Mijn Keuken krijgt ereplaats ZUID-CHIIMA THAILAND VIETNAM KRAS.NL boek online of bel 0900 - 9697 1ieooi*detin0 Sc /Vit/mcW PZC Zaterdag 10 november 2007 35 In De Smaak van Edith en Raymond passeren de PZC-redacteuren Edith Ramakers en Raymond de Frel de pro vinciegrens op zoek naar leuke eetgele- genheden. Edith ging naar Mijn Keuken in Wouw, een tussenstop op de terugweg naar Zeeland na een dagje winkelen in Breda. De monumentale trap wil je maar al te graag oplopen. De entree nodigt uit. Uit eten gaan in het voormalige raadhuis van Wouw moet een omweg waard zijn, hebben we al vaak gehoord. We spreken er deze vrijdagavond met Brabantse vrienden af Vanaf 1994 wordt er in het oude raadhuis gekookt en de tijd dat er lokale beslissingen genomen werden ligt nog verder achter ons. De plek ademt voornaamheid uit. De huidi ge eigenaren Tabitha Oppermans en Pie- ter Bosters hebben het restaurant strak-romantisch ingericht. In Mijn Keu ken zie je de keukenbrigade werken in de half open keuken. Gebogen ruggen van het keukenpersoneel om de borden mooi op te maken en chefkok Pieter die bij 'de kachel' staat. We hadden rond acht uur met onze vrienden afgesproken, maar ze zijn ernstig vertraagd en 'het kan wel half tien worden'. We besluiten om alvast aan het diner te beginnen. Voor een restaurant moet het een kwel ling zijn wanneer niet iedereen tegelijk arriveert. Bij Mijn Keuken gaan ze hier professioneel mee om. Tabitha heeft al les in de gaten en serveert de vootafjes in rustig tempo, zodat we gevieren aan het hoofdgerecht kunnen beginnen. Olijfjes met venkelsmaak worden opge diend, gevolgd door een amuse van bos paddestoelen in een pakketje van zacht deeg en een aardperensoepje. Jammer dat de aardpeer uit de gratie is geraakt. Een van de jonge bedienden ver telt dat in Wouw de aardpeer regelmatig op de kaart staat. „Het is een vervelende klus om die te schillen. Geen andere groenten heeft zo veel uitstulpingen. Maar als je de aardpeer proeft, dan weet je weer waarvoor je het gedaan hebt." We geven hem gelijk. De aardpeer heeft een lichte en zoetige grondsmaak. De entree bestaat uit heilbot en gemari neerde hartige sesamkoekjes, die iets weg hebben van kletskoppen met daar naast een avocadomousse die opgefrist is met appeltjes. Als tussengerecht volgt een tartaar van tonijn met lekkere zelfge maakte broodjes. Onze vrienden arrive ren en de hoofdgerechten worden opge diend. Wij hebben voor het dagelijks wis selende viergangenmenu van de Jeunes Restaurateurs d'Europe gekozen (55 eu ro). Een aardige variatie is het driegan genmenu zonder tussengerecht (45,00 euro) of zonder dessert 47,50 euro). Een kostelijk hert wordt op een bedje van jonge boontjes en paddenstoelen ge- Tabitha Oppermans en Pieter Bosters, gast vrouw en gastheer van Mijn Keuken in Wouw. foto Willem Mieras serveerd met gebakken schorseneren en een crème van witte bonen. Het hert is mals, door een langzaam garingsproces. De andere hoofdschotel is het 'Maas, Rijn, IJssel rund'samen met cannelloni gevuld met gebraiseerde ossenstaarten, herfsttruffel en boleten (26 euro, a la car te prijs). Het dessert volgt, denken we. Maar de kok verrast ons met een 'predes- sert' van hangop met een mousse van exotische vruchten. Het toetje