Buitenland Meisje komt bij kennis na verwijderen ledematen BIJ SSK 'Taliban op de vlucht voor Witte Berg' SHOWROOMMOD UITVERKOOP C29#50 PECHHULP Bosch Car Service Voorarrest 'ontsnappingskoning' is met negentig dagen verlengd vele showroommodellen moeten plaatsmaken voor de nieuwe )CofW collectie.. eM U koopt uw keuken iuj omdat... 8 Zaterdag 10 november 2007 pzc De tweejarige Lakshmi is bij bewustzijn na de ingrijpende operatie. bangalore - Lakshmi is 48 uur weer bij bewustzijn. Het Indiase meisje van 2 onderging een mara thonoperatie om verlost te wor den van de vier extra ledematen waarmee zij ter wereld kwam. Zij heeft inmiddels naar haar ouders geglimlacht en met haar tenen ge wiebeld. Dit maakten de behande lend artsen gisteren bekend. Lakshmi is gisteren voor het eerst van de beademing gehaald. Ook konden haar ouders voor het eerst een tijdje met haar doorbrengen. „Het was emotioneel", zei Sharan Patil, het hoofd van het chirur gisch team dat de operatie verricht te. Zij was alert en reageerde duide lijk op haar ouders. „Zij leek ech ter perplex toen zij naar haar be nen keek. Zij bleef maar naar haar benen staren, zich afvragend waar de rest van haar lichaam was geble ven", aldus Patil. De operatie, in een ziekenhuis in de zuidelijke stad Bangalore, nam 24 uur in beslag. Meer dan dertig artsen werkten mee aan de in greep. Na het wegnemen van de overtollige ledematen moesten de organen van het meisje worden hersteld en haar bekkenstreek wor den gereconstrueerd. Dat lukte bo- 'Zij leek echter perplex toen zij naar haar benen keek' ven verwachting goed, aldus Patil. Lakshmi had behalve dubbele lede maten onder meer twee vergroei de ruggengraten, vier nieren en vergroeide zenuwen. Ook de sepa ratie van de ruggengraten lukte wonderwel. De weggenomen ledematen be hoorden in feite aan een tweeling broertje of -zusje dat zich als em bryo maar gedeeltelijk ontwikkel de en met wie Lakshmi vergroeid was geraakt. Lakshmi is vernoemd naar de vierarmige hindoegodin van de rijkdom en wordt in haar geboortedorp in de deelstaat Bihar door sommigen als een godin be schouwd. Een circus wilde het kind kopen, waarna haar ouders haar ter bescherming verstopten. Voor de operatie kon Lakshmi niet staan of lopen. Of zij later zal kunnen lopen, is nog niet zeker. Waarschijnlijk moet zij later nog worden geopereerd om iets aan de misvorming van haar voetjes te doen. BOSCH CAR SERVICE AXEL NU SLECHTS Eén jaar mobiel in heel Europa Stap vóór 15 november a.s. over! Mj Boten Cv Sorvlc*. BORSSELE Autobedrijf de Muynck Qulstenburg 8 <*0113 GOES Bosch Car Service Goes Di rk Dronkersweg 15 0113 KAPELLE Garage Hoogesteger Dijkwelsestraat 59 <*0113 KOUDEKERKE Autobedrijf Kluyfhout Karrevetd 4 <*0118 MIDDELBURG Auto Service Van Llere bv Voltaweg 33 <*0118 TERNEUZEN Autocentrum Terneuzen Handelspoort 2 <*0115 VROUWENPOLDER Veersedam Auto Vrouwenpolderseweg 75 <*0118 ZIERIKZEE Autobedrijf Legemaate Boerenweg 4 0111 - 56 20 45 - 35 08 63 - 27 36 65 -341315 - 55 19 91 - 62 76 80 -64 92 80 - 59 15 24 - 41 26 86 Compleet, goed, betaalbaar Navo-offensief in Baluchivallei verloopt 'betrekkelijk rustig'. door Remko Tanis den haag - Het grootste offensief in Afghaanse provincie Uruzgan te gen de Taliban duurt nu twee we ken. Operatie Spin Ghar, Witte Berg, lijkt een slag zonder stoot. Het ministerie van Defensie zegt dat de vijand op de vlucht is gesla gen en noemt de situatie in het ge bied 'betrekkelijk rustig'. Rust is relatief in oorlogsgebied. Vrijwel dagelijks werpen Ameri kaanse, Britse en Franse gevechts vliegtuigen bommen af boven Uruzgan. Hun doelen, zo meldt de Amerikaanse luchtmacht: vijande lijke strijders die Navo-militairen op de grond beschieten en aanval len. Deze week minstens zes keer. Spin Ghar is een geplande opera tie en mede daardoor heel wat minder gewelddadig dan de niet geplande slag om