Urnen als moderne woonaccessoires Neckermann komt in Amerikaanse handen 1 4 I Zaterdag 10 november 2007 PZC Vlissings bedrijf B&W wil bescheiden van omvang blijven. door Jeffrey Kutterink vussiNGEN - Een urn als sieraad, fo- tolijst of waxinelichthouder. Niet alledaags, maar wel een mooie ma nier om een dierbare te herinne ren. „Niemand die ziet dat het een urn is." Het is vader Bohncke die dochter Suzanne op de idee brengt om na haar studie aan de Academie Beel dende Kunsten in Maastricht ur nen te gaan ontwerpen. Samen met haar broer Henk richt de Vlis- singse in 2004 het bedrijf B&W op. Waarom urnen? „Het is mooi om iets te ontwerpen voor nabe staanden. Ik kan daar mijn creativi teit in kwijt." De 26-jarige Bohncke bedenkt en 'Voor degene die de urn in huis heeft staan, is het een klein monumentje' ontwerpt de urnen. In de afgelo pen paar jaar heeft ze een volledig eigen invulling gegeven aan de urn. Zeer opvallend zijn die ont werpen die nauwelijks onderdoen voor strakke moderne aluminium woonaccessoires. „Niemand die ziet dat het een urn is. Maar voor degene die de urn in huis heeft staan, is het een klein monumen tje. Wil je iemand nog dichterbij dragen, kun je kiezen voor een sie raad." De urnen zijn gemaakt van tin, alu minium, zilver, brons of messing. De fotolijsten zijn van glas en kun nen naar wens worden voorzien van tekst, een foto en zichtbare as- houder. B&W levert niet direct aan particu lieren, maar aan inmiddels 50 cre matoria en uitvaartcentra door het Suzanne Bohncke: „Voor degene die hele land, op Groningen en Fries land na. De urnen worden in Bel gië gegoten. „Uitvaartcentra en cre matoria sturen de as naar ons op. Het is inderdaad heel bijzonder om daarmee te werken. Ik zou ook niet direct met de nabestaanden contact kunnen hebben. Dan komt urn in huis heeft staan, is het een kl< het verdriet te dichtbij." Behalve het ontwerpen van urnen, maakt Bohncke ook foto's. „Er hangt werk in uitvaartcentra en cremato ria in Bergen-op-Zoom, Goes en binnenkort in Roosendaal." B&W zal als het aan Bohncke ligt een be scheiden bedrijf blijven. „Ik hoop i monumentje." dat het blijft groeien. Maar ik wil er wel controle over houden. Want het is secuur en verantwoordelijk werk. Dat kan ik moeilijk afstaan aan iemand anders. Ik leg mezelf hoge maatstaven op. Die eis ik ook van anderen." De vraag of ze zelf gecremeerd wil foto Lex de Meester worden verrast haar „Dat denk ik niet. Ik wil graag begraven worden. Dat is een traditie in de familie. Al hoewel. Nu ik er zo mee bezig ben, wil ik misschien ook wel worden gecremeerd." www.metalenurnen.com Beleggingsfonds Royal Dubai failliet den haag - Het in opspraak geraak te beleggingsfonds Royal Dubai is omgevallen. De bv achter het fonds, Westermeyer uit Wasse naar, is op eigen verzoek door de rechtbank failliet verklaard. Dat be vestigt de curator. Op de bezittin gen van Westermeyer is beslag ge legd. Die bestaan uit een bankreke ning waarop 20.000 euro staat. Bij een advocatenfirma in Zeist heb ben zich enkele gedupeerden ge meld. Die zouden in totaal voor zo'n 550.000 euro het schip in zijn gegaan, zegt advocaat C. Fiscalini. 'Overheid, blijf van pensioenbranche af den haag - De pensioenwereld staat er goed#voor. Maar de over heid moet zijn handen wel thuis houden. Ingrepen in de sector zijn schadelijk, zegt P. Borgdorff, schei dend directeur van de Vereniging Bedrijfstakpensioenfondsen. Hij ziet met afgrijzen de ingreep aankomen in de aftopping van de fiscale pensioenaftrek. „Dat levert een enorme hoeveelheid gebroken contracten op waardoor uitvoe ringslasten voor de fondsen stij gen. De winst voor de overheid is miniem." Misère caravanbranche dreigt klant te treffen den haag - Consumenten die een nieuwe caravan hebben besteld moeten hun aanbetaling zo snel mogelijk terugvorderen en de in- ruilcaravan