Zeeland PZC 25 Camping Axel mag niet uitbreiden Raadslid wil nieuw museum ZEEUWS-VLAANDEREN 31 36 en 37 Fractie vermoedt illegale verkoop daklozenkrant Soepappe laat publiek tranen lachen om politieke blunders John Lankhaar het groene gezicht van tuincentrum Sluizen en bruggen achter camera's en knoppen Zaterdag 10 november 2007 Tip? redtern@pzc.nl Aanleg vakantiepark mag mogelijk wel naast bos aan de Langeweg. door Eugène Verstraeten axel - De provincie wil niet mee werken aan de uitbouw van de voormalige camping Den Hamer aan de Eerste Verkorting bij Axel tot een klein vakantiepark met huisjes. Een dergelijke voorziening voor verblijfsrecreatie op een ande re plaats in de omgeving van Axel krijgt mogelijk wel de zegen van de provincie. „De nieuwe campingeigenaar, T. Lomans, heeft grote plannen en als gemeente willen wij graag mee werken aan een vakantieparkje voor verblijfsrecreatie", zegt wet houder Adhemar van Waes. „Dat is ook helemaal in de lijn van het toeristisch beleidsplan. Want daar in wordt Axel gezien als centrum voor plattelandstoerisme in de ge meente Terneuzen." De provincie is tegen de uitbouw van de be staande camping omdat die te dicht bij de oude Staats Spaanse li nies ligt. Het beleid is om die histo rische forten weer in ere te herstel len. Daarom leent de directe omge ving zich niet voor de ontwikke ling van grootschalige recreatie. „De plannen toch proberen door te zetten zou op die locatie een bij zonder moeizaam project wor den", zegt Van Waes. Lomans is bereid zijn plannen op een andere plaats te realiseren. De gemeente heeft de Grontmij ge- De provincie geeft geen toestem- ming voor uitbreiding van de voormalige camping Den Hamer bij Axel tot een kleinschalig va kantiepark. vraagd te onderzoeken waar in de omgeving van Axel mogelijkheden liggen. Een van de locaties is aan de andere zijde van de Langeweg, naast het daar aangelegde compen- satiebos. Volgens Van Waes zal het overigens nog heel wat voeten in de aarde hebben om een en ander te realiseren. Zo moet het voor de initiatiefnemer wel een financieel haalbare kaart zijn en kunnen ook nog zaken als eigendomsrechten en bestemmingen roet in het eten gooien. Een bijkomend probleem is dat de oude boerderij die op de camping staat een monumentaal gebouw is. „Als je geen kostendragers hebt, wordt het een moeilijke zaak om het pand te onderhouden", weet Van Waes. „De provincie heeft wel toegezegd te willen meeden ken om het gebouw een andere in vulling te geven, zodat er toch geld binnenkomt." Sinds enkele maanden is de huidi ge camping grotendeels vol gezet met stacaravans. Daarin zijn Polen gehuisvest die in de regio werken. Een dergelijke bestemming is bin nen de vergunningsvoorschriften van de camping geen probleem. AARDENBURG - De Uuleklappers kregen de onder werpen voor hun tonpraatje dit jaar op een pre senteerblaadje aangeboden van de Sluise ge meentebestuurders. Wielrenner Sakke Soepappe (Germen Modde) had een gat in zijn hoofd (foto), omdat hij tijdens een dopingcontrole tegen de lamp was gelopen. Hij nam de lokale politici gisteravond mee op een fietstocht door de gemeente. In zijn ronde deed Sakke onder meer het stadhuisje van Sint Anna ter Muiden, de Euregiotuinen, de parkeer- onthaalkamer en het Breskense Spuiplein aan. De met 650.000 euro beloonde tussensprint bij Groede Podium ontroerde de zaal tot tranen (van het lachen) toe. Soepappe klautert vanavond nog eens op zijn rijwiel. Ook Bokito, Hollands Glorie, Wibo Walker, Rozan en de Berenner stappen de ton in. Sinterklaas en Zwarte Piet praten de Uule- klaps aan elkaar. Kaartjes voor de voorstelling van vanavond in de voormalige Roode Leeuw zijn niet meer te krijgen. De inwoners van het Uule- gat, die de voorstelling misten, moeten de grap pen van één van de 240 gelukkige aanwezigen ho ren. foto Peter Nicolai Terneuzen kan zich onderscheiden met hedendaagse kunst. door Eugène Verstraeten terneuzen - De gemeente Terneu zen moet de mogelijkheden onder zoeken voor het oprichten van een 'kwalitatief hoogwaardig mu seum voor hedendaagse beelden de kunst in Terneuzen'. Daarvoor pleit het raadslid Pim Broekhuy- sen in een initiatiefraadsvoorstel. Volgens Broekhuysen moet in elk geval de mogelijkheid bekeken worden om samen te werken met het Stedelijk Museum voor Actue le Kunst in Gent en met het Zeeuws Museum. Als mogelijke lo catie noemt Broekhuysen de 'wes telijke stadsrand'. Ook moet bekeken worden welke mogelijke subsidiebronnen kun nen worden aangeboord. „Gelet op het ontbreken van een mu seum voor moderne kunsten bin nen het Zeeuwse is het een uitda ging om invulling te geven aan een museum dat zich richt op de ze kunstvormen", betoogt Broek huysen. De gemeente Terneuzen kan zich daarmee ook onderscheiden van andere Zeeuwse gemeenten. Broekhuysen wil voor het onder zoek 25.000 euro uit het potje voor onvoorziene uitgaven halen. Zijn voorste] komt donderdag aan de orde in de gemeenteraad. Terneuzen heeft geen ventvergunning, politie kan dus niet optreden. door Raymond de Frel terneuzen - Het Terneuzense on afhankelijk raadslid Pim Broekhuy sen vermoedt dat bij de winkelcen tra Serlippens en Zuidpolder in de havenstad illegale daklozenkran ten worden verkocht. Navraag bij de gemeente leert dat verkopers geen vergunning nodig hebben voor de verkoop van daklo zenkranten. „In Terneuzen heb je geen vergunning nodig om te ven ten. Er is dus niets tegen te doen, tenzij deze mensen hinderlijk ge drag vertonen. Dan kan de politie optreden", aldus gemeentewoord voerder Dirk Timmers. Broekhuysen vindt dit belachelijk. „Er kan dus niet worden opgetre den tegen illegale praktijken. Daar moeten we als politiek snel veran dering in brengen. Volgens het raadslid worden in Nederland ille gale, in België gedrukte kranten verkocht door met name Roma-zi- geuners. „De officiële kranten zijn een goed initiatief, maar de verkoop van ille gale daklozenkranten is keiharde business op criminele basis. De verkopers worden min of meer misbruikt. Het hoofdkwartier zit hoogstwaarschijnlijk in Brussel", aldus Broekhuysen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55