is een zoe te sensatie van een mousse van witte chocolade, cake en gekarameliseerde koekjes. Over de omweg hebben we het niet meer. Mijn Keuken, Markt 1,4724 BK Wouw, 0165-302208: www.mijnkeuken.com. Apar te ruimte voor rokers. Pinnen kan, credit cards geaccepteerd. Openingstijden: Lunch woensdag t/m vrijdag en zondag 12.00-14.00 uur. Diner (keuken geopend) woensdag t/m zondag 18.30-21.30 uur. Prijs-kwaliteit: Entourage: Bediening aan tafel: Helderheid van de kaart: Horen, zien en ruiken: Uit eten gaan kost vaak veel geld, maar is een feest als veel klopt. Conclusie: Gastvrouw Tabitha Opper mans ontgaat niets. Mijn Keuken komt tot haar recht in het in het oog springende monumentale pand op de Markt van Wouw. Kijk verder op www.pzc.nl/smaakvan/ onvoldoende goed matig uitstekend voldoende j)e tmak om Non-stop vlucht met KLM!/ Nergens voordeliger. binnenlandse vluchten!. vanaf vanaf vanaf 16-daagse vlieg-/rondreis 15-daagse vlieg-/rondreis 17-daagse vlieg-/rondreis Vertrekdata: van 13/12 t/m 27/3. Prijs is p.p. bij 2 personen Voor reisbeschrijving/reservering zie www.kras.nl/74745 Vertrekdata: 5-22/1, 2-26/2 en 6/4. Prijs is p.p. bij 2 personen. Voor reisbeschrijving/reservering zie www.kras.nl/74760 Met o.a. Kunming, Dali, Lijiang en Zhongdian Met o.a. Bangkok, River Kwai en Chiang Mai Vertrekdata: 16/1, 20/2 en 5-19/3. Prijs is p.p. bij 2 personen. Voor reisbeschrijving/reservering zie www.kras.nl/25121 waarom zou je verder zoeken Met o.a. de Mekong-delta, Hué, Hanoi en Halong Bay Incl Waanzinnig geprijsd! Boek nu onze schitterende 16-daagse rondreis door het onbekende zuiden van China vanaf slechts 998 inclusief luchthavenbelastingen! U ziet het: bij KRAS boekt u de mooiste reizen voor de scherpste prijzen! UW RONDREIS 'ONBEKEND ZUID-CHINA' De reis begint in Chengdu waar we een bezoek brengen aan een panda-onderzoekscentrum. Optioneel kunt u naar Leshan, bekend vanwege het grootste Boeddhabeeld ter wereld. Nabij Kunming is er aandacht voor natuurpark Shilin met bizarre rots formaties. We sluiten de reis af met Dali, Lijiang en Zhongdian. Nergens voordeliger! KRAS neemt u vanaf slechts 1299 mee naar het'Land van de Eeuwige Glimlach'! Tijdens deze reis pas seert u vele highlights als bruisende metropool Bangkok en een olifantenschool in Chiang Mai. Wacht niet langer en boek! UW RONDREIS 'AMAZING THAILAND' Een veelzijdige reis met enkel hoogtepunten! Vanuit Bangkok reizen we via de River Kwai en het oude Ayutthaya naar Sukothai. Verder bewonderen we de 'Roos van het Noorden' Chiang Mai en de beruchte 'Gouden Driehoek'. Enkele dagen aan het strand van Cha-Am maken deze reis compleet. Reis met KRAS naar het schitterende Vietnam! U ontdekt traditionele culturen, aangename steden, mythen en legenden, een rijke historie en prachtige natuurgebieden! Maar boek snel, want met deze superlage prijzen wil iedereen naar Vietnam! UW RONDREIS 'HIGHLIGHTS VAN VIETNAM' Gedurende deze rondreis geniet u van authentieke hoog tepunten als Ho Chi Minh City, het voormalige Saigon, de wereldberoemde en beruchte Cu Chi tunnels, de unieke en schitterende natuurgebieden van de Mekong-delta en Halong Bay, de'Franse'stad Hanoi en de keizerlijke stad Hué.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37