A Informateur in Vlissingen 9 KRA5.NL boek online F-i6's knallen over Nederland HET WEER: Bewolkt Controversiële schrijver Norman Mailer overleden Klassieker in De Kuip eindigt onbeslist Maandag 12 november 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 267 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 www.pzc.nl middelburg - Door een zeer grote brand is het bedrijf Fabory in Middelburg volledig verloren ge gaan. Van zowel het kantoor als de loods met het magazijn was volgens de brandweer niets over. De brand ontstond gisteravond rond half acht. energiebedrijf Delta, dat de hoofdgasleiding De brandweer kon voorkomen dat het vuur over- maar moeilijk kon vinden en het gas dus niet sloeg naar bedrijven die op slechts één of enkele snel kon afsluiten. foto Roland de Jong meters afstand staan. Het grootste probleem had pagina 2: oorzaak nog onbekend Oud-wethouder Kuijper (Rotterdam) onderzoekt vorming nieuw college. door Maurits Sep vlissingen - De Rotterdamse oud-PvdA-wethouder Els Kuijper gaat als informateur onderzoeken welke partijen een nieuw gemeen tebestuur van Vlissingen moeten vormen. Kuijper is door de PvdA voorgedra gen. Een meerderheid van de ge meenteraad heeft haar voordracht gisteravond gesteund. Voor velen is zij weliswaar een onbekende, maar haar ervaring schept vertrou wen, reageren de fractievoorzitters van SP, GroenLinks en CDA. Behalve wethouder en raadslid in Rotterdam was Kuijper ook lid van de landelijke onderzoekscom missie die dit jaar de mislukte ver kiezingscampagne en daaruit voortgevloeide crisis binnen de PvdA Zeeland heeft beoordeeld. Juist die rol maakt dat zij minder ver van Zeeland afstaat dan de frac tievoorzitters hadden geëist, vin den CDA en SP. De informateur moest iemand van buiten Zeeland zijn. CDA'er M. Geilenkirchen zou nu graag zien dat naast Kuijper nog een informateur wordt aange steld van een 'andere signatuur'. Welke dat is, maakt hem niet uit. „De SP staat net zo ver van de PvdA af als het CDA." Het besluit een informateur te be noemen die de wensen van de fracties zal inventariseren voor een nieuw college van B en W, is zater dagochtend in een coalitieoverleg op het stadhuis van Vlissingen in- De Viissingse gemeenteraads- fracties hebben een informateur aangesteld. Zij moet over twee weken rapporteren welke coali tie op brede steun kan rekenen. gediend door de Rechts Protes tants-Christelijke Unie (RPCU) en unaniem aangenomen. De PvdA mocht als grootste fractie (8 van de 29 zetels) op zoek naar een kan didaat. Kuijper moet binnen twee weken haar inventarisatie klaar hebben. Die wordt besproken door de frac tievoorzitters. „Het primaat van de collegevorming ligt toch bij de poli tieke partijen zelf', vindt waarne mend PvdA-fractievoorzitter F. van Spaandonk. „We zullen kijken naar de meest stabiele oplossing." zie ook katern Zeeland Allerlaatste plaatsen! Als u nog wilt boe ken voor onze busreis naar de zonnige Cöte d'Azur, wees er dan snel bij! U kunt namelijk al mee vanaf slechts €298, maar let op: alleen vertrek 17 en 24 november zijn er nog enkele plaatsen vrij... VOL=VOL! hotel van der valk - saint aygulf Dit hotel*** ligt vlak aan zee, beschikt over o.a. eigen strand, restaurant, bar en terras. voordelig excursiepakket 69 Boek het excursiepakket bij inclusief 4 mooie excursies naar de Grand Canyon du Verdon, Monaco, Nice en St.Tropez. November 17-24 €298 I Prijzen zijn p.p., o.b.v. 2-pers.bezetting. I Voor uitgebreide reisbeschrijving/reserve- I ring, zie www.kras.nl/24231 waarom zou je verder zoeken of bel 0900 - 9697 Hilversum - Het midden van Ne derland is gistermiddag opge schrikt door harde knallen. Deze werden veroorzaakt door twee F-i6's die door de geluidsbarrière gingen, aldus Defensie. Bij de poli tie kwamen meldingen binnen uit Hilversum en Almere. De gevechtsvliegtuigen waren van af vliegbasis Leeuwarden opgeste gen om een onbekend toestel te onderscheppen. Dit toestel had zich niet geïdentificeerd en het luk te niet contact te leggen met het toestel. Het onbekende vliegtuig bleek later een helikopter te zijn Zeelandbrug gestremd door storing slagboom goes - De Zeelandbrug is zaterdag middag tussen half drie en vijf uur gestremd geweest. Doordat de slag bomen van de brug niet meer om hoog gingen, was er tijdelijk geen verkeer mogelijk op de brug. De oorzaak was een technische sto ring. Een monteur wist het pro bleem op te lossen. Het verkeer werd omgeleid over de stormvloedkering. Volgens een politiewoordvoerder zijn er geen fi les ontstaan door de storing. Rellen in Italië na dood van voetbalfan rome - In Rome zijn gisteravond ernstige rellen uitgebroken nadat een politieagent een fan van Lazio Roma had doodgeschoten toen hij met waarschuwingsschoten pro beerde een einde te maken aan een vechtpartij tussen fans van La zio en Juventus. Woedende La- zio-supporters vielen onder meer een politiebureau aan bij het Olympisch stadion in Rome. pagina 7: Italiaans voetbal opnieuw in rouw Na jaren weer in stad en meteen beroofd apeldoorn - Vier jaar was zij van wege een ziekte niet in de stad ge weest, maar zaterdag zou de Si-jari- ge vrouw uit Apeldoorn dan einde lijk weer eens gaan winkelen. Zij nam bijna 1000 euro aan spaargeld mee en ging met haar man (84) naar het centrum. Daar ging het mis, toen haar portemonnee werd gerold. Weg bankpas en spaargeld. De vrouw was volgens de politie erg overstuur. Vlissingen heeft voor de kerst een nieuw college Een polis in jip-en-janneketaal kan nooit nauwkeurig zijn K 39% aantal reacties: 357 g 61% die was opgestegen van Lelystad Airport en naar het zuiden vloog. Doordat de F-16's sneller dan 1000 kilometer per uur vlogen en door de geluidsbarrière gingen, ont stond er een sonic boom. In gewo ne situaties wordt boven Neder land niet zo snel gevlogen. De politie Flevoland liet weten dat zij 'talloze' telefoontjes van veront ruste burgers heeft gekregen. De helikopter was van het bedrijf Helicon uit Bergen op Zoom. Vol gens een woordvoerder van Heli con waren er problemen met de ra dio van het toestel. EN Zeeland: 2, 3, 13 t/m 17; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7 en 9; Meningen: 11; Cultuur: 20; Agen da: 21; Weer: 22; Strips: 23; Sport: 25 t/m 43; Televisie: 46 en 47. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 Taai i i 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1