Boom speelt met de toppers Oranje vervolgt lange weg naar Peking W PZC Maandag 12 november 2007 31 Veldrijder uit Vlijmen wint wereldbekercross in Pijnacker. door Peter van Leeuwen PIJNACKER - Lars Boom mengde zich dit weekeinde definitief tus sen de toppers van het veldrijden. Zaterdag weerhield een lekke band hem van de winst in het Belgische Niel. De Belg Bart Wellens profi teerde maar had een dag later, bij de wereldbekercross in Pijnacker, geen antwoord op de Brabantse aanvaller. Het was een modderig weekeinde, daar houdt Boom van. „Lekker stoempen in de modder. Ik zeg niet dat het op mijn lijf geschreven Volleybalsters maken zich nu op voor echte kwalificatie. door René Banierink EINDHOVEN - Het woord pré is ge schrapt, de Nederlandse volleybal sters mogen zich opmaken voor het 'echte' olympische kwalificatie toernooi in januari. Dat wordt spe ciaal voor Francien Huurman en Chaïne Staelens, die nog nooit op de Olympische Spelen stonden. Ze maakten twee keer zo'n kwalifica tie mee, twee keer ging het mis. „En dat wil ik niet nog eens mee maken", zegt Staelens resoluut. Toen de eindzege in het pré-olym pisch kwalificatietoernooi zaterdag avond in Eindhoven, een dag voor het laatste duel tegen Azerbeidz jan (3-1), al binnen was, leidde dat niet tot een explosie van vreugde bij de Nederlandse volleybalsters. Ze wisten dat dit ongewenste tus sendoortje (gevolg van de teleur- is, maar ik ben er gek op." Boom deed zijn relaas terwijl Wellens naast hem zonder een spoor van teleurstelling toekeek. De Belgisch kampioen, al jarenlang een topper, had geen enkele moeite met de overmacht waarmee hij in Pijnacker was geconfronteerd. „Lars was de beste." Het veldrijden is al enkele jaren geen Nederland-België meer. De laatste Nederlandse wereldbekerze ge dateerde van februari 2004. De verantwoordelijke, Richard Groe- nendaal, is in de herfst van zijn loopbaan, terwijl Gerben de Knegt ook gisteren niet kon aanhaken bij de toppers. De komst van Boom is een geschenk voor de sport. „Ik hoop dat ik voor een stimulans stellende vijfde plek op het EK) weliswaar gewonnen moest wor den, maar dat het ook slechts een stap was naar het echte werk: olympische kwalificatie. „Het is weer een tussenstation dat we ach ter ons kunnen laten", zei Fran cien Huurman na de beslissende 3-0-zege op de Oekraïne. „We wa ren hier de grote favoriet, maar je moet het nog wel effe doen", leg de de 32-jarige midspeelster moei teloos een verbinding met de eer ste olympische kwalificatie waar bij ze betrokken was, die voor de Spelen van Sydney in 2000. Nederland was toen een 'zeker- heidje.' Maar eerst in het Duitse Bremen en daarna in de herkan sing in lapan ging het mis. „Dat was een beroerde ervaring, een vreselijke domper. We hadden er geen moment rekening mee ge houden dat we het niet zouden ha len." Chaïne Staelens had precies hetzelfde, ze voelt nog de pijn als ze er aan terugdenkt. „Daar heb ik kan zorgen", zei de 21-jarige Vlij- menaar die in het veld eerst alles wil winnen voordat hij zijn loop baan op de weg voortzet. De we reldtitel tijdrijden bij de beloften in Stuttgart deed Boom niet van die gedachte afbrengen. In Niel, in een cross om de GvA-trofee, werd hij zaterdag ge klopt door een lekke band, al wil de Wellens dat gisteren in twijfel trekken. „Normaal win ik gisteren ook", had Boom al gezegd, maar Wellens was daar niet zo zeker Lars Boom wint de wereldbeker- cross in Pijnacker. Het is de eer ste wereldbekerzege voor de Ne derlandse veldrijder. De Belg Bart Wellens wordt tweede. bar slechte herinneringen aan", zegt ze met een grimas op het ge zicht. Bij Huurman maakte dat haar hou ding naar Athene 2004 al wat voor zichtiger. „je wist dat het mis kon gaan." En het ging mis. Ook nu weet ze dat kwalificatie allerminst een vanzelfsprekendheid is. Toch is haar gevoel anders, zegt ze. „Dit is mijn laatste kans om op de 'Alles wat er met dit team is gebeurd en gebeurt, dat is uniek' Olympische Spelen te komen, daar gaat nu echt alles voor opzij. Ik ben er, ook gezien alle dingen die ik al heb meegemaakt (ze over won borstkanker), nog bewuster mee bezig. Chaïne Staelens: „Ik loop al bijna twaalf jaar mee met dit team. Ik heb twee Olympische Spelen