Chora van afgelo pen zomer, waarbij de Nederland- 'Dit geplande offensief is veel minder gewelddadig dan de slag om Chora' se en Afghaanse militairen hevig moesten vechten om stand te hou den tegen de Taliban. De operatie heeft ook een ander karakter dan de hevige gevechten die de Britten al geruime tijd voeren in het noor den van de provincie Helmand om daar de Taliban te verdrijven. Met Spin Ghar willen de Neder landse militairen, samen met Brits-Nepalese Ghurka's en het Af ghaanse leger, de Talibanrebellen verdrijven uit de Baluchivallei. De groeiende invloed van de Taliban in het gebied frustreerde de op- bouwwerkzaamheden steeds meer. De vallei is sinds het begin van de missie in Uruzgan nog nooit onder controle van de Ne derlandse militairen geweest. Pa trouilles worden er regelmatig be schoten. Over de huidige operatie klinkt niets van felle gevechten door. Defensie in Den Haag zegt slechts dat Nederlandse eenheden in de omgeving van Poentjak, de uitvalsbasis aan de zuidelijke in gang van de Baluchivallei, 'een aan tal keer onder vuur zijn genomen'. In de eerste dagen van de operatie, die op 25 oktober begon, werden volgens de Afghaanse autoriteiten zo'n vijftig Talibanstrijders het slachtoffer. Afgelopen zondag zou den bij gevechten nog eens 25 strijders zijn gedood. In de koude Afghaanse winter, zo als die nu ook weer op komst is, hielden de Talibanstrijders zich al rustig. De vlakten zijn te koud om te overnachten, dus schuilen zij in grotten. Verklaart dat het relatieve gemak waarmee de Nederlandse militairen met hun coalitiegeno ten nu huis-aan-huis wapenopslag plaatsen kunnen zoeken, vinden en vernietigen? „Deze operatie vindt plaats, juist omdat het winter wordt", zegt Christa Meindersma, directeur conflictbeheersing bij het Hague Center for Strategie Studies. „Er zijn dit jaar veel doden gevallen onder de Taliban, ze zijn ver zwakt. Operaties als Spin Ghar moeten er voor zorgen dat de Tali ban zich dit keer niet opnieuw ver sterken in de winter." Benallal voorlopig in Nederland vast voor overal op motorzaak. den haag - Het voorarrest van de Belgische 'ontsnappingskoning' Nordin Benallal is met negentig da gen verlengd. Dat meldde gisteren het Openbaar Ministerie. Benallal pleegde eind vorige maand met een 22-jarige landge noot een gewapende overval op een motorzaak in Den Haag. Enke le dagen daarvoor was hij op spec taculaire wijze ontsnapt uit de ge vangenis van het Waalse Itter. De topcrimineel werd begin dit jaar door de rechter veroordeeld tot twaalf jaar cel voor het schieten op twee politieagenten. Benallal kreeg al 27 jaar celstraf voor gewelddadige overvallen. De Belgische overheid heeft een uitleveringsverzoek ingediend. Vol gens het OM is het nog niet duide lijk of Benallal in Nederland of Bel gië wordt berecht voor de overval. „Maar ik verwacht daar binnen ne gentig dagen wel een beslissing over", aldus een woordvoerster van het OM. De Belg wist al vier keer uit de ge vangenis wist te ontsnappen. Het Vlaams Belang zei na de recente ge slaagde vluchtpoging van Benallal dat de crimineel maar beter in de extra beveiligde inrichting in Vught kan worden geplaatst. Hij zou daar moeten zitten totdat er in België een beter beveiligde ge vangenis is. KEUKENSTUDIO Kloosterweg 6 Kapelle industrieterrein 'De Smokkelhoek' Tel. 0113 33 00 04 Openingstijden: maandag Undo 9.30- 17 30uur - vr 930 - 21 00uur za 9.30 -1600 uur - 's-Avonds op afspraak vrijdag koopavond! uw keuken vakkundig in één dag wordt geplaatst we een eigen service- en montageteam hebben persoonlijk advies krijgt door verkopers uit de praktijk wij bij u langskomen voor een gesprek! u dan kiest voor 100% aantoonbare kwaliteit onze keukens van Nederlands fabricaat zijn we uitsluitend werken met A-merk apparatuur we keukens hebben in elke prijsklasse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 8