Criminaliteit kost 31,5 miljard euro 30 jaar vast! Delen Italië zijn besmet gebied voor bloedbank (055) 579 8100 HYPOTHEEKACTIE! Bel nü "Even Apeldoorn" 'Compensatie voor hoge brandstofprijs' Sand voor Scandinavisch slaapcomfort Sleepy - Goes Tweehonderd rode neuzen voor Cliniclowns Centraal Beheer Achmea Dus maximale zekerheid L- PZC Zaterdag 10 november 2007 5 GOES - Tweehonderd leerlingen van de Goese Kohnstammschool zetten gisteren een rode neus op om stil te staan bij kinderen die ziek zijn. De school deed mee aan een landelijke recordpo ging van de Stichting Cliniclowns, die vijftien jaar bestaat. Bovendien sloot de actie aan bij de 'Week van het zieke kind'. Cliniclowns vrolijken in ziekenhuizen en instellin gen (chronisch) zieke en gehandicapte kinderen op. Óm te laten zien dat kinderen solidair zijn met zieke leeftijdgenootjes, besloot de stichting een poging te doen om in het Guinness Book of Records te komen. Daarvoor had zij de basisscho len in Nederland opgeroepen om de leerlingen op 9 november om 11.11 uur een rode neus op te laten zetten en vijf minuten op te laten hou den. Dat was op de Kohnstammschool geen pro bleem. Op de Goese school weten kinderen als geen ander wat chronisch ziek zijn betekent. De ze week overleed een klasgenootje na een langdu rige ziekte. Of de recordpoging is geslaagd, is nog niet bekend. Waarschijnlijk wel, want lande lijk zetten 132.397 deelnemers een rode neus op. foto Willem Mieras Diefstal en fraude grootste schadeposten voor samenleving. door Jan Salden den haag - Criminaliteit heeft de Nederlandse samenleving vorig jaar ten minste 31,5 miljard euro ge kost. Dat komt neer op ruim 1900 euro per inwoner. Dat blijkt uit een onderzoek van het Weten schappelijk Onderzoeks- en Docu mentatiecentrum (WODC) van het ministerie van Justitie, dat gis teren openbaar is gemaakt. De 31,5 miljard aan kosten door cri minaliteit is voor het grootste deel toe te schrijven aan schade door bijvoorbeeld diefstal en fraude (21,1 miljard euro). Verder kostte de aanpak van criminaliteit 6,7 mil jard euro en ging 3,7 miljard euro naar preventieve maatregelen, zo als surveillance door de politie, ca meratoezicht en alarminstallaties. Om de totale schade te becijferen heeft het WODC bij haar onder zoek gebruikgemaakt van een groot aantal bronnen. Zo blijkt uit cijfers van het Verbond van Verze keraars dat het afgelopen jaar voor 1 miljard euro werd gefraudeerd met vérzekeringen. Ook bereken de het Platform Energiediefstal dat voor ruim 200 miljoen euro aan energie werd gestolen en schat De Nederlandsche Bank de schade van pinpasfraude op 3,8 miljoen euro. 1\vee jaar geleden stelde het WODC de kosten van criminali teit nog vast op ruim 20 miljard eu ro. U kunt nog steeds inbrengen voor onze belangrijke VEILING (11 dec.) Schilderijen, bloedkoraal granaat, zilverwerk etc. Veilingmeester A. I. Verhage 0118-627639/06-23360501 www.hetmiddelburgsveilinghuis.nl Eerste keer dat Sanquin donorbloed weigert door virus in Europa. nijmegen - Voor de eerste keer moeten de Nederlandse San- quin-bloedbanken tijdelijk het bloed weigeren van donors die de afgelopen maand in enkele Itali aanse provincies zijn geweest. Nog nooit moest in Nederland de ze voorzorgsmaatregel worden ge nomen vanwege een virusuitbraak of een ander risico binnen Europa. Voor bloeddonors die buiten Euro pa zijn geweest gelden al sinds jaar en dag tijdelijke beperkingen. De maatregel is van kracht sinds de uitbraak van het Chikungun- ya-virus in de Italiaanse regio's Ra venna en Forli-Cesena. Donors die daar zijn geweest mogen geen bloed geven, omdat de theoreti sche kans bestaat dat daarmee het virus van donor naar patiënt wordt overgedragen. Chikungunya wordt overgedragen door muggen. Tot voor kort waren alleen uitbra ken bekend buiten Europa. Vooralsnog gaan de bloedbanken er van uit dat het een eenmalig in cident betreft dat nauwelijks effect heeft op de bloedvoorziening, al dus een woordvoerder van San quin. Dat kan veranderen, omdat door klimaatveranderingen moge lijk vaker in Zuid-Europa tropi sche virussen opduiken. hel ■Jchéhm' conifortverxchü www.sarid.nlinfo@sand.nl (maandag t/m vrijdag tot 21.00 uur en zaterdag tot 16.30 uur) Centraal beheer ochmeo Effectieve rente op jaarbasis 5.25% o.b v. Personeelsvoorzieningen, 30 Jaar vast voor een Centraal Beheer Achmea hypotheek met NHG. Rente per 2-11-2007. den haag - De WD wil dat het ka binet automobilisten volgend jaar compenseert voor de gestegen brandstofprijzen. Volgens de oppo sitiepartij zijn automobilisten 'vier dubbel de klos', doordat de prijzen voor brandstof stijgen en de extra accijnsverhogingen, die leiden tot hogere btw-afdrachten. Bovendien wordt de btw volgend jaar ver hoogd van 19 naar 20 procent. Rond kerst zullen de prijzen aan de pomp 4 a 5 cent per liter hoger liggen dan nu, voorspellen ver- keerswoordvoerder Paul de Krom en belastingspecialist johan Rem- kes, beiden van de WD. Daar komt eind dit jaar nog een accijns verhoging bij op diesel van 3 cent pet liter en op lpg van 1,5 cent. D66 pleit ook voor uitstel van de voor volgend jaar aangekondigde btw-verhoging. Een hoger tarief zou tot een 'sterke verhoging van de voedselprijzen' leiden. i| aankoop van oen complete Sano boxsprimj- combinatie inclusief mats assen, toprtëk en verstelbare boxsprings. Nu tljrtelijk hè! hooföborö gratis! Of 50% korting op bet Sand,hoofrtborct bij oen vasie faxsprlngcombinatte. Actfeperkxle: 1 .oktober t/m 18 november 2007 Niet te combineren met andere acties van Sand Ervaar Sand bij de volgende dealer slapen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5