ge- van. „Bovendien hoort lek rijden ook bij de koers." Fidea-renner Wellens is gewend aan plaagstootjes en provocaties uit het Rabo-kamp. Normaal van Nys, de alleenheerser van de afge lopen jaren die een slecht week end had. Nys kwam er in Pijnacker niet aan te pas en klaag de over een zere rug. „Ik heb al vijf jaar last van mijn rug", lachte Wel lens. De Belgische media wisten er wel raad mee. Elke opmerking over 'de ander' wordt uitvergroot. „Het hoort er een beetje bij", zei Boom, die twee weken geleden een aanvaring zou hebben gehad met Wellens omdat hij niet vol doende op kop reed. „Ik speel het spelletje een beetje mee." mist. Ik moet er niet aan denken dat het mij een derde keer over komt, dat wil ik niet meemaken." Het heeft ook te maken met de weg die het team is ingeslagen. De 'Road to Beijing' en de daarmee sa menhangende concentratie van al le internationals bij een club (Mar- tinus): het komt mede uit haar ko ker. „Alles wat er met dit team is gebeurd en gebeurt, dat is uniek. Beter dan de manier waarop we het nu proberen, kan niet. Ik ben blij dat we dit gedaan hebben." In januari, in Halle, is het Europe se kwalificatietoernooi de eerste kans. Staelens: „Het wordt een soort mini-EK. Maar dit keer moet de afloop beter zijn dan bij het EK." Want alleen de winnaar verdient een ticket. Of er nog een tweede en laatste kans komt eind mei in Japan, hangt mede af van hoeveel Europese ploegen zich op de mo menteel gespeelde World Cup plaatsen. Tennisser Di Mauro bestraft voor gokken Shanghai - De Italiaanse tennisser Alessio di Mauro is voor negen maanden geschorst wegens het gokken op wedstrijden. Di Mauro kreeg daarbij een boete van 60.000 dollar. Hij is de eerste tennisser die wordt gestraft volgens het anti-cor ruptie-programma dat de ATP is begonnen. Di Mauro's gokactiviteiten werden geconstateerd tussen 2 november 2006 en 12 juni 2007. Di Mauro be reikte begin dit jaar zijn hoogste positie op de wereldranglijst. De 31-jarige tennisser stond toen 68e. Podiumplaats Butter bij Warandeloop tilburg - Michel Butter heeft giste ren in Tilburg een podiumplaats behaald tijdens de 49e editie van de Warandeloop. De jonge Neder lander eindigde in de internationa le cross over 10 kilometer als der de. De zege was voor de Fransman Riyad el Mostapha in 31 minuten en 18 seconden. Bij de vrouwen zegevierde de Hon gaarse Anika Kalovics voor de der de keer op rij. Ze liep de 7100 me ter in net iets meer dan 28 minu ten. Adrienne Herzog was de beste Nederlandse op de zesde plaats. Preses Koorevaar van tafeltennisbond weg den haag - Het aantal vacatures bij de Nederlandse tafeltennis bond groeit snel. Na het vertrek van directeur Sylvia de Jong stapte zaterdag ook voorzitter Kees Kore- vaar op. De voorzitter trok zaterdag aan het begin van de bondsraadverga dering zijn conclusie, toen hij on voldoende gesteund werd in zijn voorstel om een actieve NTTB'er tot erelid te benoemen. „Ik ervaar dit als een gebrek aan vertrou wen", liet Korevaar zaterdagavond weten. Trinko Keen moet via omweg naar Spelen bremen - Tafeltennisser Trinko Keen moet zich via een omweg voor de Olympische Spelen in Pe king kwalificeren. De Nederlander heeft na zijn nederlaag in de twee de ronde van het Pro Tour-evene ment in Bremen tegen de Sloveen Bojan Tokic (4-2) geen uitzicht meer op een plaats bij de beste twintig tafeltennissers op de ge schoonde wereldranglijst van dit kalenderjaar. Keen wil nu op de verschillende kwalificatoernooien een olympisch ticket voor Peking verdienen. Kwartfinales WK ver weg voor honkballers taipeh - De Nederlandse honkbal lers hebben gisteren door een ne derlaag tegen Canada (7-1) de kan sen op het bereiken van de kwartfi nales van het wereldkampioen schap danig verkleind. De forma tie van bondscoach Robert Een hoorn heeft het bereiken van de laatste acht niet meer in eigen hand. Het was het tweede verlies voor Oranje, dat eerder tekort- kwam tegen Australië. Zaterdag had Nederland nog gewonnen van Venezuela, met 7-4. Tegen Canada kwam het enige Nederlandse punt kwam van Bryan Engelhardt. Lars Boom was een klasse apart tijdens de wereldbekercross in Pijnacker. foto Robin van Lonkhuijsen/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33