Zeeland Zorg om toekomst Lisidina Boerderij moet mogelijk wijken •breding Sloeweg voor veri HZ gaat lobbyen voor kenniswerf energiezuinig Bus brengt senioren naar de bibliotheek Tholen makelaar M2Makelaars.nl S PZC Zaterdag 10 november 2007 I 29 Provincie overweegt monumentale hoeve te verplaatsen. door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Voor de verbre ding van de Sloeweg moet zeker één gebouw wijken, de boerderij bij de huidige aansluiting van de Sloeweg op de A58 bij Heinkens- zand. De provincie overweegt de monumentale hoeve te verkassen. W. Smallegange van de Zeeuwse boerderijenstichting juicht dit toe. Hij vreest dat het niet gemakkelijk zal zijn de oude boerenwoning te verplaatsen. Die heeft kelders. Het verzetten van de houten schuur is niet zo'n probleem. „Die kun je af breken en weer opbouwen, zoals vroeger ook vaak gebeurde." Mevrouw Van Jeveren woont in de hoeve. Zij kreeg enkele weken geleden het milieurapport voor de verbreding van de Sloeweg thuis. Precies op de plek van haar boerde rij is een nieuwe aansluiting ingete kend. „Natuurlijk ben ik daar niet blij mee", zegt ze. „Logisch, als je ergens dertig jaar woont." Dat het verkeer al langs haar woning raast en veel drukker is geworden, deert haar niet. „Ik ben het gewend. Al leen die ongelukken met vrachtwa gens op de oprit van de A58, dat is anders. Ik ben zelfs een keer geëva cueerd." Of Van Jeveren in actie komt, weet zij nog niet. Ze heeft een adviseur in de arm genomen. De hoeve in de oksel van de Sloe weg en A58 moet dus weg. Ook Voor de verbrede Sloeweg moet iri elk geval één boerderij bij Heinkenszand wijken. Aanwonen- den reageren vrij gelaten op het plan. HAAR VAN BOVEN DHaaanaMMMMiMMSi ZIJ VAN BENEDEN een huis bij Nieuwdorp, dat bijna op de kruising Sloeweg-Stoofweg staat, kan volgens de provincie be ter worden gesloopt. En daarmee houdt het op. Alhoewel, D. Quist woont aan de Stelledijk tegenover de boerderij van Van Jeveren. Hij mag kiezen: blijven zitten tussen de bestaande rijksweg A58 en een nieuwe oprit vanaf de A58 naar de Sloeweg óf zich laten uitkopen. Quist en zijn vrouw wonen nog landelijk, al is rijksweg A58 vlakbij. „Straks is het hier fort Stelledijk", grimlacht Quist. „Speciaal voor ons is een tunneltje in de nieuwe oprit gepland." Ook al gaat zijn polder verande ren, Quist blijft. „Dit is ons plekje. Ik heb hier alleen al vijftig knotwil gen aangeplant." Aan verzet denkt hij niet. „Ik heb er een hekel aan om zulke werken op te houden. Zo'n project gaat toch door." GELDERLAND BANK 6511 van JAN DES BOUVRIES Nu 15% korting op alle uitvoeringen en stofferingen (aanbieding geldig tot eind 2007) Gortstraat 28 4331 LC Middelburg 0118 617652 www.bovenenbeneden.nl vussiNGEN - De Hogeschool Zee land is van plan de Vlissingse ge meenteraad te benaderen om par tijen ervan te doordringen dat zij in december moeten instemmen met de aanleg van de Kenniswerf De crisis waarin het gemeentebe stuur zich nu bevindt, is niet be vorderlijk voor het project waarin onderwijsinstituten (HZ en ROC Zeeland) en kennisintensieve be drijven moeten samenwerken op en rond de Edisonweg, vindt A. de Buck van het college van bestuur van de hogeschool. „Wij hebben zo spoedig mogelijk duidelijkheid nodig. Wij willen onderstrepen dat de gemeenteraad in december een besluit neemt over de Kennis werf Parkeergarage dinsdag dicht terneuzen - De ondergrondse par keergarage Oostkolk, nabij het stad huis in de binnenstad van Terneu zen is dinsdag 13 november bijna de gehele dag (van 7.00 tot 17.00 uur) gesloten. De sluiting is nodig vanwege onderhoudswerkzaamhe den aan de parkeergarage. Automo bilisten die bij het centrum willen parkeren, worden verwezen naar de gewone parkeerplaatsen op straat of naar de ondergrondse par keergarage Theaterplein, nabij het Scheldetheater. Bijeenkomst over alcoholgebruik jeugd tholen - Hoe voorkom ik dat mijn zoon of dochter al vroeg aan de alcohol gaat? In De Meulvliet in Tholen is daarover maandagavond een bijeenkomst voor ouders met kinderen van twaalf tot en met vijftien jaar. Ze kunnen er vooral praktische tips krijgen. Instellingen die veel met alcohol verslaving te maken hebben, hou den de bijeenkomst, die om 19.30 uur begint. Aanmelden via 0118-625113. Zeeuwse middag in kerkje Ellewoutsdijk ELLEWOUTSDIJK - Peter Dieleman en De Witkammetjes verzorgen morgenmiddag