Klassieker draait weer ergens om DVD Louis van Gaal tast in duister over PSV auping tf v~> weg op uefa-iijst Wouters heeft succes hard nodig Gratis: een heerlijk steuntje in uw rug DVD Spaaractie spaarzegel Nederland zakt 44 Zaterdag 10 november 2007 PZC W Adrie Koster doet het goed tegen Feyenoord Na dertien jaar gaat topper eindelijk tussen nummer één en twee. den haag - De trainers Bert van ■Marwijk en Adrie Koster doen er alles aan om net te doen alsof het een gewone wedstrijd is voor hun clubs, Feyenoord en Ajax. Maar de 'moeder aller klassiekers' in de Ne derlandse sport is nooit een gewo ne wedstrijd. En zeker morgen niet, nu de beide rivalen elkaar na dertien jaar voor het eerst weer ontmoeten als de nummers één en twee in de eredivisie. Destijds werd het 2-1 voor Feye noord met doelpunten van Ruud Heus (strafschop) en John de Wolf voor Feyenoord en van Nwankwo Kanu voor Ajax. De Amsterdammers werden dat jaar kampioen, dat wel. Morgen zal blij ken of Feyenoord, zoals zo hard wordt gehoopt in Rotterdam, dit jaar weer eens kan meedoen om de hoofdprijs. „We zullen echt top moeten zijn om te winnen", zei Van Marwijk in de aanloop naar AZ kan in één week zes punten inlopen op landskampioen. door Ruud Ramler ALKMAAR - Louis van Gaal was voor het eerst deze week lijfelijk aanwezig op het trainingsveld van AZ. Het linkerbeen, met breuken in enkel en kuit, is inmiddels ver pakt in gips. In een speciaal be schikbare golfcar reed de trainer langs de lijn heen en weer. Van Gaal gebruikte de tactische training om zijn selectie op scherp te zetten voor het bezoek aan PSV. 4 „We kunnen in één week zes pun ten inlopen op PSV. Maar nóg mooier, AZ zou dan weer terug in de race zijn als het gaat om de eer ste vijf plaatsen." De trainer van de ploeg die de sei zoenstart vol problemen achter Met relatief kleine clubs heeft Adrie Koster in zijn trainerscarrière opmerkelijk goed gepresteerd tegen Feyenoord. De laatste vier duels bleef de huidige trainer van Ajax zelfs ongeslagen. De 52-jarige Zierikzeeënaar is momenteel de meest ervaren coach in het Nederlandse profvoetbal. de wedstrijd. „Van de fouten die we uit tegen FC Twente (2-0-ver- lies) en PSV (4-0-verlies) maakten, hebben we moeten leren." De kans is groot dat Van Marwijk de Zuid-Koreaan Chun-Soo Lee in de basis opstelt, wat voor de van een blessure herstelde Andwele Slory waarschijnlijk nog te vroeg is. Hij zit wel op de bank. Ajax-trai- ner Koster zei gisteren weer te kun nen beschikken over Urby Ema- nuelson. „Als zijn knie tenminste geen reactie vertoont na de trai ning." Het sterke spel van Jan Vertong- hen als rechtsback de laatste we ken kon wel eens betekenen dat Emanuelson, als hij speelt, een li nie opschuift naar het midden veld. Bij Ajax is verder Gabri terug van een schorsing en is Luque fit genoeg om in de basis te begin nen. Feyenoord speelt morgen waar- schijnlijk met de Zuid-Koreaan Chun-Soo Lee in de basis. Tegen stander Ajax kan weer beschik ken over Urby Emanuelson. Koster tegen Feyenoord seizoen thuis RKC Waalwijk RKC Waalwijk Feyenoord RKC Waalwijk Excelsior Feyenoord RodaJC Feyenoord RodaJC Feyenoord Feyenoord Willem II Willem II grWinst Koster: 4 - uit uitslag type - Feyenoord 3-2nv beker - Feyenoord 2-2 comp - RKC Waalwijk 1 -1 comp - Feyenoord 2-1 comp - Feyenoord 2-6 comp - Excelsior 4-1 comp - Feyenoord 1-2 comp - Roda JC 3-0 beker - Feyenoord 0-0 comp - RodaJC 1-1 comp - Willem li 0-1 comp - Feyenoord 3-2 comp - Feyenoord 0-1 comp gelijk: 4 winst Feyenoord: 5 Pop 10 meest ervaren coach totaal Geboren: 18 november 1954 in Zierikzee Clubs als speler: Zierikzee, Roda JC (77-79) en PSV (79-83) Interlands: 3 (debuut 20 