Korfballers blij met erkenning Arjan Stroetinga wint opnieuw schaatsmarathon Marhinde Verkerk pakt goud op NK hier komen elke ioe van de maand dromen uit 30 Maandag 12 november 2007 PZC Bondscoach Jan Sjouke van den Bos en Bianca Joustra vieren de titel. foto Karei Dvorak/EPA Oranje kent geen genade voor België in WK-finale: 23-10. door Roeland van Vliet BRNO - Mady Tims vierde zaterdag middag de 23-10-overwinning op België ingetogen. De 31-jarige korf balster won in Brno met Oranje voor de derde keer op rij het WK en keek van een afstand naar haar jongere teamgenoten die wél uit hun dak gingen. „Ik heb me voor de finale afge vraagd hoe ik het kampioenschap zou moeten vieren", bekende ze. „Want een verrassing zou het niet zijn. En voor mij is het ook niet de eerste keer." Tims koos ervoor met het eerste rondedansje mee te doen, maar daarna van een afstandje de feest vreugde te aanschouwen. „Ik ben natuurlijk blij", zei ze. „Dit is de ontlading na drie maanden hard trainen en een serie goede wed strijden op het WK. We hadden een doel en dat is gehaald, op een sterke manier." Dat gaf ook Leon Simons (29) vol doening. Hij was de enige andere Oranje-korfballer die zijn derde Het Nederlands korfbalteam ver overt in Brno voor de zevende keer de wereldtitel. Oranje wint de finale van het WK met ruime cijfers van België: 23-10. wereldtitel bijschreef Voor Wim Scholtmeijer en Michiel Gerritsen, na afloop van de eindstrijd uitge roepen tot korfballer van het toer nooi, was het de tweede eindzege op een WK. Simons: „Natuurlijk wisten we dat onze winstkans gro ter was dan die van de Belgen, maar je moet het toch nog maar even doen. En de manier waarop we het deden was voortreffelijk. We hebben zeer degelijk gespeeld. Het was dit keer niet zo spectacu lair, maar er zaten toch een paar mooie treffers bij." De routinier doelde met name op de 18-5 van Gerritsen, die zaterdag negen doelpunten maakte. Simons gooide de bal onderhands naar zijn vakgenoot, die de bal tijdens een zweefmoment binnengooide en de Belgen min of meer voor schut zette. Nederland overheerste in de finale voornamelijk doordat de verdedi ging optimaal was. De Belgen, die niet eens zo verkeerd hun aanval len opbouwden, kregen nauwe lijks de ruimte om kansen te creë ren. Bij rust keken ze al tegen een 11-2-achterstand aan. Meteen na de wedstrijd - de Ne derlanders hadden nog niet eens hun medailles omhangen - belde premier ]an Peter Balkenende met bondscoach Jan Sjouke van den Bos, enkele uren later gaf koningin Beatrix haar gelukwensen per fax door en gisteravond onthaalde NOCNSF-voorzitter Erica Terpstra de equipe op Schiphol. Op zich normale zaken bij een ver overde wereldtitel, maar de korf ballers zagen het als erkenning. „We hebben met het korfbal in Nederland de laatste maanden een stap voorwaarts gemaakt", zei Sim ons. „We beginnen mee te tellen." Dat vond ook Michiel Gerritsen. „Voorheen moest je je altijd verde digen als je op korfbal zat. Maar dat is niet meer. Na de WK-finale van 2003, die live op televisie was, durfden mensen al op hun werk te zeggen: 'ik doe ook aan korfbal'. Nu is het nog meer geaccepteerd. De mensen zien hoe hard we er voor werken en hoe mooi de sport is. Natuurlijk zijn de verschillen met de concurrentie nu nog groot, maar ik verwacht dat over tien jaar de verhoudingen compleet anders zullen zijn." Nationale titelstrijd gedevalueerd door ontbreken van toppers. door Arnold Aarts ROTTERDAM - Judoka Marhinde Verkerk was naar eigen zeggen klaar om de strijd aan te gaan. Maar door het afzeggen van haar concurrente Claudia Zwiers afgelo pen donderdag bleef