Ventilatie Symfonie wordt kostbare grap Zeeland 'Ik ben wel degene met de Goes stelt zelf maar jongerenwerkers aan Fotowedstrijd rond aanleg windmolens Brugklassers Ostrea werpen eerste steen 26 Zaterdag 10 november 2007 PZC Gemeente kan niet langer wachten op offerte van SMWO. door Frank Balkenende GOES - De gemeente Goes moet als de wiedeweerga enkele jonge renwerkers werven om ze per 1 ja nuari 2008 te kunnen aanstellen. Die taak had de gemeente uitbe steed aan de Stichting Maatschap pelijk Werk 8c Welzijn Ooster- scheldegio (SMWO), die bestuur lijk een verlengstuk is van gemeen ten. SMWO is nog niet zover. Dat heeft te maken met budgetcontrac ten die per taak worden gesloten. Goes wacht al een tijdje op een of ferte, maar kan de aanstelling van jongerenwerkers niet langer voor zich uitschuiven. Deze week rie pen diverse raadsfracties de wet houder op nu snel te handelen. Dat gebeurt ook. De gemeente werft en selecteert kandidaten voor 3,4 formatieplaats. Per 1 ja nuari moeten ze aantreden, dus het wervingsproces moet snel ver lopen. De jongerenwerkers blijven voorlopig in dienst van de gemeen te. Als de gemeente en SMWO hun contract rond hebben, komen de jongerenwerkers in dienst van SMWO. Volgens wethouder S. van 't Westeinde heeft dat geen gevol gen voor hun rechtspositie. Goes telt één jongerenwerker, die overwegend actief is in de Goese Polder. Met 3,4 fte ontstaat er ein delijk een team jongerenwerkers. Goes had die in het verleden wel, maar die zijn ooit wegbezuinigd. Indertijd werd voorrang gegeven aan professionalisering van po dium 't Beest. Het college heeft ingezien dat je ook jongerenwerkers in wijken moet hebben. Met name in de Goese Polder, waar gemiddeld meer problemen zijn met jonge ren dan in andere wijken. Uit de jeugdnota blijkt ook dat jeugd uit deze wijk vaker en ook op jongere leeftijd strafbare feiten pleegt. De jongerenwerkers moeten er voor zorgen dat breedtesportpro jecten, opgezet met rijksgeld, wor den voortgezet. Ook een combina tie met huiswerkbegeleiding is mo gelijk. Verder moeten ze de nieu we jongerenraad ondersteunen. Oplossing probleem in brede school Goes kost gemeente acht ton. door Frank Balkenende GOES - De brede school De Symfo nie in de Goese wijk Ouverture dreigt een financiële molensteen om de nek van de gemeente te worden. Ze had twee ton opzij ge zet voor vervanging van het on deugdelijke ventilatiesysteem, maar daar blijkt nu zeker acht ton voor nodig. Daar is de plaatsing van twee noodlokalen nog niet bij opgeteld. Wethouder S. van 't Westeinde (WD, onderwijs, financiën) is ui teraard niet blij met het bedrag on der de streep van de offerte. Ge zien de problemen met de ventila tie in de brede school,, wil ze niet beknibbelen op een nieuw sys teem. „We moeten het nu eens en voor altijd oplossen", reageert ze. Van 't Westeinde zal dinsdag het Bijeenkomst over alcoholgebruik jeugd THOLEN - Hoe voorkom ik dat mijn zoon of dochter al vroeg aan de alcohol gaat? In De Meulvliet in Tholen is daarover maandagavond een bijeenkomst voor ouders met kinderen van twaalf tot en met vijftien jaar. Ze kunnen er vooral praktische tips krijgen. Instellin gen die veel met alcoholverslaving te maken hebben, houden de bij eenkomst die om 19.30 uur begint. Aanmelden via 0118-625113. Katern over Goes bij blad Monumenten GOES - Het blad Monumenten biedt deze week een bijlage over de monumenten en geschiedenis van Goes aan. De