sept.'78 tegen IJsland) Clubs als trainer: Willem II (90-91Roda JC (91-93), Helmond Sport (93-95), TOP Oss (95-97), Excelsior (97-03), VW (04/05), RKC Waalwijk (05-07). Palmares: verliezend bekerfinalist met Roda JC (1992), met Excelsior vier keer deelnemer aan nacompetitie, in 2002 gepromoveerd naar de eredivisie. coach ere eerste Adrie Koster 188 342 Louis van Gaal 282 0 Bert van Marwijk 245 0 Gertjan Verbeek 118 104 Aad de Mos 203 0 Willem van Hanegem 165 34 Ron Jans 180 0 Jan de Jonge 10 137 Ton Lokhoff 129 0 Ruud Brood 44 74 zich gelaten lijkt te hebben, weet ook dat winnen in Eindhoven slechts weinig tegenstanders gege ven is. De Alkmaarders deden het niettemin vorig jaar. Maar inmid dels is er veel veranderd. „Te veel andere namen en, nóg belangrij ker, een nieuwe coach." Dat Jan Wouters voorlopig als interim de honneurs voor de naar Valencia vertrokken Ronald Koeman waar neemt, weerhield Van Gaal er van beelden van de laatste ontmoeting te gebruiken in de voorbereiding. „Als Koeman er nog had gezeten, zou ik dat wel hebben gedaan. Want ik weet hoe hij denkt." Maar nu weet Van Gaal het even niet. „Ik heb nu slechts theoretische ver wachtingen. Maar ik weet niet hoe Wouters denkt. Hij heeft PSV al in verschillende opstellingen laten spelen. Deze week stond Van der Leegte ineens op het veld." De Auping Royal M5 spiraalbodem is completer dan ooit Want nu is er een 5e motor met unieke XBS'-functie voor een extra comfortabel steuntje in uw rug. En tijdelijk krijgt u die 5e motor (t.w.v. 610,-) helemaal gratis!* Exclusief bij Auping Plaza en Auping Vision. Actie is geldig t/m 31 december 2007. Vraag naar de voorwaarden of kijk opwww.auping.nl www.auping.nl Auping nights, Better days Woontrend Zeeland (Vision) Duinstraat 18 A Koudekerke T. 0118-555560 Hierbij een extra bonuszegel voor de DVD spaaractie. den haag - Het Nederlandse voet bal moet serieus vrezen dat het voor het seizoen 2009/2010 twee plaatsen in het toernooi om de Ue- fa Cup verliest. Nederland is door het verlies van PSV in de Champions League te gen Fenerbahce (2-0) gezakt naar de negende plaats op de Uefa-rang- lijst. Als dat zo blijft, strijden de clubs in de eredivisie na volgend seizoen nog maar voor vier Euro pese tickets. Portugal is in punten op gelijke hoogte gekomen. Interim-trainer PSV vindt problemen niet zo groot als ze lijken. EINDHOVEN - )e moet de proble men niet groter maken dan ze zijn. Dat zei interim-trainer Jan Wouters gisteren bij PSV in de aan loop naar de 'topper' tegen mid denmoter AZ. Niettemin heeft de landskampioen na de nederlagen bij SC Heerenveen (2-1) en Fener bahce (2-0) dringend behoefte aan een positief resultaat, niet in de laatste plaats Wouters zelf Volgens de voormalige middenvel der is er bij PSV in het tijdperk na hoofdcoach Ronald Koeman, die vorige week plotseling naar Valen cia verhuisde, veel minder aan de hand dan vooral de media willen doen geloven. „We staan in de competitie één punt achter op de eerste plaats", benadrukte Wou ters. „De uitwedstrijd tegen SC Heerenveen kun je verliezen, Fe- nerbahce-uit is ook natuurlijk heel PZC Willem Adriaansens bron Rudy Boogert en Infostrada erg lastig. Ik vind dat de proble men iets groter worden gemaakt dan ze zijn. Echt veel redenen om heel veel dingen te veranderen zie ik niet. Je speelt wel eens met ie mand op een andere positie, maar die jongens hebben daar in het ver leden ook al gespeeld." Wouters, voor wie het duel met AZ waarschijnlijk zijn laatste kar wei is als tijdelijke hoofdcoach, wil de nog niet zeggen of Koevermans dr tegen zijn voormalige werkgever een basisplaats krijgt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 66