om 14.30 uur een optreden in 't Kerkje van Ellesdiek in Ellewoutsdijk. Dieleman heeft een uitgebreid repertoire van lied jes in dialect. De Witkammetjes zijn vijf broers uit 's-Heerenhoek, die met sketschjes en liedjes op hu moristische wijze mens en maat schappij bekritiseren. Pachter van manege in Burgh vreest voor voortbestaan. door Ton van den Nouweland BURGH-HAAMSTEDE - Pachter L. van Croonenborgh maakt zich zorgen over de toekomst van manege Lisi dina aan de Hogeweg in Burgh. Hij wil de manege kopen en reno veren, maar voelt zich daarin ge dwarsboomd door projectontwik kelaar Delta Projekt Partners (DPP) in Zierikzee. Het rommelt al even rond de ma nege. Vorig jaar ging pachter S. Blom failliet. Bij een boedelveiling wist eigenaar G. Buizer van exploi tatiemaatschappij Westerschou- wen de zaak bij elkaar te houden. De manege kon hierdoor een door start maken met Croonenborgh als nieuwe pachter. Die ziet wel brood in Lisidina. Maar dan moet het flink worden opgeknapt. Croo nenborgh: „Daar is veel geld voor nodig. Die investering doe ik niet als pachter. Daarom wil ik eige naar worden." De financiering voor de opknapbeurt heeft Croo nenborgh inmiddels rond. De bank liet de pachter echter we ten dat hij niet zonder slag of stoot eigenaar kan worden. Wat blijkt: in 2004 is het perceel van Lisidina gesplitst. DPP kocht een hectare, waarop een Landal-vakantiever- blijf is gebouwd. Om aan het be stemmingsplan te blijven voldoen, moet er een band blijven bestaan tussen de manege en het vakantie verblijf Bovendien heeft DPP het recht van eerste koop van de ma nege. En daar wringt de schoen. Croonenborgh: „Er zijn eerder plannen geweest om Lisidina te Medewerkster Annemiek haalt Bonus uit de stal. Pachter L. van Croonenborgh van de manege wil het perceel graag kopen en renoveren, maar vreest dat projectontwikkelaar DPP roet in het eten gooit, foto Marijke Folkertsma verkopen. Buizer vroeg dan aan DPP of zij interesse hadden. Dat was nooit het geval. Maar nu is het anders. Nu ik wil kopen, laat DPP niets van zich horen." De pachter heeft een vermoeden hoe dat komt. „DPP is sinds kort ei genaar van het voormalig asielzoe kerscentrum, hier vlakbij. De ma nege is verwaarloosd en Buizer zit ook niet meer zo goed in de slap pe was. Ik vermoed dat DPP de zaak hier wil laten doodbloeden en daarna het hele spul voor wei nig wil overnemen." Dat het DPP niet om de paardensport te doen is, lijkt Croonenborgh evident. „Wat denk je? Als je zo'n hele lap recreatiegrond hebt, dan is daar toch van alles mee te doen." De advocaat van Croonenborgh heeft DPP een termijn gegeven De pachter van manege Lisidina wil eigenaar worden en renove ren. Rechthebbende van eerste koop, DPP, laat echter niets van zich horen. om aan te geven of zij gebruik wil maken van het eerste kooprecht. Die termijn liep dinsdag af „Ik heb nu geen andere weg meer dan naar de rechter te stappen," zegt Croonenborgh. M. Jongerius van DPP zei woens dag dat hij 'volop in de zaak zit'. Verder wil hij niet reageren. Don derdag meldde Croonenborgh dat DPP heeft toegezegd binnen enke le dagen schriftelijk te reageren. Gisteren had van Croonenborghs advocaat nog niets vernomen. VEERE - De familie Franke uit Veere houdt zondag open huis. Haar huis is een zogenaamd pas sief huis, een woning die door al lerlei maatregelen nauwelijks ener gie gebruikt. Iedereen kan binnen lopen van 12.00 tot 16.00 uur. Wie zondag niet kan, mag ook een af spraak maken. Kaai 69. door Rob Paardekam THOLEN - Senioren in Tholen-stad, die de nieuwe bibliotheek te ver weg vinden, kunnen er de komen de maanden met de bus naartoe. De bieb was jarenlang gevestigd in het centrum, maar de nieuwe vesti ging aan de Abraham Beeckman- laan ligt veel minder centraal. „We zijn er door een paar mensen op aangesproken", zegt directeur W. Otterman. „We willen hen nu tege moet komen." Dat doet de biblio theek samen met het Rode Kruis en de Werkgroep Gehandicapten beleid Tholen. Mensen kunnen om 14.00 uur op stappen aan de Doelweg (achter de oude bieb). Een uur later gaat de bus weer terug. Hij rijdt bij wij ze van proef voorlopig vier dinsda gen: 27 november, 18 december en 8 en 29 januari. Voor de eerste rit is aanmelden bij de bieb verplicht. Kosten: één euro. Bij succes wordt de bus in de toe komst permanent ingezet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53