een confron tatie uit en kreeg de 21-jarige Rot terdamse de nationale titel zater dag min of meer in de schoot ge worpen. Het was voor Verkerk de eerste gouden medaille tijdens de Nederlandse kampioenschappen. De strijd in de categorie tot 78 kilo tussen het talent Verkerk en routi nier Zwiers (bijna 34) had het hoogtepunt moeten worden in Rotterdam. Want in alle andere ge wichtsklassen hadden de besten af gezegd. Deborah Gravenstijn, Elisa beth Willeboordse, Edith Bosch en Carola Uilenhoed ontbraken in het Topsportcentrum in Rotter dam, waardoor van een sterk gede valueerd toernooi sprake was. De toppers kampten met blessures of waren na een slopend seizoen Judoka Marhinde Verkerk heeft haar eerste Nederlandse titel in de wacht gesleept. De 21-jarige wint het goud in de klasse tot 78 kilogram. toe aan rust. Voormalig nationaal kampioene Daniëlle Vriezema werd gediskwalificeerd, omdat ze 's ochtends bij de weging zes ons te zwaar was. Het lukte de judoka uit Amersfoort, in het dagelijks le ven diëtiste, niet onder de 63 kilo te komen. Zonder Zwiers in het deelnemers veld had Verkerk weinig moeite haar eerste Nederlandse titel te ver overen. Ze won van Rachel Schoonderbeek, Iris Lemmen en in de finale van Karin van Dijk. Met uitzondering van Verkerk en Kenamju-judoka Dani Libosan (klasse -57) werden de gouden me dailles in Rotterdam veroverd door relatief onbekende judoka's. Automonteur uit Oldeberkoop pakt vierde seizoenszege. door onze sportredactie UTRECHT - Arjan Stroetinga heeft het afgelopen weekeinde zijn gelij ke niet gevonden in het peloton marathonschaatsers. Binnen een etmaal won de 26-jarige automon teur uit Oldeberkoop twee mara thons. Zaterdag greep hij in Den Haag de winst in de strijd om de KNSB Cup en gisteren ging hij in Utrecht op herhaling. In Utrecht schreef de pupil van ploegleider Jillert Anema de vier de wedstrijd voor de Essent Cup op zijn naam. Stroetinga's ploegge noot Bob de Vries eindigde als der de en blijft leider in het klasse ment. Het was de vierde seizoens zege voor Stroetinga. 'Win je eenmaal een paar wedstrijden, dan kan je niet meer kapot' Vraag niet waar hij zijn successen aan te danken heeft. De nuchtere Fries zal diep zuchten, lang naden ken en vervolgens met een dood doener op de proppen komen. Stroetinga: „Het zijn de onverklaar bare dingen in de sport. Ze vragen al ruim een maand wat er met me aan de hand is. Nogmaals, ik weet het niet. De ploeg draait nu een maal goed." Zijn teamgenoot Bob de Vries, die dit seizoen ook al twee wedstrij den won, heeft wel een verklaring. „Win je eenmaal een paar wedstrij den, dan kan je niet meer kapot. Dat winnaarsgevoel werkt als opium. Stroetinga is in de eindsprint momenteel van onna volgbare klasse. Ondanks dat we teamgenoten zijn, vind ik dat wel jammer. Winnen doe ik liever zelf" Primera Burger Korte Delft 7 Hoek Damplein Middelburg Tel. 0118-63 35 74 Primera Oost-Souburg Kanaalstraat 4 Oost-Souburg Tel. 0118-46 12 70 Primera Vlissingen Walstraat 189 Vlissingen Tel. 0118-44 00 37 Tabakswinkel De Pupekop Appelmarkt 27 Zierikzee Tel. 0111-41 50 63 Primera Arnemuiden Langstraat 45 Arnemuiden Tel. 0118-60 60 35 Tabakspeciaalzaak Ben Everse Sas van Gent Tel. 0115-45 17 06 Primera van't Westende Vrijlandstraat 87-89 Middelburg Tel. 0118-61 36 80 Doolaege Drogisterij Szydlowskiplein12 Axel Tel. 0115-56 51 86 Carpentier Petra Nellie Eenhoornpiantsoen 7 Oostburg Tel. 0117-45 28 30 Tabac Gifts Vuik Havenstraat 38 Terneuzen Tel. 0115-61 65 70 Tabac en Gifts C.F. Diesch Markt 35 Middelburg Tel. 0118-61 22 58

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 32