Enquête over 'de staat van Clinge' Foutparkeerders klemgezet ioB Jurry Terneuzen b.v. 02 Tentoonstelling Opfriscursus van uniformen verkeersregels makelaar M2Makeiaars.nl 'Beperk overlast van dicht spoor' Parkeergarage dinsdag dicht CDSS Azalea's voor mantelzorgers Z PZC Zaterdag 10 november 2007 j 29 Inwoners tevreden over de veiligheid, maar niet over het aantal winkels. door Harold de Puysseleijr CLINCE - Inwoners van Clinge voe len zich veilig in hun dorp. Zeven van de tien mensen vinden dat ze in een leuke buurt wonen. Onge veer de helft van de mensen maakt wekelijks wel een praatje met de buren. Dat zijn enkele conclusies uit de enquête 'De staat van Clinge' die gehouden is door leerlingen uit de hoogste groepen van de basis school in het dorp. Tachtig inwo ners werkten mee aan het leefbaar- heidsonderzoek. Ze kregen zeven meerkeuzevragen en zes open vra gen over de huidige en een toe komstige toestand van het dorp voorgelegd. De enquête is een onderdeeltje van het droomtraject dat momen teel in Clinge loopt. Dat project schetst een ideaalbeeld van Clinge in de toekomst. Het initiatief voor het droomtraject is genomen door de dorpsraad. Samen met enkele tientallen inwoners zijn plannen en voorstellen ontwikkeld voor de toekomst van het dorp. Een na- tuurzwembad bij de Witte Bergen was het idee dat, op de deze zo mer gehouden droommarkt, de stemmen van de meeste inwoners kreeg. Op de vraag of er in Clinge genoeg winkels zijn, antwoordden zes op de tien mensen dat ze veel dingen Onderzoek door kinderen uit de hoogste groepen van de basis school in Clinge heeft opvallende resultaten opgeleverd over de leefbaarheid in het dorp. niet in het dorp kunnen kopen. Opvallend is ook, dat maar heel weinig mensen liever buiten het dorp boodschappen doen. De helft van de ondervraagden vond dat er in het dorp meer acti viteiten moeten worden georgani seerd. Bij de minpunten werd verder ge signaleerd, dat er vooral voor jon geren van veertien tot en met ze ventien jaar bijna niets te doen is in het dorp. Hondenpoep, te hard rijden en veel gevaarlijke verkeerspunten werden eveneens genoemd op de vraag wat er het minst leuk is aan Clinge. Sommige ondervraagden gaven hun fantasie de vrije loop bij de vraag wat ze dromen over hoe Clinge er over tien jaar uitziet. Een voetbalstadion, groot winkelcen trum, bioscoop of arcadehal zou in het dorp volgens ondervraagden niet misstaan. Op deze vraag kwam nog een aan tal andere opmerkelijke antwoor den. Dat er niet te veel woningen meer mogen worden bijgebouwd, bijvoorbeeld. Of dat Clinge onaf hankelijk wordt van Hulst. Wegsleepregeling en wielklem ingevoerd in centrum Terneuzen. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Eén ding is zeker: het gevloek en getier zal er in Terneu zen niet minder om worden. Want ook al geldt in vrijwel alle ge vallen 'eigen schuld, dikke bult', leuk is het natuurlijk nooit om een wielklem aan één van jouw banden aan te treffen. De gemeente Terneuzen legt sinds gisteren foutparkeerders in de bin nenstad aan banden met de impo pulaire felgele klem. De wielklem moet ervoor zorgen dat uitgeschre ven parkeerboetes ook daadwerke lijk worden betaald. Het betalings gedrag in Terneuzen is met zo'n 85 procent zo slecht nog niet, maar met name Franse drugstoeris ten trekken zich niet veel van de parkeerbonnen aan. Bij terug komst verscheuren zij de prent en rijden zonder te betalen weer naar Frankrijk. Voor de gemeente was het bijna onbegonnen werk om die boetes later alsnog te innen. Een