terughalen, adviseert de ANWB. Naast het failliete Kip hebben bijna alle grote caravanfabrikanten leveringsproblemen. Volgens de ANWB is de toekomst voor ver schillende fabrikanten zo onzeker dat het de vraag is of de bestelde caravan geleverd kan worden. Ook bestaat het gevaar dat er beslag wordt gelegd op de aanbetaling. Merck schikt klachten over pijnstiller Vioxx new york - Merck wil de 27.000 rechtszaken schikken die tegen de medicijnfabrikant zijn aangespan nen over Vioxx. Merck zou slacht offers en nabestaanden van slacht offers 3,3 miljard euro bieden. De farmaceut haalde de pijnstiller Vi oxx van de markt nadat onderzoek uitwees dat langdurig gebruik de kans op een hartaanval of beroerte verdubbelde. Merck zou dat heb ben geweten maar gebruikers niet hebben gewaarschuwd. Tiendui zenden mensen, onder wie Neder landers, dienden een klacht in. Grote olievondst voor Braziliaanse kust sao paulo - De Braziliaanse staats oliemaatschappij Petrobras zegt een enorm olieveld voor de kust van Rio de Janeiro te hebben ont dekt. Het Tupi-veld is volgens Petrobras goed voor 5 tot 8 miljard vaten lichte olie. Volgens de oliemaat schappij zou Brazilië door de vondst een olie-exporterend land worden vergelijkbaar met Venezue la en de Arabische staten. Er moe ten meerdere kilometers rots wor den verwijderd om bij de oliebron te komen. Babyvoeding van Olvarit weer duurder Amsterdam - Babyvoeding van Ol varit wordt duurder. Moederbe drijf Numico wil de prijs voor een potje nog eens tien procent verho gen. Eerder gebeurde dat in juni. De prijzen voor een potje Nutricia zullen daardoor dit jaar met 21 pro cent stijgen. Het prijsverschil van een potje Kruidvatvoeding met een Nutricia- potje van gelijke inhoud en samen stelling loopt inmiddels op tot 26,5 eurocent. Gestegen prijzen voor grondstoffen als groente en verpak kingsmaterialen zijn de oorzaak. Investeerder wil meerderheidsbelang in postorderbedrijf. door Sheila van Doorsselaer SINT-JANSTEEN - Postorderbedrijf Neckermann komt in Amerikaan se handen. Investeringsmaatschap pij Sun Capital Partners koopt met 51 procent van de aandelen een meerderheidsbelang. Het Neder landse hoofdkantoor van Necker mann is gevestigd in Sint-Jansteen. Voor de zevenhonderd medewer kers en de klanten blijft voorals nog alles bij het oude. Moederconcern Arcandor heeft dochterbedrijf Neckermann een jaar geleden in de etalage gezet om wille van financiële tegenslagen en een grootscheepse reorganisatie. Al enige tijd gingen er geruchten over een Amerikaanse overname, maar namen werden nooit ge noemd. Gisteren werd bekend dat Arcandor en Sun Capital Partners uit Boca Raton in Florida in verre gaande onderhandeling zijn. Beide partijen streven er naar de ver koop eind deze maand rond te hebben. Zij hebben inmiddels al een intentieverklaring onderte kend om te komen tot een con tract. Lange tijd was onduidelijk of het bedrijf zou worden verkocht of een gang naar de beurs zou vol gen. De Duitse directie had in eer ste instantie een sterke voorkeur voor een beursgang, maar omdat geïnteresseerde investeerders in de rij stonden voor een overname, kreeg verkoop voorrang. Een beursgang wordt echter niet helemaal uitgesloten. Arcandor be houdt immers 49 procent van de Neckermann-aandelen en wil dit pakket via een beursgang over en kele jaren van de hand doen. Sun Capital Partners Inc. is een be kende speler op de investerings markt in de Verenigde Staten, Eu ropa en Japan. Zo heeft: Sun Capi tal belangen in allerhande bedrij ven en bedrijfstakken, van horeca tot detailhandel. Sun Capital is on der meer investeerder in het be kende jeansmerk Lee Cooper. PW Het postorderbedrijf Necker- mann wordt over enkele weken overgenomen door de Ameri kaanse investeringsmaatschappij Sun Capital Partners.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 14