glossy brochure, die samen met de gemeente tot stand is geko men, kan gratis worden afgehaald bij het Goese gemeentearchief Daar liggen duizend exemplaren te wachten. Het katern is ook te downloaden op www.goes.nl. college van B en W voorstellen het ontbrekende bedrag uit de algeme ne reservepot te halen. Hoe hoog de kosten uitvallen, is nog niet dui delijk, omdat er tijdens het karwei noodlokalen bij De Symfonie moe ten worden geplaatst. De gemeente hoeft daar niet naar op zoek, want ze komen eind dit jaar vrij in de Goese Polder als het wijkcentrum en 't Noorderlicht hun tijdelijke onderkomen achter ZLM Verzekeringen verlaten. De vervanging van het ventilatie systeem betekent dat groepen leer lingen tijdelijk in noodlokalen moeten worden ondergebracht. Binnen wordt het namelijk een rommeltje. Plafonds moeten bij voorbeeld open. Voor de scholen Zuidwesthoek en Prinses Bea- Een nieuw ventilatiesysteem in de brede school De Symfonie in Goes kost de gemeente mini maal acht ton. Ze had daar twee ton voor opzij gezet. Parkeerverbod in Sint-Maartensdijk SINT-MAARTENSDIJK - Het Thoolse college wil een parkeerverbod in stellen op een deel van de West- vest in Sint-Maartensdijk. Het gaat om een stuk van veertig meter tus sen de parkeervakken en de Frank van Borselenstraat. Met het ver bod komen burgemeester en wet houders supermarkt Lidl tege moet. Door de geparkeerde auto's kunnen vrachtauto's daar moeilijk laden en lossen. Al www.dendekkermuziek.com Den Dekker Muziek 0113-330330 Kapelle trfxschool als ook voor de kinder opvang wordt het 'logistiek een in grijpend karwei', voorspelt wet houder Van 't Westeinde. Anderhalf jaar terug bleek dat de De Symfonie veel gebreken ver toont. De verwarming en ventila tie werken slecht, er zijn lekkages, verzakkingen in het schoolplein, scheuren in vloeren van sanitaire ruimten, ramen die slecht sluiten en afbladderende verf Volgens directeur F. Reijerse van de Zuidwesthoek is alleen de ver warming nog maar gerepareerd. Hij heeft een brandbrief gestuurd aan alle raadsfracties. Daarin dreigt hij de arbeidsinspectie uit te nodigen, die het gebouw dan mo gelijk afkeurt. Van 't Westeinde spreekt tegen dat aan de waslijst aan gebreken niets is gedaan. „We hadden ook de pech dat onlangs een aannemer niet is komen opda gen." Overigens vindt ze het 'niet chic' dat de directeur niet met haar contact heeft gezocht. Zeeuwse middag in kerkje Ellewoutsdijk ELLEWOUTSDIJK - Peter Dieleman en De Witkammetjes verzorgen morgenmiddag om 14.30 uur een optreden in 't Kerkje van Ellesdiek in Ellewoutsdijk. Dieleman heeft een uitgebreid re pertoire van liedjes in het Zuid-Be- velands dialect. De Witkammetjes zijn vijf broers uit 's-Heerenhoek die met sketches en liedjes op hu moristische wijze kritiek op mens en maatschappij brengen. Greep uit de kassa in winkel Goese Voorstad Goes - Een nog onbekende man heeft gistermiddag rond 15.40 uur geld geroofd uit een kassa van een winkel aan de Voorstad in Goes. De man verliet met een klein geld bedrag de winkel. Omstanders heb ben nog getracht hem tegen te houden, wat mislukte. De man is tussen de 20 en 25 jaar, klein van stuk, en droeg een zwart petje en donkere kleding. Eneco is begonnen met bouw vijf turbines in polders Sint-Annaland. door Rob Paardekam SINT-ANNALAND - Eneco Energie is begonnen met de bouw van vijf windmolens in de Anna Vosdijk- polder en de Moggershilpolder bij Sint-Annaland. Het