Hoeve sneuvelt voor Sloeweg PZCI25 Kinderopvang in ROC BEVELANDEN-THOLEN 31 36 en 37 Aangifte tegen kudde in beraad Bus brengt senioren naar de bibliotheek aMMHnHHaH John Lankhaar het groene gezicht van tuincentrum Sluizen en bruggen achter camera's en knoppen Zaterdag 10 november 2007 _Tip? Provincie overweegt monumentale boerderij te verplaatsen. door Harmen van der Werf heinkenszand - Voor de verbre ding van de Sloeweg moet zeker één gebouw wijken, de boerderij bij de huidige aansluiting van de Sloeweg op de A58 bij Heinkens- zand. De provincie overweegt de monumentale hoeve te verkassen. W. Smallegange van de Zeeuwse boerderijenstichting juicht dit toe. Hij vreest dat het niet gemakkelijk zal zijn de oude boerenwoning te verplaatsen. Die heeft kelders. Het verzetten van de houten schuur is niet zo'n probleem. „Die kun je af breken en weer opbouwen, zoals vroeger ook vaak gebeurde." Mevrouw Van leveren woont in de hoeve. Zij kreeg enkele weken geleden het milieurapport voor de verbreding van de Sloeweg thuis. Precies op de plek van haar boerde rij is een nieuwe aansluiting ingete kend. „Natuurlijk ben ik daar niet blij mee", zegt ze. „Logisch, als je ergens dertig jaar woont." Dat het verkeer al langs haar woning raast en veel drukker is geworden, deert haar niet. „Ik ben het gewend. Al leen die ongelukken met vrachtwa gens op de oprit van de A58, dat is anders. Ik ben zelfs een keer geëva cueerd." Of Van leveren in actie komt, weet zij nog niet. Ze heeft een adviseur in de arm genomen. De hoeve in de oksel van de Sloe weg en A58 moet dus weg. Ook een huis bij Nieuwdorp, dat bijna op de kruising Sloeweg-Stoofweg staat, kan volgens de provincie be ter worden gesloopt. En daarmee houdt het op. Alhoewel, D. Quist woont aan de Stelledijk tegenover de boerderij van mevrouw Van leveren. Hij mag kiezen: blijven zit ten tussen de bestaande rijksweg A58 en een nieuwe oprit vanaf de A58 naar de Sloeweg óf zich laten uitkopen. Quist en zijn vrouw wo nen nog landelijk, al is rijksweg A58 vlakbij. „Straks is het hier fort Stelledijk", grimlacht Quist. „Spe ciaal voor ons is een tunneltje in de nieuwe oprit gepland." Pfi Voor de verbrede Sloeweg moet in elk geval één boerderij bij Heinkenszand wijken. Aanwonen- den reageren vrij gelaten op het plan. Ook al gaat zijn polder helemaal veranderen, Quist blijft. „Dit is ons plekje. Ik heb hier alleen al vijf tig knotwilgen aangeplant." Aan verzet denkt Quist niet. „Ik heb er een hekel aan om zulke werken op te houden. Zo'n project gaat toch door." Heinkenszand krijgt met de verbre ding van de Sloeweg een directe aansluiting op rijksweg A58, in de vorm van een half klaverblad met twee grote lussen. Landbouwer M. van 't Westeinde heeft er grond. Hij weet nog niet wat hij van het plan moet denken. Hij vindt de lussen 'erg groot' „Mogelijk maak ik daar bezwaar tegen." In restau rant Landlust in Nieuwdorp is woensdag vanaf 18.30 uur een in formatieavond. De verbrede Sloe weg moet in 2013 klaar zijn. de Stelledijk bij 's-Heer Arendskerke richting de bedreigde boerderij. goes - In het ROC Zeeland aan de Goese Bessestraat komt een kin derdagverblijf dat meer is dan de naam 'kinderdagverblijf doet ver moeden. Kinderopvang De Bevelanden gaat er in samenwerking met het ROC Zeeland, cluster welzijn, onderdak bieden aan kinderen zoals in ande re kinderdagverblijven. Maar kin derdagverblijf De Hasselbraam - de naam komt uit het boek Pluk heinkenszand - De politie neemt de aangifte in behandeling van ex- vrijwilligers over vermeende die renmishandeling bij de Zeeuwse Schaapskudde in Heinkenszand. Woordvoerder A. Don meldde gis teren dat de politie met justitie overlegt over hoe de vorige week gedane aangifte kan worden be handeld. „Wellicht zijn er foto's", gaf Don aan. Een gesprek tussen Zeeuws vertegenwoordiger R. Os- sewaarde van de Partij voor de Die ren en het bestuur van stichting Zeeuwse Schaapskudde is onder tussen op niets uitgelopen. Uitla tingen van Ossewaarde - dat het bestuur en de herder zouden moe ten vertrekken - hebben voor het bestuur de deur dichtgedaan. Er komt geen onafhankelijk onder zoek. Ossewaarde zegt de behande ling van de aangifte af te wachten. door Rob Paardekam tholen - Senioren in Tholen-stad, die de nieuwe bibliotheek te ver weg vinden, kunnen er de komen de maanden met de bus naartoe. De bieb was jarenlang gevestigd in het centrum, maar de nieuwe vesti ging aan de Abraham Beeckman- laan ligt veel minder centraal. „We zijn er door een paar mensen op aangesproken", zegt directeur W. Otterman. „We willen hen nu tege moet komen." Dat doet de biblio theek samen met het Rode Kruis en de Werkgroep Gehandicapten beleid Tholen. Mensen kunnen om 14.00 uur op stappen aan de Doelweg (achter de oude bieb). Een uur later gaat de bus weer terug. Hij rijdt bij wij ze van proef voorlopig vier dinsda gen: 27 november, 18 december en 8 en 29 januari. Voor de eerste rit is aanmelden bij de bieb verplicht. Kosten: één euro. Bij succes wordt de bus in de toe komst permanent ingezet. Boerderij bij Heinkenszand die dreigt te sneuvelen bij de verbreding van de Sloeweg; kleine foto rechtsonder: zicht op het knooppunt A58-Sloeweg vanaf foto's Willem Mieras van de Petteflet van Annie M. G. Schmidt - zal meer bieden. ROC-studenten van de opleiding pedagogisch medewerker niveau 3 kunnen er in eigen huis stage lo pen en praktijkervaring opdoen. Ook worden er gastlessen gegeven. Kinderopvang De Bevelanden en ROC Zeeland spreken van een 'unieke samenwerking'. De ope ning van De Hasselbraam is 23 no vember. ïtfcUVVSE Stam Tip? redactie@pzc.nl Hij voetbalt nog niet zo heel lang in 't Vuufde van Terneuzen- se Boys, maar vanaf dag één maakt hij een onuitwisbare in druk. Keurig sprekend met twee woorden, zo nu en dan gehuld in kostuum en een schedel zo kaal en glad als een biljartbal. Kort om: keurige kerel. In het veld ver andert hij echter in een robuuste bikkel. Het duurde dan ook niet lang voor hij een bijnaam had. Niemand die hem nog joshua noemt, Joshua gaat op het sport park door het leven als Jaap Stam. Dus waren er ook maar weinig spelers die vorige week op keken toen Jaap opeens verstek liet gaan voor de kraker tegen Hoek. „Stam is toch gestopt?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41