eland PZC 25 Provincie geeft strijd N57 op KSnge„ WALCHEREN 36 en 37 Stam u heeft nog tot 13.00 uur vanmiddag om een Staatslot te kopen Gemeente verhaalt duizenden euro's op jonge graffitispuiter Zaterdag 10 november 2007Tip? redwalch@pzc.nl John Lankhaar het groene gezicht van tuincentrum Sluizen en bruggen achter camera's en knoppen Gebrek aan steun van gemeenteraad Veere zet streep door weg. door Nadia Berkelder middelburg - Gedeputeerde T. Poppelaars (CDA) zet zich niet lan ger in voor de aanleg van de nieu we N57 op het grondgebied van Veere. Volgens Poppelaars is dat niet zinvol omdat de gemeente raad van Veere er niet achter staat. Hij kwam tot die conclusie na een gesprek met R. van der Zwaag, bur gemeester van Veere. „Het was de provincie die als eer ste de handdoek in de ring heeft gegooid", stelt Van der Zwaag op zijn beurt. „Tegelijkertijd consta teer ik wel dat de politieke steun voor de weg in Veere altijd wisselt. Het is altijd kielekiele geweest, dat is gewoon zo. Mijn ervaring met de minister van Verkeer en Water staat is dat die niets doet als de re gio het niet met elkaar eens is. En dat lijkt me ook logisch." Poppelaars houdt vol dat hij tot in het overleg met minister Eurlings (CDA) van afgelopen woensdag heeft gepleit voor de volledige aan leg van de weg. „In het overleg bleek dat het geld er niet was." Eur lings heeft volgens Poppelaars op nieuw gevraagd om extra geld van uit Zeeland. Toen die toezegging niet kwam, was het overleg afgelo pen. De signalen die de gemeente Veere uitzendt, zijn verwarrend: officieel is de raad nog steeds voor stander van de weg want de ge meenteraad is nooit teruggeko men op het besluit om het bestem mingsplan goed te keuren. Daar komt nog bij dat het college on langs een brief naar de minister stuurde waarin de gemeente zich voorstander van de weg verklaar de. Maar de gemeenteraad is het in meerderheid niet eens met die brief, zeg gemeenteraadslid P. Lou- werse (PvdA/GroenLinks) nu. Hij was van plan om donderdag tij- m De provincie zet zich niet langer in voor de volledige aanleg van de nieuwe N57. De provincie vindt dat niet zinvol omdat de raad van Veere de weg niet wil. door Nadia Berkelder middelburg - De eerste vangst van het graffitiproject in Middelburg is binnen. De politie heeft vijftig tags (handtekeningen) aan een zes tienjarige jongen kunnen toeschrij ven. Dat komt door de database die de gemeente heeft laten ma ken van graffiti in de binnenstad. De ouders van de jongen moeten opdraaien voor de schoonmaak kosten, in totaal rond de zesdui- dens de raadsvergadering een mo tie in te dienen waarin de raad de steun voor de nieuwe weg introk. „Die zou een meerderheid halen, maar ik heb hem niet ingediend omdat de weg toch al niet door ging" „Achteraf gezien had ik dat beter wel kunnen doen. Ik had niet ver wacht dat Poppelaars dit in de pu bliciteit zou brengen. Wij zenden geen verwarrende signalen uit, dat doet Poppelaars. Hij probeert de zwartepiet bij Veere te leggen." CDA-kamerlid A. Koppejan wil in de Tweede Kamer nog een keer pleiten voor extra geld voor de weg, mits de regio hem daarin steunt. Koppejan was gisteren niet bereikbaar voor commentaar. zend euro. De gemeente heeft een schadeclaim ingediend. Daarnaast is aangifte gedaan. In opdracht van de gemeente heeft een schoon maakbedrijf alle graffiti in de bin nenstad gefotografeerd. Daar is een bestand van aangelegd, dat moet helpen om spuiters te kun nen vervolgen. „We hebben al een paar kleintjes gepakt", zegt H. Hu- bregtse van de gemeente. „Maar dit is echt een grote." serooskerke - De archeologische opgravingen bij Serooskerke zijn over twee weken klaar. Er zijn spo ren gevonden van bewoning uit di verse periodes tussen de 8e en de 12e eeuw, waaronder boerderijen en een schuurtje. Het veldwerk is klaar, het onderzoek van de vond sten gaat wel door. Belangstellen den kunnen woensdag 13 novem ber om 16.00 uur voor de laatste keer naar de opgravingen kijken. ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Hij voetbalt nog niet zo heel lang in 't Vuufde van Temeuzen- se Boys, maar vanaf dag één maakt hij een onuitwisbare in druk. Keurig sprekend met twee woorden, zo nu en dan gehuld in kostuum en een schedel zo kaal en glad als een biljartbal. Kort om: keurige kerel. In het veld ver andert hij echter in een robuuste bikkel. Het duurde dan ook niet lang voor hij een bijnaam had. Niemand die hem nog Joshua noemt, Joshua gaat op het sport park door het leven als Jaap Stam. Dus waren er ook maar weinig spelers die vorige week op keken toen Jaap opeens verstek liet gaan voor de kraker tegen Hoek. „Stam is toch gestopt 5 miljoen Staatsloterij - De Vlaamse reuzen doen hun naam eer aan. Stuik voor stuk exemplaren van acht kilo. Konijnen zijn altijd de publiekstrekkers van de Delta-kleindierenshow die dit weekeinde voor de 37e keer wordt gehouden in De Kruitmo len in Middelburg. „We hebben 940 dieren: siervogels, water vogels, grote hoenders, dwerghoenders, sierduiven, konijnen en cavia's. Mensen lopen altijd langs de vogels, maar blijven het langst kijken bij de knaagdieren. Daarom hebben we met kinderboederij De Klepperhoeve ook een knuffelhoek ge maakt", vertelt voorzitter Wim Wattel. De show is vandaag (10.00 - 21.00 uur) en morgen (10.00 - 17.00 uur) te bezoe ken in de sporthal aan de Kruitmolenlaan. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27