Economie Delta stelt hoge eisen A Failliet iet-bedrijf Landis 'knoeide met boeken' m Disney boekt meer winst Maak een vliegende start met het Rabo OndernemersPakket. Gefeliciteerd! PZC Zaterdag 10 november 2007 1 5 Nieuw hoofdkantoor moet vlakbij A58 en openbaar vervoer zijn. door Jeffrey Kutterink en Nadia Berkelder MIDDELBURG - Delta stelt hoge ei sen aan de locatie voor het nieuwe hoofdkantoor. Terwijl Delta de ei sen op een rij zet, zoekt Middel burg naar een geschikte locatie. Wethouder H. Kool-Blokland (eco nomische zaken) van Middelburg wil niet zeggen welke dat zou kun nen zijn. Op de Mortiere is nog 6 hectare terrein beschikbaar, weet ambtenaar C. Helmendach. Een mogelijkheid is een stuk grond aan de Sloeweg tussen de woon boulevard en de A58. Delta heeft naar schatting 30.000 vierkante meter vloeroppervlak nodig. „Het groot het gebouw wordt hangt er van af hoe hoog het mag worden", zegt Delta-woordvoerder M. van Zuilen. Een minimale eis is uitste kende bereikbaarheid, ook per openbaar vervoer, zegt Van Zui len. „Het gebouw moet staan op re delijke afstand van de A58. Men sen moeten straks niet dwars door de stad hoeven rijden." Delta wil in Middelburg blijven omdat 'de meeste werknemers in de buurt wonen'. De Raad van Commissa rissen van Delta heeft inmiddels toestemming verleend voor de nieuwbouw. „Dat onderstreept het vertrouwen in de toekomst", stelt Van Zuilen. „Splitsing van het bedrijf hoeft geen invloed te heb ben op de toekomst. Zolang de aandeelhouders hun aandelen niet verkopen, verandert er niets." Het oude gedeelte van het hoofdkan toor van Delta aan de Poelendae- lesingel is in 1938 gebouwd door ar chitect A. Rothuizen voor de toen malige PZEM. Het ontwerp is geba seerd op het stadhuis van Stock- Delta wil dat het nieuwe hoofd kantoor op redelijke afstand van openbaar vervoer en de A58 moet worden gebouwd. Middel burg zoekt nu naar een locatie. holm. Volgens B. Westenburger van architectenbureau Rothuizen Van Doorn 't Hooft is het pand geen monument. „Maar het is ze ker een gebouw dat voor die status in aanmerking zou komen." Als Delta verhuist, komt het pand leeg te staan. En dat roept de vraag op wat er met het gebouw of met de kavel waar het op staat moet ge beuren. Een theater bouwen wel licht? „We praten niet over theater locaties", zegt de Middelburgse wethouder A. de Vries (PvdA). „We gaan niet net als een paar jaar geleden een race beginnen langs mogelijke plaatsen waar het thea ter kan komen. We komen begin volgend jaar met een voorstel." Te koop gevraagd voor PROJECTONTWIKKELING - bouwlocaties - (sloop) panden - gronden - percelen - bouwplannen Te koop gevraagd voor BELEGGINGEN - bestaande al of niet verhuurde bedrijfspanden - gronden - woningen Van Dijke Projectontwikkeling b.v. t.a.v. Mr. Adriaan A. van Dijke MBA Pres. Kennedylaan 28 4334 EJ Middelburg T 0118 - 640444 F 0118 - 628115 vandijkecs@vandijkecs.nl Stelselmatige misleiding in jaarcijfers 1999 en 2000, zeggen curatoren. amsterdam - De curatoren van het failliete iet-bedrijf Landis zul len een procedure beginnen tegen voormalige bestuurders en com missarissen. Ze willen het tekort in het faillissement en de schade van de crediteuren vorderen. De bestuurders en commissarissen van het bedrijf hebben onrechtma tig gehandeld, blijkt uit het nieu we, achttiende, curatorenverslag. De curatoren, Rinke Dulack van kantoor Van Benthem 8c Keulen en Willem Jan van Andel van Wijn 8c Stael, stellen hierin dat de jaarrekeningen over 1999 en 2000 van Landis 'stelselmatig onjuiste en misleidende gegevens bevat ten'. De stukken geven geen ge trouw beeld van de resultaten van Landis in die jaren. Iet-bedrijf Lan dis was eind vorige eeuw een icoon van de internethype. De dienstverlener ging in 1998 naar de beurs en nam vervolgens diver se bedrijven over. De ondergang verliep razendsnel. Eind 2001 voer de Landis een reorganisatie in van wege tegenvallende marktomstan digheden, een paar maanden later, mei 2002, ging het bedrijf failliet. De directie van het bedrijf be stond uit Paul Kuiken en John Bus. De curatoren hebben al een klacht ingediend bij de tuchtrechter te gen de voormalige accountant. Die heeft de jaarrekeningen ten on rechte goedgekeurd en daarmee wanprestatie gepleegd, aldus de cu ratoren. De voormalige bestuur ders en commissarissen hebben op hun beurt een tuchtklacht inge diend tegen een adviseur van de curatoren, die belast was met het onderzoek naar de achtergronden en oorzaken van het faillissement. De tuchtrechter heeft nog geen uit spraak gedaan. Eerder dit jaar sprak het Amsterdamse gerechts hof zeven bestuurders, onder wie Kuiken en Bus, vrij. Zij waren aan geklaagd voor het vervalsen van optiecontracten. Kuiken kreeg wel een boete in een voorkenniszaak. los angeles - Het Amerikaanse amusementsconcern Walt Disney heeft in het vierde kwartaal van het gebroken boekjaar 2006-2007 de nettowinst zien stijgen naar 877 miljoen dollar (596 miljoen euro). Dat is 12 procent hoger dan in de zelfde periode vorig jaar. Disney verdiende flink aan zijn te levisiezenders, zoals het sportka- naal ESPN en The Disney Chan nel. Ook de Disney-themaparken brachten meer geld in het laatje. Als je eenmaal de beslissing hebt genomen om voor jezelf te beginnen, wil je ook zo snel mogelijk aan de slag. Juist dan moeten je bankzaken je niet in de weg zitten, maar verder helpen. Met het Rabo OndernemersPakket maak je als ondernemer echt een vliegende start. Zo krijg je naast 25% korting op verzekeringen ook twee jaar gratis betalingsverkeer, extra korting op Rabo Mobiel en ook nog eens voordeel op drukwerk en de bouw van uw internetsite.* Dan heb je je eerste succes als startende ondernemer meteen binnen. Kijk voor de voorwaarden op www.rabobank.nl/starten Rabobank HoneyPieen Rok&Rol is winnaar van de Leen van Gelder- startersprijs 2007. Deze prijs werd tijdens de startersdag van de Kamer van Koophandel op zaterdag 3 november uitgereikt aan de Zeeuwse ondernemer met het beste ondernemingsplan. Rabobank Walcheren/Noord-Beveland, de grootste financiële dienstverlener in de regio, wenst deze unieke onderneming veel succes! Startende ondernemers hebben meer succes met de Rabobank. STARTj EIGEN Het is tijd voor de Rabobank.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 15