GPC is naïef en onachtzaam Sport Duiveland vermorzelt WHS: 10-1 RCS morst punten Oostkapelle boekt tweede zege op rij De Noormannen winnaar derby w GPC'er Najim Boughmari (2) komt te laat om een schot van een speler van Rijsoord te blokken. foto Lex de Meester 32 Maandag 12 november 2007 PZC FC Dauwendaele gaat vrolijk verder op de ingeslagen weg. GOES - FC Dauwendaele heeft dui delijk het lek boven. Na vier neder lagen aan het begin van de compe titie greep de ploeg gisteren de vierde zege. De Meeuwen was het slachtoffer van de Middelburgse dadendrang. Opvallend was de ïo-i-nederlaag van WHS tegen Duiveland. Ronald Zwager scoor de vier keer. De Meeuwen-Dauwendaele 1-4: De Meeuwen kwam via Danny Huijbregtse op voorsprong en werd daarna benadeeld door arbi ter Berendsen. Op het moment dat Willem-Jan Roelse raak kopte had de scheidsrechter een fractie daarvoor al voor strafschop geflo ten. Eddy Matthijsse miste vervol gens vanaf de stip, waardoor Dau wendaele vlak voor rust via Jorrit Schuurman op gelijke hoogte kon komen. Na rust heersten de bezoe kers en in de 67e minuut kopte Gert-Jan van Leiden zijn ploeg naar 1-2. Door goals van opnieuw Schuurman en Ignacio Misaine, in de slotminuut, won Dauwendaele met royale cijfers. Duiveland - WHS 10-1 (4-0). Ronald Zwager 1-0, Wilmar van de Sande 2-0, Wilmar van de Sande 3-0, Dennie Ie Com- te 4-0, Ronald Zwager 5-0, Wilmar van de Sande 6-0, Ronald Zwager 7-0, Arman do van de Repe 7-1, Jan IJzelenberg 8-1, Ronald Zwager 9-1, Dennie Ie Comte 10-1. Krabbendijke - Noad'67 1-3 (1-0). Mar tin Bal 1-0, Danny Steijn 1-1, Danny Ste- ijn 1-2, Iwan Geense (strafschop) 1-3. Rillandia - Colijnsplaatse Boys 5-1 (1-0). Arjan Koopmans 1-0, Dave Bout 1-1, Mark Dirksen 2-1, Arjan Koopmans 3-1, Arjan Koopmans 4-1, Ahmed Demir 5-1. Derde klasse B. Tholense Boys - TSVV Merlijn 1-1 (1-0). Ronnie de Graaf 1-0, Hans Keiler 1-1. goes - RCS is er tegen Halsteren niet in geslaagd om een 4-1-voor- sprong te verdedigen. Na negentig minuten stond een 4-4-eindstand op hert scorebord. RCS begon goed en speelde een sterke eerste helft. Via goed combi natievoetbal kwam de ploeg op een o-2-voorsprong. Beide doel punten werden gemaakt door Rud ley St. Jago. Na rust zakte RCS veel te ver te rug, waardoor Halsteren op 1-2 kwam. St. Jago zette RCS na twee goede uitvallen op een 1-4-voor- sprong. Daarna vervielen de Souburgers in dezelfde kwaal als eerder in de wedstrijd. Halsteren kon daardoor op wilskracht nog langszij komen: 4-4. Halsteren - RCS 4-4 (0-2): 20. Rudley St. Jago 0-1, 24. Rudley St. Jago 0-2, 60. Jur- gen Roeken 1-2, 61. Rudley St. Jago 1-3, 64. Rudley St. jago 1-4, 71. Roald Wil brink 2-4, 76. Christiaan de Wolf 3-4, 82. Roald Wilbrink 4-4. Vlissingse eersteklasser verliest met zware cijfers van Rijsoord. door Jan Dagevos VLISSINGEN - De kantine is uitge breid, de bestuurskamer is aange past en de zittribune verrijst bin nen nu en vier weken. GPC Vlis- singen doet er alles aan om uit te groeien tot een volwaardige eerste klasser. Wat zou het dan mooi zijn als de hoofdmacht van de voetbal club zich weet te handhaven op het één na hoogste niveau in het amateurvoetbal. Dat laatste wordt echter nog een hele toer, zo bleek zaterdag tijdens de thuiswedstrijd tegen Rijsoord. Zo volwassen de vereniging buiten het veld opereert, zo naïef zijn de spelers in het veld. Het resultaat was een pak rammel (6-2). De vijf de nederlaag van het seizoen te kende zich zaterdag al vroeg af. Na acht minuten schoot Tom Achter- Arnemuiden raakt achterop in tweede klasse na 1-0-nederlaag. door Marco Puik GOES - Oostkapelle boekte in de tweede klasse de tweede zege op rij. Nu was Dinteloord het slachtof fer: 4-0. Arnemuiden raakte achter op door een i-o-nederlaag bij Bru- se Boys. Kapelle zakte naar de laat ste plaats door een 4-1 nederlaag bij Serooskerke. Serooskerke-Kapelle 4-1: Seroos kerke was de betere ploeg. Bas Rooze bracht de thuisclub aan de leiding. Na rust zorgde Alex de Vis ser voor 2-0 en Frank Allaart tilde de stand naar 3-0. Nadat Alex de Visser met zijn tweede treffer Serooskerke op 4-0 had gebracht berg Rijsoord naar 0-1. De wijze waarop de goal viel, was kenmer kend voor de houding van GPC de ze zaterdag: apathisch. Op het moment dat het doelpunt viel, lagen Rashim Boughmari (GPC) en Roy Leeuwenstein (Rijs oord) op de grond. Ze waren even daarvoor hard in botsing met el kaar gekomen. GPC verkeerde in de veronderstelling dat arbiter Van de