PZC 25 Toerisme Schouwen blijft achter 10 KNRM redt politieauto w 0% SCHOUWEN-DUiVELAND 36 en 37 Bru's beusje blinkt weer De Stelle wordt zorgboerderij Stam Zaterdag 10 november 2007Tip? redzzee@pzc.nl I aULai John Lankhaar het groene gezicht van tuincentrum Sluizen en bruggen achter camera's en knoppen Minder boekingen en minder bestedingen dan Zeeuws gemiddelde. door Ton van den Nouweiand RENESSE - Nederlandse toeristen hebben vorig jaar minder vakan ties geboekt op Schouwen-Duive- land dan in 2005. De vakantiegan ger gaf hier ook minder geld uit dan elders in Zeeland. Dat blijkt uit een onderzoek van de Kamer van Koophandel en de Hogeschool Zeeland, dat gisteren in Renesse is gepresenteerd. Opval lend in het onderzoek is dat het aantal vakanties in Zeeland juist wel gestegen is. Ook namen de be stedingen over de hele provincie gemeten toe. Schouwen-Duive- land verliest op deze punten dus terrein ten opzichte van Zeeland als geheel. „Dat noem ik verontrus terend," zegt wethouder Ad Verse- put. „Temeer daar Schouwen-Dui- veland in 2005 de enige regio was die pluste." Verseput heeft geen idee wat de oorzaak is van de achteruitgang. „De gedachte dringt zich op dat we te duur zijn, maar ik denk niet dat dit waar is." Het aantal vakan ties nam af met 4 procent. De gas ten gaven bij elkaar 64,6 miljoen euro uit. Absoluut gezien is dat iets meer dan in 2005, maar gerela teerd aan het aantal verblijfdagen geven toeristen op Schouwen min der uit dan elders in Zeeland. Een ander opvallend punt uit het onderzoek is dat het aantal vakan ties in september weliswaar is ge stegen, maar de traditioneel druk ke maanden juli en augustus even- |T1 Schouwen-Duiveland in 2006 minder in trek bij de Nederland se toerist. Buitenlandse gasten daarentegen, weten de 'kroon van Zeeland' nog goed te vinden. eens een stijging vertonen. Verse put: „Iedereen zegt dat door sei zoensverlenging de piek van het hoogseizoen afvlakt. Maar dat blijkt dus niet waar. En dan zie je toch weer dat zon, zee en strand het hier moeten doen. De lichte groei in september laat zien dat de promotie van het naseizoen effect heeft. Maar als je praat over jaar- rondexploitatie, dan is er nog heel wat te doen." Maar de onderzoekers hebben ook goed nieuws. Campings, huisjes en hotels op Schouwen-Duiveland worden hoog gewaardeerd. In Zee land scoort 88 procent een 'goed' of 'uitstekend'; op Schouwen is dat 91 procent. De gast komt ook graag terug. Hier komt zestig pro cent nog eens terug, elders in Zee land brengt 55 procent en herha- lingsbezoek. Onze regio mag bij de Nederland se toerist dan minder scoren dan de rest van Zeeland; buitenlanders weten Schouwen nog steeds goed te vinden. Zij boekten 23 procent meer vakanties en 18 procent meer overnachtingen. De recreatie op Schouwen-Duive land bood in 2006 werk aan 3100 mensen. De sector haalde een om zet van 263 miljoen euro. BRUINISSE - De Bruenaars hebben er, stelde wet houder A. Verseput, even op moeten wachten, maar nu staat het praathuisje op de hoek van Boomdijk en Steinstraat in Bruinisse er weer piek fijn bij. Het beusje blinkt weer en dat werd giste ren op gepaste wijze gevierd met een drankje en een toost op het compleet gerenoveerde rust- en ontmoetingspunt op de dijk. 'Vaste klant' Nel de Koning - die tijdens het blokje om met de hond het beusje vrijwel dagelijks aandoet - verrichtte samen met wethouder Verseput de heropening. foto Marijke Folkertsma 5 miljoen trekking november OUDDORP - De tractor van de KNRM moest er donderdagavond aan te pas komen om een poli tieauto van het korps Rotterdam Rijnmond van het Ouddorpse strand te krijgen. De politiepa trouille was op het strand Flauwe- werk om te speuren naar een als vermist opgegeven kitesurfer. Door regen en harde wind had de chauffeur slecht zicht. Daardoor belandde de auto in een geul, meldde een woordvoerster van het korps gisteren. Toen de, via de Kustwacht gealarmeerde, redders van de KNRM Ouddorp ter plaat se kwamen, stond de politieauto reeds tot aan de motorkap in het zoute water. Met de tractor van de KNRM werd de auto losgetrokken en naar een loods gebracht. Door een takelwagen van de politie is het voertuig afgevoerd. De kitesur fer was toen ook terecht. Mi EE 1 Tip? redactie@pzc.nl OUWERKERK - De Stichting O jee adhd heeft fruitboerderij De Stelle aan de Stelweg in Ouwerkerk aan gekocht en gaat daarmee haar acti viteiten als zorg- en logeerboerde- rij uitbreiden. Initiatiefneemster van deze stich ting, Astrid de Ruiter-van Kleeff, opende in juni dit jaar 'Malvers- weie' aan de Vissersweg bij Ouwer kerk, de eerste zorgboerderij an nex logeeradres voor kinderen met concentratieproblemen en overma tig impulsief gedrag (adhd). Met de aankoop van fruitboerderij De Stelle creëert haar stichting een tweede logeeradres voor kinderen met adhd. „We gaan daarvoor het woonhuis bij De Stelle gebruiken. We willen de bestaande activiteiten van de fruitboerderij voortzetten in de vorm van een dagbestedingspro ject voor jongeren met een verstan delijke beperking", laat De Ruiter weten. Bij De Stelle kunnen bezoe kers op actieve wijze kennismaken met het platteland. In de fruittuin mogen ze aardbeien, frambozen, bramen of bessen plukken om daarna ter plekke jam van te ma ken. Kinderen kunnen helpen met het voeren van de dieren en forten bouwen van strobalen. Hij voetbalt nog niet zo heel lang in 't Vuufde van Temeuzen- se Boys, maar vanaf dag één maakt hij een onuitwisbare in druk. Keurig sprekend met twee woorden, zo nu en dan gehuld in kostuum en een schedel zo kaal en glad als een biljartbal. Kort om: keurige kerel. In het veld ver andert hij echter in een robuuste bikkel. Het duurde dan ook niet lang voor hij een bijnaam had. Niemand die hem nog Joshua noemt, Joshua gaat op het sport park door het leven als Jaap Stam. Dus waren er ook maar weinig spelers die vorige week op keken toen Jaap opeens verstek liet gaan voor de kraker tegen Hoek. „Stam is toch gestopt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49