wielklem wordt pas verwij derd als de boete is betaald. Daarnaast voert Terneuzen een Een Belgische automobilist werd gisteren in Terneuzen op een wielklem 'getrakteerd'. foto Peter Nicolai wegsleepregeling in voor wagens die onterecht op een plek voor ver gunninghouders staan. Na beta ling van een fikse boete bij het par- keerbureau aan De Blokken kun nen deze mensen hun auto weer ophalen. Prijskaartje van een klem? Bijna honderddertig euro. OOSTBURC - In de bibliotheek van Oostburg is tot en met 30 novem ber een tentoonstelling te zien van Canadese uniformen uit de Twee de Wereldoorlog. De expositie be vat naast tien uniformen met bij behorende baretten, ook onder meer een paar helmen, een gede tailleerde kaart van West-Zeeuws- Vlaanderen van 3 oktober 1944 en een veld postbrief, geschreven in Oostburg op 29 oktober 1944. Van elk voorwerp is een beschrij ving. De expositie is samengesteld door Robert Catsburg. SLUISKIL - Ouderenorganisatie Aan Z biedt ouderen de mogelijkheid om in een mini-cursus hun kennis over de verkeersregels op te fris sen. Achterliggende gedachte is dat de verkeersregels toen de meeste ouderen hun rijbewijs haalden re latief eenvoudig waren en het ver keer rustig was. Inmiddels zijn het verkeer, de regels en ook de oude ren zelf veranderd. De opfriscur sus is op 16 en 23 november, van 9.30 tot 12.00 uur in 't Meulengat in Sluiskil. Informatie en inschrij ving bij Aan Z, 0115-563015. projectinrichting, kantoormeubilair BU KONINKLIJKE BESCHIKKING HOFLEVERANCIER Mr. F.J. Haarmanweg 46, 4538 AS Terneuzen Tel. (0115)69 59 51 Fax (0115)69 59 53 Homepage www.jurry.nl E-mail info@jurry.nl H Een weggesleepte auto kost op weekdagen tussen acht en zes uur 166,65 euro. In de avond en het weekend 211,70 euro. SLUIS - Het treinverkeer tussen Ber gen op Zoom en Vlissingen is tus sen 22 maart en 22 april vanwege groot onderhoud aan het spoor ge stremd. Het bestuur van Sluis pro beert de te verwachten overlast voor reizigers uit deze gemeente zo veel mogelijk te beperken. Het Sluise college praat hierover met de NS en met Prorail. Wethouder Maria le Roy nam een motie van de WD met deze strekking don derdagavond in de raad graag over. pagina 33: duur treinstremming nog onzeker TERNEUZEN - De ondergrondse par keergarage Oostkolk, nabij het stad huis in de binnenstad van Terneu zen is dinsdag bijna de gehele dag (van 7.00 tot 17.00 uur) gesloten. De sluiting is nodig vanwege on derhoudswerkzaamheden aan de parkeergarage. Automobilisten die bij het centrum willen parkeren, worden verwezen naar de gewone parkeerplaatsen op straat of naar de ondergrondse parkeergarage Theaterplein, nabij het Schelde- theater. SAS VAN CENT - Alhoewel het vandaag pas de Nationale Dag van de mantel- zorger is, kreeg mevrouw Obrie uit Sas van Gent gisteren al een bos aza lea's als verrassing van van vrijwilligster, mevrouw Synesael. In totaal ont vingen ruim zevenhonderd Zeeuws-Vlamingen zo'n boeketje omdat zij ge heel belangeloos voor bijvoorbeeld een zieke ouder of echtgenoot zorgen, zoals in het geval van mevrouw Obrie. Ook kregen de mantelzorgers, door buren, familie, collega's of anderen aangemeld, een tijdschrift van Mezzo, de landelijke vereniging voor mantelzorgers. Het was gisteren het vijfde jaar dat in heel Zeeuws-Vlaanderen bloemen werden uitgedeeld. Het thema dit jaar is 'werken én mantelzorger zijn'. foto Peter Nicolai bQ|"fe Noordstraat 13. Axel Tel. 0115-562772 Brillen, oogmeting^oi^ctlenzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59