slapen tot Harry Potter zeven d'Antilopen groeien rap Water op de loswal INTER BORG S PZC Zaterdag 10 november 2007 2 7 Klarinetweg 14 Tel 0118-650004 Middelburg www.inter-borg.nl Industrieterrein Mortiere Karla Peijs geeft les op basisschool Bruinisse BRUINISSE - Commissaris van de Koningin Karla Peijs geeft donder dagochtend les op obs De Meer paal in Bruinisse. Donderdag is het de Dag van het Respect. Politici in het land, pre mier Jan Peter Balkenende voorop, dragen dan verdraagzaamheid uit op scholen. Peijs gaat naar Bruinis se omdat ze een eerdere uitnodi ging van De Meerpaal had afgesla gen. Haar lesuurtje van n.oo tot 12.00 uur in groep 7/8 is bedoeld als goedmakertje voor de school. Ziekenhuispatiënt kan maaltijd kiezen van kar ZIERIKZEE - Bij de patiënten in de Oosterscheldeziekenhuizen komt sinds deze week ook voor de war me maaltijden een buffetwagen langs. Zo zien de patiënten waar uit ze kunnen kiezen en krijgen zij meteen het gekozen gerecht geser veerd in de door hen gewenste hoeveelheid. Patiënten hoeven dus niet meer vooraf op een menu kaart aan te geven wat ze willen. De voedingsassistenten hebben een training gehad om de rol van gastvrouw te kunnen vervullen. Dorpshuis krijgt een defibrillator van EHBO Kim Meijsen (11) leest, voorafgaand aan het uitkomen van het zevende en laatste deel in de Harry Potterreeks, deel zes Harry Potter en de Halfbloed Prins' nog eens door. Haar broer Rudy (14) las 'Relieken van de dood' al in het Engels, maar zwijgt over de afloop. foto Dirk-Jan Gjeltema Bijzondere Schouwse sportvereniging viert het 20-jarig bestaan. door Esme Soesman SCHARENDIJKE - In het prille begin is er vooral veel rolstoelvoetbal ge speeld. Met zo'n grote gele bal, herinneren de pioniers van toen zich. Twintig jaar later biedt vereni ging d'Antilopen negen sporten aan. Vrijdag wordt het jubileum ge- vierd. 'sn meerdere opzichten is de club oor mensen met én zonder beper king 'explosief gegroeid. En het ^einde is nog niet in zicht. Improvi seren is de sterke kant van de om- nivereniging. „In principe is het nooit 'nee'. We zijn een magneet geworden voor het eiland. Als mensen eens komen kijken, blij ven ze vaak hangen. En mensen gaan fluitend naar huis", weet voorzitter Wim Hefti. Het begon twee decennia geleden op initiatief van Laura van de San- de, wier man ms (multiple sclero se) had. Harry Thijssen was lid van het eerste uur. „Maar ik keek er in het begin best sceptisch te genaan: wat moet ik daar? Voor veel mensen is het een hele drem pel. Hoor ik er nu wel of niet bij? We hebben dan ook vooral gepro beerd die drempel te verlagen." Met succes. De club heeft, zoals pr-man John Verboom het zegt, een enorme 'boost' gehad. Omslag punt was de dreigende sluiting van het Nieuwerkerkse zwembad Dol-Fijn. Het bestuur van d'Antilo- pen riep in 2001, bij wijze van pro test, een zwemtak in het leven. Zelf kon de sportclub ook wel wat prikkeling gebruiken. Het aantal le den daalde in die tijd tót vijftien, weet secretaris Jan van Iwaarden. De komst van zwemcoördinator Eip de Vries, enthousiaste be stuursleden en het werken aan naamsbekendheid heeft de laatste jaren vruchten afgeworpen. Het ledenaantal loopt nu richting honderd. De sportclub heeft in middels negen takken van sport: naast zwemmen zijn dat country line dance, tafeltennis, badminton, dart, kaarten, sjoelen, koersbal en biljarten. En vlak de sociale kant van de ver eniging niet uit, zegt het bestuur in koor. D'Antilopen is niet alleen op rolstoelers gericht, maar biedt juist ook opening aan partners of vrienden van mensen met een be perking om samen te gaan spor ten. Of neem een Verboom, die niets 'mankeert': „Ik hou wel van een beetje badminton, maar niet van competitie." In die zin is er al le ruimte om in de toekomst door te groeien, vermoeden de bestuurs leden. Het 20-jarig bestaan van d'Antilo- pen, een sportvereniging voor mensen met en zonder beper king, wordt vrijdag gevierd met een receptie en een feest. BRUINISSE - Opstuwing heeft gister middag in Bruinisse voor watero verlast gezorgd. De buitendijkse loswal - waaraan een aantal bedrij ven is gevestigd - heeft enige tijd blank gestaan. Dit tot groot ver driet van de ondernemers die hun nering tijdelijk moesten sluiten omdat er niet gewerkt kon wor den. „De ellende is begonnen na dat Rijkswaterstaat de schuiven van de kering weer open heeft ge zet", aldus ondernemer Kees Ver spoor. Samen met Jaco Geelhoed drijft hij een vishandel annex cafe taria op de loswal. „Je ziet het wa ter omhoog komen en dan is er geen houden aan. En wij zitten met de ellende. Ik snap niet waar om ze de kering niet langer dicht houden en eerder dicht doen." Rijkswaterstaat kent het Bruse pro bleem maar houdt vast aan slui ting bij een verwachte waterstand van 3.00 meter boven NAP. NIEUWERKERK - De voormalige EHBO-vereniging Duiveland heeft het bestuur van Ons Dorpshuis in Nieuwerkerk een Automatische Ex terne Defibrillator (AED) geschon ken. De EHBO-vereniging maakte dat gebaar om de mensen van het dorpshuis te bedanken voor de gastvrijheid die zij voor haar cur sussen en herhalingslessen genoot. Vertegenwoordigers van de EHBO-vereniging droegen deze week de AED over aan bestuursle den van Ons Dorpshuis. Bromfietsster gewond bij aanrijding Zierikzee ZIERIKZEE - Op de kruising Kerk- hof/Wevershoek in Zierikzee is gis termiddag een bromfietsster ge wond geraakt. Een 17-jarig meisje uit Zierikzee reed op haar brom fiets in de richting van het cen trum. Vermoedelijk schrok zij van een van rechts komende 55-jarige auto mobilist uit Breda. Ze viel tegen de auto aan en liep een pijnlijke knie op. Ter controle is ze met de ambulance naar het ziekenhuis ver voerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 51