Linde het spel zou stilleggen. De scheidsrechter zag de ernst van de botsing echter niet in en liet het spel doorgaan. Waar GPC Vlis- singen zich inhield, zette Rijsoord door en zo kon Achterberg gemak kelijk de 0-1 binnenschieten. Pas hierna kon Boughmari aan een bloedende hoofdwond worden verzorgd. De thuisploeg was hier na de kluts kwijt. Vooral verdedi gend had GPC geen enkele greep op de tegenstander. Rijsoord wis selde voorin nogal eens van posi tie en dat bezorgde het centrale duo Maarten Peene en Jeroen van moest Kapelle met tien spelers ver der na tweemaal geel voor René van Boven. Ondanks het ondertal wist Huib van Noorden nog iets te rug te doen voor Kapelle: 4-1. Oostkapelle-Dinteloord 4-0: Oostkapelle boekte een even ver diende als belangrijke zege. De Walchenaren kwamen via een schitterend afstandsschot van Er- win Pouwelse aan de leiding. Slecht verdedigen bij de bezoekers resulteerde nog voor de pauze in de 2-0 van Arjen Pattenier. Hij was in de tweede helft met een fraaie lob ook verantwoordelijk voor de 3-0. Turgut Kizilarslan be paalde de eindstand op 4-0. Bruse Boys-Arnemuiden 1-0: Voor rust kregen beide ploegen kansen en waar het na een helft voetballen o-o-stond, had 2-2 ook Ommen hoofdbrekens. De laatste verloor Raymond Smit in de 30e minuut uit het oog en dus werd het 0-2. GPC liep zich in die fase voorbij. De Vlissingse formatie hanteerde in al haar ijver een veel te hoog tempo, wat leidde tot on rust en veel balverlies. Daarnaast liepen de frustraties hoog op. In plaats zich te richten op het eigen spel, gingen spelers zich ergeren aan de tegenstander en de scheids rechter. Zo liepen Jeroen van Om men en Erik de Ruijter domme ge le kaarten op. Wie had gedacht dat GPC na rust nog wel orde op za ken zou stellen, wist na twee mi nuten al beter. Jeroen van Ommen verspeelde de bal knullig, waarna John Brussé de wedstrijd in het slot gooide: 0-3. De thuisploeg be- 1^ GPC zakt steeds verder weg in de eerste klasse van het zaterdag voetbal. De Vlissingers krijgen te gen Rijsoord een flinke afstraf fing: 2-6. niet misstaan. Na de hervatting viel in de 57e minuut de beslissing. Ben Schot ging in een duel met Ar- nemuiden-doelman Roy den Dun nen naar de grond en Bruse Boys kreeg een strafschop. Vanaf de stip schoot Mats Willemse het hard werkende Bruse Boys naar een 1-0-overwinning. Zaamslag-Nieuwdorp 1-0 (0-0). 48. Peter Dieleman 1-0. Scheidsrechter R.A. van de Rest (Dordrecht). Gele kaart: Joris Rademakers (Zaamslag), Teun Rentmees ter, Wesley Rokven (beiden Nieuwdorp). Rode kaart (twee keer geel): 80. Turan Dogan, 87. Jos van Belzen (beiden Nieuw dorp). Aantal toeschouwers: 200. Terneuzense Boys-Zwaluwe 0-0. Scheidsrechter: J. van Rijsingen (Boxtel). Gele kaart: Roy van Ham, Peter Doens (Terneuzense Boys), Paul van Dijk (Zwalu- we). Aantal toeschouwers: 200. sloot hierna met drie verdedigers te gaan spelen en Jeroen van Om men werd naar de aanval gediri geerd. Het leverde voor de neutra le toeschouwer een vermakelijke wedstrijd op, waarbij de thuis ploeg een figurantenrol had. Slechts Wessel Leijer (de beste man aan GPC-zijde) en Jeroen van Ommen konden nog iets terug doen. Dat gebeurde op een mo ment dat GPC met tien man speel de, omdat Sven Ronde in een tijds bestek van vijf minuten twee keer geel had gezien voor opzichtige overtredingen. GPC Vlissingen-Rijsoord 2-6 (0-2). 8. Tom Achterberg 0-1, 30. Raymond Smit 0-2, 47. John Brussé 0-3, 75. Wessel Le ijer 1-3, 76. Raymond Smit 1-4, 79. John Brussé 1-5, 84. Jeroen van Ommen 2-5, 86. John Brussé 2-6. Scheidsrechter: C. van de Linde (Wemeldinge). Gele kaart: Jeroen van Ommen, Erik de Ruijter (bei den GPC) en Nick Warner (Rijsoord). Ro de kaart (twee keer geel): 72. Sven Ron de (GPC). Aantal toeschouwers: 150. GOES - De Walcherse derby in de vierde klasse A tussen Nieuwland en De Noormannen werd overtui gend gewonnen door de ploeg uit Westkapelle: 0-4. Nieuwland-De Noormannen 0-4: Na een sterke start van de thuisclub namen de bezoekers het heft in handen. Zes minuten voor rust zorgde Rens de Visser voor 0-1 en twintig minuten voor tijd bracht Marco Huibregtse de stand op 0-2. Thomas Wuite en Bart Dekkers bepaalden de eindstand op 0-4. MZVC-Borssele 1-1: Sander de Vries bracht de thuisclub voor de thee op voorsprong. In de tweede helft kwam Borssele langszij door Daniël Beyerlein. Met de 1-1 kreeg het duel een terechte eindstand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 34