een prima kans om op voorsprong te komen toen Frank de Jong en Sander Wil- lemsen op de Brabantse doelman afgingen. Verdienstelijke tweede plek Linda van Keulen kwadendamme - Biljartster Linda van Keulen van De Herberg is op het regionaal kampioenschap zes de klas libre verdienstelijk tweede geworden. Winnaar werd Sylvert van Loon van NSG uit Bergen op Zoom. Henk Remijn van ALM werd vierde. Van Keulen promo veert naar de vijfde klasse. Tot de slotronde maakte Linda van Keu len in theorie nog kans op de titel maar in die laatste partij liet de Bergenaar geen twijfel bestaan aan wie de sterkste was. werd alle ruimte geboden. Na een kwartier was keeper Wolkenhauer kansloos op een kopbal van Rob van den Buys: o-i. In die fase brak het gemis van Johan de Goederen de thuisploeg op. De middenvel der haakte vlak voor aanvang ge blesseerd af Toch was Goes voor rust nog tweemaal dichtbij de ge lijkmaker. Eerst werd een goal van Jordy den Toonder afgekeurd we gens een duwfout van Michael Ca- benda. Even later kwam Padden van de Water centimeters tekort om een voorzet van Gert-Jan Thie- Goes laat in de strijd om een top- positie in de derde klasse van het zondagvoetbal twee kostba re punten liggen. Tegen BSC wordt het slechts 1-1. Ze misten deze uitgelezen kans echter. Dat deed Niels de Haan een kwartier voor tijd wél: o-i. Kort hierna besliste Sylvester Zwaan de wedstrijd: 0-2. Jong Ambon-Val Aan 6-0: Zon der goed te voetballen won Jong Ambon met 6-0 van de rode lan taarndrager. Na de openingstreffer van Josimar Pattinama duurde het lang voordat Martin Waisapy en Delano de Keuning in de slotfase van de eerste helft de stand op 3-0 brachten. Ook na enkele wissels bleven de Middelburgers sterker en liepen zij via Josimar Pattinama, Paulo da Sil- va Gomes en Martin Waisapy uit naar 6-0. Doelman Bas Rijkeboer kreeg deze wedstrijd nagenoeg niets te doen. VWi Jong Ambon gaat na de 6-0-zege op Val Aan alleen aan de leiding van de vierde klasse. Het duel van concurrent SC Gastel tegen Divo wordt afgelast. Overwinning Royal/De Parel in biljartderby sas van gent - De biljartderby in poule vier van de derde divisie tus sen de Sasse ploegen De Gesloot- ene Boom en Royal/De Parel lever de een duidelijke 7-1-overwinning op voor de bezoekers. De neder laag van de thuisploeg was ingecal culeerd, omdat De Geslootene Boom de hekkensluiter is. Royal/De Parel gaat daarentegen aan kop. Alleen Theo Platjouw kon zijn tegenstander Mathieu Vle- rick in bedwang houden en dwong een remise af. rie af te ronden. Na rust kwam er in ieder geval meer strijd bij de thuisploeg. BSC ging steeds verder achterover leunen en gokte op een snelle tegenstoot. Het doelpunt viel toch aan de andere kant. Een korte combinatie door het midden werd door Gert-Jan Thierie doel treffend afgerond: 1-1. De wed strijd ging naarmate het einde na derbij kwam steeds meer overeen komsten vertonen met het weer: slechter en slechter. Goes - BSC 1-1 (0-1). 15. Rob van den Buys 0-1, 69. Gert-Jan Thierie 1-1. Scheidsrechter: F.M.J. van Leeuwe (Et- ten-Leur). Gele kaart: Jordy den Toonder, Gert-Jan Thierie, Richard Uitterhoeve (Goes), Eddy Voeten, Dennis Thielen, Fer ry Jacobs, Rob van den Buys (BSC). Aantal toeschouwers: 125. TERNEUZEN - Een bij vlagen su bliem Terneuzen nam in de wed strijd tegen Oosterhout de kopposi tie over van Dongen, dat zijn wed strijd tegen 't Zand afgelast zag. De Terneuzenaren boekten een ver diende 3-1-overwinning, nadat het bij rust al 3-0 stond. De doelpunten kwamen op naam van Remco van Leeuwen en Jona than Constancia, die tussen de 24e en 26e minuut twee keer scoorde. In de tweede helft gaven de Ter neuzenaren niet thuis en liet het Oosterhout in een heet laatste kwartier enkele keren gevaarlijk doorkomen. Alwin Stadhouders scoorde tegen en Arie Eikelboom zag een schot en een kopbal via de lat terug het veld in springen. Terneuzen-Oosterhout 3-1 (3-0). 5.Rem- co van Leeuwen 1-0, 24. Jonathan Con stancia 2-0, 26. Jonathan Constancia 3-0, 80. Alwin Stadhouders 3-1. Walcheren krijgt rode lantaarn na verlies van Zeelandia Middelburg. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Net als in de eredivi sie was het gisteren in de derde klasse A 'Super Sunday'. Vlissin gen kwam door een 2-1-zege op Dosko op één punt van koploper Zierikzee, dat met 4-0 verloor van Roosendaal, de nummer drie op de ranglijst. Onderaan deed Clinge via een 2-1-overwinning op Zeelan dia Middelburg de rode lantaarn over aan Walcheren dat tegen Steen niet verder kwam dan 2-2. Clinge-Zeelandia Middelburg 2-1: Een met veel inzet spelend Clinge opende na een kwartier de score via Thomas Leegwater: 1-0. Tien minuten later kwamen de be zoekers langszij door Jerfey Booij: 1-1. Met een fraaie kopstoot bracht Martin Leegwater de thuisploeg opnieuw op voorsprong. Zeelan dia Middelburg drong hierna wel aan, maar de beste kans was in de slotfase voor Cinge. Vlissingen-Dosko 2-1: Een ver diende overwinning voor Vlissin gen, dat het na 2-1 van losé Cadie- guo nog even moeilijk kreeg, met zelfs nog een bal op de lat. Nadat Tim van der Vlies - voor de eerste maal dit seizoen in de basis - zo wel voor als na rust had gescoord (2-0), had hij zelf een goede kans om de voorsprong verder uit te bouwen. Hij miste echter, net als Mark Minderhoud, die zelfs twee maal in scoringspositie kwam. Walcheren-Steen 2-2: Een taxatie fout van de Vlissingse doelman stelde Stein Dobbelaer in staat de score te openen: 0-1. Op slag van rust maakte Paul Bunnik gelijk: 1-1. Kort na het begin van de twee de helft bracht Dennis Buijs de Zeeuws-Vlamingen opnieuw op voorsprong (1-2), maar Paul Bun- nik bracht Walcheren weer langs zij: 2-2. Beste kans in de slotfase was voor Morad Bouboh, maar hij schoot oog in oog met de Steen-doelman naast. Roosendaal-Zierikzee 4-0 (2-0): Martin Sacharias 1-0, Kees Flipse 2-0, Kees Flipse 3-0 (strafschop), Terry Jager 4-0. Felle strijd om de bal tijdens de topper tussen VCK (witte kousen) en Veere. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35