mam nmwi Klassieker blijft zonder winnaar PZCI25 28 36 en 37 Maandag 12 november 2007Tip? sport@pzc.nl Dick Advocaat levert topprestatie met Russische landstitel Improductief Kloetinge gaat op eigen veld onderuit tegen Ajax foto Ed Oudenaarden/ANP Na een gemiste strafschop van Theo Lucius, verschalkt Jonathan de Guzman alsnog Ajax-doelman Maarten Stekelenburg (rechts). Feyenoord en Ajax spelen enerverende en spannende topper (2-2). door Oick Sintenie ROTTERDAM - Ajax heeft de aanval op de koppositie in de eredivisie af geslagen. De Amsterdammers hiel den Feyenoord gisteren in een en erverende Klassieker op 2-2 en blij ven de ranglijst aanvoeren op basis van een beter doelsaldo. Een boeiend gevecht, noemde Ajax- trainer Adrie Koster de ontmoe ting in De Kuip. „Dit was mijn vijf de Feyenoord-Ajax en het was de spannendste van allemaal", zei Bert van Marwijk. Boeiend en spannend, dat was waar, maar te veel voetballers ble ven op cruciale momenten in ge breke. Het duel werd vooral gedra gen door de op twee na (Henk Timmer en Michael Mols) oudste speler die gisteren het veld betrad: Giovanni van Bronckhorst. Het was niet toevallig dat de aanvoer der van Feyenoord de score na 27 minuten opende, na een vlotte combinatie met Luigi Bruins en Roy Makaay. Dat was overigens het laatste wapenfeit van beteke nis van Makaay. Hij liet zich vier minuten na rust vanwege duizelig heid vervangen door Mols. Koster had al in de rust twee wis sels toegepast. De vleugelspitsen Albert Luque en Luis Suarez kre gen het in de catacomben met el kaar aan de stok. „Ik wil niet toe lichten wat er is gebeurd, maar het kon in mijn ogen niet door de beu gel. Dan moet je als trainer niet schromen om in te grijpen." Op de vraag of hij beide spelers - of één van de twee - anders óók uit tactisch oogpunt had gewisseld, wilde de trainer evenmin ingaan. De vraag was evenwel logisch, om dat het middenveld van Ajax werd overlopen door Feyenoord en niet in de laatste plaats omdat Luque en Suarez nauwelijks verdedigen de arbeid leverden. Kennedy Bakircioglü en Dennis Rommedahl bezetten de tweede helft de flanken en de Deen was al na zes minuten succesvol. Vanaf de linkerkant krulde hij de bal bin nen (1-1). Koster werd niet veel la ter gedwongen ook zijn derde wis selmogelijkheid te benutten, Girl ie Feyenoord en Ajax komen na een aantrekkelijke Klassieker een 2-2-gelijkspel overeen. De Am sterdammers blijven daardoor koploper in de eredivisie. dat verdediger Gregory van der Wiel uitviel met een knieblessure. De keus viel op de aanvallende middenvelder Siem de Jong. Een gedurfde zet van Koster, die zich onmiddellijk uitbetaalde. Jonathan de Guzman leed balverlies in zijn eigen strafschopgebied, waarna De Jong doelman Henk Timmer van dichtbij passeerde. Bijna op hetzelfde moment raakte Ajax George Ogararu kwijt, die waarschijnlijk een lichte hersen schudding heeft overgehouden aan een botsing met Van Bronck horst. Met tien spelers werd Ajax achteruit gedrongen door Feye noord, dat de uiteindelijke remise óók dankte aan een invaller. Hedwiges Maduro tikte Mols ach ter op zijn hak in het strafschopge bied en de Belgische arbiter De Bleeckere legde de bal op de stip. Dat zijn tegen Ajax overigens geen buitenkansjes, want keeper Maar ten Stekelenburg stopte dit sei zoen in de competitie al drie penal ty's. Theo Lucius miste als vierde in de rij, maar tot onsteltenis en woede van Stekelenburg was De Guzman het eerst bij de bal die van het lichaam van de doelman terugsprong in het veld: 2-2. In de slotfase konden Huntelaar en invaller Andwélé Slory het duel beslissen, maar vooral Slory ver spilde twee unieke kansen. Koster kon leven met het gelijk spel, Van Marwijk niet: „Ik wilde vandaag laten zien dat we ook een topwedstrijd kunnen spelen én kunnen winnen. Dat eerste is ge lukt, het tweede niet." Tegen PSV (4-0 nederlaag) en FC Twente (2-0 nederlaag) kwam Feyenoord er eerder dit seizoen niet aan te pas.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27