bedrijf roept mensen op om daar fraaie foto's van te maken. Na 1 maart wordt bepaald welke plaatjes het mooist zijn. In twee ca tegorieën worden daarna prijzen toegekend: tot en vanaf 13 jaar. Fo to's kunnen worden ingezonden via de website www.windenergie- sintannaland.nl. De winnaars wor den uitgenodigd bij de officiële opening van het windmolenpark in de loop van 2008. De vijf molens bij Sint-Annaland hebben een ashoogte van tachtig meter en een rotordiameter van nog eens negentig meter. Ze pro duceren straks drie megawatt elk. De fundamenten zijn afgelopen zo mer al aangelegd en deze week is Eneco begonnen met de daadwer kelijke bouw van de turbines. Het is de bedoeling dat tot half decem ber elke week één windmolen ver rijst. De oplevering van het wind molenpark - dat 11.000 huishou dens van stroom kan voorzien - staat gepland voor februari 2008. Tobias Meijers over zichzelf en anderen over Tobias Meijers. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Over coalitiedeelna me doet de Vlissingse WD zoge naamd verrast, maar van hun kan didaat-wethouder maakt de partij dan weer geen geheim. Dat is na tuurlijk Tobias Meijers. Hij heeft alles mee, zegt zijn frac tie. Maar hij is een Heintje Davids, klinkt het afkeurend bij anderen. Eentje die ze niet meer willen ho ren zingen. „Meijers? Drie keer niks", reageert raadslid Wim Hirdes van de Loka le Partij Vlissingen. „Daarmee zijn we weer terug bij af" Ervaring heeft Tobias Meijers (62) zeker. Negentien jaar zat de Sou burger in de Vlissingse raad, waar van vijftien als wethouder. In 2001 stapte hij om gezondheidsredenen uit de gemeentepolitiek. Vorig jaar was hij er weer. En nu de WD in beeld is voor de coalitie, is Meijers dat voor een wethouderspost. Als lid van Provinciale Staten en oud-raadslid voor de WD staat Carla Schönknecht 'vanzelfspre kend positief tegenover Tobias Meijers. „Wel moet je je afvragen of je oude wethouders weer moet inzetten en als je dat doet, of dat dan Tobias moet zijn. Zeker is dat Vlissingen een stevige wethouder nodig heeft, eentje met heldere uit spraken. Dat is Tobias wel." Jan Lust zag Meijers 'komen, gaan, en ook weer komen'. „Aan dat laat ste ben ik zelf debet", zegt de oer- WD'er, die dertig jaar in de raad van Vlissingen zat. „Ik vond Tobi as altijd een van de meest vakbe kwame wethouders. Hij heeft een hele goede kijk op de zaak." 'Het zacht gekookte eitje dat de PvdA elke ochtend voorgeschoteld kreeg' „Maar Tobias als nieuwe wethou der? Dat zie ik niet zitten. Al die oud-wethouders hebben toch met die hele toestand te maken gehad. Die moet je niet terughalen. Niet om Toop, hoor. Op zijn kwaliteit valt niets aan te merken. Op zijn GOES - 'Wie is begonnen?', zingen de leerlingen van brugklas M1a van het Ostrea Lyceum in Goes. Zo gaan ze verder over moslims, christenen en jo den die elkaar in het Midden-Oosten naar het leven staan. De brugklassers van de 'nieuwe' middelbare school, ontstaan uit het St.Willibrordcollege en het Buys Ballot College, schuwen geen enkel onderwerp. En ze bieden ook oplossingen: 'Wie wierp de eerste steen? We moeten toch allemaal door de zelfde deur.' Gisteravond was de allereerste brugklasshow van het Ostrea Lyceum. Nog vijf volgen: vandaag twee en komend weekeinde drie. Zoveel shows zijn wel nodig met negentien brugklassen en ruim 470 leerlingen, plus alle aanhang die komt kijken. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 42